Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

janusa_
31. jan 2012

@merryn ja som mala z dufiku migreny trpela som to dost mesiacov, a potom som si s plcom dupla ze ho brat nebudem. Ak to je na nevydrzanie tak ja by som ho nebrala.

merryn
31. jan 2012

@janusa_ mam este 5dni nejako to vydržim ale už ho nechcem brat...potom to uz necham určitu dobu na prirodu...chcem sa hlavne venovat sebe, schudnut a potom sa mozno podari aj babtko🙂 dakujem za radu🙂

janusa_
31. jan 2012

@merryn skus to vydrzat niekedy sa to oplati , uvidis ako sa budes citit 🙂 ako dlho sa snazite?

merryn
31. jan 2012

@janusa_ no uz to je 7mesiacov...viem ze sa niektore snazia dlhsie ale pre mna je aj toto vela ale uz to tak neberiem tragicky...prave preto som si stanovila ine priority aby som na to stale nemyslela...podla mna u nas je to o psychike lebo byvame u svokrovcoch a ked ti mam pravdu povedat bojim sa priniest dieta do jednej izby!🙂a vy?

janusa_
31. jan 2012

@merryn tak podobne sa snazime aj my, a tiez sa nedari, od noveho roka som zacala chudnut, menim pracu, uvidime ci nejaka ta zmena pomoze- ale snazim sa verit ze pomoze a budeme sa tesit z babatka🙂
drzim vam palce pri snazilkovani.

merryn
31. jan 2012

@janusa_ takze tiez chudnes? ja mam riadnu nadvahu a uz mam aj nejake uspechy za sebou tak sa snazim myslou tomu venovat...ved chcem byt pekna a zdrava a hlavne ked sa podari babo tak aby som v tehu nebola ako slonica🙂nad zmenou roboty som uvazovala aj ja...ale nejako sa nedari...takze ostavam tam kde som bola...dakujeme a držim palce aj ja tebe!ja verim ze sa nam to toho roku určite podari...🙂

janusa_
31. jan 2012

@merryn snazim sa schudnut minuly rok pribrala 16kil a citim sa zle, nevladzem, bez prestavky nevyjdem ani jedno poschodie 😒 o krasu mi ani tak nejde, vlastnemu chlapovi sa pacim a ti ostatni ma nezaujimaju 🙂 a v tehu priberie kazda ci viac cci menej nad tym sa nejak uz netrapim, len kiezby uz nejake tehu bolo. a podari sa 🙂- musi,

merryn
31. jan 2012

@janusa_ vies, ale ked mas mensiu nadvahu je menej komplikacii a tak...preto chcem byt zdrava...a ked sa ja budem dobre citit tak sa budem citit aj krajsia a sebavedomie mi stupne aspon troška🙂 chlapovi sa tiez pačim ale chcem sa aj sama sebe...mne aspon este 10kg by bodlo dat dole...🙂 a stym pohybom viem čo hovoriš...ja tiez pri najmensom fučim jak slon a chrbat a klby tiez citim...

janusa_
31. jan 2012

@merryn ja som mala nadvahu aj pred pribratim 😒 ale snad sa nam podari schudnut aspon trosku a mozno si potom najde babo cestu aj k nam..🙂

merryn
31. jan 2012

@janusa_ aj ja si myslim...myslim ze ked človek schudne, tak aj tie hormony aj všetko je lepsie a potom sa to určite podari...ako si zatial na tom s chudnutim? kolko si dala dole a čo preto robis?

janusa_
1. feb 2012

@merryn schudla som 4,5 kila za mesiac ani vela ani malo, ranajkujem len polovicku sucheho rozka a kavu, obed mam normalny len mensiu porciu a veceru len zeleninu a pijem denne aj 5litrov vody,cvicim zumbu sama doma 🙂 tolko vsetkeho 🙂

merryn
1. feb 2012

@janusa_ super! paradne....to je až až!!!! gratulujem len tak dalej!!!🙂

janusa_
1. feb 2012

@merryn gratulujem 🙂 nechcem prilis radikalne schudnut, tento mesiac sa aj telo ocistilo od skodlivin od prebytocnej vody dalej to pojde pomalsie ale veri mze pojde 🙂

merryn
2. feb 2012

@janusa_ pojde urcite...ale za mesiac tolko! proste si zamakala! ja to davam postupne....po svadbe som si vstupila do svedomia a od vtedy idem postupne je to mozno 6kg čo som dala dole....proste nenásilne upravou stravy a pohybom...lebo z diet mam zle skusenosti...a som spokkojna...maximalne....🙂 takze nam držim palce nech sa nam to podari všetko čo sme si zaumienili🙂

janusa_
2. feb 2012

@merryn dakujem 🙂 ano zaumienili sme si obe schudnut aby sme sa dopracovali k babu a urcite sa nam to podari.
a ja diety tiez odmietam- leboco clovek schudne jednotvarnou stravou tak trojnasobne priberie.

merryn
2. feb 2012

@janusa_ aj ja si myslim ze to bude velke plus k otehotneniu...a presne aj mne jojo efekt vzdy skazil uspechy....ale teraz mu to uz nedovolim...lebo som pevne rozhodnuta.....este dnes a dva dni dufiku a uvidime čo z toho zíde...ale myslim ze tento mesiac sme ovu premrhali....no čo uz...meras si aj teplotu?

janusa_
2. feb 2012

@merryn pevna vola robi vela 🙂 ked si to zaumienime tak to dosiahneme 🙂
teplotu nemeram, kedze nemam na to vytvorene podmienky, aby som mohla merat v tom istom prostredi tu istu hodinu 😔
ty merias?

merryn
2. feb 2012

@janusa_ ja pevnu volu velmi nemam ale posilujem si ju....aj zhrešim ale uz nie tak ako niekedy....hlavne z rozumom...ja meriam ale tiez nemam prostredie niekedy, lebo chodim do nočnej...ale doky povedal, ze nevadi...ze aj tak mam meriat...takze tak...vdaka meraniu viem ze ovu mam lebo som sa bala ze nemam...vela som sa o sebe dozvedela od kedy meriam...nie dlho asi treti alebo stvrty mesiac ale vela mi to ukazuje.....

janusa_
2. feb 2012

@merryn stopercentnu pevnu volu nema nikto. kazdy raz zhresi, ale hriech s rozumom nie je az taky strasny, ja ked mam chut na cokoladu tak si tiez dam jeden pasik a zbytok odnesiem drahemu nech su rychlo zje 😀
a to meranie je fakt vyhodne, a to ze vies ze mas ovu je dobre aspon viete kedy sa mate snazit 🙂
ja sa uz nejako musim dokopat k meraniu.

merryn
2. feb 2012

@janusa_ asi by som to aj na tvojom mieste vyskusala, ved aj ked to nebude 100% tak to bude aspon orientačne a budeš vediet na čom si.....
Ked ja nemam volu a hlavne som leniva...ale prekonavam sa a to ma zenie dalej a dalej a posiluje ma to, takze idem dalej či je den dobry alebo zly....🙂a s tou čoko robim aj ja...ked tak si dam niečo ale zbytok dam manzelovi nech zje lebo by ma to pokusalo🙂

janusa_
2. feb 2012

@merryn asi zacnem od buduceho mesiaca lebo neviem ci ma zmysel zacat merat teraz, ked som uz 7DC. Alebo zacat teraz? Normalne si ma na to nalakala 😵

merryn
2. feb 2012

@janusa_ no a mas teplomer? ja by som mozno začala aj teraz...ved uvidis aspon si na to zvyknes a potom dalši cyklus uz budes zvyknuta...ved ako chces ako tebe je lepsie a ako ti viac vyhovuje

janusa_
2. feb 2012

@merryn teplomer mam uz tri mesiace stoji krasne zabaleny v nocnom stoliku 😅 uvidim ako sa na to vyspim a ci sa mi bude rano chciet 🙂

merryn
2. feb 2012

@janusa_ ja si meriam kazdy den o 4:15 lebo tak vstavam do roboty...aj cez volne dni si tak meriam a ked som v nočnej tak niekedy si v nočnej odmeriam len orientačne lebo to je skreslene kedze nespim ale len tak orientačne...takze tak....

janusa_
2. feb 2012

@merryn skusim rano nastavit budik skor, a mozno zacnem merat, ked sa mi podari vstat 🙂 aspon orientacne nech mam prehlad 🙂 fuuha kazdy den vstavas o 4tej? zvladas to? ja vstavam o 6 a to mam problem vstat 😅

merryn
2. feb 2012

@janusa_ nie kazdy den....ale ja len otvorim jedno oko, teplomer mam vzdy poruke...odmeram a spim dalej ked mam volno...ked nie, tak aspon sa stihnem naranajkovat....a potom idem do prace...no o siestej je idealny čas tak skus uvidis...ved za skusku nič nedas,nie?🙂

matula028
3. feb 2012

@katarina104 ahoj Kati tak ja takto no neviem kedy bude ovulka dva dni som mala bielkovy hlien,dnes sa trošku pokazilhttp://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/g... dnes urobim ovul test a potom napišem.

katarina104
3. feb 2012

@matula028 môže byť dnes alebo zajtra ak sa hlien zmenil,uvidíme 😉

matula028
3. feb 2012

@katarina104 dnes mam aj pozitivny ovul. test takže ratam dnes alebo zajtra by mala byť ovulka 🙂

katarina104
3. feb 2012

@matula028 tak do 36 hod. ale podľa hlienu do 24 hod.