Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zora256
5. feb 2013

@ematko29 Ahoj!Tá bolesť môže byť z rastu folikulov,mne zvyknú akoby bodavá bolesť v nich sem-tam byť vtom čase.Nemáš ovu testy?žeby si testoala zo 5 dní či nastáva ovulácia.Alebo by si ešte mohla skočiť ku gyndošovi na sono vaječníkov,či sa Ti netvoria cystičky na nich alebo folikulometriu,to je tiež sono a merajú sa pritom vajíčka či rastú.To je najistejšie tak zistiť ovuláciu.Aj ja mávam tie bodavé stavy a či veríš,alebo nie,neviem či to mám z ovulácie,ke´dže mávam aj pred ms:-/ tie bolesti vnich.A keďže som mávala cystičky na pravom tak si nie som istá či sa mi netvoria zas pondelok sa dozviem,keďže ja idem ku gyndošovi a to ja budem mať 11dc tak si dám skontrolovať vaječníky,pre istotu aby mi bolo ľahšie na duši.

ematko29
5. feb 2013

@zora256 vieš duphaston mi predpisuje endokrinologička,tak keby som chcela isť na folikulometriu tak by ma hned asi nevzala.Ale zajtra idem do mesta si asi kupim ovu testy.čo to spraví.tá bolesť je taká akoby mi pichali nožom do vaječníka,bolí ma celé podbruško aj ked nieje to až take hrozné.ja by som sa len velmi potešila ak by sa moje vaječníky konečne zobudili z toho spánku ,achcem veriť ,že mi to pomaly dvojročné branie duphastonu konečne pomohlo 😅A ty si ako natom?Stále berieš dufík,na 11den?

zora256
5. feb 2013

@ematko29 Moc Ti prajem aby sa Ti to samé upravilo :-ňA nezabudni ovulácia je vtedy keď sú obe čiarky rovnako silné a prebieha zrenie keď sa každým dňom zosilnieva druhá čiarka,čiže potrebuješ aj zo 5-6ks ovulačných testou ja tu kupujem a 0,40 eu kus od báb na bazáre vyjde lacnejšie ako v lekárni.
Ja sa nastavím na predošlé branie,čiže budem len 1x denne brať od 11dc do 25dc keďže soms a pozabudla vtom čase ke´d mi meškala mi lekár kázal brať 2x denne a asi preto mávam tie hrozné bolesti pŕs a podbruška,takže uvidím hoc veľmi verím,že sa dám do normálu 🙂Teraz mám ešte len 5dc 🙂Tak zatiaľ mi je fajne 🙂

ematko29
5. feb 2013

@zora256 hej viem ,že tu kúpim lacnejšie ,ale ja pottrebujem už teraz aby som vedela načom som..Skôr zo zvedavosti či tie lieky niečo upravili.D Uvidím ,alebo sa nato vykašlem apočkám si na menzes či sa ráči dostaviť 😀 Velmi ti prajem nech vám to už vyjde.Viem aké to je čakať.tak sa len pekne nastav na 1tab denne možno to aj pomôže 🙂

zora256
5. feb 2013

@ematko29 ĎAkujem🙂Si milá🙂.Budem na teba myslieť a daj vedieť ako testy pokročujú zo silnejúcimi čiarkami 😉 .

ematko29
6. feb 2013

@zora256 ahoj no bola som v meste atesty som zabudla kúpiť :(neviem teraz kedy najbližšie pôjdem a už bude aj neskoro na testy,menzes má dôjsť 21februara tak asi sa nechám prekvapiť 🙂

zora256
6. feb 2013

@ematko29 Ale tak ak si tu na Mk kúpiš 1.triedov aj zo 10ks tak to máš doma na ďalší deň 🙂A dnes máš 12dc takže ja si myslím,že ešte ovu nebola,len rastie folikul môžeš stihnúť a ak nie tak Ti ostanú na ďalší cyklus 🙂

ematko29
6. feb 2013

@zora256 si predstav dnes už brucho nebolí vaječníky tiež ☹ .tak ja neviem čo to.ináč ak objednám z mk tak kolko sa platí poštovné?

zora256
6. feb 2013

@ematko29 0,50centov ale prvou triedou 0,65centov a ak aj doporučene tak 1,05eu ale aj podľa toho od koho kupuješ oni Ti napíšu cenník podľa svojho niekto aj balné účtuje.

ematko29
6. feb 2013

@zora256 dakujem 🙂

marekmajka
6. feb 2013

baby prosim poradťe, dnes som 25 dc brala som duphaston od 16 do 25 dc 2x1 prvy mesiac a už take 4 dni mam citlive vaječniky aj ľavy aj pravy, počas tych 3 dni te bolesti boli len take občasne ale dnes ich citim cely deň. Je to ako keby taky tlak, môže to byť z Dufika alebo si myslite, že možno sa mi z neho spravili cysty ? Nemyslim si, že by som bola tehu ( aj keď by som bola nesmierne šťastna ) ale už po 3 rokoch snaženia prestavam veriť, že by sa podarilo spontanne

ematko29
6. feb 2013

@marekmajka podla mna to bude z toho,že si pred menzesom.Bolesť v podbrušku a citlivé vaječníky su pred menzesom normálna vec.Ale ktovie možno si aj otehotnela,uvidíš či dôjde menzes.

viluska
11. feb 2013

Ahojte, dnes mi doktorka predpísala duphaston a ako čítam na nete, tak som dosť zaskočená. Naozaj sa priberá po duphastone? Nakoľko mám zdravotný problém s nohami tak mám veľké starosti, že priberiem a nohy ma neudržia. Snažíme sa s manželom o dieťa. Poradte mi, je to spoľahlivý liek. Alebo ako sa mám ku tomu postaviť? Už teraz mám svoju váhu 67 kg a meriam 160 cm. Nakoľko nemám dosť pohybu tak som pribrala. Ďakujem veľmi pekne za radu.

viluska
11. feb 2013

Ahojte, dnes mi doktorka predpísala duphaston a ako čítam na nete, tak som dosť zaskočená. Naozaj sa priberá po duphastone? Nakoľko mám zdravotný problém s nohami tak mám veľké starosti, že priberiem a nohy ma neudržia. Snažíme sa s manželom o dieťa. Poradte mi, je to spoľahlivý liek. Alebo ako sa mám ku tomu postaviť? Už teraz mám svoju váhu 67 kg a meriam 160 cm. Nakoľko nemám dosť pohybu tak som pribrala. Ďakujem veľmi pekne za radu.
@dadyss

marekmajka
12. feb 2013

@viluska ahoj nie každa z neho priberie, ja som z neho nepribrala, tak neviem čim to je. A ako dlho ho maš brať? Maš ho na upravu cyklu?

kika1981
12. feb 2013

ahojte, ja som tiež brala duphaston, hned po prvej krabičky som otehotnela, brala som do 10. tt cca, kamarátka má také isté skúsenosti , takže duphaston No.1 🙂

dadyss
12. feb 2013

@viluska Ahojky, no já sem ho užívala tři měsíce, a za ten první měsíc jsem přibrala 5kg 😨 a při výšce 165cm váha 73kg je docela děsivá. Byla sem hrozně náladová a stále unavená.Další dva měsíce už to bylo v pohodě.Když sem dobrala Duphaston okamžitě sem začala brát kyselinu listovou a světe div se, po dvou měsících sem otěhotněla 🙂 ale jestli za to může Duphaston, nemůžu říct. U nás pomohla změna prostředí 🙂 a kila navíc pomalu ubývají celodenní těhotenskou nevolností.

viluska
12. feb 2013

@marekmajka Ahoj, mám ho na úpravu menzesu lebo mi to chodí kadejako a aj na otehotnenie. Snažíme sa o dieťa od konca roku 2009 a zatiaľ sa nedarí. Tak doktorka mi predpísala duphaston. A ty si otehotnela do dvoch mesiacov, tak verím, že sa nám to podarí. Tak by som sa nemala báť? Ale dá sa ovládať aby som sa neprejedala pri ňom? Ešte som ho nezačala brať lebo čakám na menzes, ďakujem za radu. A som rada, že si mi napísala.

viluska
12. feb 2013

@dadyss Ahoj, tak som rada. A tú kyselinu listovú Ti odporučil ženský lekár alebo si sama od seba ju začala brať? Veľa kamarátiek mi to odporučilo, ale nezaoberala som sa tým. Môžem ju už teraz začať užívať? A ako často? Ďakujem veľmi pekne. Veľmi túžime po dieťatku.

viluska
12. feb 2013

@kika1981 Ahoj a brala si ho na úpravu menzesu alebo hneď aby si otehotnela? Tak som rada, že je taký super. Čo tu čítam.

kika1981
12. feb 2013

@viluska - brala som ho aj aj , vlastne som mala velmi krátke cykli aj som chcela otehotniet, a vyšlo to po prvom mesiaci

marekmajka
12. feb 2013

@viluska no ja som po duphastone neotehotnela, si si ma zmylila z kika1981 🙂 My sa snažime už tiež 3 roky a ani duphaston mi nepomohol, ale dali sme si urobiť kompletne vyšetrenia a môj problem je v tom, že mam ľavy vajičkovod malo priechodny a pravy po tych zapaloch a cystach tak to už je tiež otazne a k tomu ešte aj predčasne zlyhavanie vaječnikov, tak že v mojom pripade by bolo zbytočne čakať, že mi dufik pomôže, zazraky nerobi 😉 Momentalne riešime IVF. A vy keď sa snažite už tiež tak dlho viete kde je problem? Robili ti niejake vyšetrenia?

viluska
12. feb 2013

@marekmajka Ahoj, no ja mám vaječníky a maternicu v poriadku. Mám drobné folikuly na vaječníkoch, ale doktorka mi povedala, že to je v poriadku.To sú malinké vajíčka na vaječníkoch a potrebujú dozrieť na veľké vajíčko a potom sa to dá. Najoprv mi treba upraviť menštruáciu. No veď uvidíme potom ako začnem užívať duphaston. A dnes mám už kúpenú kyselinu listovô tak začnem od zajtra. Ale Tebe nech sa darí a drž sa. Nad chladom vzorky od muža ste nerozmýšľali ak sa môžem opýtať?A aj fajčím, tak musím fajčenie obmedziť... Je to moc veľký problém fajčenie a duphaston? Jasné obmedzím to. Čo si o tom myslíš? Aj muž ide obmedziť fajčenie. Ďakujem za Tvoj názor.

viluska
12. feb 2013

@marekmajka Ahoj, no ja som čítala z diskusii, že sú to také príznaky, bývajú aj zmeny nálad, boleti hlavy, vaječníkov a pocit na menzes, slabosť organizmu. Neviem, ale ja ho začnem brať keď mi príde prvý deň menzesu a na dvanásty deň, tak potom Ti môžem napísať svoj názor. Ale myslím si, že to sú vedľajšie príznaky. Neboj treba čas. Ja ho mám na tu úpravu a aj dieťatko chceme... Tak sa necháme prekvapiť...

ematko29
13. feb 2013

@viluska ahoj,ja som mala taký istý problém.Nato je klostilbegit,duphaston ti nepomôže .ale samozrejme môžem sa mýliť.lenže duphaston je nato ,aby ti stupol progesteron jeho uloha nastáva až potom ako ti tie malé vajička teda vajíčko vyrastie auvolní sa nastáva ovulacia aaž vtedy duphoston pomáha tým,že rasie vystelka maternice a vajíčko oplodnené sa má kde zahniezdiť.Aj ked mi lekárka vravela,že môže upraviť hormony tak mne to nepomohlo.pomohol až klostilbegit kedy vajíčko dozrelo auvolnilo sa apotom išlo všetko v pohode.držím prsty

viluska
13. feb 2013

@ematko29 Ahoj, ja to mám na úpravu najprv menzesu, ale ďakujem, že si mi napísala. No veď uvidím keď to začnem užívať čo a ako. Zapísala som si ten liek čo si mi odporučula. A dúfam, že sa nám to už podarí aby som otehotnela...

marekahenrieta
13. feb 2013

Ahoj, ja som brala Duphaston po vysadeni HAK na upravu cyklu a pomohol, mala som to ako hodinky, presne na minutu 🙂

viluska
13. feb 2013

@kika1981 A priberala si z neho? Lebo mám obavy, že moc priberiem a ja nemala by som moc priberať. Keď otehotniem, tak jasné, že sa mi váha zmení. S tým počítam...

kika1981
13. feb 2013

@viluska - tak ja si myslím, že hej...to bolo pred 8 rokmi, v 4.-5.mesiaci som začala brať vtedy Maternu, na začiatku 5.mesiaca som pribrala 1.kilo a za necelé 4 mesiace /lebo som porodila v 37 tt./ som pribrala 18 kg, dovtedy kym som nepriberala som počúvala lekara prečo nie , a ked som tak prudko začala priberat som zas počúvala prečo hej , takže radšej mať pestrú stravu a pred otehot. a počas prvých 3 mesiacov mat kyselinu listovú a potom nič extra. Teraz s druhým bábom som tehotná a sme v 4. mesiaci zatial + 4 kg 🙂 uvidíme ako to pojde dalej

kika1981
13. feb 2013

@viluska - ale z Duphastonu som nepribrala, ani kamošky