Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kukucg
15. mar 2012

@annavi och ved ani nie preto ze nie som tehu, s tym som ani tak moc neratala, len ma stve ze nie som v poriadku, predtym mi vsetko fungovalo ako hodinky a od potratu ze vsetko na ruby a este sa dnes posrali nejake veci, vypadli mi deti z vyskumu lebo su chore, no ja neviem co idem robit je to cele na nic 😠 ale tak mas pravdu, krasne je vonku tak pojdem po obede po drobca a pojdeme niekam von snad pridem na ine myslienky 🙂

micak
15. mar 2012

Viete mi vysvetlit, preco niektora berie duphaston 5 dni a niektora 10 dni? Neviem kedy mi pride ovulka a podla toho by som chcela nasadit duphaston, ale zase tak, aby som mala max 30dnove cykly. Viete mi poradit, prosim ? Dakujem !

kukucg
15. mar 2012

@micak No nerozumiem preco mas potrebu mat 30 dnove cykly.. ak budes mat ovu napriklad 20dc az, tak je najlepsie nasadit ho 21-22 dc a brat aspon 10 dni, cize cyklus bude isto viac ako 30, lebo ak budes mat kratku lutealnu fazu, vajicko sa nemoze uhniezdit, cize ak by ho brala len 5 dni aby si nemala dlhy cyklus tazko otehotnies. Ak budes mat ovu na 14 den a budes brat dufik od 16 do 25 budes mat cyklus do 30 urcite. Nie je podstatna dlzka celeho cyklu ale skor to ze Lutealna faza by mala byt 12-16 dni, takze nejak to urcyhlovat mi nepride rozmumne.
Ak nevies kedy mavas ovu, tak ti asi neporadim 😅 😅

tyrkis
15. mar 2012

baby mam na vas otazku..beriem duphaston od piatku ,mam za sebou prve IUI...moze byt,ze ma z toho boli podbrusko a chodim casto močiť?...neviem ani do rana vydrzat...🙂

kvietok228
15. mar 2012

ahojte poradí mi niekto?beriem duphaston koli tomu aby som dostala vobec menzes a bola som aj na hormonalnom profile a vyslo vsetko v poriadku tak nechapem ako je mozne ked mam hormony v poriatku preco nedostanem menzes bez dufatonu?

petka333
16. mar 2012

ahojte, ja som brala duphaston aj clostilbegyt ale po dvoch mesiacoch som s tym prestala lebo som mala stale nafuknute brucho ako na prasknutie... potom som zacala choidt k jednej pani a ta mi dala pit cajovu zmes rano a vecer ( nejaky stary rusky recept ) a zrazu po 1,5 rocnom snazeni sa to podarilo. Verim tomu ze mi pomohli tie bylinky. Hormony mne osobne nerobili dobre. A vdaka tomu som nasla // ciarky po takej dlhej dobe 🙂 pisem to aj sem Vam a mozno trochu pomozem, kedze sama viem ake to je zufale kazdy mesiac po dostani menzesu. tak drzim palce. 🤐 kontakt na nu je 0911701090 tak strasne sa tesim ze som konecne tehu ze to musim kazdemi rozpravat 🙂

oknosmas
16. mar 2012

@petka333 odkial je ta zena?

zasha
16. mar 2012

ahojte, dnes mi lekarka predpisala duphaston, snazime sa skoro rok, a mala som jeden skory potrat, , mozno aj dva - to mi tiez meskala tyzden (inak mi nemeska nikdy) ms ale nerobila som tehu test tak to neviem s urcitostou(pri druhom meskani som robila a bol pozit.), viem len ze som vtedy mala tiez taku neobvykle silnu mrchu.
nebola som na ziadnej krvi, ziadny hormonalny profil, ziadna folikulometria, len vnutorne sono -vraj v poriadku vsetko, sliznica 3/2 - to neviem co je a dala mi recept na duphaston, ze sa mam rozhodnut ja ci ho chcem brat, ze ma s nim dobre skusenosti a od 14 dna cyklu do 25.teho aby som brala. ze ona si mysli ze bude problem v zltom teliesku a ze toto je liek kt. tomu pomoze ( ale to neviem ako na to dosla, asi tiez len sa domnieva a skusa)
poradte mi prosim ci mam brat a risknut to, alebo kaslat na chemiu a hormony a snazit sa dalej... ☹ citala som aj o vedlajsich ucinkoch a vselicom.... trosku ma to odradza, ale je tu aj vela bab co po nom otehotneli... a ja mam teraz dilemu. poradi mi niektora z vas co s nim uz mate skusenosti? dakujem 🙂

petka333
17. mar 2012

@oknosmas z blavy 🙂

meggy004
19. mar 2012

@kvietok228 ja som na tom tak isto ako ty...tiež žiadny menzes bez dufastonu...a tiež je všetko v poriadku...
jediné, čo mi fakt vadí je, že som sa brutálne vyhádzala... :o(( ale gynekolka mi povedala, že to je bohužial "daň" za ten dufík :o((
A tak len skúšame a sexíkujeme a dúfame..

kvietok228
19. mar 2012

@meggy004 ja som zase s neho pribrala za pol roka 8kg a teraz si musim davat pozor co jem aby toho nebolo moc aj tak ze som hladna ale nechcem pribrat lebo uz mi to tak pride ze aj z vody priberiem ☹ ale uz to pomalicky ide dolu 😀
mi skusame uz rok a vy? a kolko ho uz beries?

meggy004
19. mar 2012

v septembri som vysadila HAK a potom mi vôbec neprišla mz a hneď mi gyn nasadila dufaston...v januári som ho zabudla nasadiť a opakovalo sa to...tak teraz beriem poctivo...takže cca polrok... 😒 ale vyhádzaná som a pribrala som 4kg. Svoju váhu si držím tak asi 5 rokov...a teraz som pribrala asi z tabletiek ☹ jediné čo ma desí je, že sa neviem dokopať merať bazálnu, lebo ešte stále žijem v sne, že sa to podarí dáko samo... 😉 berieš aj niečo iné ako dufaston?

kukucg
20. mar 2012

@annavi No co moja, ako to u teba vyzera??? 🙂

annavi
20. mar 2012

@kukucg ahojky moja..no nachcípana som jak slak tak marodim...davam si len acylpirin nic viac...uz trosku povolilo..len nos ma trapi.... 😒 a teplotka takto http://www.fertilityfriend.com/home/35dcec tak uvidime...

kukucg
20. mar 2012

@annavi nejak su vsetci chori teraz, aj ja mam krpca doma choreho, sopli neskutocne.... 😒
No grafik vyzera fajne, si mala aj teplotu? ze ci je ovplyvneny.... a ides cakat co bude dalej ci testikujes??

annavi
20. mar 2012

@kukucg no ja som bola chora jak hovado v januari..dva tyzdne som marodila...a teraz som chytila...nadchu ale taku hroznu.... 😖 celkovo sa citim fit..len soplím a kycham...a nos mam uz taky usmrkany ze dovidenia..a bolavy.... 🤐 no ja sa akosi testit este nechystam..neviem..ak budem citim "potrebu" ze testni tak testnem.. 😀 testy mam tak mozem hocikedy.pockam si na ten vnutorny hlas...ze testnííííííííííííí.. 😀 😀 😀 😀 no teplotu som nemala...praveze dnes som sa zobudila v poho...tak neviem..ale tak moje grafy stale takto pekne vyzeraju... 😅 a potom skoncia vzdy cerveno..tak to beriem s rezervou...uvidime ... 😎

kukucg
20. mar 2012

No mi o tom hovor, o tych grafoch 😝 ja uz ani nemeriam, spinim uz 6 dni a ms nie a nie rozbehnut asi ma porazi, ale graf samozrejem vyzera uchvatne 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/3937ed
takze ako pises, s rezervou 😅
no ak na teba pride ten vnutorny hlas a budes testikovat daj vediet 😉 😉

annavi
20. mar 2012

@kukucg uz som PO testikovaniu... 😝 ale nic nebolo....len jedna /....nevadi... 😉 ide sa dalej... 😉 😉 😉

kukucg
21. mar 2012

@annavi Fakt??? 😕 A nemoze vyskocit neskor?? 😅

aiti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petka333
21. mar 2012

ahojte, ja som tu pisala kontakt na tu liecitelku... pozrela som si tie linky a je to naozaj ona. Ja viem ze je Alexandra, ale to je asi to iste.. Nechcela som mojim prispevkom nikomu poskodit iba pomoct tak ako verim ze ona pomohla mne aj mojej kamaratke. Aj ked nevidim dovod preco by sa nemohla zaoberat alternativnou medicninou aj ked ma za manzela hercovho syna. Alebo s nou mate nejake zle skusenosti?

elizabeth453
22. mar 2012

ahoj...prosim o radu...🙂na upravu cyklu mi lekar predpisal duphaston , ktory som zacala brat 16teho...no dnes navcer som mala silny vodnato-krvavy vytok . ??? z coho? menszes mam dostat 1.4.. 😒 dakujem

anlady
23. mar 2012

Dobré ránko prajem kočky, prosím Vás potrebujem poradiť. Moje posledné dva cykly boli veľmi dlhé 48 a 40 dní. Včera mi lekár naordinoval duphaston na upravenie,ale od 18DC,a teda mám dobrať celú paletku liekov. Keď som si to rátala vychádza mi to na 38 DC,nie je aj to veľa??? dal mi to na 3 cykly,to znamená,že budem mávať stále 38 DC - ja tomu nechápem ☹ Ďakujem za vaše postrehy

anlady
23. mar 2012

.......už som to pochopila - ja mám brať 2x denne 🙂 rátala som si len jednu 🙂

anlady
23. mar 2012

Ale potrebujem jednu vec vedieť alebo si ju ujasniť 🙂)) takže-keď som mala ten 40 DC ovu bola 25 DC, keď začnem brať duphaston-vychádza mi to,že ho vysadzujem na 28DC - do troch dní by som mala dostať, kedy potom bude ovu?

vianocnystromcek
23. mar 2012

@anlady duphaston sa ma brat vzdy 14 dni od zaciatku poslednej menstruacii; je jedno kedy mas ovu ( resp zbytocne spekulujes teraz). ja som
ho brala 2 mesiace a hned na 2. som otehotnela

anlady
23. mar 2012

@vianocnystromcek no kázal mi na 18DC,ja len že čo s tou ovu,neviem kedy bude.

vianocnystromcek
23. mar 2012

@anlady to nechaj tak a bud v pohode ;)
zbytocne sa budes stresovat a produkovat stresove hormony kt vplyvaju na to negativne.
ked nebude nic do pol roka tak budes riesit dalej;) uzi si leto, papaj ako ti naordinoval a bud v pohode!
casto krat prave toto zaberie

anlady
23. mar 2012

@vianocnystromcek Ďakujem moc za podporu 🙂

gabinka41
23. mar 2012

@elizabeth453 Ahoj.Mám presne ten istý problém. Mávam 26 dňový cyklus a je presný je ako hodinky...posledná ms bola 3.3. a dalšia mala prísť 29.3.Bola som u doki na preventívke a tá mi povedala,že špiním vo vnútri a vraj to ide z krčka maternice.Usúdila,že mám zápal krčka. Mala som brať duphaston od 16DC,lenže ja už som sa na to chcela vykašlať a nepchať do seba chémiu a tak som nevzala.Ale doki mi povedala,aby som brala a tak som začala zase.Lenže ešte v ten večer,ako som bola u doki,som začala krvácať...myslela som,že je to len podráždené,lebo sa tam špáááárala dosť. Ale potom sa to stupňovalo a dnes už je to čistá ms.A tak teraz neviem,či brať ten duphaston....Ináč včera som jej volala,že krvácam,či mám brať tabletky....tak mi povedala,že áno okrem tej vaginálnej......Te duphaston mi tam však nesedí.....