Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

icer
4. jún 2012

@tatarida wooooooooooooooooooooooow !!!!!!!!!!!!§ tak to moc gratulujemmmmmmmmmmm !!!!!! to je úžasné !!!! juchú.... a kolko ste sa snažili ?
ja tu nechodím len raz za čas nakuknem, sa mi to nechce čítať spätne, super....
nech to dobre dopadne....
ja verím, že ked to nevzdáme, aj na nás sa šťastie usmeje....

tatarida
4. jún 2012

@icer urcite sa netreba vzdavat! ja viem ze mne sa to lahko vravi ked sme sa len 3 mesiace snazili ale ja som to riesila od prvej chvile, necakala som na to kym uplynie rok neuspesnych pokusov ako radia niektory dr...... a hned prvy mesiac s clostylom a duphastonom u nas zabral 🙂 a DAKUJEM!!!!! drzim silno palce nech sa cim skor podari!!!!

icer
4. jún 2012

super, a čo to podporuje ten clostyl? ak smiem vedieť,
no ja som to aj chcela riešiť, ale moja dr.... to je škoda reči, cyklus mám úplne že na prt.... a až ked som krvácala 2 mesiace ma poslala na kyretáž, čo osm odmietla, a napichali ma hormonmi a dali duphaston
ale moja chyba neveim na čo som čakala 2 mesiace, a koza som šla , ked sa to zhoršilo

katche
4. jún 2012

@kvietok228 ani nevrav. Dnes mam taku migrenu, ze to az pekne nie je.... Hah a dnes moja podarena svokra bosorka prorokovala, ze budeme mat majove babo...Len som sa smiala, ale...heh znamej sa tak narodil vnuk, na termin, co predpovedala....haluz :D....no, ja sa desim stredy ci bude folik abo nebude, na vestenie neverim...

timusi
5. jún 2012

ahojte, pripájam sa do témy. Dnes mi dr. nasadila Duphaston - na úpravu cyklu a snažíme sa o bábo(1,5roka). Pomohol Vám Duphaston pri snažení? ďakujem

maximka33
5. jún 2012

@timusi ahojky, taky jsem brala duphaston půl roku a pak jsem otěhotněla. předtím rok nic. ale bohužel to nevyšlo, spontánní potrat. ovšem naladilo mě to, že to má smysl a beru ho dál.

kvietok228
5. jún 2012

@katche tak to by bolo dobra ja som mala dostat v pondelok mrchu a stale nic aj test som si robila a nic 😢

katche
5. jún 2012

@kvietok228 hm...to poznam. Mozno treba pockat dlhsie. Ale bodaj by to boli kolajnicky na testiku 🙂 som zvedava, co sa zajtra ukaze nejaky folik a ci zas nasadi duphaston alebo mi o mesiac zvysi davku. Clostil som mala 1x1....zacinam mat obavy, ze to vobec nezabralo, nic necitim, teda nic neobycajne.....

timusi
5. jún 2012

@maximka33 ďakujem, ja mám za sebou 2 úspešné rizikové tehotenstvá. Pri druhej dcére som brala Duphaston, ale to už som bola tehotná. (vtedy trvalo 9 mes. kým sa nám podarilo otehotnieť) a v 5.mes prišli problémy, takmer sme prišli o bábo 😖 , našťastie to v našom prípade dopadlo dobre a malá je zdravá - má 2,5 roka 😀. Vtedy pravdepodobne pomohlo, že som Duphaston brala. Dnes ma dr. trošku zarazila poznámkou, že vaječníky pravdepodobne strácajú funkčnosť, ale dá sa to dať do poriadku. A to som tam bola v decembri, vo februári a bolo všetko o.k. Zrazu nepravidelný cyklus a .... ☹
Dodala si mi silu. Je smutné, že Ti to nevyšlo, ale krásne, že sa nevzdávaš 😉

maximka33
5. jún 2012

@timusi tak to je prima, že už máte dvě děti. ale mrzí mě to s těmi vaječníky. jak to doktorka poznala, přes utz?

timusi
5. jún 2012

@maximka33 staršia má už 11 rokov a vekový rozdiel je veľký. Majú síce ku sebe blízko, ale ešte jedno bábo by bolo úplne fantastické. Aj manžel túži veľmi po dieťatku, staršiu mám z prvého manželstva. 😵
😔 Tie vaječníky: dlhodobo mávam problém, pri prechladnutí sa mi tvorí voľná tekutine v brušnej dutine (vraj to má vplyv na plodnosť), vždy sa mi to upraví samé. Vo februári som mala zápal vaječníkov a nasadené antibiotiká. Po preliečení bolo sono o.k. až na mierne zväčšený vaječník a na voľnú tekutinu v brušnej dutine(ale aj to bolo v norme). Cyklus mi začal kolísať z 28 dní na 28 až 38dní a krvácanie zo 7 dní na 3dni - 4.deň vôbec nič a 5. a 6.deň len také strašenie. A to doviedlo dr. ku vyjadreniu aké mi dnes povedala. Tak uvidíme, duphaston mi dala 2 balenia, beriem len 1 x denne. Keď sa minú, tak na kontrolu.

kvietok228
6. jún 2012

@katche kiez by tam boli kolanicky ako svet 😀 a co ako ste dopadly?drzim palce

katche
6. jún 2012

Taakze, 11DC, folik 15mm, takze o cca 4-5 dni by mohol prasknut..len to vychadza na vikend. Kontrola o tyzden, tak dufam, ze sa ukaze prebehnuta ovulka a nie cysta. A potom pripadne nejaka ta injekcia...juchu :D

A ty? Stale nic? Ja som si vzdy robila nadeje a po negat teste mi do troch dni mrcha dosla...to asi nekaky psycho ucinok...ale tfuj tfuj tfuj....nech sa podari

mokio
7. jún 2012

Ahoj holky.Máte některá po užívání Duphastonu "kovovou chut v puse"?

kvietok228
8. jún 2012

@katche tak suuuper vsetko dopadne ako ma neboj sa 😀 ja stale nic som volala s doktorom a ze mam si spravit este jeden a ked negativny tak mam pockat do 15 a ked nedostanem tak mam prist na vyvolavacu tak asi zajtra alebo v nedelu pojdem kupit 😀 😀

katche
8. jún 2012

@kvietok228 tak dufam, že tá vyvolavacka nebude potrebna...uf, bodaj by to všetko dopadlo tak ako ma

kvietok228
8. jún 2012

@katche nedalo mi to a bola som si teraz kupit a nic len jedna / ale nevzdavame sa o mesiac skusame naplno 😀

katche
9. jún 2012

@kvietok228 pravdu mas🙂 ja už mam sny, ze nic nefunguje ako ma....totalne mi preskakuje z toho. Ja mám oči testy negat, i ked...asi si nájdem nejaku zaujmovu cinnost :D

ktore
9. jún 2012

@mokio ano aj kovova chut moze byt z dufastonu...

ktore
9. jún 2012

@timusi ahojko aj ja som brala dufik aj ine vitaminy miesto dufiku.moja dcerka ma v auguste 10 rokov a hrozne sa tesime na mimino.

nika82
9. jún 2012

ja som beriem duphaston na upravu cyklu a menzes mam jak hodinky snim

kvietok228
9. jún 2012

@katche ono to tak asi musi byt ako to je poslem ti nieco v poste kukni si to stoji to za to 😀

katche
9. jún 2012

@kvietok228 pošli, pošli 🙂...asi áno, zrejme naozaj má všetko svoj čas :p

meggy004
11. jún 2012

@icer gratulujem ku svadbe 😉 dúfam, že svadobný dar bude o 9mesiacov 🙂

meggy004
11. jún 2012

Čafte, bola som na škole v prírode s detvákmi - tak som na net ani nestihla prísť... 😀 teraz dospávam...
Čo sa týka spermiogramu...kokos, mm ide až zajtra...dáko sa to poposúvalo kvôli doktorom... 😒 ale už nech je potom...lebo ma porazí...
Čo máte nové? Dajte novinky 🙂

kvietok228
11. jún 2012

@meggy004 ahoj tak si aspon vypla a zabavila si sa 😀 no tak daj hned vediet ako ste dopadly a vysledkybudu kedy?nove mam to ze mi uz tyzden meskaju a 2 testy som spravila a nic 😖

kvietok228
11. jún 2012

@katche ok idem,urcite ma svoj cas

anzelik
11. jún 2012

@kvietok228 ahoj brala som aj ja duphaston od 1.maja do 16maja ,18maja som mala dva dni malicke spinenie a od vtedy nemam menzes a robila som si dva testy negativne tak neviem ani ja co bolesti malinko vajecniky kus prsia niekedy mam pocit,ze mi je cudne ja sama uz neviem 😒 som objednana k lekarke na 24juna ak nedostanem mrchu a budem stastna ked ju nedostanem 😉 drzim ti palceky 🙂

icer
12. jún 2012

@meggy004 tak to keby takto vyšlo, tak som najšťastnejšia na svete 🙂

katche
12. jún 2012

@kvietok228 nooo, zacinam pocitovat nejake zmeny, som sa v noci zobudila na riadnu bolest v ľavom vajci 😀 ...tak snáď to praskne a nebude cysta, zajtra budem mudrejsia, ked ma dr pozrie. Ale nervy mam na prasknutie 😀 čo ty? Mrcha stale nikde?