Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

murano
10. nov 2012

@zora256 ja ho beriem zatial 2 cyklus ale mam pocit že asi zajtra už dostanem menzes lebo ma strašne boli spodok bruška.len som spozorovala že asi som nemala cez tueto dva cykli ovu,teplotu som si zatial neskušala merať

darazv
10. nov 2012

Ahojky holky ako sa mate?ja som dnes 20DC a predvcerom a dnes som si vzala dve tabletky naraz a zatial to nic so mnou nerobí 😉

zora256
11. nov 2012

@lucka2405 Ahoj!Tak počas ovu vraj býva 36,9-37,1.Ja si nemeriam,lebo malý mi vstáva skôr,než ja tak to nemám čas.Ale min.mi lekár povedal na 15dc že som po ovulke,a ja som nemávala ovuláciu,keďže som mala PCO,ale našťastie mi pomohol Duphaston z Thimiamínom je to B1vitamín,beriem ho súčasne z Duphastonom.A teraz mám bolesti od 8dc ešte stále čiže aj na 18dc,tak snáď sa zadarilo,ináč si to neviem vysvetliť.A najmä počas odychu a spánku,mám hrozne mrchovské bolesti,tak ako pri malom som mala:-/.

zora256
11. nov 2012

@murano A koľký deň berieš Duphaston?A koľký deň cyklu máš dnes?Ja už od 8dc mám hrozné bolesti v podbrušku a aj pichanie sem-tam v okolí vaječníkov a to som už dnes 18dc,a o 7 dní končím z Duphastonom tak som zvedavá kedydorazí ms,či dorazí,alebo budem mať // na testoch.

zora256
11. nov 2012

@lucka2405 Veľmi pekne ďakujem🙂Aj ja tebe prajem aby vám to tiež vyšlo 😉

darazv
11. nov 2012

@zora256 Ahojky držim palčeky aby boli vytuzene // 😉 ja som dnes 21DC ešte tri dni budem brat duphaston v piatok posledny na 26DC kiežby mrcha neprišla 😠 kolkí den by mal prist menzes po dobratí lieku?

murano
11. nov 2012

@zora256 ja som poslednu tabletku zobrala 27.10.dnes som mala už špinenie takže asi menzes ma neminie ☹

zora256
11. nov 2012

@darazv Ahoj ms má dôjsť do 10dní od vysadenia.Takmoc vám držím palčeky aby vám to vyšlo🙂a mali ste na testoch //.
@murano Ahoj!
Ak by špinenie,neslnelo,tak môžeš byť tehu,ale ak sa rozbehne,tak potom nič,držkám palčeky aby ste mali čoskoro krásne // na testíkoch 😉

murano
12. nov 2012

@zora256 špinenie sa dnes rano rozbehlo inym smerom tým zlým ☹ ,nevadi možno ten osud to zariadil tak že na dalši mesiac už nepridu nechajme sa prekvapiť o mesiac

zora256
12. nov 2012

@murano Ahoj!
Tak to mi je ľúto,ale iste budúci mesiac sa zadarí 😉 ,moc vám držím palčeky 😉 .A vy si meriate Bt,alebo,si robíte ovulačné testy?Ja zriedka si robím ovulačné testy a merať si nemeriam Bt,keďe mi malý skôr stane než ja,tak nemám čas nato:-/proste len podľa hlienu sa zvyknem sledovať,hoc to moc sa nevyznám☹A problém je i chlapa,proste sa mu nechce ostávať hore do 22h,kým malý zaspí,takže aj sex je zriedka kedy:-/.

drnduliak
12. nov 2012

@zora256 tiez ho mam brat od 14.DC ale tento mesiac som mala ovulaciu asi uz na 10 den, neviem, ale nasadila som ako mam, az toho 14DC, tak uvidime...

drnduliak
12. nov 2012

@cherry1981 vidis, tak mozno aj ja budem ten pripad....tento mesiac som si este nasadila, ale ak zase dostanem taky silny menzes, tak pojdem k dr. nech mi da daco ine 😖

zora256
12. nov 2012

@drnduliak Ahoj!
Tak ja som si ho nasadila tento mesiac radšej na 11dc keďže ovulku som mala nejak 8-9dc,ináč ho mám brať tak ako ty na 14dc,ale aj zmalým som ostala tehu keď som brala od 11dc predtým mi ho tak dal,ja nechápem podľa čoho dávajú lekári,raz na 11dc a potom na 14dc.Ale tak uvidím,ak nič,tak sa ho pri predpisovaní v decembri opítam.že úrečo ho mám brať od 14dc,keď som pred otehotnením,brala od 11dc.Lebo vtedy na 6mesiac užívania som otehotnela,a teraz ho beriem 8 mesiac a nič.☹

drnduliak
12. nov 2012

@zora256 ked mne ovulacia chodi ako sa jej zachce, teda vacsinou okolo 12-14DC ale teraz mam pocit ze ak bola, tak uz okolo 9-10, hoci takto skoro som ju u seba nikdy nepozorovala... 😕 teraz som 17DC a duphaston berem 4. den...aj ascorutin pre istotu, lebo ja mam aj problem so spinenim 😖

zora256
12. nov 2012

@drnduliak Rozumiem,nuž to aj umňa býva rozne tá ovulácia.-/,žiadna sláva,a ascorutín,som ja nikdy ešte nebrala,ale tak špiniť som lenr az špinila počas brania Duphastonu.Je to všetko o psychike,stres vie rozhádzať celý organizmus☹Držkám moc palčeky aby sa vám čím skôr podarilo otehotnieť 😉

drnduliak
12. nov 2012

@zora256 mne prave dala dr. ten duphaston na upravu toho spinenia, lebo mne to trvalo aj 10 dni pred menzesom, a vravela ze to moze mat suvis s tym, ze mam slabu cinnost zlteho telieska, tak to treba podporit...minuly mesiac mi to nezabralo, tak navrhla este ten ascorutin brat naraz s duphastonom...tak uvidim, ci budem spinit alebo nie 😖

zora256
13. nov 2012

@drnduliak Moc vám držkám palčeky aby zabralo a boli čoskoro tehulka 😉 .Ja som len raz mala pred ms špinenie,od 13dc,ale našťastie od vtedy nič.

drnduliak
13. nov 2012

@zora256 no tak je to nanic, dnes opat spinenie ☹ ja uz fakt netusiiiim, preco 😠

voskovka
14. nov 2012

babenky ahojte mne doktorka nasadila duphaston 24DC kde po dvoch cykloch s cystami som mala tento treti anovulacny.a nasadila mi ho tak neskoro ze chce docielit 28dnovy cyklus....
dnes ho mam 2.den a uzivat ho mam 7dni...

donnald
15. nov 2012

Ahoj, můžu vás poprosit o informaci, zda je při Duphastonu možné otěhotnět? Dostala jsem ho teˇd na 2 měsíce, mám jej užívat 15-25DC a to proto, že jsme krvácela klidně i 3týdny. Po prvním měsíci mi menstruace skončila po týdnu (takže super 🙂 ), ale teď nevím jestli u toho lze vůbec otěhotnět???Díky za radu.

zora256
15. nov 2012

@donnald Ahoj!Áno Duphaston je na rast sliznice maternice aby sa malo kde uhniezdiť vajíčko,a posilňuje maternicu,ja som na 6cyklus otehotnela a brala som ešte do 16tt aby som nepotratila,proste je aj na tvorbu žltého telieska,ktoré vyživuje plod kým sa vytvorí placenta s pupočníkom.Moc držím palčeky aby sa vám podarilo🙂

zora256
15. nov 2012

@drnduliak Ahoj!A nemáš polycystické vaječníky?Ja som špinila vtedy keď mi praskali cystičky z vaječníka a odvtedy ako sa mi vyčistil vaječník od cýst nešpiním počas cyklu vôbec a to od koľkého dňa cyklu špiníš?

darazv
15. nov 2012

Ahojky holky,tak ja zajtra 26DC zobem posledné dve tabletky musim poklepat ten liek nerobí so mnou nič ale ma trápi iná vec od pondelka som chorá začalo to nádchou potom hrdlo a moje wc je moj najlepši kamos ako cez den tak aj cez noc ☹ horučky nemam chvalabohu ,,,ale ked zakašlem ma pychne podbrušku 😒

donnald
15. nov 2012

@zora256 Diky moc za odpoved!!!!To jsem chtela slyset😉.Kez by se podarilo....

jane_s
16. nov 2012

Ahojky holčičky, potřebuji nutně radu🙂))) dneska mám pozitivní OVU testík, teplota zatím nic moc, jen mírně vylezla, ale mám brát ode dneška tj. od 15-25DC brát Duphaston a Estrofem. Měla jsem cysty, nebylal u mě asi ovulace, tak teď nevím co dělat, jestli to mám nasadit dneska, nebo jestli mám počkat jeden dva dny aby k OVU došlo, co myslíte prosím??? MOC VÁM PŘEDEM DĚKUJI ZA RADU:-*

lucka2405
16. nov 2012

@jane_s Ahoj ohladom Duphastonu som uz toho dost precitala, ak mas dnes pozitivny test tak ovulaciu urcite nezablokuje, niekede som citala ze ju neblokuje vobec tak ja by som si ho na tvojom mieste dala.

jankamarcel
16. nov 2012

no neviem,na čo používate Duphaston vy ,ale mne ich predpísal môj gynekolok preto lebo som mala zvýšené onkomarkery.brala som ich v kuse celý rok a každý deň aby sa to nejak zastavilo.ale pri men.som veľmi krvacala.potom sme liečbu zastavili,ale po dvoch rokov sa mi zase vysledky zhoršili o 60%.takže zase ma čaká vyšetrenie a pravdepodobne ďalšia Liečba.najhoršie je že som už pod dohĺadom.

drnduliak
16. nov 2012

@zora256 o tom neviem, asi nie....ale volala som s dr. a mam prist na krv kvoli prolaktinu, lebo mam mlieko aj ked uz rok nekojim 😠 mozno bude tam pes zakopany.. 😖

zora256
16. nov 2012

@donnald Držkám palčeky neboj iste sa podarí 😉
@drnduliak A kedy si prestala kojiť?Mne zvykne byť uschnuté na bradavkách akoby kolostrum žltkavé,ale nekojím už vyše 14mesiacov:-/,žeby naozaj to brzdilo?A aj ty berieš Duphaston?Ja ho už užívam 8cyklus nedeľu končím.

drnduliak
16. nov 2012

@zora256 nekojim uz vyse roka, vraj to nie je normalne, nemali by sme mat ziadny sekret...pojdem na krv a uvidm, co mi povie 😉