Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kvietok228
5. aug 2012

@meggy004 to mi je luto moja ale hlavu hore 2 tehotenstvo bude cobi dub uvidis 😢

metlicka12
5. aug 2012

KVIETOK228 😉 😉 dakujem drzim aj ja palce aby vam dopadli vysledky dobre.Tebe sa chlap aspon odhodlal ist na vysetrenie narozdiel od toho mojho ten mi povedal ze jeho tam nedostane nik aj keby tam mal ist.No vsak este sa necham prekvapit ako sa budu mat veci po tom clostiku.

kvietok228
6. aug 2012

@metlicka12 ja som sa mojo len 1x pytala ze ci by isiel keby bolo treba a co teraz je traba tak pojde ale som mu nehovoria ze je mozne aj to ze mu budu robit aj ine vysetrenie nie len to ze da vzorku a to je vsetko a mozno ze to tak bude co ved 1x to vydrzi 😀

zora256
8. aug 2012

@metlicka12 Ahoj!
Držkám vám palčeky aby sa vám podarilo z clostilbegytom otehotnieť aj napriek tvojmu mužovi,keď nechce na vyšetrenie,ešte že Ti lekár dačo dal,bez jeho vyšetrenia,ten môj len po vyšetrení mi dal Duphaston,a vďaka nemu sa nám malýá podaril a všetkým svätým,a teraz zas beriem Duphaston aby sa podarilo aj druhé,keďže mám polycystické vaječníky☹.
@kvietok228 A kedy idete na spermiogram?

basulienka2
8. aug 2012

ahojte snazilkz, taak zajtra idem na odber krvi ktora pojde na vysetrenie hormonov neviete ako dlho bude trvat kym sa dozviem vysledky???stasne sa bojim snazime sa uz 9 mesiacov a nic myslite ze by som mohla poziadat o clostyl??

kvietok228
8. aug 2012

@zora256 ked si pojdem asi po duphaston asi na konci augusta alebo zaciatkom septembra a to sa ho musim spytat ci nas zoberie a podla toho kedy nas objedna

kvietok228
8. aug 2012

@basulienka2 ahoj nam ich spravil do 2-3 dni uz si presne nepametam a ak bude mat hormonalny profil ok tak pravde podobne vas posle na spermiograf az potom bude teba liecit ak chlap bude ok

zora256
8. aug 2012

@kvietok228 Ahoj!
Tak zatiaľ nech je zeleninu veľa a ovocie muž🙂Aby bol fit🙂A možno sa vám do vtedy aj pošťastí 😉 .
@basulienka2 Ahoj!
ýsledky závisia od toho kam vám posielajú krv ak do väčších miest ako BB tak aj týždeň ale ak u vás do mesta tak za 2-3dni budete mať výsledky veď vám sestrička povie kedy máte zavolať alebo ísť za výsledky🙂.A nebojte sa,A čo sa týka clostilbegytu,to vie najlepšie lekár kde je chyba a ten predpisujú na tvorbu zrelých vajíčok,iba ak nemáte ovuláciu alebo vám nefungujú dostatočne vaječníky,aelbo ste pred prechodom,proste nezrejú vám folikuly a nepraskajú.Stačilo by povedať lekárovi že sa snažíte už rok,nie 9mes.lebo lekári väčšinou začnú riešiť takéto veci ak už uplinul rok a viac od kedy sa snažíte a vtedy vás vyšetria.A nič si nerobte ešte ztoho veď keď vám prídu výsledky zájdete k lekárovi a poviete že už vyše roka plánujte bábo a nedarí sa on na zálade výsledkov vás prezrie sonom vaječníky at´d a podľa toho vám nasadí čo treba alebo vás pošle na ďalšie vyšetrenie ako je prefuk vajíčkovodov.Lieky zvyknú nasadiť buď tý lenivý lekári alebo až po vyšetreniach tý lekári ktorý sa stým naozaj zaoberajú.Mne nasadil lekár clostyl ale nevyšetril ma poriadne ani diagnózu mi nenapísal do karty a len mi ich dával a rástli folikuly a stále vravel kedy samáme snažiť a nič sa znich nestalo 2roky som tak chodila kým mi otec nepovedal,aby som lekára zmenila,strašné bolesti vaječníkov som mala a druhý mi nasadil Duphaston po vyšetrení môjho muža.A otehotnela som nuž po pôrode na preventívke mi povedal,že je zázrak že mám vôbec dieťa,lebo mám polycystické vaječníky a že žiadnu šancu nevidí na ďalšie tehotenstvo,nuž a asi zabudol nato keď som zašla v marci s tým,že plánujem ďalšie tehu či by mi mohol nasadiť Duphaston,keď som sním otehotnela,a nasadil,nuž a v septembri idem zas na preventívk tak mám i strach,že čo mi povie tentoraz:-/Ale verím,že za ten rok sa to strebalo a že bude všetko ok,a aj druhé bábo bude čoskoro🙂A tebe držkám palčeky a neboj sú pári ktorým sa dlho nedarí ako aj nám sa na 4rok snaženia zadarilo a máme 1ročné bábo 😉 A keď príde ten pravý čas tak budeš aj bábo čakať🙂

basulienka2
9. aug 2012

@zora256 Dakujem ya odpoved, na krv som nakoniec nela lebo MS sa nejak yasekla neviem si to vzsvetlit rano som normalne krvacala aa odtedz ani kvapocka ,len dnes rano trosku spinenie ale nie krv taak ja uz neviem duphaston beriem uz 2 cyklus min mesiac som mala ukazkovu MS a teraz to blbne.....normalne uz stracam nervy......

zora256
9. aug 2012

@basulienka2 Ahoj!
A test si nesúšala?Vraj niekomu sa len ms akoby ukázala vtedy keď máprísť ešte naposledy a potom už nič,a mali na teste // 😉 .Mne zas tak zoslabla,že mi denne stačí max 2tampóny na celý deň.A na noc ani toľko.Tak tiež nechápem akoto že mi z mesiaca na mesiac slabne ms,len dúfam,že neprichádza na mňa prechod,keďže vlani mi lekár zistil,že namiesto ovulácie sa mi tvoria cystičky na vaječníkoch z folikulov:-/A až v septembri idem zas na preventívku tak uvidím,čo mi povie 😔 Tak prajem veľa šťastia 😵

kvietok228
9. aug 2012

@zora256 mozno ze nie je dobre aj ked fajci ale toho sa tak lahko nezbavi lebo povedal ze ked sa budeme snazit to obmedzit akurat ze primne nafajci ale zeby menej fajcil to nie 😖

zora256
9. aug 2012

@kvietok228 Ahoj!Veru nie je dobré že fajčí,ale tak horšie by bolo keby si ty fajčila,lebo tak u mužov to keď len fajčí,nie je taká tragédia ako keby aj notebook mal na kolenách,pil a bral nejaké lieky a mobil vo vrecku to všetko robí totiž zle na kvalitu spermií,ten môj máva mobil vo vrecku,a občas notebook na kolenách:-/.Držkám palčeky aby bolo všetko ok🙂

basulienka2
10. aug 2012

@zora256 Nie veru test som neskusala....dnes uz 5 den co som dobraala duphaston a ms nikde v kutiku duse aj dufam,ze by som mohla byt tehu ale viec tomu neverim......mam len take slabunke spinenie nic ine boli ma zaludok,zalieva ma horucava a nechuti mi nic jest...jaaaj tolko krat som sa uz sklamala taak sa teray bojim ☹ noo a doktorka ti co povedala na tie czstz da sa to liecit abo co???

kvietok228
10. aug 2012

@zora256 chvala bohu je nafajcim mam k tomu totalny odpor 🙂 ved hej ale mozno ze to ma aj vpliv ked fajci nepretzite od 15 rokov a ma 28

zora256
10. aug 2012

@basulienka2 Ahoj!
Tak po dobraní duphastonu až do 10dní treba čakať,tak to radšej vyčkaj kým nebude 11deň od dobrania duphastonu.Nuž lekár mi povedal na cystičky,keďže sú miniatúrne ako folikulíky,keď dorievajú,že hak utlmí ich rast aj som ho brala pol roka a od vtedy sa snažíme,tak neviem od septembra som nemala robené sono vaječníkov až budúci mesiac mi bude pozerať a od apríla beriem duphaston tak uvidím,či mi aj ten zabral nato aby som mala hormóny vrovnováhe🙂
@kvietok228 Ahoj!
Nuž možné to je ak je tuhý fajčiar,koľko krabičiek za deň vyfajčí?Moc držkám palčeky aby nemal žiadne vážne ťažkosti a aby sa vám zadarilo ešte tento rok🙂Lebo akosi rýchlo ubieha tento rok:-/A ja chcem narok rodiť mne sa rok 2014 nepáči,chcem 2013 aby malo bábo v dátume😀

basulienka2
11. aug 2012

@zora256 Ahoj, mrcha uz dorazila 😒 zase raz mi nadej zhasla.....aspon v pondelok pojdem na krvicu a bude sa konecne zistovat preco sa nam nedari.Aha tak to drzim palce aby bolo vsetko v poriadku. A uz mas nejake babatko abo sa snazite o pprve??

zora256
11. aug 2012

@basulienka2 Máme 1 ročného synčeka🙂A preto mám nádej na zázraky,keďže ani prvé sa dlho nedarilo,kvôli tomu istému a stým istým liekom čo beriem sa podarilo na 4rok snaženia🙂Neboj určite sa podarí ešte tento rok 😉

kvietok228
11. aug 2012

@zora256 dakujem moja aj tebe drzkam palce mne je jedno kedy len aby to bolo ale rok 2013 sa mi nepaci ale budis

basulienka2
11. aug 2012

@zora256 fuha nooo 4rokz to je dost dlha doba ako si to zvladala?jaaaj dakujem bodaj bz si mala pravdu 😉

zora256
11. aug 2012

@kvietok228 Ahoj!
Ďakujem za povzbudenie,tak aj dúfam,že budem🙂A držkám aj tebe veľmi palčeky aby sa aj vám podarilo,čoskoro🙂
@basulienka2 Ahoj!
Veľmi ťažko som to zvládala,aj k psychiatričke som chodila☹,a už pred otehotnením presne asi mesiac som bola zmierená sama so sebou,že tak si adoptujeme ak do januára neotehotniem a ešte v októbri som otehotnela a to som sa rozhodla nejak koncom septembra a aj smužom sme sa rozhodli,že si adoptujeme bábo,ak sa nám nepodarí,a Pán nás vyslišal,dlho som sa aj modlila,pred tým rozhodnutím,a ke´ˇd som už bola zmierená vtedy sa to stalo,náš malý zázrak🙂Ako aj lekár povedal,ten nás chcel poslať do prahy na umelé oplodnenie,keďže muž mal len 50% životaschopných spermií.Preto som aj začala vtedy veriť na zázraky🙂

basulienka2
12. aug 2012

@zora256 Taak to je velmi pekne...Psychika zohrava ozaj velku ulohu.Citala som aj vela clankom o takychto zazrakoch a dokonca aj moja kamoska si niecim takym presla preto tomu aj ja verim, len to cakanie a kazdy mesiac ked dorazi mrcha je obrovske sklamanie aale tak co uz chcem cim skor prejst vsetkymi vysetreniami aby sme vedeli kde je pricina.Dakujem ti velmi pekne za povzbudzovanie 🙂

zora256
12. aug 2012

@basulienka2 Ahoj!Nemáš,zač🙂Veru veľ rbí,psychika,a keď som sa dozvedela mužovú príčinu,nebolo to onič lepšie asi horšie som mu vyčítavala keď som bola už zúfalá,a to lekár ma až tak neprezrel a pritom u mňa je väčšia chyba než u neho,chudáčik:-/Ale tak pred ms som aj ja hotová,lebo ma prsia bolievajú a je mi na nič a keď vybuchnem tak už viem,že ms behom 2 dní aj dorazí,tak to sklamanie u mňa už nie je,proste si poviem nabudúce snáď skúšam sa akosi znovu dostať do tej harmónie ako vtedy aby sa zadarilo,keď to budem najmenej čakať 😉 .A prajem tú hermóniu aj tebe a ostatným snažilkám 😵

lucien
16. aug 2012

Holky, potřebovala bych poradit. Dostala jsem Duphaston na srovnání cyklu, mám jej brát 21.-25. den, což vychází na neděli, a den po začátku MS přijít na hormonální profil. Zapomněla jsem se ale doktorky zeptat, jestli jej mám brát už tenhle cyklus nebo až ten příští - nemůže totiž nějak ovlivnit výsledek hormonálního profilu?

zora256
16. aug 2012

Ahojte baby!
Tak ja mám už 13dc a od zajtra budem brať Duphaston,lenže dnes špiním a to som doteraz ani raz nemala klasické ms bolesti mám tiež,a to nechápem, ovu testy doteraz negatívne,tak prečo špiním....nechápem.Mala to tu zvás niektorá tiež?
@lucien Ahoj!A už Ti robili hormonálny profil aj pred tým ako vám nasadili Duphaston?Lebo ak áno,tak z Duphastonom by ste mali mať hormonálny profil vporiadku on totiž dáva hormóny do poriadku aby vám chodil ms tak ako má.

lucien
16. aug 2012

@zora256 Zatím ne, rovnou jsem dostala recept a až přijde MS, jdu na odběr.

zuzuza
17. aug 2012

Ahoj holky, můžete mi prosím některá poradit? Tento cyklus jsem měla clostilbegyt, 1-1-1 od 5. do 9. dc, od 10.dc měřím teplotu a stále byla kolem 37, 37,1.... pak jsem nasadila 17. dc duphaston a hned druhy a další den teplota klesla na 36,8...jak je to mozne? Dle doktorky jsem byla v pondeli na uzv a vypadalo to pry na skolabovany folik 3 cm velky a ze se zacina tvorit zlute telisko asi, sliznice 9 mm, coz jsem nikdy nemel to je na me strasne moc, ze pry teda ovu jestli byla tak v nedeli, ale ja mela ty teploty nahore uz od nedele a najednou tak nizsi, nemate nektera zkusenost ze by vamduphaston teplotu spis snizil nez zvysil? Ja jsem merila i min cyklus taky pri duphastonu a taky jsem ji mela nizsi nezobvykle kolem 36,2, 36,3, tak ted mam pocit, ze snad ta ovu aninebyla??

zora256
17. aug 2012

@lucien Tak to ste potom mali už tento cyklus brať,ako lekár povedal, od 21dc do 25dc koľký deň máte?

zora256
17. aug 2012

@zuzuza Ahoj!
Moc Ti neporadím,ale baby čo si robia graf z tých teplôt,majú práve cez ovu veľmi vysoko teplotu 37-37,1 a hneď potom klesne o dosť,čiže si vtedy mala ovu keď si mala tých 37-37,1 teplotu🙂Ja si nemeriam,keďže pri drobcovi nemám čas,na meranie teplôt a ani sa vtom nevyznám,nechávam všetko nanáhodu,testy ma neposlúchajú,stále mám negatívne,hoc mám polycystické vaječníky a teraz aj krvácam slabo a to mám len 14dc dnes som začala brať Duphaston,a nazdávam sa,že to tie cystičky mi asi praskajú a som zato veľmi vďačná tým hore,aspoň budem mať väčšiu šancu otehotnieť lebo tie prekážali v ovulácii 😵 ,tak veľmi dúfam,že budúci mesiac budem mať aj ovu a dôjde aj k tehu🙂A tebe prajem Tiež aby vám to vyšlo,a mali ste aj kexsík,vtedy keď ste mali vyšie teploty?

lucien
18. aug 2012

@zora256 Dnes jsem 20. den, takže mám brát od zítřka.

zuzuza
18. aug 2012

@zora256 děkuji moc za odpoved já se v tom vubec uz nevyznam, mam taky pco syndrom🙂, tak se mnou je to takto, od toho 10 dne jsem měla 37 až do 18. dc, od 17. dc beru duphaston a to mi hned 18. dc teplota klesla na 36,8, 19. den na 36,8 a dnes na 36,7a začala jsem slabě krvácet, je to vubec mozny pri brani duphastonu? mám krvavé hleny po použití wc, v noci jsem se potila, to mívám před ms, takže moje teorie je taková, že si myslím, že jsem ovu měla kolem 9. dc to jsem brala clostil od 5. do 9. dc a clostilem se mi cyklus zkrátil a ted došla normál ms pač jsme se kolem toho 9. dc ani nesnažili, mudr mi řekla, že mám duphaston teda dobral do 23. dc no nevím proč, když už trochu krvácím, fakt se v tom vubec nevyznam, minulý měsíc jsme taky mela duphaston a toto se mi teda nestalo:(