Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katche
29. máj 2012

@bambula111 od stvrtka mam zacat brat clostilbegyt na stimulaciu vajecnikov a ovulacie, takze folikulometria to isti, a podla toho sa doktorka rozhodne co a ako. 2 roky cakame a nic, tak snad to prinesie vysledky. Ci babo neprichadza len kvoli absencii ovulacie, alebo je aj iny problem... Dufik momentalne lezi v polici 🙂

meggy004
29. máj 2012

@katche mňa toto čaká budúci mesiac...tak Vám držím päste- ja na toto vsádzam riadne 😉

kvietok228
29. máj 2012

@meggy004 ja som vcera zecala dufaston brat na 5 dni a na 3den by som mala dostat cize 4.6 ale uz to tiez neriesim a tie ovu testi len maly naznak // a na druhy den silnejsie a potom som si zabudla spravit lebo som bola na chate ta tiez uvidime :D

kvietok228
29. máj 2012

@anzelik ahoj je dost mozne ze to ti sposobil duphaston a mozno ze sa ti mrcha este rozbehe pockaj kym sa doktorka nevrati ak nebudes mat problemi alebo bolesti tak pockaj nanu keby predsa chod na pohotovost alebo sprav este test 😀

katche
29. máj 2012

@meggy004 drzim paste aj ja. Lebo toto je moja posledna zachrana pred CAR. . . Len mam z clostilu mierny stres, kedze mi davala dr. podpisovat informovany suhlas ohladom liecby. . .uz konstruujem cierne scenare a nasledne sa sama so sebou hadam nech neblaznim

alexis617
29. máj 2012

@albertova ahoj ja som ho brala dlho aj s Clostilbegytom ale nepomohlo mi to asi 3 roky chodila som pravidelne na sono jeden je na vytvorenie vajíčok a druhý na rast maternice aby sa vajíčko malo lepšie kde uniezdiť dufastol je na rast maternice zlepšuje aj jej prekrvenie

mon777
30. máj 2012

@katche Podľa mňa to vtedy nebol duphaston, lebo aj dnes som šla o čosi hore 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/318424

veonka
30. máj 2012

ahojte dievčence, tak aj ja mám duphaston. Už ma štvali moje dlhé cykly a ich striedanie od 28-42 dní, hrôza... snažíme sa o mimi a tak som to chcela poriešiť, tak mi doky dal duphaston, mám ho brať od 15 DC 10dní 2x1 tbl denne. Myslíte že nám to pomôže otehotnieť? Doky mi vravel že ho budem brať až dokým sa nám to nepodarí. Je to tak v pohode? Hm... už aby to bolo. 😵

dom13
30. máj 2012

Ahojte,mate niekto skusenosti s liekom Duphaston?Mne ho doktorka predpisala na otehotnenie a už ho beriem druhy mesiac a stale nic a citala som rozne diskusie žien ze sa pomocou tohto lieku im podarilo otehotniet hned prvy mesiac

katche
30. máj 2012

@mon777 tehotensky test? Pre mna zahada:D ja mam z grafov mis-mas 🙂. Ale jedna pilula to urcite nesposobila

tatarida
30. máj 2012

dievcence kolko dni po vysadeni duphastonu by mala prist ta mrcha??????????

bambula111
30. máj 2012

@katche no tak držím palce nech ti to čím skôr pomôže 😉 lebo 2 roky sú ozaj dosť..Rozmýšlam že si ho sama preordinujem od 15 dňa, lebo viem že som pred tým mávala ovu na 14 deň. Nemôžem ho prestať veľmi brať lebo mám rozhádzaný cyklus.. 😒 ale tiež sa bojím že aj tak sa už ovu neobjaví..že mi to ten dufik až tak pokazil...či preháňam?? 🙂 a daj teda potom vedieť ako dopadla folikulometria 🙂

katche
30. máj 2012

@bambula111 ja som si ho raz preordinovala a dobry chaos som sposobila... Tak pokial si mala ovulku skus az po nej do toho 25 dna. Ja som nemala, tak to preto. Dam vediet, dr nakazala aj ovu testy, ze nech to mam podchytene aj ja, keby to nahodou vyslo na vikend, abo na den ked neordinuje, totizto onedlho bude mat babo tak ma upravene ord. hodiny 🙂

mon777
30. máj 2012

@katche Netestovala som. Mám doma teraz čerstvo kúpený, ale je tam len jeden a nechcem ho minúť zbytočne. Čo myslíš, mám, či nemám?? 😕

katche
30. máj 2012

@mon777 ak meskas, urob. Pred terminom sa neoplati. Pokial mas pochybnosti, je lepsie si potvrdit pripadne tehotenstvo ako tapat. A ak vyjde negat a ms nikde, to uz potom konzultacia u lekara. . .jaaaj, bodaj by bol pozitivny 🙂 to akoby som ja sla testovat, drzim palce moc-moc

mon777
30. máj 2012

@katche Veď to, že neviem, či meškám, či čo robím, lebo mne MS chodí kedy chce a nikde nemávam takto skoro ovu. Najskôr som ju mala na 21DC a nie na 13/ 16 😀 Asi počkám na zajtrajšiu teplotu a ak pôjde hore zasa o kúsok, tak testnem. Neviem 😒

bambula111
30. máj 2012

@katche tak skúsim a uvidím čo sa stane 🙂 no pred tým ako som začala brať dufik tak som ju tak mávala, vždy som to cítila a ako som ho začala brať postupne z mesiaca na mesiac tie pocity prestávali...a neviem či sa objavia zas..jasne chápem tak dúfam že budú pozitívne, nech ťa netrápia rôznymi vyšetreniami...aj vyššie som čítala od teba príspevok že sa bojíš tých liekov, ale niekde na nete som čítala ako jedna baba písala že otehotnela hned po ních 🙂 tak dúfam že ju zastúpi rovnako dobrý lekár/ka 🙂

katche
30. máj 2012

@mon777 ved uvidis rano, od ovulky by do 14-16 dni +/- mala MS dorazit. Hlavne nestresuj...treba chladnu hlavu, stres vsetko zhorsuje

@bambula111 aj ja som citala, ze to pomohlo k babu na 1.-2. krat, no aj to, ze to nezabralo vobec. Hlavne neziaduce ucinky. . .moj muz sa chytal za hlavy, ze pre panajana, to budes este horsia ako pred MS?😀 No srandy kopec. Aj ja dufam, ze to vyjde a budem oslobodena od tych procedur.
Hm, tak snad sa zas ukazu, ked nie, tak k lekarovi. A hormonalny profil ti robili? Tak budes vediet co a ako, ci ovulujes atd. Ci ten dufik ti dal kvoli zrovnaniu cyklu? Mne preto, bo som 3tyzdne vkuse spinila, ale po pricinach nepatral, uz mi chcel aj PCO napisat ako diagnozu. . . Tak sa teda pozoruj a skus to prisposobit. Co ine ostava?

mon777
30. máj 2012

@katche Nestresujem 🙂 Som kľudná, len veľmi zvedavá 😀 každopádne sa ozvem, že ako 😀 😀

bambula111
30. máj 2012

heh tak pevne držím palce že ty budeš z tých, čo im to pomohlo a hádam aj nežiadúce účinky nebudú 😀 on vraví že je všetko v poriadku a že nemám hlavne na to myslieť, ale ked mi predpísal dufik na 11 deň tak neviem či mi v tom chce pomôcť..a ten mi predpísal kvôli cyklu lebo každý druhý mesiac som mávala na 20deň špinenie a potom som normálnu MS dostala až o mesiac..tak preto mi to predpísal...a ked ich beriem je všetko ok...akurát že ked ich beriem na ten 11deň je to nemožné a lekár tvrdí že sa máme snažiť..no proste o nervy....veru nič iné mi už neostáva.. 🙂

bambula111
30. máj 2012

@katche heh tak pevne držím palce že ty budeš z tých, čo im to pomohlo a hádam aj nežiadúce účinky nebudú 😀 on vraví že je všetko v poriadku a že nemám hlavne na to myslieť, ale ked mi predpísal dufik na 11 deň tak neviem či mi v tom chce pomôcť..a ten mi predpísal kvôli cyklu lebo každý druhý mesiac som mávala na 20deň špinenie a potom som normálnu MS dostala až o mesiac..tak preto mi to predpísal...a ked ich beriem je všetko ok...akurát že ked ich beriem na ten 11deň je to nemožné a lekár tvrdí že sa máme snažiť..no proste o nervy....veru nič iné mi už neostáva.. 🙂

katche
30. máj 2012

@bambula111 to mi je povedome. . .ms kazdy druhy mesiac, medzitym spinenie. . .dal mi na to HAK, po 4rokoch som vysadila, zas to iste, a i tak ma na nu nahovaral, tak dal duphaston 11-25 a bolo. . .nechodis ty nahodou k mojmu byvalemu lekarovi? Ale to by bola privelka nahoda. . . Skus uvidis, alebo hladaj ineho lekara, lebo dufik nieje dlhodobe riesenie

katche
30. máj 2012

@mon777 zvedava som aj ja, tak daj vediet, ja budem (dufam) cakat tento mesiac, teda najblizsich cca 6tyzdnov🙂

bambula111
30. máj 2012

@katche no teda keby sme z toho istého kraja, tak aj ja si to myslím 🙂 mňa za každým nahovára na HAK ale nikdy som sa mu nedala.. 🙂 keby som tak mala na výber viac tých lekárov...toto je už druhý čo som menila ale to zase kvôli iným veciam..ja len nechápem prečo ma klame o tom dávkovaní dufiku, ako keby nechcel aby som otehotnela

katche
30. máj 2012

@bambula111 tak ja som chodila a stale chodim do BA, ty si odkial? No, stara skola, to povedala aj moja dr, ze odbornik a schopny lekar ano, ale nepristupny novym postupom.

meggy004
30. máj 2012

@tatarida mne po 3 dňoch...stále... 🙂

meggy004
30. máj 2012

@dom13 ja ho beriem 9ty mesiac a nič...teraz prechádzam na kombináciu s clostilom...tak sa uvidí 😉 ale neboj, ak si v poho, tak to pôjde skôr ako u mňa 🙂

meggy004
30. máj 2012

@katche ja som na tom obdobne...mne povedala gyn, že skúsime 2 cykly s clostilom a ak nič...tak CAR, že to je zbytočné potom skúšať do nemoty... v CARe sú odborníci, takže ak sa to nepodarí, tak ma šupne tam...
čo človek neurobí pre babatko...nie? 🙂

katche
30. máj 2012

@meggy004 presne tak, ale zober si, ze taku haluz a bez vysvetlenia mi byvaly dr povedal ked som mala 20, vtedy som sice deti neriesila, ale uplna hysteria, vtedajsi priatel mal so mnou zazitok, aj moj manzel si tym presiel, obcas ma to chyti... Mne doktorka povedala, hned ako som k nej doniesla kartu, ze horm profil, clostil, potom ked to nepomoze laparka a CAR...ja som bola oboznamena s postupom, lebo uz cela zufala, ze sa veci nehybu sme sli protekcne po znamosti. Aj v CAR to tak bude, snad...aspon, ze spermiogram ma mm vyborny. Chudak, nerad na to spomina. Za babatkom aj na kraj sveta, som povedala, ze aj keby malo byt jedine, oplati sa to...zvlastne, nikdy mi nenapadlo, kolko bab ma s tymto problem...aj moja mama mala, tiez bola na liekoch

meggy004
30. máj 2012

@katche mne keď to zabila gyn, tak som potom odpadla na schodoch, vyrevala sa v aute a v slzách telefonovala budúcemu mm, ktorý mi nič nerozumel... keď som to rozdýchala, tak som ho teraz objednala na spermiogram, tak som zvedavá - v piatok ide... 🙂 ak bude on ok...tak ideme riešiť mňa. V podstate sa na to aj teším,lebo konečne sa to hýbe a rieši. Dúfam, že to bude mať pozitívny dvojpásikový výsledok na tehoteste 😀