Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
13. dec 2011

@ivuss01 ahoj, no ovulka vôbec nemusí prísť na 17DC môže aj neskôr, ak máš napr.42 dní tak na ccca 28DC, alebo hocikedy, len musíme počkať,,,to nie je zle ak máš ovu na 28DC ja som mala na 30DC a som z toho tehu,,,,dufík dáme po ovulke, poviem kedy bola, môžme dať na 10 dní 2x1 tabl. alebo na 5 dní 2x1 tabl. uvidíme podľa teploty 😉

katarina104
13. dec 2011

@fifitko25 ahoj, môže to byť aj z duphastonu, mohla si mať ovulku,minulý cyklus ovu nemusela byť, tak preto asi máš viac teraz toho progesterónu, a môžeš byť aj tehotná, ťažko povedať, lebo nevieme kedy tá ovu bola, ak po vysadení nepríde mrška tak testuj 😉

fifitko25
13. dec 2011

katarina104: ďakujem 😉 ovu bola 2. - 4.12., bola som na folikulometrii a dostala som aj pregnyl na uvoľnenie.... tak mi ostáva len dúfať, že sa niektorý folík chytil a že tie bolesti mi prinesú radosť 😉

zuzkag2
13. dec 2011

@ktore juj moja, to je v pohode...je to strasne vela, co musi baba sledovat, ked uz papa lieciky...hlavne ze si mozme vsetko odsuhlasit podla skusenosti, podla mna je to lepsie ako tapat v neistote.
ako dnes teplotka?

zuzkag2
13. dec 2011

@katarina104 Kati, nie je dufaston 5 dni velmi kratko? ani v pribalovom letaku nie je taka varianta, ze dufik len 5 dni. nie je potom LF moc kratka?

zuzkag2
13. dec 2011

@ktore uz vidim tu tepltotku, vyzera to super, ze by implantacny pokles 6 DC? 😉

matula028
13. dec 2011

@katarina104 Ahoj ati tak ja dnes takto:http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/grafy.as... hlien poobede večer bol snažilkovy dufam že sme to stihli.... 🙂 🙂

ktore
13. dec 2011

@zuzkag2 ahojko naozaj neviem co to je ale dufam ze ano.prave teraz som citila veeeelmi mierne sklbkanie v strede bruska.ale to uz je len take domyslanie.mohlo by to byt ,velmi by som chcela.som zvedava co zajtra teplota povie.aj minuli mesiac mi tak kleslo ale ostalo tak aj dole,tak ktovie.

katarina104
13. dec 2011

@zuzkag2 nie, LF sa drží nie pre dufík, ak bola ovulka má svoj progesterón a sliznica sa musí držať normálne to je 12-16 dní, ak je všetko v poriadku 😉

katarina104
13. dec 2011

@matula028 no super, zdá sa že včera bola, ten styk super 😉

katarina104
13. dec 2011

@matula028 tak čo to papame?

zuzkag2
13. dec 2011

@katarina104 aha. tak vidis to som netusila s tym dufikom. Kati, ak mozem otazku, mozu ma z dufiku boliet vajecniky? teda jeden, a dost vyrazne?

matula028
13. dec 2011

@katarina104 no včera bolo snaženie 😀 papam Befoli,vitE a magnezium nasadim dnes....... 🙂 a teraz len čakať čo si najdem pod stromčekom......červenu ☹ alebo prekvapko 😕 😀 😀

ivuss01
13. dec 2011

@katarina104 ahoj, tak dnes velke mokro, ale teplota ovulke asi nenasvedcuje:
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/ivuss01/graf...

fifitko25
13. dec 2011

zuzkag2: dnes ráno som mala bolesti vaječníkov, predpokladám že tiež z dufíku, ale už to prestalo. Prsia ma bolia stále. Aj včera som to mala v priebehu dňa rôzne, chvíľu bolelo, potom zasa nič. Neviem o vedľajších účinnkoch tohto lieku, ale vraj je to možné 😉

annavi
13. dec 2011

@katarina104 ahojky moja..tak ja takto..uvidíme čo z tho vzišlo.. a ty ako??tehulka???http://www.fertilityfriend.com/home/35dcec

micak
13. dec 2011

Ahojte 🙂 Možno sa to tu už niekde písalo, ale mám otázku - má a ak áno aké vedľajšie účinky práve Duphaston ? Cítim striedavo bolesť buď naľavo alebo napravo, niekedy také šklbanie..všímam si, že niektoré jedlá mi idú hore krkom. Hlásenie menzesu sa mi po každé (v časoch, ked chodil každý mesiac) objavovalo ako bolesť v krížoch, nie bolesti vo vaječníkoch..
Sú teda takéto bolesti normálne pri Duphastone?

maximka33
13. dec 2011

@micak na sobě jsem nic nepocítila, tak nevím..

yvi83
13. dec 2011

Ahojte...v piatok som mala ovu...v CAR mi doktor povedal ze mam Duphaston brat od soboty po dobu 2 tyzdne, vcera som si ho bola dat predpisat u svojho gyn. /v CARe povedali ze aby sme nechodili tak daleko nech mi ho gyn. predpise/ a on mi povedal ze mam prat 10 dni...tak ako??? 😒

ktore
13. dec 2011

@micak a nie si tehotna????

majkushka
13. dec 2011

@ktore ja som ho teda vysadila , neviem ci mi ho nekazal brat preto že si asi myslel že by som mohla byt tehotna ked som tam bola na 7 den po ovulke ,som mala vyššiu sliznicu , ja už neviem a to som sa ho vyslovene pytala či ho mam jest až kym mi mrcha nepride , že hej ale ako to tu čitam tak čo by mi ju vyblokoval však ? myslim mrchu 😖

majkushka
13. dec 2011

@micak moj pripad tiež som na duphastone a je mi tak isto 😖

micak
13. dec 2011

@ktore bolo by to super, lenže to ešte neviem. V piatok mám dostať menzes, takže uvidiím, či príde alebo nie. Teplotu si meriam len od soboty, takže tá mi veľa nepovie 🙂

Ale zase - u mňa nejde skoro nič ľahko, tak nie som istý, či by mi Duphaston pomohol hneď v prvom mesiaci užívania... 😒

micak
13. dec 2011

@majkushka mozno sme tehotne 🙂 bodaj by... neviem to ale posudit, ako som pisala uzivam ho teraz prvykrat. Ty si na tom ako ? Asi kazdy liek, na predpis, ma nejake vedlajsie ucinky, ale ci zrovna tento zrovna tieto..

majkushka
13. dec 2011

@micak no mne doky tvrdil že je to hormon , tehotensky opravte ma ak sa mylim , za to tie pocity presne vaječniky , neskutočne prsia , a dviha sa mi žaludok zo všetkeho ešte aj s parfemou , nuž už len vydržat do mrchy , ako ho maš nasadeni ?

fifitko25
13. dec 2011

@micak ja som na dufíku druhý mesiac, prvý mi nič nebolo, tento cyklus cítim vaječníky, bolia ma prsia a trošku aj kríže a tiež mi horšie trávi - niektoré jedlá cítim aj celý deň, ale na zvracanie mi nie je....
prsia ma bolievajú ale tak 2-3 dni pred mrškou, tú mám dostať v nedeľu a tieto príznaky mám asi už 4 dni.....

micak
13. dec 2011

@majkushka mam ho nasadeny od 16 DC, 2x1 tabletka, 10 dni. Dnes mam teda 7. den. A takze si tehotna, ked za to podla tvojho dokyho moze tehot. hormon?

@fifitko25 takze sme na tom podobne - zelam ti, aby to bolo POZITIVNE 🙂 ako dlho uz uzivas Duphaston? na zvracanie zatial ani mne, len som sa obcas zarazila, ze je mi zle nad jedlom, co mne sa teda nestava (lubit jest a maskrtit, nie som ale obezna). Ja to mam tiez cca 4-5 dni. uzivas aj nieco ine ?

micak
13. dec 2011

@fifitko25 prepac, prehliadla som, ze uzivas 2. mesiac..

@fifitko25 @majkushka kvoli comu beriete Duphaston? ja kvoli PCO..