Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

majkushka
14. dec 2011

@katarina104 citim brucho určite do večera mrcha pride , nie nepichali a dakujem za všetko pekny dnik 🙂

berenik
14. dec 2011

@katarina104 ahoj, ctu tady tve prispevky a zajimal by me tvuj nazor. Dr. mi predepsala Duphaston na srovnani cyklu, ale bez hormonalniho profilu. V 08/2011 jsem potratila. 01 - 04/2011 jsem brala Duphaston na srovnani cyklu od 17DC 1-0-1 po 10.dni. Ted od potratu si merim teplotu nebo delam ovu test a ovulaci mam az 19DC. 20DC jsem nasadila Duphaston, ale spineni prislo uz druhy den po vysazeni a krvaceni pak za dalsi 2 dny. Pises ze MS chodi 3-7 dni po Duphastonu. Moje brzka MS by ukazovala na to, ze Duphaston nezabira? Rikam si, ze jsem si mozna 01-04/2011 Duphastonem ten cyklus rozhodila, kdyz jsem ho brala uz 17DC a tedy pred ovulaci. Moje tehotenstvi prestalo asi velmi brzo, v 8tt nebylo nic videt na UTZ, ale HCG bylo 10 000. Poslali me na laparku (podezreni na mimodelozni). Nakonec to bylo v deloze, ale uz v rozkladu a proto nebylo na UTZ nic videt. Dekuji predem za nazor.

losnikolos
14. dec 2011

@kaculkadraculka já beru duphaston od 17 DC ale 1xdenně na úpravu cyklu (17 - 26 DC)

annavi
14. dec 2011

@katarina104 no ano drzi sa..uviidime...akosi ma pobolieva lavy vajecnik ci co... 😒 ale ovulka uz bola tak nechapem..... 😨 😨 tak sa len drzkajte..juuj uz 17 ty tt??moja ako to letiiii.. 😵 😵 😵 uz viete pohlavie ci???

ktore
14. dec 2011

ahojko baby ja som dnes musela merat uz o druhej hodine rano http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

zuzkag2
14. dec 2011

@ktore ahojky...a o kolekj merias normalne? o 7? tak ja predpokladam, ze keby si merala o 7, tak nizsie ta teplota isto nebude🙂 takze vyvoj je vyborny🙂...a kolko si pred tym spala, myslim od vecera do tej druhej, kolko hodin?

kaculkadraculka
14. dec 2011

Holky která berete Duphaston 2 x denně jak ho berete? Ráno a večer? Já nevím, jak ho mám brát, zapomněla jsem se na to MUDr. zeptat 😕

katarina104
14. dec 2011

@berenik ahoj, máš aj grafík? môžeš mi ho dať,,,je to ok, môže sa brať na úpravu cyklu krátku dobu napr.3 mesiace, ale musíš s tým rátať, že nemusíš byť tehu, a potom ho treba dať po ovulke ako píšeš, ale po potvrdenej t.j. 3 dni teplotou ak meriaš,,potom duphaston na 10 alebo 5 dní, no príčin môže byť viac prečo ti prišla mrška tak skoro, napr. veľká sliznica, alebo nejaká hor. porucha , zle pracuje žlté teliesko alebo tá ovu bola skôr, ak máš grafík rada sa naň pozriem

katarina104
14. dec 2011

@annavi určite si po ovulke, neviem prečo bolí, príčin môže byť viac, no letí to, nie ešte nevieme 🙂

katarina104
14. dec 2011

@ktore koľko si spala, že tak skoro?

katarina104
14. dec 2011

@kaculkadraculka áno 2 x denne ráno aj večer

ktore
14. dec 2011

@zuzkag2
@katarina104 spala som 4 hodiny.mala dostala vysoke teplotky tak sme boli v noci hore.

katarina104
14. dec 2011

@ktore tú teplotu nebudeme brať v úvahu 😉 a malej už je lepšie?

ktore
14. dec 2011

aj teraz ma vysoke teploty idem jej zase odmerat.som hrozne nevyspata.merala som poto este od 5 hod do 8 som spala sice medzitym dvakrat vstala a teplota bola 37.1 ale dnes tu teplotku nebudeme brat dobre katka.idem od vas baby musim .....

katarina104
14. dec 2011

@ktore tak ahoj, nech sa uzdravý, daj jej paralen ak máš

ktore
14. dec 2011

teraz som jej dala aj vlaznu sprchu.na kusok sa znizila a zase ide hore.musime pockat aspon 20 min a odmerat znova ak nie tak zase sprcha.teraz ma 39.1 pred chvilkou mala 39.7

ivuss01
14. dec 2011

@katarina104 ahoj, tak to asi isto je ovulka, lebo poobede som uz nasla hlien, ktory som natiahla na cca 3cm len teraz dufam, ze vecer nebude neskoro.....z nedele asi uz neprezila ani jedna, som zvedava, ci aj teplota potvrdi....

ivuss01
14. dec 2011

@ktore neboj deti sa velmi rychlo pozbieraju, a verim, ze mala bude zdrava 😉

ktore
14. dec 2011

@ivuss01 no ved ano uz zajtra nebude chciet ani postel vidiet.ja sa tu s nou teraz mordujem a zajtra mi ani za sveteho lezet nebude.len co povoli teplota.ahojte dobru noc-

berenik
14. dec 2011

@katarina104 dekuji za odpoved. Grafu moc nemam:
srpen byl po potratu, takze ten asi nic nerekne: My Ovulation Chart
V rijnu kdy jsem zacala brat Duphaston uz 16 DC (psala jsem 17DC, ale ted jsem koukala i na krabicku a Dr.taky napsala 16DC: My Ovulation Chart
v listopadu jsem nemerila, protoze jsme cestovali, ale delala jsem ovu test:
My Ovulation Chart

katarina104
15. dec 2011

@ivuss01 ahoj, ten hlien je 24 hod. hod. pred ovu taký ak nebude taký ťahavý dnes alebo sa zmení, tak ovu čakaj

katarina104
15. dec 2011

@berenik ahoj, skús merať celý cyklus no uvidíš,,,, 😉

majkushka
15. dec 2011

@katarina104 mrcha dnes dorazila ☹

katarina104
15. dec 2011

@majkushka je mi to ľúto, myslela som si,,, 😒 testík si náhodou nerobila?

majkushka
15. dec 2011

@katarina104 nevadi ja som si už tym prešla pred malou tri roky sme takto skušali , a som po laparke mesiac tak hadam sa zadari , ked to vychadza na vianoce budeme snažit idem ešte dat duphaston napisat aby bol na medzi sviatky

katarina104
15. dec 2011

@majkushka ten duphaston daj až po ovulke,,,a styk ste mali dobre, v deň ovu a 2 dni pred ovulkou, no ten styk v poovulkovom období na otehu nemá význam, ak chceš môžme ešte odsledovať hlien a pod. papaš aj vitamíny a m.m?

berenik
15. dec 2011

@katarina104 ted se divam, ze jsem sice zkopirovala odkaz z Fertility friend, ale ani jeden nefunguje. Vecer to zkopiruji znovu.

majkushka
15. dec 2011

@katarina104 hlien aj krčok sledujem , len toto bol moj prvy graf kedže som si myslela že mam endometriozu ale po laparke povedali že je všetko ok tak som začala s grafom len teraz , duphik určite prekonzultujem s tebou , aj ked mi dr tvrdi že mam dost vysoku sliznicu tak neviem naco ten duphaston , ale po ovulke som bola na sone , asi na siesty den a vydel tam , podla mna folik ale nebol prasknuty si myslim ,nepovedal mi , može byt že ten duphik na 14 den mi asi zle spravil . ake vitaminy mysliš ?

majkushka
15. dec 2011

@katarina104 a neviem čo je m.m

katarina104
15. dec 2011

@majkushka m.m. je manžel pozerám,že si mala endometriózu, tak by som ti poradila kúp si befoli má kyselinu listovú aj B6 tá je na to super,,,a manželovi t.j. m.m. selezin, tá sliznica je veľká z estrogénu, progesterón je na skryprenie, je to niečo iné, ten máš málo...
a foliky si mohla mať viac, len jeden praskne, takže tam mohol ešte nejaký byť, ale ten už by nepraskol, dufík ti mohol zmeniť hlien brala si hormon. antiku? ja musím teraz ísť pa
http://www.mojalekaren.sk/befoli-30tbl/
papaj celý cyklus