Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mattuliatko30
12. jan 2012

@katarina104 to je čo???...mne práveže nič nerobili....len som sa nato pýtala...keď som bývala taká unavená..kedysi,či to nemôže mať s tým čosi spoločné..a doktorka vravela,že to isto neni štítna žlaza..lebo to mám málo príznakov...že to by som mala iné príznaky...

katarina104
12. jan 2012

@mattuliatko30 ktorá doky ti to povedala? ako dlho sa snažíte? hormonálny profil

st2
12. jan 2012

@ktore jeeee krasny datum porodu ti vychadza, my sme v ten den mali svadbu 🙂 teda v roku 2011 😝

mattuliatko30
12. jan 2012

@katarina104 obvodáčka u nás....nikdy som si to nedala vyšetriť...

katarina104
12. jan 2012

@mattuliatko30 skús popýtať gynekologa aby ti dal vyšetriť krv aj hormonálny profil 😉

mattuliatko30
12. jan 2012

@katarina104 tak krv mi brávajú na prehliadke..a nikdy nič nepovedia..že výsledky mám dobré vždy...

katarina104
12. jan 2012

@mattuliatko30 môže ti brať, ale nie na štítku,,,,

katarina104
12. jan 2012

tak babuľky ja idem papa 😉

matula028
12. jan 2012

@katarina104 mm si objednal vit. Profertil tie čo bral ked sa nam podaril syn.Ale chcem počkať min 2,5-3mesiace s mojimi tab duf,clos aby mali učinok najprv manž. a potom moje.... A na tento cyk.som zvedava aj ja ako to dopadne.... 🙂

cicimon
12. jan 2012

@katarina104 @dedian - diki, ja som v 8tt a mam par dni spinenie, hnedaste, vcera mi dala doki duphaston, tak som zvedava, ako to zaberie

sunny15
12. jan 2012

@lu17 ahojky...v pondelok sa chytam ku dr.pre potvrdenie tehu 😉
mne pri prvom bolo vidiet krasne drobca na 5tt 😀 😀
@blondynka400 vsak ani som si tie lieky nevybrala....pijem prieduskovy caj od Mullera ten sa smie aj pre tehotne a potom uz len oddychujem
kaslat nekaslem len proedusky si citim...
a akurat mam mykozu takze asi mam fakt oslabenu imunitu....

dedian
12. jan 2012

@cicimon , neboj, to este bude od uhniezdovania... kym je to hnede je to ok, hlavne ak sa ti da pri malej tak skus viac lezat, snad ti ju ma kto povarovat... ja som vtedy jednorazovo doma zakrvacala ale ked som uz lezala v nemocnici tak este tyzden vzdy ked som viacej chodila tak som mala spinenie... a to som naozaj nic nerobila, isla som max na wc a do sprchy... nakoniec, po dvoch dnoch v spitali som sa prestala aj sprchovat len aby som sa nenamahala a nezacala znova spinit... tak som si tyzden polezala v tom pote a smradiku a maly ma dnes 1 a 9 mesiacov...

majkushka
12. jan 2012

@ktore kedy si bola na laparke ? Tak super ja uvidim zajtra co doktoor povie

cicimon
12. jan 2012

@dedian no neviem, uhniezdovanie uz bolo asi davno.... snazim sa velmi nenamahat, ale nema ju kto strazit, len mm a ten chodi do roboty... tak vramci moznosti sa snazim nenamahat... nastastie je to hnede, nie nejako velmi vela...

ktore
12. jan 2012

@majkushka v septembri 20-teho mi robili

dedian
12. jan 2012

@cicimon , jasne ze uhniezdovanie uz bolo davno, len ti tam mohla odvtedy ostat taka mala krvna zrazeninka...babky nemozu prist?

cicimon
12. jan 2012

@dedian babky su dalekooo

tak ale mala je lahka, ma 9,5kg, snazim sa ju minimalne dvihat, tak to nie je take strasne zatial

kooblich
12. jan 2012

holky beru D. první měsíc 16. ted od 1. dne MS 10 dní 2 děnně. Když vemu poslední prášek kdy mi příde MS?

katarina104
12. jan 2012

@cicimon malo by ti to pomôcť aj ja som špinila a potom bolo dobre 😉

blondynka400
12. jan 2012

@sunny15 to je dobře, že to nebereš, ono to přejde... Ta imunita na začátku oslabená bývá, jinak by se mimi většinou neudrželo a tělo ho vypusilo jakoěěnco cizího 🙂

@kooblich záleží jak máš dlouhou luteální fázi, standart je 14 dní od ovu, takže zhruba 2 dny od dobrání posledního prášku, ale to je v iedálním případě, kdy je cyklus 28 dní a ovu 14 den. Osobně bych nebrala duphaston trvaler od 16 dne, ale den pro prokázané ovulaci, jinak si můžešmůžeš ovulaci zabzdit a zajistit si tak anovulační cyklus 😝

kooblich
12. jan 2012

@blondynka400 mi to takhle naordinovala doktorka takže spoléhám na to že je to tak jak má, ale příde mi, že sem tento měsíc ovu neměla. Tak nevim. Když sem to teď brala 10.1. sem brala poslední vešer tak poslední tři dny užívání sem měla už bolesti že sem si maslela že to druhej den dostanu a teď jako by nic přijít nemělo.

blondynka400
12. jan 2012

@kooblich to mi je jasné, že sis to nevymyslela. Oni to takhle standartně dávají, ale je to blbost. Kdo z nás má ideální 28 denní cyklus 😝 😀 Na co ti to dala? Na úpravu cyklu? Tak třeba jsi těhu 🙂
Jo kdyby ovu fakt nebyla, tak ono po doprání léku s progesteronem většinou k pseudoMS dojde a tělo by mělo naskočit do nového cyklu. To je princip, proč se tyhle hormony berou na úpravu cyklu (vyvolávačka je mega dávka progesteronu najednou)

kooblich
12. jan 2012

@blondynka400 no já mám cyklus docela prqvidelný po 32 dnech ale vždycky 3 dny před MS začnu šponit a v den MS krvácím jak blázen a mám bolesti že se mi kroutí palce u noh a pak zas tři dny špiním a je konec MS. Doktorka mi řekla že se vyprazdňuju naráz a né postupně takže na to mi to dala aby s mi to upravilo

sunny15
12. jan 2012

@blondynka400 vidiš máš uplnu pravdu 😀 😀 dakujem ti za odpovede

blondynka400
12. jan 2012

@kooblich tak jestli máě 32 cyklus, brát duphastron od 16 dne je fakt blbost, protože ho začneš brát ještě před ovulací (ne nějakých 90%). A pociťovala jsi ten první cyklus nějakou změnu? Já mám takový pocit, že tohle podávání progesteronu moc neovlivní, spíš si zničíš játra...
@sunny15 a promiň za překlepy, píšu jako prase 😝 😀 Tak ať vše dobře dopadne

sunny15
12. jan 2012

@blondynka400 dakujem 😀 😀

majkushka
12. jan 2012

@ktore a ake si mala pred tym problemy ? ak smiem vediet 🙂

ktore
12. jan 2012

@majkushka no doktorka si chcela byt ista ci je vsetko ok.a aby sme mohli skusat.tak mi urobila hormonalne vysetrenie a spytala sa ci by som neisla na laparoskopicke diagnosticke vysetrenie.hned som suhlasila lebo ak tam nieco najdu hned to odstrania alebo liecia.mam super doktorku.

majkushka
12. jan 2012

@ktore ok aj ja som po laparke za to sa pytam , mne len zrasty maternica prirastena o brusnu stenu , to mohlo byt že som mala ju potiahnutu a neudržalo sa pred tym ja som bola 1.11. na laparke tak snad 😉

ktore
12. jan 2012

@majkushka zrasty ti odstranili?asi ano ja som mala vydrzat nesexovat tri tyzdne ale porusili sme to druhy tyzden.potom som isla na kontrolu a bol vsetko ok tak sme hned zacali aj skusat.a je to tu.tri mesiace po laparke.drzim ti prsty a dufam ze sa ti podari co najskvor teraz otehotniet