Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lucypuky
28. okt 2012

@darazv jj možno hej .. ale teraz si budeme musiet davat pozor do februara a potom uvidime.. snad to vide potom bez problemov

darazv
28. okt 2012

@lucypuky mozno ked si telo odychne od spermikov tak potom to bude na prvy šup 😀

nikola81
29. okt 2012

@lucypuky Neboj...ja som na tom rovnako. Dobrala som po ovulke Duphaston, mala som ho do piatku. A dnes....prisla ta svina mrcha 😒 😒 Nevadi...bojujem dalej, pijem alchemilkovy cajik. Ja uz som mala vsetky mozne priznaky tehotenstva, aj v minulosti po IVF aj vlastne kazdy mesiac...a nikdy nic. Preto som povedala ze uz nikdy sa tak neupnem na tuto jednu mylienku. Musime brat kazdu nestastnu mrchu ako zaciatok dalsej prilezitosti. 🙂 Samozrejme chapem ako ti je, neraz som to prezila, hlavu hore bojujeme dalej 😉 😉 😉 😉

nikola81
29. okt 2012

@darazv presne aj ja som bola ako nafuknuty vrabec...ale postupne to islo dole. No hormony su hormony. Ja som dnes dostala mrchu, tak sa trosku tesim a dufam ze mi prestanu vsetky tie moje stavy...Do kelu, dva tyzdne som myslela ze sa vystrelim na mars 😀 Som trosku sklamana ze zasa nic...ale u mna je to bezne, 😉

ematko29
29. okt 2012

ahojte ženy,vvelmi by ma zaujímalo,že ked beriem dlhodobo duphaston na upravu cyklu tak ma som mala citlivé bradavky tak jemne,mynulý mesiac ma šialene boleli ato som si myslela,že som tehotná a nič,atento mesiac ma bradavky absolutne nebolia niesu citlive akoby som duphaston nebrala.tehotná prevdepodobne niesom .duphaston beriem pravidelne

zora256
29. okt 2012

@nikola81 Ahoj!
Tak ja som celé tehu mala hnačky zrána každý deň.Je to lepšie ako hemoroidy tie prišli po pôrode asi tak o 4mesiace☹.A tie návaly prejdú neboj,ak pôjdeš k gyndošovi tak mu otom povedz pre istotu,ak by si predca nebola tehu...veľmi Ti prajem aby si bola tehu,a to časom prejde ak si tehu,to si len zvyká organizmus na zmenu stavu. 😉

zora256
29. okt 2012

@ematko29 Ahoj!
S tými bradavkami som rovnako,jedne mesiac ma šialene boleli a od vtedy len sem-tam citlivé,a to ho beriem už 8 mesiac.

zora256
29. okt 2012

@ondre Veľmi Ti držkám palčeky 😉 ,aby vám to tento krát už vyšlo.A čo sa týka toho vitamínu,nie každý má sním skúsenosť,asi tvoj lekár o jeho účinku nevie.

basulienka2
29. okt 2012

ahojte,som 26dc od 20dc som mala hnede spinenie ktore sa skocilo 25dc ruzovym spinenim s miernou bolestou prs dnes som si robila test a bol negativny. o dva dni by mala prist mrcha taak uvidim.Ak pride taak ma sibne booo uz ozaj netusim co to spinenie mohlo znamenat!nemate niektora podobnu skusenost??

nikola81
29. okt 2012

@zora256 Keby si tak mala pravdu..vcera som vyzerala ako blazniva..mala som take navaly ze som chodila s mokrym uterakom okolo krku 🙄 🙄 Dnes mi akoze zacala mrcha, doktor sa mi vyhrazal ze ak dostanem tak bude silna lebo sliznicu som mala 11mm a od rana len tak trosku, teraz vsetko prestalo, tak hadam sa to este spusti uplne.. 😒 trosku som aj verila ze sa zadarilo, ale nevadi, susam dalej.

zora256
29. okt 2012

@nikola81 Ahoj!
Je možné,že sa už ani nespustí,a je to len akoby namiesto ms,len to špinenie,veľmi Ti prajem aby neprišla a skús test,ten by Ti už mal ukázať //,ak je to naozaj len zo zahniezdenia sa🙂A ako bolesti podbruška,alebo boľavé bradavky nemáš?

makami07
29. okt 2012

Ahojte snažilky som tu nova.Taktiež sa snažime o druhe miminko už viac než rok. Už druhy mesiac uživam clostylbebyt a potom v 15DC duphaston.Dnes mam 12DC bola som na sone ktore dopadlo dobre.vajička mam na lavej strane až tri. priemer maju 30mm a pravej dva tiež dost velke.Teraz len aby praskli same a dufam že to tentokrat vijde.Doktorka mi odporučila novy liek NOSIFOL.Ju to novinka, vitamini na podporu otehotnenia že vraj su velmi dobre.Je to 3mesačna liečba kupuje sa 5 baleni cena 60eur,Mate už s nimi niektora skusenost alebo ste už o nich počuli?V čechach už ich babenky uživaju a chvalia si ich.

nikola81
29. okt 2012

@zora256 Ja na to nechcem ani len pomysliet...ale myslim ze z toho nic nebude. Picha ma v maternici. To je vsetko co mi momentalne je, sedim v robote a studujem ci je to po duphastone normalne, ale vzdy je to u kazdej ine.. 😒

ematko29
29. okt 2012

@zora256 och ta to velmi divné,minuly mesiac som si myslela,že som v tom prave koli tym bradavkám,hrozne boleli,ateraz total ,že nič vôbec akoby som ani duphaston nebrala.tie hormony su teda divné.ozaj aty ako dalej?ako sa darí?

jane_s
29. okt 2012

@darazv Ahojky kočko, tak jak je a co je nového? Já jsem dneska 26DC, mrchu čekám, snad už dorazí, mám bradu jak puberťačka, beďarů fakt hafo..do toho prsa mě bolej neskutečně, už aby přišla ty jo..no a prášky jsem brala do soboty, teď už druhý den ne..jak ty beru?

jane_s
29. okt 2012

@lucypuky Mrzí mě, že svině jedna rudá dorazila,ale nezoufej zlatí, mě taky přijde zítra nebo pozítří snad už tak pak na to pořádně vlítneme ať to už klapne jasan?😉

darazv
29. okt 2012

@jane_s ahojky ja dnes len 8DC takze zatial je vsetko oki,pijem kontryhel denne 2x 0.5L to mi pomaha na sliznicu ,este mam pred sebou 10dní a šup na duphaston 🙂 prajem ti aby mrcha bola posledná a potom uz len vytuzene // 😉

darazv
29. okt 2012

@nikola81 ahojky ty si teda expert 😀 páči sa mi tvoj pristup tak to má byt ,,musime byt silne nic iné nam ani neostava ale o to bude vacsia radost ked budeme tehulky 🙂

nikola81
29. okt 2012

@darazv Ja mam taku skusenost ze cim viac nieco chcem, tym tazsie to ku mne ide. Samozrejme aj v tomto pripade tomu pomozem, nenechavam uz nic na nahodu, lebo cakanie som uz absolvovala, preto som dnes volala do heliosu,objednany sme na 12.11. Ideme na pohovor a spermiogram.takze pre mna je novy cyklus novy zaciatok dalsej sance

ondre
29. okt 2012

@zora256 Dakujem. no dneska mi prisla mrcha takze mi potvrdila ze zas to nevyslo. hmmm. nastupujem na clostilbegid a posledne hradene umele od poistovne. tak uvidime.

makami07
30. okt 2012

Ahojte snažilky som tu nova.Taktiež sa snažime o druhe miminko už viac než rok. Už druhy mesiac uživam clostylbebyt a potom v 15DC duphaston.Dnes mam 12DC bola som na sone ktore dopadlo dobre.vajička mam na lavej strane až tri. priemer maju 30mm a pravej dva tiež dost velke.Teraz len aby praskli same a dufam že to tentokrat vijde.Doktorka mi odporučila novy liek NOSIFOL.Ju to novinka, vitamini na podporu otehotnenia že vraj su velmi dobre.Je to 3mesačna liečba kupuje sa 5 baleni cena 60eur,Mate už s nimi niektora skusenost alebo ste už o nich počuli?V čechach už ich babenky uživaju a chvalia si ich. 🙂

zora256
30. okt 2012

@nikola81 Ahoj!Tak to pichanie som mala aj ja pri malom,to je zrozťahovania maternice.Držkám palčeky🙂

zora256
30. okt 2012

@ondre Moc vám držím palčeky aby vám to vyšlo,hoc veľa žien to celé skúšajú a nakoniec sa im podarí samé od seba. 😉 Proste netreba sa nato tak moc upínať,ale sa uvolniť a nechať to tak neriešiť,dať si iné plány a príde to keď nebudete nato myslieť.My sme sa už vzdali a vtedy sa to podarilo,keď sme sa púšťali do prerábky domu a plánovali sme adopciu po dokončení domu,nuž a tak dom nemáme dokončený a lebo na malého treba zatiaľ najviac,ale neľutujeme.

zora256
30. okt 2012

@ematko29 Ahoj!Tak ja som ok,už nemám ani Pco a ani Pap 3stupňa nič,klop-klop asi zabrala hliva ustricová 😉 .A mala som ovu min,mesiac pred kontrolou,tak snáď dokonca roka bude tehu🙂A čo sa týka tých bradaviek,presne aj ja som si vtedy myslela,že už som vtom anič a od vtedy ma nebolievajú už tak počas ovulky.

ematko29
30. okt 2012

@zora256 tak to sa stebou velmi teším,podla mna sa uvás do vianoc zadarí 😀 držím prsty.potom daj vediet

zora256
30. okt 2012

@ematko29 Ahoj!
ĎAkujem krásne,tak veľmi dúfam,keďže aj pred tehu som bola ok ale manžel mal len polovicu zdravých sprmií,a nič nechcel nato brať a viac ani ísť na vyšetrenie trvalo,10 mesiacov kým sa nám malý po jeho vyšetrení podaril,tákže vôbec neviem ako je natom môj muž...:-/,čiže nie je to jednoduché najmä nie z tvrdolhlavcom,ktorý vitamíny nechce,a nehovoriac o ovocí a zelenine☹

ematko29
30. okt 2012

@zora256 to stým tvrdohlavcom poznám,si neviem predstaviť môjho ako papá vytamíny 😀 aj ked sme sa mi snažili tak na vyšetrenie spermiogramu šiel,stým som nemala problém.spermie mal chvalabohu v poriadku,problém bol vo mne.a ovocie a zelenina? 😀 😀 on pozná len jablko a mandarínky,tie by jedol na kilá 😀

ondre
30. okt 2012

@zora256 ja viem,uz som to pocula ale to sa neda a v mojom pripade bez pomoci lekarou je to nulove.teraz sa musim psychicky pripravit na na dalsieho umelacamaby som to zvladla. aj my prerabame dom stale treba nieco opravovat.veru tie peniaze treba stale a je ich malo.no nevzdavam sa a bojujem stale,aj ked uz z odretimi nohami.vela veci by som urobyla inac keby mozem vratit cas,ale asi najlepsie nepozerat sa za seba ale co bude zajtra. som velmi rada ze mam pri sebe cloveka ktoreho milujem nadovsetko a ktory stoji pri mne a nevykaslal sa na mna. som rada ze ho mam aj ked nemozme mat miminko. kplko ste sa vy snazily o miminko? asi mas tiez toho vela za sebou

jane_s
31. okt 2012

Ahojky holčičky, co je nového? Já teď čekám na MS, snad dorazí normálně, ne jako minule, že se courala, já v naději jak to dopadlo jsem byla zklamaná jak malá holka, no snad to bude dobrý po těch prášcích, co tady hromadně zobáme😀

zora256
31. okt 2012

@ematko29 Ahoj!
Nuž ten môj,iba ak hrušky,:-/ a liek,len paralen ak mu je nanič,max čo mi jedáva teraz je Orofar,kvôli aftám,aleo mastičky na ne,keďže sa mu vyhadzujú po ovocí,a zeleninu nemá rád len surový hrášok.
@ondre Ahoj!
Za sebou takmer 4roky snaženia,kým sme splodili malého,a to nás už môj gyndoš posielal do česka na umelé oplodnenie,keďže tam je lacnejšie,a vtedy sa podarilo,samé🙂A terza sa snažíme už 8mesiac,hoc ja som mala pco,ale chvala Bohu,už nemám od okóbra teraz,lebo mi B1 zabrala.s Duphastoom spolu,problém je umuža,keďže mal pred 2rokmi len 50% životaschopných spermií,a nič nebral nato ani vtedy ani od vtedy,a nie to teraz,a druhý problém,je,že môj muž sa nesnaží:-/,sex máme čoraz zriedkavejšie,min. mesiac len 2x a pred tým 4x a kým som sa chránila Hak,tak sme mali aj 7x za mesiac.Viem on nechce ďalšie,ale nechcel ani toto,a teraz ho nedá za nič.A ja zas nechcem aby malý bol jedináčik,keďže aj ja mám dvoch súrodencov aj muž tak by som bola rada,keby sme mali aspoň 2deti 😔 .Takže naše snaženie je komplikované,keďže muž sa nesnaží...ale sa ani nechráni.