Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mattuliatko30
5. jan 2012

@majkushka joj...tak ale vy chcete obaja..u nás len ja ☹ tak ale dúfam,že ho presvedčím.....dala som si čas tak max 4 roky...do 35ky....tak uvidím......stále dúfam,že sa zadarí...nevedomky 😎

majkushka
5. jan 2012

@sunny15 určite ano duphik sa uživa už po ovulke na udržanie plodu , ale je len na recept treba utekat k dokimu

majkushka
5. jan 2012

@mattuliatko30 ano presne , u nas chcel manžel už dva roky ja som odolavala , že kym mali na strednu nepojde a teraz sa nam 7 mesiacou nedari no tiež do 35 by som chcela babo , mam tento rok 33 , ale zase moja mama mala v 38 jednu a v 39 druhu segru tak hadam to mame v genoch a sa poštasti aj nam 🙂

sunny15
5. jan 2012

@majkushka ja mam doma duphik...dr.mi ho predpisal uz pri predoslej gravidite,...mam az 3balenia...len neviem ci nevadi ak zacnem ho uzivat 24dc ...moj dr. je na lyzovacke a telefon nedviha....

majkushka
5. jan 2012

@sunny15 a už si ho brala ? predtym

majkushka
5. jan 2012

@sunny15 ja som ho mala brat od 15 DC až do 25 potom skusit tehu test a ked bude pozitivny pokračovat v nom až do 12 tt 2x1

mattuliatko30
5. jan 2012

@majkushka tak super...uvidíš....je dobré keď to chcete obaja....ja poznám veľa takých , že buď nechce žena , alebo muž... 🙂)

sunny15
5. jan 2012

@majkushka brala som ho len 2dni pred pol rokom... ale vtedy som už krvacala a potom som potratila ☹
odvtedy mam doma tabl. a viem ze mi ich predpise aj potom kvoli tym 2potratom...
a mne tiez vtedy kazal brat 2x1tbl a ak by bolo nejake špinenie tak naraz si vziat 4tabl.
takze vaham či mam zacat užívat teraz duphik...alebo vyčkať až do terminu predpokladanej menštruacie-co je v nedelu....

lv19
5. jan 2012

ahojte.ako mam ten duphaston uzivat?vaginalne alebo zapit vodou?byva z toho zle?(asi u kazdej inak posobi)

milka10013
5. jan 2012

@katarina104 aky tlak?tro prvi krat pocujem

majkushka
5. jan 2012

@lv19 určite sa duphaston papa

katarina104
5. jan 2012

@majkushka to je ok, stále sa držíš 😉

katarina104
5. jan 2012

@sunny15 ahoj, určite si nasaď dufík 2x1 tabletku, ak bude ale problém niekde inde ako v sliznici,tak zase príde k potratu, mali ti vyšetriť štítku a krvinky 😉

katarina104
5. jan 2012

@milka10013 krvný tlak sa ti môže znížiť moja 😉

yvi83
5. jan 2012

Ahojte..potrebujem poradit 😉 ..ovulaciu som mala na 18DC a v CAR mi dali minuly mesiac duphaston na podporu zlteho telieska a mala som zacat brat 19DC po dobu 2tyzdne, ked som si ho bola predpisat u svojho gynekologa, povedal ze ho mam brat na 16DC po dobu 10dni....ale co ak este ovu neprebehne??? je dolezite zacat brat duph. az po ovulacii??? teraz na folikulometriu nejdem, takze ani neviem kedy ovu budem mat...dakujem

maximka33
5. jan 2012

@yvi83 ahoj, nejsem doktor, ale nechápu, proč se doktoři na ovulaci neptají.. sama jsem teď začala brát duphaston až po ovulaci a čekám, co to udělá. je fajn se léčit, ale o ovulaci tím nechci přijít. mám dost často ovulaci zpožděnou, te´d až 25. den - podle bolesti podbřiška i podle ovulačních testů.

katafirka
6. jan 2012

Ahoj. Potřebovala bych se zeptat na pár věciček Vás, které už jste Duphaston užívaly 🙂 Začala jsem užívat jednu tabletu ráno a jednu večer od 15DC. Dobrala jsem to tento týden v úterý, ale už tak od neděle mám citlivější a bradavky a jakoby bolestivá prsa. A taky mě všechno bolí, jako kdyby na mě něco lezlo. Myslíte, že to může být po Duphastonu?

katafirka
6. jan 2012

Jo, ještě jsem zapoměla. Za jak dlouho po dobrání by se měla mrcha objevit?

nicky007
6. jan 2012

Ahojte! Pri poslednom vyšetrení / tt 12+4 / - morfologický ultrazvuk, som začala slabo krvácať. Hneď v ambul. po kontrole nohavičiek mi dr. predpísala Duphaston. Prosím Vás, tie, ktoré s tým máte skúsenosti, je to v poho??? Myslím liek. Teraz je to v poriadku, len by som sa Vás rada spýtala, že ako dlho sa bez ťažkostí tento liek ešte užíva... Vďaka.

matula028
6. jan 2012

@katarina104 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/g... dnes takto hlien poobede......čakam na ovul. 😉

yvi83
6. jan 2012

@maximka33 vsak to, nic sa neopytaju , len predpisu a dalsia pacientka uz otvara dvere na ambulancii, no ak to nemam brat tak ako by sa to malo, tak to beriem asi zbytocne.. 😒

majkushka
6. jan 2012

@katarina104 tak mi dnes takto
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/lauramaria1/...
kedy by mala teplota začat klesat ak by dosla mrcha ?
a krčok si neviem už teraz kuknut lebo ja mam plastiku urobenu tak viem len ovulku posudit ale potom už nie 😢
mam 5 do mrchy

katarina104
6. jan 2012

@majkushka teplota ti môže ale nemusí klesnúť je to individuálne, mne klesla len deň pred mrškou,,no čípok si nepozeraj aby si si nezaniesla infekciu, mrška ti príde po vysadení utrosu od 3-7 dní skôr by nemala potom si môžeš skúsiť pred vysadením urobiť tehu test 😉

karoll85
6. jan 2012

Kočenky mám na vás dotázek - na všechny, které už máte s Duphastonem zkušenosti. Od Mudry ho mám napsaný a beru 1 tbl od 15.DC do 25.DC obden (tj. celkem 4ks tbl během cyklu). Většinou 28.DC dorazí MS, není mi špatně, vše snáším dobře..můj dotaz se spíš týká váhového přírůstku? Je možné abych po půl roce užívání Duphastonu přibývala neustále na váze? I když to jsou jen 4tbl za celý měsíc? Začínám z toho být vcelku zoufalá a ručička váhy je opravdu nemilosrdná... ☹

matula028
6. jan 2012

@katarina104 hlien mam už bielkovy pekne sa naťahuje ale ovul.test negativny..... ☹ tak neviem kedy bude ovul?

majkushka
6. jan 2012

@katarina104 no mne ho zakazal vysadit kazal mi ho jest že by mala mrcha prist aj počas uživania a ak do 33 DC nedojde mam prist

fifitko25
6. jan 2012

dievčatá, máte niekto skúsenosť s utrogestanom, ktorý užívate vkladaním? dávam si ho už 2 dni a stále mám taký biely výtok... je možné, že je to z neho? ide do zo mňa celý deň, dávam si 2 guličky na noc... 😔

majkushka
6. jan 2012

@katarina104 kati čo povieš skus kuknut podla zloženia čo je lepšie Babyplan alebo Gravilakt ?

milka10013
6. jan 2012

@katarina104 no citim že mam nizky taka slaba som

katarina104
7. jan 2012

@matula028 ovu bude ak ten hlien bude naj čiže číry a najťahavejší a do 24 hod. od neho,vtedy sa zmení na hustejší alebo zmizne, potom urob test 😉