Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

petruci6
26. júl 2007

baby boleli vas bradavky z duphastonu? alebo nemali ste spinenie? ja som dobrala prve balenie,dosla mrcha na 1 den a odvtedy uz 12 den spinim a neuveritelne ma bolia uz asi mesiac bradavky. je to normalne? mali ste to niektora?

denka28
26. júl 2007

mne dali duphaston, nakolko mi nedosla mrcha po prvej stimulacii , takze uz skoro tyzden mam bolesti ako pri mrche, ale mrcha samozrejme nikde !!!! 😎

dibdonka
26. júl 2007

Ahojte, Petruci, taky jsem mela s Duphastonem prvni dva mesice potize, bolesti, unava, prodlozeni cyklu o 14 dnu... treti mesic uz bylo vse OKA a ted budu brat 4 cyklus.... 🙂 ale radsi zajdi k doktorce.... ona ti poradi, nebo ti da nejake jine prasky... 😉

petruci6
26. júl 2007

bola som u dr,lebo sa mi to nezdalo,urobila som test a bol pozit,ale lekar mi tvrdi,ze tehu nie som a mam brat dalej duphaston,tak som len chcela vediet,ci ste to niektora mali 😒
denka a co testik? 😉

dibdonka
26. júl 2007

Petruci a Duphason beres v kuse nebo jen par dnu v cyklu? 😉To je zvlastni ze test byl pozitivni a bral ti doktor krev??? 🙂

petruci6
26. júl 2007

nebral,pozrel ma so sonom,vraj tam nic neni. Brala som ho prvy mesiac od 15DC,dobrala prve balenie a na 28DC dosla mrcha,len 1 den a odtvedy iba spinim taky hnedy vytok.nove balenie mam zacat brat az v nedelu. podla lekara som tehu neni.preco bol teda test pozit? zeby falosny? a ten vytok neprestava ani po injekcii ☹

dibdonka
26. júl 2007

atak si udelej jeste jeden testik a pokud bude // tak jdi k doktorovi s testikem. 😉 je mozny ze jeste sonom nebylo nic videt, vsak se to pozna az tak ve 4 tym nebo 5 tym tydnu...... drzim ti palecky, aby jsi byla TEHU!!! 🙂

lenickan
26. júl 2007

Ahoj. Mám nepravidelnou menstuaci. Delší periody v průměru 48 dní. Doktor mi napsal Duphaston pro srovnání a Clomhexal na vyvolání ovulace. Vypíšete že samotný Duphaston může pomoci pro otěhotnění?
L

dibdonka
26. júl 2007

lenicka ne na otehotneni, ale udrzeni tehotenstvi, produkuje hormon, ktery je potreba k zahnizdeni vajicka, nebo tak nejak to je.... 🙂
A co to je ten Clomhexal??? 😉

lenickan
26. júl 2007

Clomhexal ten má vyvoval ovulaci u anovulačních cyklů....
Hmm 6.8. jdu k lékaři znovu, musím se ho na všechno zeptat jsem z toho jelen:(
Již 5 měsíců se snažíme a nic:(
Ty dlouhé cykly co mám já jsou prej většinou anovulační

petruci6
26. júl 2007

dibdoonka dakujem,aj ja si to velmi zelam,testik je uz kupeny,len pockam este par dni a potom za nim pojdem,aj ked on mi tvrdi,ze neveri tym testom,ze su nespolahlive,ale ked tam jednoducho ten hormon neni,preco sa ukazuju //,no nie?

dibdonka
26. júl 2007

ale to je dobry, ze uz po 5 ti tydnech doktor s tebou neco dela, nektere holciny cekaji roky a i vice...... nemyslim si ze dlouhe cykly jsou anovulacni, koukni do diskuze ,,mereni teploty" a uvidis kolik holek tam maji dlouhe a ovulacni cykly....... 🙂

lenickan
26. júl 2007

Jo? Já se právě šíleně bojím hormonu, ale zase mimi chceme.
Proto se musím na vše zeptat. Do diskuze kouknu v které sekci?
Děkuji moc🙂
5 měsíců není asi nic moc dlouhá doba, nebo důvod pro plašení co?

dibdonka
26. júl 2007

Ne urcite neplas.... urcite se zadari..... tato diskuze je taky ve snazilkach...... 😉 taky je spousta bylineka a vitaminu, kazdy ma vyzkouseny neco jineho, ale nejdulezitejsi je asi psychicka pohoda.... 😉

danuska24
26. júl 2007

lenickan-ja som tiez mavala dlhe cykly, najkratsi som mala 46 dni. Nerozmyslala si nad laparkou?

danuska24
26. júl 2007

Petruci 6 - ak by si bola tehotna, ako dlho to asi moze byt? Lebo vraj na UZV vidno embryo az v 5-6 tt.

denka28
27. júl 2007

petruci, test 2x negat. potom po vysetreni ked bolo 100% iste ze nie som tehotna tak mi dali duphaston.
ale teraz som zacala spinit, lekarka mi povedala ze keby som dostala mrchu pocas uzivania lieku tak ho mam prestat brat... ale toto nie je este normalna mrcha iba spinenie a lieky mam na dnes a zajtra. mam ich dobrat?

petruci6
29. júl 2007

ako denka? mrcha dorazila? ja som spinila 12dni,az kym mi nepichol injekciu na zastavenie,ale mam brat dalej duphaston aspon 4 mesiace,aby sa mi upravil cyklus,tehu nie som,dne som mala iba / na teste ☹

danuska24
29. júl 2007

Petruci drzim prstiky aby si co najskor mala // . 😉

petruci6
29. júl 2007

dakujem danus,velmi si to zelam aj ja, sice po hodine sa mi tie // ukazali,ale to uz neberiem ako spravny vysledok,takze cakam dalej 🙂

janiex
30. júl 2007

ahojte vsetci
mne duphaston upravil cyklus a nemam ziadne neziaduce ucinky
zmizli mi vyrasky a zvacsili sa mi prsia 🙂
pred tym som mala velmi nepravidelny cyklus a bola som liecena na vysoky prolaktin
no prvy krat sa stalo nieco zvlastne.. neprisiel mi MS
som po tretom dni vysadenia
stalo sa niekomu nieco podobne?

petruci6
30. júl 2007

jani a skusala si testik?mne sa tiez zvacsili prsia,co som naozaj rada 😀 ale ja som zasa vyhadzala po celej tvari,nikdy som nemala vyrazky,ani v puberte,takze doberiem tento cyklus a viac ho uz bbrat nebbudem

janiex
30. júl 2007

to nebude z toho podla mna .. tie vyrasky.. mne sa jeden cyklus tiez ukazali a aj na rhudi a chrbte ale potom sa stratili.. skuk to vydrzat mozno si tvoje telo tiez zvykne.. hm?
ja neviem..test mi zaberie? tak skoro? skusim este pockat.
alebo?

petruci6
30. júl 2007

no co jani,mrcha este nedorazila?skus rano testnut,som strasne zvedava,uz by ti to mal ukazat 😉

dadunka
31. júl 2007

Ahoj holky,prosím podívejte se na můj graf a poraďte. http://www.fertilityfriend.com/home/16c407 FF mi stanovil ovu. Což o to, jenže já jsem v sobotu začala užívat Duphaston, což je progesteron a ten teplotu taky zvyšuje, to mohlo přece FF zmást, tak teď nevím, zda ovu už skutečně proběhla nebo ne.Jak to poznám co je pravda???? Stává se vám to taky? 😕 Díky!!!

lalupa
31. júl 2007

tazko povedat, s tou teplotou mas pravdu, ale dobre je to, ze duphaston ovulaciu neblokuje, tak drzim palce , aby to bola ovulka
co hlien?

dadunka
31. júl 2007

Lalupa,hmm, budu muset vyčkat a ani nevím,jestli chci aby to byla ovulka... nijak extra jsme se nestrefili 😒 Ale zvláštní je,že už 5 dnů špiním,sestřička z gyndy se mě ptala,zda nemám ovu, že to při ní někdy bývá. Říkala jsem že ne, to jsem ještě nevěděla,že mi jí tam FF dnes hodí. 😕 Hlen ani čípek nepozoruju, ze mě max. teče občas nějaká voda, nic víc 😀 Nedala byste sem některá vaší křivku,při které souběžném užívání Duphastonu? Díky 🙂

albertova
autor
31. júl 2007

ahoj jani...nestresuj, neboj všetko bude OK?! Či z mimi, alebo bez!!!! Hneď som vedela, že si to Ty 😉 pá

janiex
1. aug 2007

Ahoj Matka, rano som si robila test a bol negativny
mrcha nikde
ja chcem kramy:(

Baby, meskal vam viac ako 5 dni MS po vysadeni Duphastonu?
piatok min.tyzden som mala poslednu tabletku

fcielkafcielka
2. aug 2007

janiex - pri prvom cykle pocas uzivania Duphastonu, mi meskala mrcha 7 dni... A potom prisla. So vsetkym ako ma byt... 😠