Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zuzuza
8. jún 2008

Určitě ale to čekání je prostě strašný, ted tady u mě byla kamoška, je jí 20 a má mimino a to bylo neplánovaný, selhala HA kvůli natib., a ten kdo by tak chtěl, tak to prostě nejde, to je nespravedlnost, můžu všem jen tiše závidět, už mě táhne na 28 a biologický hodiny už přímo tlučou ne tikají🙂

prettybaby
8. jún 2008

akurat som dnes mojmu drahemu hovorila, ze som na to dosla, tie co sa nesnazia, neplanuju a proste nesleduju, nesustredia, su hned v tom , lebo su neni psychicky na tom ako my snazilky. v tom to je

zuzuza
8. jún 2008

jojo presne tak jenze kdyby clovek nemel zadny problemy s tim tak by si tim taky hlavu nelamal, ale ten kdo ma problem, ja konkretne to pco a to je velky problem, tak to proste nejde na to nemyslet, proste nejde, se to kazdymu rekne nemysli na to to prijde sama tomu se uz jen smeju....

prettybaby
8. jún 2008

to viem, to sa neda, ak sa raz do toho clovek dostane, nevylezie z toho, jedine vitazne s mimi 🙂

zuzuza
8. jún 2008

Jojo prsně tak ale kdyby tak clovek měl nějakou kouzelnou kouli, která by mu ukázala, že se to vážně podaří, to by bylo o něčem jiném, ale ta nejistota, jestli vůbec někdy, a ty máš také nějaký problém? Nebo se zatím jen nedaří, my se snažíme od ledna a ted v květnu mi diagnostikovali pco, což jsou vaječníky s cystama a silnou kůrou cukrovou a ovu prostě není, ani ms:(

prettybaby
8. jún 2008

no my aktivne snazilkujeme od januara tiez. dovtedy som bola rok aj pol bez HAK ale nic. ale to sme vtedy este neplanovali.
no a teraz ta ovulka neni ista. cyklus kratky, ale musim zaklopat, zlepsil sa papam aj Ecko, tak mi to upravuje cyklus, a je dlhsi ako byval. Byval aj len 17&20 dnovy ☹
no uvidiem, co a ako dalej. Moja, pojdem uz off, som unavena a zajtra vstavam do prace o pol siestej 😖 dobru nocku

zuzuza
8. jún 2008

Tak pěknou noc🙂 a příjemný zítřejší pracovní den🙂

misule82
9. jún 2008

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s dloubavou bolestí vaječníku? Já teda nevím, jestli je to vaječník nebo slepák, ale občas mě na pravé straně docela silně dloubne. Měla jsem to občas i při braní HA, ale teď to mám častěji. Ovu to není. Nevíte, co by to mohlo být? Cysty?
Jinak zítra beru poslední duphaston tohohle cyklu, tak snad to brzo dostanu 🙂

dunda80
9. jún 2008

Ahojte babenky 🙂 Misule82 to Ti veru neviem poradiť,nemávam takéto bolesti,mala by si zájsť niekam na vyšetrenie.Najskôr asi na gynekologiu.

Aj ja mám brať zajtra poslednú tabletku duphastonu a chcem sa poradiť,že rozmýšlam,že by som si ju už zajtra nezobrala,aby som čím skôr dostala mrchu,lebo v nedelu idem na dovolenku.Myslíte že sa nič nestane,ked teraz zoberiem iba 9 dní namiesto 10 dni?

saska1
9. jún 2008

misul...stalo sa mi to asi tak pred pol rokom,pichalo ma to pri chôdzi,pri milovaní,potom prestalo, zas začalo...tak som sa naľakala a letela som za dr...urobila mi sono, a povedala, že je to čisté, žiadna cysta,pravdepodobne nejaký hormonálny výkyv...odvtedy sa mi to stalo ale to počas brania hormonov...
dunda...neviem, či ti to pomôže a menzes ti dojde skôr..podla mna ani nie..

dunda80
9. jún 2008

no neviem,však uvidím 🙂

misule82
9. jún 2008

Já už jsem to minule říkala na gyndě, ale nějak na to ani doktorka nereagovala, tak jsem si myslela, že se to občas stává.... Ale stejně se tam asi příští cyklus chystám, tak už se nenechám odbýt a na všechno se pořádně zeptám. Mě totiž pořád straší to PCO a asi se moc pozoruju....

Dunda: myslím, že se nic nestane, když si zítra nevezmeš, ale nevím, jestli ti ten jeden den něco vyřeší, každopádně držím palce, aby jsi to na dovče neměla 😉 Já se chystám někam v srpnu, tak se taky modlím, abych to neměla. Jo to byly časy, když jsem si s HA posouvala MS 🙂

jvo
9. jún 2008

Ahojte kocky chcem sa vas opytat, nepriberate z Duphastonu? Ja ho uzivam tusim 4 mesiace, davam si pozor na stravu ale nie a nie schudnut tak som rozmyslala ci to nie je tym uzivanim, predsa su to hormony. Mne Duphaston nepomohol, Dr. mi zistil PCO a skoncili sme na IVF ale to aj koli tomu ze ma manzel zle spermie, tak verim ze vy budete mat viac stastia ale musim ho aj tak pre istotu uzivat aby som mala pravidelny menzes kym zacnem stimulovat na IVF lebo od vysadenia ATK som sice menzes mavala ale predlzil sa mi cyklus na cca 31 dnovy a asi raz som nemala vobec az po vyvolavacke......

misule82
9. jún 2008

jvo: já myslím, že to může být duphastonem. Když si přečteš diskuzi dozadu, tak si tu na to myslím holky ztěžovaly.
Jinak prosím tě, máš nějaké příznaky na PCO? Já jsem teď 4 měsíce od vysazení, ovulace nikde a bez agolutinu nemám MS. Taky docela trpím na akné, mastná pleť a vlasy ☹ pco je pro mě strašák.

dunda80
9. jún 2008

dík,misule to asi budem mať ☹ ,ale nie celú dovolenku.Neviem,ako mi teraz príde mrcha,beriem duphaston len 2 cyklus.

jvo
9. jún 2008

ci mam priznaky PCO mozno aj ano ale nikdy som to dako nevnimala ale asi to aj potlacala antikoncepcia, sem tam sa mi vyhodi daka vyrazka, mam par kil naviac ale to som mala vzdy, teda nikdy som nebola daka modelka, ale nikdy som si nemyslela ze to moze mat pricinu PCO, ja som uzivala cca 9 rokov antikoncepciu a minuly rok v auguste ked sme sa rozhodli s manzelom ze chceme dieta tak som ju vysadila, pockali sme dva mesiace a zacali sme sa intenzivne snazit, ked nam to 2-3 mesiace neslo isla som k Dr. na folikulometriu, pred tym mi este robila testy z krvi, hormonalny profil, nic specialne nezistila, len sa mi zacal predlzovat cyklus a ked som raz vobec menzes nedostala tak mi povedala ze asi nemam ovulaciu tak som si o tom co to pocitala a niekde som citala ze su nato lieky, myslela som ze mi da Clostilbegyt a to bude vsetko tak som poslala manzela na spermiogram lebo pri tych liekoch musi byt partner v poriadku a vtedy sa zistilo ze ma on problem tak sme isli rovno do CAR, moja gynekologicka mi dala vsetky moje vysledky z krvi a ked ich vydel Dr. v CAR tak mi rovno bez toho aby mi spravil sono povedal ze mam PCO co mi predtym moja Dr. nepovedala.........takze nebyt toho ze ma manzel zle vysledky ani neviem ze mam PCO, teda spon zatial mi to moja Dr. nepovedala,len neviem ci to nevedela alebo nechcela strasit, no neviem co si mam o tom mysliet ale ved ja sa jej na to opytam

misule82
9. jún 2008

Já budu doufat, že se mi tělo ještě vzpamatuje. Minulou prohlídku mi doktorka vaječníky prohmatala a prý se jí nezdají zvětšené, tak fakt musím doufat a jít trochu do sebe, nepozorovat se a nemyslet na to..... a to bude asi to nejtěžší 🙂

zuzuza
9. jún 2008

Holky, jen se na chvíli přidávám, jí mám taky pco, ted beru proveru a chci se vás zeptat, jak vám chodila MS po vysazení duphastonu, je to podobne jako provera, tu jsem dobrala ve stredu a ms zatim nikde, uz me ani bricho neboli, bolelo dost a ted ticho po pesine, tzeploty porad 37, ale myslím, že těhu nejsem pri mé diagnoze pco, nevíte, kdy tak zhruba by měla ms dorazit?

jvo
9. jún 2008

ahoj zuzuza ja mavam pri uzivani Duphastonu MS vzdy na stvrty den, beriem ho od 14-25 DC a 29DC dostanem MS, teda aspon doteraz to tak bolo

zuzuza
9. jún 2008

Jeje ja taky myslela, že by to mělo přijít tak nějak a dnes už 5. den a nic sakryš teda, beru proveru od 17. do 26 den takže si myslím, že to je jedno .

milena26
9. jún 2008

zuzuza noo já sice beru duphaston 15-25 DC a když jsem dozobala ,tak se Menses dostavil do týdne,ale letos jsem k tomu připojila femigard a jak dozobu duphaston,tak čtvrtý den se menses dostaví..a to už krásný 3 měsíce úplně nádherný 28mi denní cyklus 🙂 to jsem měla naposledy někdy před 15ti lety.... a i hormonální profil jsem měla loni špatný a letos (před měsícem) byl krásný tak věřím,že se to i tím femigardem a duphastonem srovnalo...

mariettka27
9. jún 2008

Ahoj misule 🙂
Ak sa môžem pridat do diskusie,tak aj ja mám ten bodavý pocit v pravom vaječníku a aj velké bolesti mávam pri menzese.Asi pol roka som chodila preto do Heliosu na ultrazvuky,ale nič nezistili.Z gynekologického hladiska som vraj ok.Predpísali mi duphík,vraj by to malo zmiernit tieto bolesti a upravit cyklus.Beriem ho už druhý rok.Mrcha sa upravila,ale bolesti ostali.Tak ma poslali na neurologiu,že to vraj môže byt aj od chrbtice,ak tam tlačí nejaký nerv.Ešte som tam ale nebola,tak neviem...Skús sa opýtat na to svojho dr...
😉 😉 😉

prettybaby
10. jún 2008

ahojte holky, pocity vajecnikove mam aj ja asi od februara, kedy to bolo hrozne, ani sediet som nevedela, ale duphik na tom nic nemal, lebo ten beriem od maja. No vcera som dobrala druho cyklovy, tak uvidime kedy dorazi, brusko ma uz pobolieva, ale to mna takto hocikedy
papa

zuzuza
10. jún 2008

Nazdárek holky, pretty🙂, tak se jen hlásím, že ta mrcha po tý proveře furt nikde, už je to 7. den, teplota 36,9, bolesti pryč tak je toto možný?

prettybaby
10. jún 2008

no zuzu? zaujimave, ale ja som napr pod duphastone dostala az na 10 den po dobrati. nic ma neboleo, az v den kedy dosla ☹

zuzuza
10. jún 2008

Jojo pretty tak asi mrcha dojde, ale v letaku je ze ma dojit od 3 do 7 dnů, tak uvidím, pro jistotu dnes testnu, at uz mam klid, pac u me uz je to jiste psichycky, ze ms nejde, ale teda to bych jako mela po ty provere cyklus 36 dní to je tedy pekně na nic,co?

prettybaby
10. jún 2008

tak testni, budes aspon vediet na com si a menej stresovat .-)

zuzanalc
10. jún 2008

Ahojte dievčatá. Som tu prvý krát a chcela by som sa opýtať ohľadom duphastonu či niektorej doktor povedal, že má duphaston brať kým jej nepríde menzes.Všetky to tu berú od nejakého dňa po nejaký a ja to mám brať až kým nepríde. Mala prísť včera a nič.ďakujem.

saska1
10. jún 2008

zuzanalc..nemám s tým skúsenosť..naozaj všetky baby čo viem, tak berú od-do..som prekvapená 😕

zuzanalc
10. jún 2008

ďakujem za odpoveď, aspoň to nemusím hľadať niekoľko strán dozadu