Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

awe
11. máj 2008

ahojky 🙂
milena: ja som sa v prispeku pitala dievcat, ci Duphaston ovplyvnuje ovulku, ak ho zacnem brat skor ak prebehla a napisali, ze nie, duphaston ovulaciu neovplyvnuje, iba podporuje rast sliznice maternice, aby sa vajicko mohlo uhniezdit 😉
vela stastia pri snazilkovani.

prettybaby
12. máj 2008

caute baby.
teraz som bola na vecku a na papieri trosku krvicky bolo - ale to takej ako spinenie, vytokovej. uvidime, myslite ze je to fajn? ja si myslim, ze hej - uz nech sa rozbehne, aby som mohla ist k dokine. som 5 den po dobrati

effi
12. máj 2008

ahojte, tak dnes je to 3 den, co beru duphaston. chtela jsem cekat na ovu a zacit brat az po ni, ale nejak se zpozdila, tak jsem zacala. No a tak chci prave rict, ze duphaston ovulce nebrani. Zacala jsem ho brat 18dc a 19dc byla ovu..

ivk
12. máj 2008

ahojte, tak ja mam tiez taku skusenost, ze duphaston beriem od 10. dna cyklu a ovulku mam vzdy az potom. Takze urcite ju nijak neovplyvnuje.

snehulienka
12. máj 2008

baby pri duphastone som aj ja prve mesiace spinila, potom si telo zvyklo a prestalo. niekedy to spinenie mozno bola ovulka.

misule82
12. máj 2008

Ahoj holky, dneska jsem byla u doktorky a chtěla bych znát váš názor. Dneska jsem druhý cyklus od vysazení 50 DC a doktorka mi dala vyvolávačku. Po prvním cyklu jsem ji měla taky. Chtěla jsem, aby mi vzala krev na horm. profil, ale to řekla něco v tom smyslu, že to stejně moc neřekne a že to je teď zbytečné. Prohmatala mi vaječníky, prý se nezdají zvětšené a nasadila mi duphaston na tři měsíce vždy od 16 DC na 10 dní. Tento cyklus jsem neměla ovulaci. Nemýslíte, že něco zanedbala. A pomůže duphaston? Já myslela, že ten je jen na to, abych to dostala, k ovulaci nepomůže že ne? No jsem z toho docela přešlá. Chtěla mi napsat proveru, ale tu jsem odmítla, protože jsem na ní neslyšela moc chvály.... Tak a teď se budu snažit trochu tohle téma projet 🙂
Jo a můžu na duphaston pít kontryhel a brát femigard? Zapomněla jsem se jí na to zeptat.
Díky za odpovědi 😉

elenamarek
12. máj 2008

AHOJ babenky 🙂 chcem sa spitat,v nedelu mi na pohotovosti v nemocnici predpisali duphastan,mam ho brat 3krat denne,na udrzanie tehotenstva zacala som krvacat a v decembri som potratila,od kedy som ho nasadila tak som prestala,a chcela by som vedet jak dlho ste ho brali?a ci ste boli take unavene s neho,a ci pomohol ?

effi
12. máj 2008

misule82-no do co jsem doposud zjistila, tak duphaston neni na ovulku, ale na lutealni (druhou) fazi cyklu, jinak myslim, ze kontryhel i femigard muzes uzivat k tomu. na ovulku je neco jineho, ale pokud mas tak dlouhe cykly, rekla bych, ze tvoje dr premysli dobre - cykly je treba nejprve upravit a duphaston ovulku nijak neblokuje a navic ji muzes podporit kontryhelem a femigardem...
Ja bych to rozhodne nezavrhovala a zkusila, pokud nepomuze, muzes hledat jine reseni 😉 tot muj nazor 😉

effi
12. máj 2008

elena-osobni zkusenost nemam, ale z holek co byly tehu a braly duphaston to koncilo spise dobre nez spatne 😉 tzn. myslim, ze duphaston pri udrzeni miminka velmi pomaha.. snad ti někdo písne osobni zkušenost 😉
preju at to dobre dopadne, kdyztak pak písni at máme taky info 😉

prettybaby
12. máj 2008

ja som tiez pocula na duphaston zatial len pozitiva . na udrzanie tehu

prettybaby
13. máj 2008

kocky, ake bolo to spinenie, pocas prvych cyklov uzivania?ja asi odvcera mam trosinku sfarbeny vytok, ale minimalne. ani na vlozku ani na tampon to nie je

awe
13. máj 2008

ahojky 🙂 ja uzivam Duphaston druhy cyklus a spinenie som nemala ani minuly cyklus a ani teraz...takze neviem. Dufam, ze to uzivanie aj k niecomu pomoze 😉

bodzlomu
13. máj 2008

Pretty - moja sestra mava take spinenie o akom hovoris presne vtedy ked ma ovulku, dr. jej povedal,ze to je normalne,tak neviem.
Misule82 ak ti nezaberie D tak sa skus opytat na Lutenyl, mozno ti potom pomoze tento hormon.
Ja som dobrala 6 balenie a dr. povedal,ze to uz teraz nechame na prirodu, aby sa to rozbehlo a mohla som otehotniet,tak mi prosim drzte palce 😉 , podla prepoctu,by som mala mat 21.maja mrchu 😒

prettybaby
13. máj 2008

dakujem kocky

bodzlomu, ale ja som dnes uz 31 DC,ovulka tak neskoro?

awe
13. máj 2008

prettybaby a nemoze to spinenie byt zaciatoch mrchy? 😒 alebo ze by sa uhniezdovalo mimi? vraj aj vtedy zvykne byt spinenie 😉

awe
13. máj 2008

a beries duphaston pvy cyklus? normalne mavas kolkodnovy? podla toho by s si mohla vypocitat ci je to ovulka alebo...?
🙂

prettybaby
13. máj 2008

awe , ale uz by sa mohla slecna mrchata uracit.-(
prvy naznak bol v piatok, asi 2mm ciarka cervena, jemnucka ako nitka vo vytoku, potom nic, az vcera trosinku to co som hore pisala.

a keby bolo uhniezdovanie? jej to by bolo, by som bola stastna

awe
13. máj 2008

ja Ti asi moc radit nemozem...my tiez snazime o babo - 5 mesiac, tak dufam, ze coskoro pride 😉 moze to byt uhniezdovanie, citala som tu viacero diskusii a vela kociek pisalo, ze slabe spinenie mali v case, ked sa mimi uhniezdovalo, len vtedy samozrejme este netusili, ze su tehu, ak Ti podla cyklu meska mrcha tak skus spravit testik, hm?

prettybaby
13. máj 2008

awe, kazde pismnekovanie je prinosom🙂 ja neviem, ja akoby testov sa bojim, tych negativov🙂

prettybaby
13. máj 2008

takze aj vy od noveho roka? aj my .-)

awe
13. máj 2008

to ti verim, ja som prve dva mesiace kupovala aj ovu testy aj tehu testy a teraz som si povedala stop!..nema to vyznam sa stresovat, az ked naozaj meska mrcha, ak ti teda meska, tak si testik kup a uvidis a mas nejake priznaky, ze by mohlo ist o tehu? ako dlho snazilkujete?

awe
13. máj 2008

ja cakam mrchu 23.5., ale mam tusaka, ze tentomesiac dorazi, mozno prave preto, ze sme sa snazili, ono prave ked sa clovek snazi, tak to nevychadza a ked na to nemysli tak babo je zrazu v brusku 🙂 ale snad nam to obom coskoro bude dopriate 😉

prettybaby
13. máj 2008

no neviem, brusko ma trosku pobolieva, prsia riadne

ale to mozu byt aj priznaky mrchy,

vies, skor si hovorim, ze nie a radsej sa potom potesim ako naopak

tak naplno od noveho roka

prettybaby
13. máj 2008

prsia riadne boleli, teraz uz len trosku

awe
13. máj 2008

tak to mozu byt tehu priznaky - hlavne tlaky v prsiach, drzim teda palce, napis potom 🙂
tak teda ako pises, nech sa tento rok zadari, nech je plodny a nech sa tehu virusiky nalepia na vsetky kocky 🙂

prettybaby
13. máj 2008

jasne ze by som sa ozvala 🙂 ale ja nemyslim, ze by....
ale nikdy nehovor nikdy
drzim palceky

awe
13. máj 2008

tak teda drzkaj sa, nech mrcha nedorazi, idem ja pomaly, som nejaka unavena.dobru noc 🙂

prettybaby
13. máj 2008

aj ja asi🙂 aj tebe dobru nocku

effi
14. máj 2008

ahojte, tak ja beru duphaston prvni cyklus, ted je to 5 dnu a necitim zadne zmeny, nalad, poceni, pribirani ani spineni se neobjevilu - takze v poho, doufam že duphaston pomuze, na vsem 😉

beruskaveruska
14. máj 2008

ahoj mám problémy s MS ted jsem jí dostala po 50dnech a pak jsem 16 dní špinila. gyndr mi napsal duphaston a mám ho brát od 15DC 10 dní. Pomohl vám některé ke srovnání cyklu? a podařilo se ván někomu brzy po něm otěhotnět?