Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

riana12
21. jún 2012

@zora256 ak mavas 31dňové cykly, ovu je niekde v rozpätí 15-21dc... užívanie duphiku by bolo pre teba lepsie posunut až cca na 17dc a neskor - je to lepsie kvôli ovu...

ktore
21. jún 2012

@zvolsiinylogin jej to je super.to som zvedava.pekne si meraj teplotku.som velmi zvedava.nezabudaj brat femibion ale nieco co obsahuje kyselinu lystovu.

ktore
21. jún 2012

@zvolsiinylogin vies co sa mi zda zvlastne ?ze dufik sposobi zvysenie teploty ako po ovulke.a u teba to nevidim.takze sa ti fakt moze zjavit ovulka.som velmi zvedava.

meggy004
21. jún 2012

@kvietok228 moja krásna, neboooooj, bude všetko 😉 treba sa asi na to vykašľať 🙂

zora256
21. jún 2012

@zvolsiinylogin Ahoj!
O mesiac bude rok,čo už sa mi narodil synček🙂Nepamätám sa,v ktorej téme to bolo?

zora256
21. jún 2012

@riana12 Ahoj!
Tak to ja neviem,mne ho takto nasadil lekár,a aj syn sa nám sním podaril,a cykly som mala pred duphíkom až 35dňové,tak ho už duphík dal na 30dc a po 30dni je 1 dc.

riana12
21. jún 2012

@zora256 35DC ale nie su najhorsie cykly, su v norme, ak su tak pravidelne 😉 nevidim dovod ich nasilu skracovat len preto, ze nie su 28-dnove 😒

zora256
21. jún 2012

@riana12 Ahoj!
Tak fajn,lenže ja nemám pravidelné ale vždy sa predlžujú každým mesiacom,a pnemám ovuláciu keďže mám polycystické vaječníky,to zn,že sa mi z vajíčok stanú cystičky a neuvolnia sa vôbec☹preto musím brať duphaston a cykly ním nemám 28dňové ale 30 a 31 je už 1dc,to nie je na krátenie cyklov ale na pravidelnosť a ovuláciu a udržanie tehotnosti,a mierni aj bolesti pri ms.Proste na všetko čo súvisí s cyklom.

riana12
21. jún 2012

@zora256 no a toto tiez nechapem, ako zaberie duphaston v liecbe PCO? sam duphaston ti ovulaciu nevyvola... na podporu rastu folikulov su ine lieky na podporu samotnej ovulacie zase nieco ine... duphaston je v prvom rade porgesteron resp. dydrogesteron, ktory podporuje telo, aby si progesteron samo tvorilo v dostatocnom mnozstve... castokrat telo reaguje pri vcasnom nasadeni duphastonu, ze neovuluje... ze vobec prebehne ovulka, je to len stastie...

zora256
21. jún 2012

@riana12 Ahoj!
Nerozumiem sa dotoho,ale je mi lepšie sním ako bez neho,a lekár vieč o robí,a verím,že mi zaberie,aj pred prvým tehu zabral.

riana12
21. jún 2012

@zora256 tak teda daj na gyn, ak mu veris...

zora256
21. jún 2012

@riana12 Ja nie gyndovi verím,ale tam hore,že malému pošlú aspoň jedného súrodenca 😵 ,že ho nenechajú jedináčikom.A verím na zázraky,keďže aj malý je jeden znich 😉

zora256
21. jún 2012

@riana12 A takto mám stále rovnakodlhý cyklus,aspoň🙂tomu sa teším🙂

zvolsiinylogin
22. jún 2012

@zora256 nepametam sa, ale bolo to uz davnejsie... 😀

zvolsiinylogin
22. jún 2012

@riana12 vcera vecer ja truba som zabudla si dat dufik a dnes mam akesi spinenie..myslim, ze to zacalo uz vcera vecer...mohla by kvoli vynechaniu tabletky uz dorazit?

riana12
22. jún 2012

@zvolsiinylogin duphaston nevie úplne oddialiť MS, ak má prist, ona pride aj pri poctivom uzivani... ak spinis neobvykle skoro, možno by bolo fajn zvážiť zvýšenie dávky v dalsom cykle... ak takto zvyknes spunit pred MS bežne, tak vynechanie 1 tabletky na to teraz vplyv nemalo..

zora256
22. jún 2012

@zvolsiinylogin Nevadí🙂Možno že sme si písali ak sa pamätáš,tak ja som vo viacerých témach tuná,od snažiliek v roku 2012 až po pôrodnicu Levice,a termín júl 2011,a aj animalking dom nálepky.Všetko čo somnou súvisí😀

katche
22. jún 2012

@meggy004 takže po malej odmlke sa opat hlásim....takže to, čo som si myslela, že bolesti pri vajecniku su ovulacneho charakteru, neboli. Pravdepodobne praskla ffuunkcna cysta, lebo tam, kde bol folik 15mm nebolo nic, krv tiež nenaznacila, že ovulka prebehla, takže sklamanie velke, slzy v očiach...v utorok namerala dalsi folik cez 15mm...ja už neviem, takže buduci mesiac zas a znova, dávku nezvýšila, ž až potom, ak sa nepodarí otehu...dufik zakázala,že ten až po ovulacii..takže si mozem zapísať dalsi anovulak...to ja len tak informačné, lebo mam pocit, že mm to už nevládze počúvať...a asi ani nechce

zora256
23. jún 2012

@katche Ahoj!
Nesmúť,čoskoro sa podarí,uvidíš,ver tomu,hore hlavu,keď nie tento cyklus tak ďalší sa podarí 😉 ,sme v rovnakom veku,viem ja už mám jedno bábo,verím,že čoskoro sa aj vám podarí,a možno i dve naraz 😅 .A muži,ich to nezaujíma,len tá časť keď sme tehu,alebo nemôžme mať sexík kvôli ms 😀 ,ztoho si nič nerobMy ženy si najlepšie rozumieme.Držkám palčeky,aby si budúci mesiac mala krásne // na tehu testíku 😵

katharrina
24. jún 2012

@katche hlavne nestresuj a nemysli na to, ja viem, ze ti to vravi kazdy, ale je to pravda. Brala som lieky na stitnu, teda este beriem, lekar mi koli upraveniu MS predpisal aj duphaston a dlho sa nic nemenilo, zrazu po par mesiacoch dr. povedal, ze je stitna ok aj MS, len nedozrievaju vajicka a o mesiac na to povedal, vajicko je velke, dozrete a tak skuste a bolo. Viem, ze to znie jednoducho, ale prave v case ked sme uz ani nedufali a neverili to prislo. Dr. zacal hovorit uz aj o umelom oplodneni a pod., takze asi si vies predstavit ako som sa citila. Nebolo mi vsetko jedno. Drzim palce!

katche
24. jún 2012

@zora256 ahoj. Dakujem za povzbudenie 🙂. Ono je to asi naozaj tak...len sa hneval na môjho exdoktora, ktorý la toto cele na svedomí...na nejake stránke, kde má poradnu istý pán doktor, som sa dočítala, že ak sa duphaston nasadí pred ovu, tak funguje ako spoľahlivá antikoncepcia....názory sa sice rozchádzajú, že to nemusí byť pravda, no u mňa to zjavne zafungovalo...takže dufam, že buduci mesiac budú vajecniky viac nakopnute 🙂... A s dvojcatami nestras :D. Aj keby sa podarilo l jedno i tak sa budem starať o deti dve :D. Mm je prerastene decko, ale je to poklad, sicee vie utesit, ale chlap naozaj nepochopi, čo sa deje v hlave zenam ako my... Máme podobne prípady v rodine...aj moja mama mala problemy..sesternica čakala na prvé babo 7 rokov na druhé. dalsie 4...a podarilo sa. Takže sa utesujem tým, ze to pride kedy ma. Aj tak mame veľa práce s domom, sťahovali sme sa len vo februári a keďže sme kúpili postarsi, tak mame čo robit...ale neda sa na to nemyslieť, hlavne, ked mam pred sebou prípadne dva cykly a potom uz laparka....ble...a som vyhlasila že sa desať nedam..do toho este svadobne... prípavy

katche
24. jún 2012

@katharrina tak umelé mi exdr spomínal hneď od začiatku, žiadnu inú možnosť nepripustal...uf, ale snažím sa skonsolidovať a zameriavať sa na iné veci.Ved aj je na čo 🙂 a dakujem za podporu 🙂

katharrina
24. jún 2012

@katche duphaston ako antikoncepcia??? ved duphaston vytvara potrebne hormony, ktore su potrebne aj pri oplodneni a aby vsetko fungovalo ako ma, ja som ho brala uz pred otehotnenim a beriem ho teraz castejsie na udrzanie, teraz uz pomaly prestavam, kamoske ho dr. predpisala, ked zacala pocas tehu krvacat, myslim, ze nazor, ze duphaston nepomaha, je nie spravny

katche
24. jún 2012

@katharrina duphaston pomaha,to ano, v mojom okoli je par mamiciek, ktorym zachranil mimi...ale podla vsetkych tych imformacii, co som sa docitala a co mi povedali lekari, pokial sa duphaston, co je vlastne synteticky progesteron, zacne do tela dodavat do tela skor ako nastane ovulacia, tak ta nenastane. Dovodom je to, ze pocas normalneho cyklu po ovulacii progesteron prudko stupne, co ma za nasledok rast sliznice a pred MS klesne. Progesteron udrziava babo tam kde ma byt. V pripade, ak zacne progesteron stupat PRED ovulaciou, mozog dostane signal, aby telo neprodukovalo "ovulacne" hormony, lebo ta uz podla vsetkeho prebehla. a nakolko sa Dufik dodava konstantne pocas niekolkych dni, moze to, pokial mame nespravne nacasovanie, skor ublizit. Zaver? duphaston ano, ale pan doktor musi naozaj vediet, kedy liecbu nasadit, pri amenoree nie je o com, dez MS zena neotehotnie..ale nie je to vseliek. moj exdr to pchal snad do kazdej pacientky, ktora mala problem s MS, alebo otehu..kamoska od neho odisla a po dvoch mesiacoch sa jej podarilo otehotniet, ja sice stale cakam, ale uz viem, kde je a kde bol problem, ktory sa riesi. Ten dr mi daval duphaston a jedina odpoved bola..CAR a umele oplodnenie..ani sa nesnazil zistit co sa deje, to, ze Dufik miviac ublizil ako pomohol som sa dozvedela az nedavno. A ked som od neho odchadzala s tym, ze s nim a joho metodami nie som spokojna, tak mi este aj arogantne povedal, nech pani dr nauci aj jeho ten zazracny tanec, v pripade, ze sa mi podari otehu prirodzenym sposobom...takze pokial lekar vedel co robi, nie som proti, ten moj ex to zjavne nevedel...a nevravim, ze toto plati vseobecne, ale odkedy sme zistili, ze bez pomoci potomka mat nebudeme, zistujem a zhromazdujem informacie, predovsetkym z odbornych kruhov...ale ktora zena v takejto situacii to nerobi...aj ja som vysledok liecby duphastonom, kebynebolo jeho, tak ti tu dnes nepisem ;)

asi som sa rozpisala..trochu

katharrina
24. jún 2012

@katche aha, tak to som nevedela, ja som mala nedostatok zenskeho hormonu a preto mi ho vlastne dr. naordinoval, uz pred tehu a vlastne si myslim, ze aj vadaka nemu sme tam kde sme 🙂 mas pravdu, ze dost zalezi na dr. a kazdy vacsinou dr veri, ja tomu mojmu nenormlane 🙂

katche
24. jún 2012

@katharrina tak som rada, ze si to pochopila tak, ako som to myslela, lebo nie kazdy ma rad moju faktografiu a ma pocit, ze som premudrela :p :D..ano, aj ja verim mojej doktorke..uz ano 🙂 a dufam, ze vdaka nej sa buduci rok nasa rodinka rozrastie 🙂

kvietok228
24. jún 2012

@katche to mi je luto ale treba snazilkovat dalej aspon vies na com si neboj o mesiac uz budes v tom 😀 😀

katche
24. jún 2012

@kvietok228 jooj, bodaj by :D a teda, aby som nebola sebec, tak doprajem aj ostatným :D

zora256
24. jún 2012

@katche Ahoj!
Tak to mi je ľúto,že Ti opačne pôsobili lieky:-/Ale tak verím,že táto nová dr,Ti pomôže a čoskoro budeš tehu 😉 .Aj ja som preto zmenila toho môjho keď ma len pchal hormónmi a skôr mi nimi ublížil ako pomohol,a terajší lekár nám dopomohol k nášmu synčekovi,a verím,že aj tentokrát zaberie liečba ako prv,a čoskoro môžem znovu prežiť krásne obdobie tehlkovania 😵 A prajem ho každej snažilke,aby zažila krásne obdobie tehulkovania,lebo nič krajšie nie je ako vsebe živiť a chrániť ,cítiť nový život,ktorý vznikol z lásky 😉

katche
25. jún 2012

@zora256 aj ja dufam, že sa to čoskoro podari a nie len mne..je to náročné, ale iné ako cakat a veriť neostava