Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ematko29
7. jan 2013

@zora256 ja som zasa čítala,že sa ženám stáva,že ked doberú lieky aked už nič neberú tak vtedy zvyknú otehotnieť,tak snád ked sa ti nepodarí teraz tak tesne po liekoch možno hej 🙂

zora256
7. jan 2013

@ematko29 Ahoj!Veľmi dobre ťa chápem,ja som stým tak isto,stále niečo musím brať,aby som mala cykly vporiadku a aj ovu,zato u mňaaspoň každý druhý mesiac je ovulka,min.A že či otehotniem je vo hviezdach,ale zato by som sa bála,otehotnieť nad 30rokov,proste chcem druhé stihnúť do 30-tky a potoms a chrániť alebo si dať podviazať vaječníky,proste nechcem také prekvapko vo vyššom veku,že by som otehotnela,a teraz keď chcem ma hrozne štve,že sa nedarí,ja som niekedy zúfalá☹,lebo chcem aby mal malý parťáka,a potom by som rada predala všetky drobnosti po nich,aby som nemusela z mužom stavať miestnosť na tú hromadu šiat a kočík,postieľku aby sme mohli odložiť.Keďže nemáme viac miestností,len dve izby a dolu v letnej kuchynky máme aj myši☹.

zora256
7. jan 2013

@ematko29 Kiežby to tak bolo,no neviem,uvidíme,snáď sa podarí ako píšeš,ak dovtedy nie 😉

ematko29
7. jan 2013

@zora256 no si predstav ,že my sme mali myši tiež ato v kuchyni.Svine jedne sa prehrízlicez pivnicu,ateraz po vianociach sme dávali dlažbu hned aby sme sa ich zbavili.opravujeme totižto pomaly 100ročný dom.aj ked som 100krát olutovala,že sme nepostavili nový ale teraz už by som nestavala,ked sme do nho tolko investovali.ináč ja mám toto leto už 30rokovstihla som síce do 30tky obe deti ale ked ti tak poviem 3tie by som aj chcela ,ale zase bojím sa či by sme uživili 3deti lebo aj teraz máme problémy finančné.Už sa mi snívali aj také bludy,že som prišla do dedského domova avyberala som dieťatko lebo menzes mám v čudu tak takouto cestou 😅 bojím sa hrozne ,že mi ani duphaston nepomohol.cítim sa divne ked ani menzes to najdôležitejšie čo má žena mať nemám prirodzene 😢 tak sme sa na ochranu vybodli,lebo myslím,že neotehotnejem bez klostilbegitu

zora256
8. jan 2013

@ematko29 Ahoj!Aj my máme z financiam dosť tesno,ale čo už dve deti sú dve deti,a jednému je smutno,no nie,iste sa vaše pekne pohrajú🙂A je dobré pozerať ako sa spolu bavia smejú a hrajú😀,kiežby sme mali aspoň dve,nič viac si neželám,len aby boli zdravé a pravda dve🙂.Tretie je tiež fajn,len nám sa malý až na 3,5roka podaril,po ročnom snažení bez leikov,čiže spolu 4,5roka.Je to dlho☹ a teraz sa snažíme už 10cyklus.Proste už v marci bude rok☹.A ako píšeš je to naprd keď ani na ms sa nedá spoľahnúť a nevraviac na ovuláciu.Neboj ak sa nejako finančná stránka u vás upraví bude aj tretie🙂.Ja verím,že kým spaltíme hypotéku bude aj druhé bábo,možno ta hore nato čakajú🙂Ale aj tak 3roky sú tri roky keď si to tak vezmem malý mi bude mať už 4,5roka☹.Je to naprd,veľký vekový rozdiel☹To snáď už budem mať prácu,a už sa ztoho nočného vstávania zleniviem dovtedy keď malý mi už prespáva celé noci:-/teraz.Nejak snáď bude,len vek sa nám zvyšuje,a tým pádom sa nám šanca zmenšuje na otehotnenie.

ematko29
8. jan 2013

@zora256 moja ,neboj 4apol roka nieje taká hrôza.Medzi mojimi je rozdiel 4roky a pohraju sa spolu,pravda aj poškriepia ale nieje to velký rozdiel a aj medzi mnou a sestrou je 4ročny rozdiel anieje to vela aj na discoteku sme spolu chodili 🙂 Akurát to čakanie je také nanič,človek keby vedel kedy ,že?

zora256
8. jan 2013

@ematko29 Presne keby sme tak vedeli presne kedy to víjde,toľko vecí mám poodkladaných po malom,a hrozne ma štve,že to musím mať u nás,odložené a málo miesta,preto chcem čím skôr mať zasebou aby som mohla dať ďalej,alebo predať,nak to tu nie je všetko,už som aj postieľku dala do detskej,aby sme nemali na očiach,lebo mi chýba druhé bábätko:-/.sná´d sa rýchlejšie zadarí,ke´ˇd nebude na očiach prázdna postieľka,keďže malý spáva vo väčšej🙂

lucka_220809
10. jan 2013

Ahojte dievcata... chcem sa opytat, ci ste niektora nemala podobny problem .. minuly mesiac som mala prvyraz stimulovanu ovulaciu clostylbegytom, od 14.dna som potom brala duphaston, vsetko bolo relativne ok, hoci som na to zareagovala az pridobre (vela folikulov).. napriek tomu sa mi nepodarilo otehotniet, ale dostala som na 29. menstruaciu, velmi cudnu ale, trvala ani nie 2 dni, potom asi dalsie 4 dni spinenie. Este som si potom pre istotu urobila tehu test, bol negativny. Teraz mam dalsi cyklus..tento pondelok - 21. den som zacala spinit, a dnes v noci sa u mna rozbehla taka menstruacia , ako nikdy v zivote. Krvacam prudom cely den, tampon mi vydrzi cca 30-40 minut. Tento cyklus som lieky nebrala ziadne.
Mali ste niekto taketo vyrazne krvacanie alebo podobne cosi? Zajtra skoro rano idem k lekarovi, chce ma vidiet, asi sa mu to nezda, ved ani mne.. len ozaj ta sila krvacania ma prekvapila, vobec to neustava. Hoci necitim sa ani unavene z toho ani šoufl, dokonca aj menstruacne bolesti nemam takmer ziadne...

Dakujem !!!

ematko29
15. jan 2013

@zora256 určite sa zadarí,u mna to v oboch prípadoch prišlo ked som najmenej čakala.Ozaj som sa chcela opýtať,ked beriem ten duphaston a asi na 10,11 den ma začne bolieť brucho,bazálku si nemeriam,je to ovulka?trvá to asi 3dni,neviem čimi pomohol duphaston alebo tie bolesti sú ked začnem na ten 11den brať dufik.ale ked to začína tak na 10den,ja som už z toho somar

klaudia84
15. jan 2013

ahojte baby,dnes som zacala brat duphaston na 18dc.mozeme normalne sa snazit o babo pocas tich 10 dni,kym budem brat lieky?

voskovka
15. jan 2013

@lucka_220809 ahoj...tak ja som na tom podobne.menzes bol 29.12.trval 4dni. na 3dc sme nasadili clostil.na 11dc ziadne foliky na 15dc tiez nie.dnes by som mala byt 18DC je utorok ale co sa nestalo v nedelu som dostala hrozny menzes po 16tich dnoch cyklu...beriem duphaston od 17-25DC ale teraz neberiem nic ale novu davku clostilu zvysenu na 2denne pocas 5dni.takze som mala menzes 2krat do mesiaca.

voskovka
15. jan 2013

@klaudia84 duphaston ti neublizi...aj ked mne povedala doktorka ze duphaston je hormon ktory nastoli druhu fazu cyklu cize ako keby si bola po ovulke a priblizuje sa to k menzesu....

zora256
15. jan 2013

@ematko29 Ahoj!Ďakujem,aj ja somt ak bola pri prvom,keď som najmenej čakala na tehu,lebo som už po 3,5roku snaženia rezignovala,a už som sa zmierila,z adopciou....
A to u mňa tiež tak býva hoc u mňa tá bolesť nastane už od 7-8dc až do ms:-/Ale iste súvisí to z ovuláciou,aj u teba tak sná´d sa to u teba upravuje🙂

zora256
15. jan 2013

@voskovka Ja zas tak viem,čo som sa dočítala v letáčiku,že Duphaston je na rast sliznice a na tvorbu žltéhot elieska,keď dôjde k ovulácii aby malo čo embrio živiť akde sa zahniezdiť,a neblíži sa k ms,ja som pred tehu z malým mala ovulku tesne pred vysadením Duphastonu,ms dôjde len po vysadení,keď tá hladina hormónov klesne.A Duphaston je na udržanie hormonálnej hladiny,aby sa dalo otehotnieť.
@klaudia84 Prečítaj si vyššie nad tvojím loginom,a ak neveríš prečítaj si letáčik z Duphastonu.Je na úpravu cyklu a aj na zmiernenie krvácania,proste nato aby si otehotnela,mne pomohol a klop-klop mám zdravého synčeka berie sa Duphaston aj prvé 3-4 mesiace v tehotenstve na posilnenie maternice,aby nedošlo k potratu.Ja som brala do 16tt a lekár mi aj tentoekrát odporučil brať do 17tt ak by som otehotnela🙂

klaudia84
15. jan 2013

dakujem,babusky🙂

voskovka
15. jan 2013

@zora256 ano ale duphaston je aj na nieco ine...upravu cyklu atd co tiez pisu v letaciku. a klaudia nenapisala z akeho dovodu jej kazala brat duphaston ci na menzes aby dosiel ci koli tomu ze zlte teliesko sa vyvija nedostatocne alebo...takze duphaston sluzi nielen akoze na otehotnenie ale aj na ine veci.
lenze ked sa vezme skoro moze aj ovu zablokovat( ako u mna-co tvrdi moja gynekologicka) 😒

ematko29
15. jan 2013

@zora256 dakujem za odpoved,kiežby si mala stou ovulkou pravdu,nechjce sa mi vyhadzovať na ovu testy len pre zvedavvosť,ale rozmyšlam ,že asi by to aj bolo dobre,

zora256
16. jan 2013

@voskovka Ahoj!
TAk to mi je ľúto,že tebe to zastavilo ovu,ja som mala polycystický vaječník pred braním,po pôrode,takže to je zas iné.Ale tak každé telo ináč reaguje...A ako píšeš vyššie nenapísala
@klaudia84 kvôli čomu máš brať ten Duphaston?
@ematko29 Ahoj!Ja sem-tam si tu na mk kúpim ovu testy,le je to dosť peniažkov...a veľa krát sa mi minú práve keď už by mohla byť ovu ale pozdejšie začínam testovať po ovu...a to testujem zväčša od 13dc do 16dc....tak je niekedy lepšie netestovať a nezaoberať sa tým...

nikola81
16. jan 2013

Ahojte baby prosim vas ak mate niektora podobnu skusenost ako mam ja ozvyte sa mi, lebo ja uz neviem co robit. Beriem treti cyklus duphaston..Prvy cyklus bol super na treti den od dobratia prisla mrcha..bola aj ovulka..Druhy cyklus taktiez bola ovulka zasa mi dali duphaston ze ak nahodou...tak na udrzanie..Ale natiahol sa mi strasne cyklus a dostala som az na 14-ty den od dobratia a bola som vtedy 43DC. Co je podla mna vela. Tento cyklus som brala clostil, pichali mi pregnyl, potom som zasa brala duphaston zajtra je 10-den od dobratia a mrcha nikde. Mala som sice tri tehu testy pozitivne /duuusikovia/ ale ostatne negativne. Tak skor si myslim ze som mala biochemicke tehu. Teraz ale beriem utrogestan lebo na sone minuly tyzden videla sliznicu 11mm a v pravo prasknuty folikul.
Mozem mat tak natiahnuty cyklus? Je to normalne? Mali ste nieco podobne? Dakujem

zuzkat1
16. jan 2013

Ahojte.je tu toho vela tak sa radsej opytam. Beriete duphaston pre udrzanie tehu kvoli spineniu? Ako vam zabral? pomohol?

ematko29
16. jan 2013

@nikola81 ahoj,ja ked som brala klostilbegit,chodil mi menzes až na 42den cyklus.Som aj ja čítala,že ked je pichaný pregnil tak môže byť na teste duch lebo je to hcg v tom lieku.teraz si ktorý den cyklu?

nikola81
16. jan 2013

@ematko29 Teraz som 37DC..Ale po pregnyle som mala na piaty den cisty tehu test..Pichali mi ho 26.12. a 8.1. bol duch, 10.1. bol duch a 13.1. bol tiez duch ale zvlastne je ze len na mamatestoch...

klaudia84
16. jan 2013

@zora256 ahoj,duphaston mi dala doktorka,na upravu menzes.aby som dostala na cas

ematko29
16. jan 2013

@nikola81 och to je fakt zvláštne.tak ten duch potom nebude od pregnilu.aposledný test si kedy robila?

zora256
16. jan 2013

@klaudia84 Ahoj!Aj ja mám prsne nato,a a úpravou po čase príde aj otehotnenie,ak plánujete😨)mne sa po pol roku brania upravila tak,že som bola tehotná z drobcom,nuž ale teraz už ho beriem 2x 10 mesiac a zatiaľ nič:-/,Takže je to individuálne🙂proste sa Ti musí hormonálna hladina ustáliť a podľa toho sa tvoje telo prispôsobí,držím palce aby sa vám podarilo bábo,ak plánujete🙂

zora256
16. jan 2013

@nikola81 Ahoj!To môže byť tými zásahmi pregnilom,že sa Ti posunula ms.Ja som mala len vtedy opozdenú ms na 11 deň od vysadenia Duphastonu,keď sa mi z 14dc presunulo branie od 11dc do 25dc. To sa upraví neboj,mne už potom zas chodila na 28dc ms,čiže na 3deň od vysadenia🙂Ale ak by Ti predca neprišla sprav si znovu test pre istou mne neukazovali testy len keď mi emškala už 3týždeň od vysadenia.

nikola81
17. jan 2013

@zora256 Zajtra mam ist na kontrolu, sono+krv, vcera rano slabe spinenie, potom nic cely den, dnes rano zasa slabe spinenie 😖 Cakam ci sa to rozbehne....

nikola81
17. jan 2013

@ematko29 Posledny toho 13.1. a vzdala som testovanie ked som sa docitala ze mamatesty zvyknu robit falosnych duchov. Radsej si pockam na zajtrajsi rozsudok od doktorky 😒

klaudia84
17. jan 2013

@zora256 takze hovoris,ze mozme kludne sa snazit.ale nechapem,ze kedy bi mohla byt ovulka,ked som to zacala brat na 18dc,a mam to len na mesiac

ematko29
17. jan 2013

@nikola81 Tak držím prsty nech je to tehotenstvo, 🙂