Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

vianocnystromcek
4. apr 2012

@zasha od 14dc...jedno kedy mas ovu lebo uplne presne to nevies. otehotnies aj tak,resp nemusis sa bat ze kv tomu ze to
skor vezmes neotehotnies. hormonslny profil si ale urcite daj- hovori dost o
plodnom stave atd.a neboj sa!🙂 strach je kontraproduktivny.duphaston neni tak silny hormon zeby mal vplyv na tvoje nalady. ani nepriberies atd;)
fakt sa neboj a bud v pohode

micak
4. apr 2012

@morosie Ahoj 🙂 no ja to chapem tak, ze budes brat 10 dni, co v tvojom pripade vychadza, ze poslednu tabletku zoberies 24DC vecer. Ak ti do 29DC nepride ms, spravis test - ak bude negativny dalsi duphaston zacnes brat opat od 15DC, ak bude pozitivny nasadis este v ten den duphaston s davkovanim ake ti dal. Nechcem ta klamat, ale takto to chapem ja a ak by som nemala info, spravila by som to tak. ALE PROSIM OPRAVTE MA NIEKTO, AK VRAVIM ZLE. Nechcem poradit blbost..

meggy004
4. apr 2012

@morosie asi máš vysadiť - lebo ak vysadíš 25DC, tak ti potom na 28 príde menzes 🙂

kvietok228
4. apr 2012

@meggy004 no co ako dostavila sa?mne uz konci a nastava snazilkovanie 5,6,7 mam plodne dni je mi to take cudne ako to tan jonas vipocital ze hned po skonceni mrchi mam plodne dni 😖

morosie
4. apr 2012

@micak
@meggy004 áno baby,myslím,že takto mi to hovoril aj doktor 😉 , má to logiku, ďakujem vám, inak máte s duphastonom dobré alebo zlé skúsenosti?

micak
4. apr 2012

@morosie nie je za čo 🙂 tak ja mam zatial len dobre skusenosti, bez neho som ms zatial nedostala..inak ho neviem ohodnotit 🙂

almikk
5. apr 2012

caute baby 🙂 mam brať duphaston 1x este nikdy som ho neuzivala... Mala by som to brat od 11-25 dna cyklu... ako to mam vlastne uzivat ked dnes som dostala kramy po pol roku . A nemá to vedlahsie učinky? lebo nechcela by som z toho pribrat a ani akne na tvary mat dakujem vam dievčence 😀

almikk
5. apr 2012

@micak pomoz mi

almikk
5. apr 2012

@morosie aj ty mi pomoz

morosie
5. apr 2012

@almikk ahoj, ja neviem prečo ho máš predpísaný....či pre úpravu cyklu alebo pre lepšie podmienky na otehotnenie ... ber ho tak ako ti povedal lekár, píšeš,že 11-25 DC, tak po mrche počkáš na ten 11 DC a začneš...neviem ako ti inak poradiť, nemám v tom ešte ani ja nejaké skúsenosti ...

micak
5. apr 2012

@almikk Ahoj, na letaku od duphastonu mas napiane davkovanie a okrem ineho toto:
"Dysfunkčné krvácanie - Zastavenie krvácania: 1 tableta 2x denne počas 5-7 dní; Prevencia: 1 tableta 2x denne od 11. do 25. dňa cyklu.
Amenorea - 1 tabletou 2x denne od 11-25 dňa cyklu.
Premenštruačný syndróm - 1 tableta 2x denne od 11. do 25. dňa cyklu.
Nepravidelný menštruačný cyklus - 28. dňový menštruačný cyklus sa dosiahne podávaním 1 tablety 2x denne od 11.do 25. dňa menštruačného cyklu. "

Pre Tvoje davkovanie su teda 4 moznosti, preco ti dali dufik. Kedze ale pises, ze menzes si dostala az po polroku, usudzujem, ze mas nepravidelny menstr. cyklus alebo amenorea (chybanie menstruacie). Ono je to vlastne podobne. Uzivaj teda ako ti predpisala doktorka.

Kedze dnes si dostala menstruaciu, dnes je tvoj prvy den cyklu (1DC). 11DC teda budes mat 15.4. Vtedy si das prvykrat dufik, 1x rano a 1x vecer. 29.4. si das posledny den dufik. A takto to pojde kazdy mesiac.

Co sa tyka vedlajsich ucinkov - akne mam stale, takze to neviem posudit, ci ho sposobil dufik, akurat pocas neho troska zadrziavam vodu v tele. A mam trocha zlu, nervnu naladu 🙂 inak nic.

Snazis sa otehotniet?

ematko29
5. apr 2012

ahojte dievčata ,mne lekarka predpisala dufik na upravu cyklu.lebo som menzes mala hrozne nepravidelny.upravil sa niektorej z vas cyklus po tom lieku,ked steho uz prestali brat?

almikk
5. apr 2012

@micak dakujem velmi pekne.... a ty to uz ako dlho berieš? ja by som to mala brať niejak pol roka až rok aby sa mi to upravilo.... Nesnažim sa otehotnieť len chcem mať pravidelnú menštruaciu a nie raz za pol roka

micak
5. apr 2012

@almikk nie je za co..beriem od novembra s 1 alebo 2 mesacnou prestavkou (chcela som skusit, ci mi ms pride). Ale to som bola este mlada a hlupa 🙂 treba to aspon polroka brat, aby tam bola sanca, ze sa cyklus upravi.
Ci sa snazis otehotniet som sa pytala aj preto, lebo ak ano, bolo by dobre dat duphaston az po ovulacii. Ale ak ni, je to jedno.

meggy004
5. apr 2012

@kvietok228 dostavila...mrcha jedna... 😒 ale neva - my tiež ideme snažilkovať hneď 😉 mne to podľa toho výpočtu vychádza na 10,11,12 a to mi vychádza 7DC - tak uvidíme 🙂 ale objednala som aj ovutesty na celý mesiac - tak to musíme už dať 😀

meggy004
5. apr 2012

@morosie na som na tom podobne ako micak - bez neho nedostávam vôbec... jediné mínus je otrasná pleť - ale čo človek neobetuje pre babatko 😉

meggy004
5. apr 2012

@kvietok228 no tak ti držím päste - nech to teda "padne na úrodnú pôdu" 😉

kvietok228
5. apr 2012

@meggy004 ja som aj podla ovu tesktov a nic ale len mesiac sme tak skusali a kolko ta vysli na cely mesiac?

skripova
5. apr 2012

@albertova ja som ho brala v tehotenstve na udrzanie plodu

meggy004
5. apr 2012

@kvietok228 cez net 13ečiek za 20ks...myslím, že v pohode cena...aspoň to skúsim... 🙂

morosie
6. apr 2012

baby, ak som dnes mala ovu test pozitívny (t.j. 14 DC) mám dufík nasadiť zajtra na 15 DC? Tak mi odporučil aj lekár.

kvietok228
6. apr 2012

@meggy004 tak to je uplne v pohode ja som si kupila 5 ich bolo v baleni a za 4,95€7
dufam ze ti to vide :D

meggy004
7. apr 2012

@kvietok228 ďakujem mojka, budeme sa snažiť 😉 čo máš inak nové?

afrika
7. apr 2012

ahojte ,
užívala som duphaston, v nedeľu som mala poslednú tabletku a čakám menzes. ten mal podľa dr prísť do piatich dní čo je dnes. neužívam ho prvý krát a väčšinou príde neskôr ako do piatich dní....no ale teraz mám už tretí deň strašne moc slabulinké špinenie, bolesti na ms a ten nikde.moc rada by som už dostala, lebo si idem pichať gonal na IUI s expiráciou do konca apríla. a zas si málinko namýšľam čo ak som tehu?

kvietok228
8. apr 2012

@meggy004 ani nic take same snazilkovanie a stale do okola cakanie ci pride ci nie nrcha ako ako inak pride 😠 a takto ide mesiac za mesiacom a ty co? ja tento mesiac nejdem brat ten dufik tak som zvedava ci bez neho dostanem 😀

kooblich
8. apr 2012

ahoj
já sem brala Duphaston a spíš mi MS rozhodil jak upravil. Takže sem spokojená nebyla a nejsem. Ale u každýho je to asi jinak.

verunek7
8. apr 2012

ahojky holky,mám dotaz,brala jsem ted duphaston 18-25 DC,do kolika dní by měla přijít MS ? dík za odpovědi...

bordulka
8. apr 2012

@verunek7 ahoj, mne vzdy pride mrcha 4 dni po poslednej tabletke 🙂

meggy004
8. apr 2012

@kvietok228 no tak držím päste 🙂 ja som 6DC, takže sa začína snaženie - ešte nedorazili tie objednané ovutestíky, tak dúfam, že ich vôbec stihnem skúšať 😉 jooooj podľa jonasa by sme mali frčať od 10teho...tak som zvedavá, či tie ovutesty budú tiež súhlasiť s týmto termínom - riadne som zvedavá 🙂 tak nám držím päste 🙂

meggy004
8. apr 2012

@verunek7 mne po 3dnoch 🙂