Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katche
14. jún 2012

@meggy004 ahoj, ako ste dopadli so spermiogramom? Strasne držím palce 🙂

kvietok228
14. jún 2012

@katche
@milacik3 takze ja som dnes rano dostala chvala bohu aspon nemusim ist na vyvolavacku a duphaston beriem na 21 den cyklu a 5 dni 2x1 tabletku.Jasne terba to mat v makovicke usporiadat a co najmenej na to myslet a mysliet len na to a predstavovat si ako uz kocikujeme 😀

katche
14. jún 2012

@kvietok228 super. Tak potom zasa s chutou do toho :D. Ja už aj mam predstavu o tom, aký kočík chcem :D

meggy004
14. jún 2012

@katche, @kvietok228
Čavte cice, no tak to máme za sebou, mm je v poriadku, takže sa budeme musieť zamerať na mňa 😀 hehe...budúci cyklus ideme skúsiť ten clostil...tak to hádam vydá 😉 a čo vy? ako sa mi máte?

katche
15. jún 2012

@meggy004 tak ja čakám...podľa všetkého prebehla ovu asi v pondelok abo utorok, tak čakám a čakám...len nech má dr nezabije spravou, že ovu nebola...too už by som ťažko rozdychavala, 😠

meggy004
15. jún 2012

@katche joj, tak držím päste, hádam bude všetko ok... dnes ideš na kontrolu? 🙂

katche
15. jún 2012

@meggy004 nie, v utorok, .neviem kam posielajú tu krv, asi drakulovi do rumunska :D...no čo...tak chvíľu nervy, sporom asi zas. Vydrzala som doteraz, tak este môžem chvíľu počkať. Kedy mas nasadiť clostil?

anzelik
15. jún 2012

@kvietok228 ahoj moja a ja stale nic ako je ti dobre ,ze si dostala vies nacom si 🙂

amy25
15. jún 2012

ahojte, beriem duphaston. Mrchu som s nim mala vždy 32.dc - je to tak uz dva roky. Bez neho mrchu nemám vôbec.
Teraz mi uz 2 den mrcha mešká. Tehotná nie som, robila som si dnes test. Neviete čím to môže byť?
Bojím sa ze uz ani duphaston mi nezaberá. 😢
Stretli ste sa s tým už niektorá?

lucka2405
15. jún 2012

@ktore dakujem za rady, http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6
takto vyzera moj graf co si myslite??

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@shaarka ahoj, mozem sa ta na nieco spytat, nechce sa mi to tu citat cele...bola som na gyn.operacii a tam mi zistili, ze mam polypovitu a dajaku sliznicu, doki mi nasadil dufik, aj kvoli kratkej lutealnej faze, mam ho brat od 16 DC..moj graf vypada tento mesiac takto http://www.fertilityfriend.com/home/3cbb47
sledujem len treti mesiac, minule som mala ovulku na 11 DC, predtym na 15 DC...uzila som uz prvu tabletku, ale neviem, ci to este nemam vysadit, lebo ovulku som tento mesiac podla teploty( a ani podla testov) nemala..kedy by som si ho mohla nasadit? dik.. 😕

zvolsiinylogin
15. jún 2012

ahojte kocky, moze mi vyjst z dufiku pozitivny tehu test? je tam progesteron..

riana12
15. jún 2012
zvolsiinylogin
15. jún 2012

@riana12 a akto, ze mne sa vytvorili dve ciarky? ta druha do jednej minuty, ale len ciara, vypada bez farby??

riana12
15. jún 2012

@zvolsiinylogin ta druha bez farby moze byt len zvyrazneny kanalik, ked nasiakne tekutinou...

riana12
15. jún 2012

@zvolsiinylogin a co ta lakalo otestovat tehu testom?

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@riana12 iba tak, raz za cas testujem...mavam dusikov, ci to nahodou nesilnie...ale bol asi chybny test, lebo tam bolo odtrhnute ta cast, kde je napisane max...dalsi spravny uz vsetko dal na spravnu mieru 😖 😖 bielucky

anzelik
15. jún 2012

@amy25 AHOJ JA mam ten isty problem moj posledyny menzes 23.4 potom som dostala 18.5 jemnne spinenie dva dni nemusela som mat ani tampon a doteraz mrcha neprisla a to som brala len jeden mesiac duphaston od 8dna do 20dna a doteraz nic robene 2testy a negativne hlavne,ze ma picha vo vajecnikoch a pod rebrami objednana som k lekarke 24juna tak neviem ci som tehu ci netehu 2testy ukazali negativne 😎

riana12
15. jún 2012

@zvolsiinylogin no radsej testuj ovu testami, neminaj si tehu testiky 😉

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@kvietok228 ahoj , ja som sa chcela objednat na hormonalny profil, la esestricka mi povedala, ze sa to da urobit iba pri diagnoze, lebo to nepreplaca inac poistovna...je to tak? aj ty to mas kvoli diagnoze, alebo ti to urobili na poziadanie?

amy25
15. jún 2012

@lucka2405 to nevizerá na ovuláciu. Asi by si mala skočiť za doktorom na vyvolávačku

@anzelik od 8 dna sa mi zdá nejako skoro. Určite si tak mala brať. Väčšinou som počula že berú tak od 10.-18. dna. To skôr vizerá ze ti ten duphaston nezabral, asi bude treba vyskúšať iné lieky. A je to uz dosť dní, takze myslím ze test by ti uz ukázal že si tehotná.
Ja som s duphíkom mala stále pravidelné cykly, akurát teraz je to iné. Som najaká zmetená z toho

amy25
15. jún 2012

@zvolsiinylogin pozerala som tvoje grafy a nejako ti to skáče, ono to ani nevizerá ze si mala ten 11 den ovulku, aj ked ti ju tam zaznačilo, no neviem, nie kazdý vie zistit ovulku podla teploty. V kazdom prípade sa mi zdá ze sa testuješ či nie si tehotná prííííliš skoro. Oplodnenému vajíčku trvá aj 10 dní kým sa dostane do maternice a uchytí sa a začne vylučovať hcg, takze 3-4 dni po ovulácii ti určite tehu test nemôze výsť.
A ty berieš aj duphaston? (kedze si v tejto téme?)

lucka2405
15. jún 2012

@amy25 diky za odpoved, no vyvolavackou ani nicim podobnym to zatial riesit nebudeme, liecim sa prirodnou metodou tak uvidime, aj ked vcera ma dost pichalo a bolelo na vajecniku tak mozno sa stane zazrak.

amy25
15. jún 2012

@lucka2405 a ako dlho sa snazíte?
Ani duphaston neberieš, ked prirodzene?

anzelik
15. jún 2012

@amy25 aj ja som mala cyklus pravidelny mne ho dala lekarka na lepsie uhniezdenie tak mi ho kaza brat cykly som mala 28-34dnovy neviem pisali aj zienky mamulky ,ze im test ukazal aj neskor tehu naozaj neviem vsak sa dozviem ked pojdem k lekarke drzkaj sa nech ti to vyjde 🙂

lucka2405
15. jún 2012

@amy25 zatial sme sa len zacali snazit, tak nechcem davat hned do seba nejake lieky, duphaston mi doktor sice dal ale po precitani pribaloveho letaku som ho este zatial nezacala brat, a vlastne on ani nie je na ovulaciu tak to by mi asi moc nepomohlo, chceme skusit prirodnu liecbu nejaky cas no a ked to nepojde tak zajdem znova za doktorom a zacneme to liecit liekmi, prirodne myslim prirodne metody a vitaminy, ale mam to od zodpovednej osoby nie z vlastnej hlavy tak to snad zaberie.

amy25
15. jún 2012

@lucka2405 duphaston nie je na ovuláciu, ale spravil by ti mozno cyklus, lebo ho maš velmi dlhy. A pri takom cylke len tak neotehotnieš.

Ja som si kupila ešte kvapky femigard a pijem alchemilku. - z tých prírodných metod. To len 2hý mesiac. Nejaké zlepšenie som si nevšimla. Akurát som mozno mala ovulku, teda podla teploty. Na ovuláciu je dobrý vraj ten femigard. Tak to bude mozno aj tým.

Ale kedze som si robila test aj bol negatívny, tak to asi celkom nezabralo. Takze mi ostava len počkať na mrchu a skusiť budúci mesiac. 😖

lucka2405
15. jún 2012

@amy25 ja dufam ze sa to nejako unormalni🙂) dala som na rady tak uvidime🙂)

amy25
15. jún 2012

@lucka2405 a môzem sa spytat na aké rady. 🙂

zvolsiinylogin
15. jún 2012

@amy25 ano, berem dufastom, dnes prvy krat v zivote prvu tabletku, len som nemala este ovulku, ani podla ovu testov...snazim sa zistit, ci jednoducho si mozem uzivanie dufastonu posunut, chcem pockat na ovu, ale na druhej strane, co ak ovu tento mesiac ani nema byt, cakam mrchu za tri dni, pripadne, ak to bude chodit ako posledne mesiace, tak za priblizne dva tyzdne...sledujem sa iba treti cyklus, v prvom som mala gyn.operaciu, davali mi prec polyp..