Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ematko29
10. okt 2012

@zora256 no už sa rozbehli už mám pokoj 😀 .

ondre
10. okt 2012

Ahojte. Mam na vas otazecku. dnes som zacala brat duphaston 2x1,mame cas snazenia ale mne od dneska byva tazko po jedle,na zvracanie. je to normalne alebo sa mam radcej poradit s lekarom? stalo sa vam to?

ematko29
10. okt 2012

@ondre vieš čo radšej sa porať s lekárom ,moja sestra brala proveru čo je tiež progesteron abola na nu alergická avracala .hned ju vysadila,môže to byť aj tvoj prípad

kolca
11. okt 2012

ahoj holky, moc prosím o radu. Začala jsem tento měsíc brát Clostilbegyt a Duphaston. Ale vypadá to, že MS se blíží, protože špiním 😝. Nicméně Duphaston bych měla brát ještě tři dni. Nevíte jestli se má vysadit, když dojde MS dřív nebo dobrat těch 10 dní jak má být?

piskotka121
11. okt 2012

Ahojte babule. Ja uzivam duphaston uz 7 mesiac a nic sa nam zatial neujalo. :( Bola som aj na folikulomettriu 10 DC a lekar mi povedal, ze u mna nedochadza k poleniu vajicok. Netusim co to znamena, ale napisal mi odporucanie pre partnera, aby siel na spermiogram. Potom to vraj budeme riesit inak. Co sa vedlajsich priznakov tyka, tak ja som mala iba prvy mesiac spinenie v strede cyklu. Inak sa mi cyklus upravil na pravidelny 28dnovi. Chodi to ako hodinky. Neviem ci to ma suvis s duphastonom alebo nie, no odkedy ho uzivam mavam pri oslabeni organizmu "preklepy" srdiecka. Nie je to nic strasne, ale prvykrat ma to vazne vystrasilo. Mali ste niektora aj takyto problem? A myslite, ze by som mala ist k lekarovi a poprosit ho, aby mi zmenil hormony? Pretoze z pracovnych dovodov sa partner na spermiogram dostane tak o dva mesiace.

zora256
11. okt 2012

@ematko29 Ahoj!
No veď to neviem,či si môže zvykať,ale píše sa že zo slabší ms a aj bolesti je v letáku písané,tak asi preto a na viacerích miestach som čítala,že by mala byť po pol rku prestávka v braní,tak neviem,ja už 7 mesiac beriem,a ty ako píšeš už rok,tak neviem,mne pred tehu chcel už vysadiť,lebo som brala už pol roka a práve vtedy na ten 6cyklus som otehotnela tak som ho brala ešte 4 mesiacena udržanie,tak terza neviem,že 7 beriem,hoc teraz nemáme ani sex,kvôli PAP 3stupňa pre istotu kým nie som vyliečená,keďže idem na presnejší ster v pondelok kým nebudú výsledky tak sa ani nesnažíme,aby ma poriadne vyliečil lekár,a nie len preliečil a potom sa chystám na laparku,tak nechcem zatiaľ otehotnieť,kým nie som v 100% stave.

zora256
11. okt 2012

@ematko29 Tak fajn 😉 ,aspoň budete mať kľud po nej🙂

ematko29
11. okt 2012

@zora256 tak ti držím prsty silno.ešťe k tomu duphastonu,mne endokrinologička povedala,že mám brať dlhodobo ta neviem 😕 na kontrolu mám ísť až v january ta uvidíme.ona chce docieliť aby som mala pravidelny cyklus aj ked neviem no kedže mám anovulačné cykly

zora256
12. okt 2012

@ematko29 Ahoj!
Anovulačné cykly len laparka dá do poriadku jedna moja známa má obe vaječníky polycystické a ms len z Duphastonom,bez neho vôbec a tiež endokrinologička jej predpisuje,tak sa ničoho neboj,neotehotnieš ak nepôjdeš na laparku alebo čo Ti vraví gynekol=og nemáš polycystické vaječníkykeď máš anovulačné cykly znamenáže napraskajú Ti folikuli a nedosatnú sa vajíčka naslobodu.

ematko29
12. okt 2012

@zora256 ja nemámpolycystické vaječníky,aspon mi to nikto nikde nenapísal ani nepovedal.ak sa nemylim,tak polycystické vaječníky su take ktoré maju cysty koli tym vajíčkam ktore sa nedostanu von.ale mne tie vajíčka nedozreju ani,teda oni začnu rásť av určitej fáze prestanu avšetko ide od znova.aspon som to ja takto pochopila.lebo ja nemam cysty.len jednoducho neovulujem,preto je menzes vyvolávaný liekmi.aked som brala klostil na otehotnenie ,tak mne ani pregnil nepichali,a ani dufik som vtedy nebrala,mne dali len klostil avsetko bolo v pohode.neviem čo mam za diagnozu ale endokrinologička mi povedala,že vaječniky mi nfunguju spravne 😕

zora256
13. okt 2012

@ematko29 Ahoj!
Tak pregnyl som pichaný ani ja nemávala,ale tak je to podobné čosi ako mám ja,ale tak sa popítaj gynekológa lebo aj polycystické vaječníky tak fungujú ako si opísala,proste nefungujú tak ako majú a časom zatvrde vaječníkový obal a tým vznikne polycystický,keďže neprasknú folikuli,buď sa vstrebú tie neprasknuté folikuli alebo sa znich stanú cystičky a časom môžu vo väčšej miere praskať a vtedy je to krvácanie slabé počas cyklu.Lepšie je dať sa vyšetriť gynekológom a nechať si vysvetliť čo sa s tvojím telom deje.Ja idem pondelok si dať skontrolovať aj vaječníky gynekológom,a podľa jeho odporučenia ak uváži,zas,že by bola lepšia laparka tak začnem vybavovať,hoc je toho stresu ešte viac,keďže pondelok budú v mužovej práci polovicu ľudí:-/,a ak nedajbože aj jeho prepustia,tak necháme snaženie tak,a uvidíme časom ak bude mať druhé zamestnanie,ak by stratil toto,tak potom budeme uvažovať nad druhým,ale predca nak som ok.

ematko29
13. okt 2012

@zora256 tak ja sa teda popýtam ,ale bola som teraz v lete na preventívu u ginekologičky tak povedala,že je vvšetko ok.ja som s cystami mala jeden jediny krát problém ked som bralaklostil 2krat tak sa mi objavili a potom mi pychala iniekcie tak sa stratili.ale teraz beriem duphaston lebo mne nukala stale moja gin antikoncepčné tabletky aja som nechcela,potom som išla ku endokrinologičke asom sa snou o tom rozpravala ,vzala mi hormony adala duphaston.hm ja som uplny magor z toho čo mi je 😅 anikto mi to poriadne nevysvvetlí.ale vieš ,že na poslednej kontrole mi zistila zvyšený testosteron to by mohlo aj svädčiť o tych polycystickych vaječníkoch no šak ja sa v januari popytam bližšie.ainač aj môj manžem ma malo roboty v robote ,je to bieda ja som doma už na podpore ado roboty nemôžem kôli smenám akto by s detmi marodovval,nikto ma nechce,ataku aby mi vyhovvovala nemôžem nájsť.takže unas tiež žiadna sláva.ešte k tomu duphastonuona si myslí,že my to upravi cyklus ten dufik ale pochybujem otom.ináč moja sestra mala take strašne nepravidelné kramy ajej sa z ničoho nič upravili aj detičkiy má bez nejakého velkého snaženia.tak nechapem už ako to je.

ondre
14. okt 2012

@ematko29
@ematko29 dakujem. no ta nevolnost uz ustupila.tak asi nie som na to alergicka.

ematko29
14. okt 2012

@ondre tak to je dobré,že niesi alergická 🙂

ondre
14. okt 2012

@ematko29 zacala som ho uzivat v 10 dm, no teraz nic zvlastne nepocitujem, iba ze citim vajicka, zvlastne. mozno z liekou,ale bola by som radcej keby som nasla // na testiku.hmmmmmm.radcej sa netesim skor

ematko29
14. okt 2012

@ondre aak sa smiem spytať kôli čomu ti ho lekárka nasadila?

zora256
15. okt 2012

@ematko29 Ahoj!
Tak Chvála Pánu Bohu,z B1 sa mi vaječníky upravili,a netreba mi ísť na laparku našťastie,už len výsledky zo steru bude až o 2-3 týždne a preliečiť sa🙂

ematko29
15. okt 2012

@zora256 jeej,tak to sa stebou naozaj ťeším.dnes mám taky den o ničom ale vyčarila si mi úsmev na tvári. 🙂 určite sa skoro zadarí ,

ematko29
15. okt 2012

@zora256 a ešťe otázka tá b1 je načo ako na cisty aby zmyzli?

ondre
15. okt 2012

@ematko29 ahoj. na poslednej kontrole som mala 1 folikul 17mm a doktor z usmevom na tvari,ze je to zazrak mi naordinoval duphaston a este aby sme sa snazilkovali.

ondre
15. okt 2012

Ahojte aj Vam sa zvacsily prsia pri uzivani duphastonu?

ematko29
15. okt 2012

@ondre ja ich mám len citlivé,teda bradavky pri jeho používaní.ale prsia su rovnaké aj by sa mohli zväčšiť 😀

ondre
15. okt 2012

@ematko29 no mne sa zvacsily a trochu ich mam citlive. myslis si ze je to normalne? ze to ten duphaton?

ematko29
15. okt 2012

hej to je ztoho 🙂

ematko29
15. okt 2012

@ondre ja ich mám tak citlivé ako keby som bola tehotná ked ho beriem od toho 11do 25dna cyklu

ondre
15. okt 2012

@ematko29 a vzdy ich mas citlive alebo iba teraz pri tomto cykle?

ematko29
15. okt 2012

@ondre ja ich beriem už dlho,aj som mala citlivé ale nie až tak jak tento mesiac,som si aj myslela,že som tehotná ale nebola som

ondre
15. okt 2012

@ematko29 velmi by sme chceli miminko a asi moc sa sledujem a trochu namyslam ze to vyslo. ☹ ☹ ☹ test je pre mna nocna mora,takze testnut nechcem aj ked ma to laka.hmmmm.pockam si na kontrolu a uvidi sa. 😒 😒

ematko29
15. okt 2012

@ondre psychika robí veľa.auž ti to meská či ešťe nie?.ak nie tak netestuj,je to aj tak skoro.

ondre
15. okt 2012

@ematko29 ja mam nepravidelnu mrchu,ale ovu som podla lekara mala v stredu 10-teho,takze este nie. ale citim sa zvlastne,dnes mam mravcenie v prsiach. 🙂 🙂