Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

isabellaa
27. nov 2012

minulý 😉 😝
@ematko29

ematko29
27. nov 2012

@isabellaa ahááá ja,že čo minulý 😀 ok priznávam nebola som v diktátoch najlepšia ale rada píšem 😀

zora256
27. nov 2012

@ematko29 Viem ako sa cítiš, a ja som to nechala tak,keďže max 4x máme sex za mesiac,tak som tomu nedávala veľkú nádej,len Duphaston som si upravila na 11dc namiesto 14dc a vidíš ms nikde a testy skôrbiele ako slabá čiarka,takže nechávam to na pozdejšie ale Duphaston začnem užívať hneď od 29.11.keďže zajtra 10deň od vysadenia,pre istotu ho budem brať a ak má dôjsť dôjde i tak a ak nie tak si spravím testík vnedeľu.a uvidím či už ukáže a ak hej,tak zavolám dokimu už 10.12.či mám ísť toho 13.12. aj na krv,alebo nemusím.Keďže skôr nejdem,aspoň bude vidno už embrio.A nebudem musieť viac krát ísť hore.Aby svokrenebolo podozrivé,keďže by som ho chcela tajiť do Vianoc🙂

ematko29
28. nov 2012

@zora256 ja tiež beriem duphaston od 11do 25dna cyklu,už rok a pol ateraz bol druhy mesiac co sme ochranu neriešili.Ale k tebe podla mna ked ti mrcha nedosla tak to nebude nič iné ako tehotenstvo.Len logika dá ,že ked berieš hormon tak menzes nemešká len tak . 😉

zora256
28. nov 2012

@ematko29 Veď to,že logika,hej,ale testy stále nič neukazujú,ja to nechápem,prečo,tak to vyzerá,že to bude také isté ako pri malom,až o 2týždne ukážu,len☹Keď ja by som už aj chcela mať na nich // 🙄 .

ematko29
28. nov 2012

@zora256 apoužila si ten najcitlivejší test?alebo digitalny by ti už neukázal?

zora256
28. nov 2012

@ematko29 Použils som test ktorý ukáže už od oplodnenia na 5-7 deň 10tkovou citlivosťou nuž na digitálny nemám peniaze a ináč u nás v dedine nemajú taký.Ale tak vydržím pekne do 12.12 vtedy bude presne 3týždne meškať a 13.12 som objednaná ku gynakológovi,tak ak nepríde dovtedy ms čo si myslím,že nie,tak už bude aj vidno🙂na sone.

ematko29
28. nov 2012

@zora256 ani ja by som nemala na digitálny.ja len ked máš možnosť.tak len počkaj apotom verím tomu,že hodíš fotku zo sona,ok? 😉

zora256
28. nov 2012

@ematko29 Ok,ale len sem do fóra,keďže mám sesternicu medzi priateľmi,nechcem aby vykecala skôr ako budú Vianoce,lebo to má byť prekvapko🙂

ematko29
29. nov 2012

@zora256 samozrejme 🙂

darazv
29. nov 2012

@zora256 Ahojky držim silno palčeky 😉 ja som dnes bola na odber cytologie preventivne a aj ma kukla 8DC aj ked povedala ze u mojom cykluse je to skoro,,,pytala som sa na duphaston jak to vlastne je ze ci fakt bráni ovulacia tak mi povedala a to dost nahnevana nech nečitam blbosti po nete 😒 ze je to proste blbost...

zora256
29. nov 2012

@darazv Presne je to blbosť,proste Duphaston je na rast sliznice aby sa malo kam uhniezdiť oplodnené vajíčko,keď dôjde k oplodneniu,nič to nemá z ovuláciou.Proste ja som mala skôr ovulku,a nemala dostatočne vysokú sliznicu na uhniezdenie,preto som si posunula branie na 11dc namiesto 14dc.A ty ho ako berieš?A díky za prianie.Mimochodom ja som aj z malým ostala tehotná vďaka Duphastonu a všetkým svätým.

darazv
29. nov 2012

@zora256 teraz bude druhy cyklus co ho budem brat a to od 18DC do 26DC a to obden dve tabletky naraz 😒 nič mi nerobí iba to ze ma neskutocne boleli prsia a to doktorka povedala ze je to normalne ☹

zora256
29. nov 2012

@darazv Ahoj!Áno viem,aj mňa bolievali prsia neskutočne zo začiatku ale to časom prejde nie každý cyklus ťa budú bolieť,to si len zvyká tvoje telo na ten hormón.Ja som brala už 9cyklus v novembri.A pred prvým tehu 6cyklov.Prvý krát od 11dc-25dc a tento krát mi dal od 14dc-25dc ale,keďže sa mi už zdalo dosť dlho brať 8cyklov a nič,tak som 9cyklus brala od 11dc-25dc a nedošla mi tento krát,tak dúfam,že je všetko ok a som tehu🙂

darazv
9. dec 2012

@zora256 Ahojky tak ako? Si tehulka? 🙂

zora256
10. dec 2012

@darazv Bohužiaľ nie☹Som snažilka🙂

nishi
10. dec 2012

Ahoj holky, tak se k vám přidávám, beru již třičtvrtě roku Duphaston na srovnání cyklu, vždy hned MS dorazila druhý den po poslední tabletce a teď je to již pátý den a nic. Pocity jako před MS už od středy, ale test negativní a MS nikde. Nevěřím, že bych byla i přesto těhu i vzhledem k nízkým teplotám, ale pořád doufám...

zora256 - ty jsi to nakonec sama dostala nebo jsi mazala k Dr.?

zora256
12. dec 2012

@nishi Ahoj!Mne odšla ms až na 13deň od vysadenia☹ a taktiež mi testy nič neukazovali,sama prišla ms:-/Bohužiaľ,a to pri prvom tehotenstve mi tiež testy neukazovali a až po 2týždňoch meškania na 3týždeň mi ukázali //.Ale teraz akosi meškala a taktiež mi nezvykla pri uphastone zajtra idem k ženskému na sono aby ma prezrel že prečo mi meškala a či bude vblízkych dňoch ovulácia,čis a to neposunulo celé.

ematko29
17. dec 2012

@zora256 tak zori si bola u lekára čo ti povedal?som sa ta chcela opýtať alebo aj ostatných žien tu na fore,že vpodstate ja beriem duphaston na úpravu cyklu od 11do 25dc.menzes ako hodinky,lekárka vravela,že by mi to malo pomôcť upraviť cyklus.Ale upravilo to nejakej z vás aj po vysadení a dlhodobo,Ja mám silný tušák ,že mi to upravuje len ked to beriem.aked vysadím tak zas budem tam kde som bola teda bez menzesu.ide oto,že sexujeme bez ochrany anič.potom mi ani ovulku neupravila aasi ju nemám.Mám z toho pocit,že to bratie duphastonu je nanič.ináč otehu sa nesnažíme ale sa ani nebránime. 🙂

bambula111
17. dec 2012

kočky viem že sa to tu už určite písalo, ale nechce sa mi všetko čítať 🙂 do kolkého týždna v tehotenstve ste brali duphaston na udržanie? 🙂

lubkam
17. dec 2012

@bambula111 pri oboch do 12-13tt 🙂

bambula111
17. dec 2012

@lubkam a pomohol? 🙂 lebo ja ho mam dobrať teraz v 16tt a bojim sa či bude naďalej všetko v poriadku 🙂

lubkam
17. dec 2012

@bambula111 mám dve krásne zdravé deti. prvé som potratila, pri synovi mi ho dal doktor preventívne, pri dcérke som krvacala

bambula111
17. dec 2012

@lubkam to prvé ma mrzí..ale detičky máš zlatučké 🙂 a to si krvacala aj ked si brala duphaston pri dcerke? či pri nej ti ho nasadil neskôr? ja som uplne na začiatku velmi slabo špinila a preto mi ho dal..

lubkam
17. dec 2012

@bambula111 už je to v poriadku, si to tak malo byť. pri dcerke som najskôr začala krvacať, potom mi lekár nasadil duphaston 🙂 neboj, pomáha detičkám 😉 príjemné tehuľkovanie 😵

zora256
17. dec 2012

@ematko29 Ahoj!Tak ja som podľa lekára mala mať ovu v nedeľu,tak uvidím,či sa podarilo,sme sa snažili aj v nedeľu aj v piatok pred nedeľou,tak uvidím,aj bolesti som mala,tak len čakať mi ostáva,nuž ja som sa lekára pítala,či mi tie 3dni tak veľa robia,keď som brala pred tehu od 11dc-25dc ako ty berieš,a od marca som brala od 14dc-25dc a povedal,že u mňa si to tak vyzerá,tak mám brať zas od 11dc-25dc ako som si dala min.cyklus.Tak uvidím,tak ja ovu chavla Pánu Bohu mám z duphastonom,aj pco mi zmyzlo.Tak už len to čakanie mi ostáva.a Ja som bez Duphastonu tak nebola že po vysadení,lebo ja som bola tehu a tak počas tehu nie je menzes.A po pôrode som mala ms ok,aj som Hak brala do marca,a hneď som si dala predpísať Duphaston,keďže som mala po pôrode pco,a našťastie v septembri sa to upravilo,a mám klopňklop vporiadku aj pravý vaječník🙂.
Ja Ti neviem poradiť,iba ak pôjdeš napríklad na ten 13dc si dať pozrieť vaječníky,či nastáva ovulácia u teba,čiže na folikulometriu,alebo si kúp ovulačné testy a testuj od 10dc do 16dc,či máš ovuláciu.

zora256
17. dec 2012

@bambula111 Ja som brala do konca 16tt.

ematko29
17. dec 2012

@zora256 to,že ja mám uplne iný problém ako ty.mne lekárka povedala,že mi možno pomôže aupravia sa cykly ale dokedy to mám brať to mi nepovedala,uvidím v januari ked pojdem na kontrolu z krvičo vyčíta 😀 ja som mala s ovulkou problém,tehu len s klostilbegitom tak pochybujem,že ostanem s dufíkom tehu,pretto tak smelo sexujeme 😀 ta šak uvidím,či sa mi uprvia či nie.ale aj tak dakujem za reakciu 🙂

zora256
17. dec 2012

@ematko29 Nemáš,zač,nuž ja som mala tiež problémy z cyklom,aj z ovu,mávala som anovulačné cykly ktoré trvali aj 56dní☹ a clostilbegyt mi len vaječníky stimuloval k tvorbe vajíčok,ale nedozreli,len rástli a zatdrdli mi vaječníky,zčoho som mala pco☹ a len z Duphíkom som otehotnela,ten mi dal doporiadku cykly aj ovuláciu,ako i teraz a otehotnenie je o šťastí,či vpravý čas je sxík z dozretými spermiami,a či je cez ovluciu,alebo pár hodín pred.Ako aj vmojom prípade sexík sme mali teraz aj pred aj v ten deň,len či sme mali šťastie ukáže čas😀.

ematko29
17. dec 2012

@zora256 tak ja som mala krásne ovulácie po klostilbegite,duphaston mi zrejme len upravuje cykly,tak,že odkrvácam anič iné sa nedeje.každý inak.teraz sa nesnažíme nejako tak mám čas sa stým zaoberať,nemusím sa nikde plašiť,len tak z pasie 😀 študujem prečo je to umna tak.aj ked mi zistili nízke hladiny progesteronu tak tažko povedať nerozumiem sa dotoho tak aby som tomu pochopila čo sa somnou deje.ták snád vám to už vyjde,ale určite skôr či neskôr sa to podarí,máte jedno bábo je tam velká pravdepodobnosť anajmäteraz ked už nemáš pco 🙂