Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

domusik12
6. apr 2014

Mne lekar povedal zacat uzivat to mam 16dni od cyklu..Tak.som.si tie sni od menstracii kedy mi zacali spocitala16dni..na 16den som.ich zacala uzivat 10dni..po 2tabletky duphastonu..A dnes som.douizvala.posledne dni amuz som.krvacala..:-/..neviem.preco..a ani neviem.kedy by som mala.dostat menstruaciu :-/..takze som.z.toho.mimo..:-/

kubkatka
15. apr 2014

@lilli202 sú, ale neviem, ako vám ich pošlem, keďže nemôžem ísť na poštu.......

1122334455
21. apr 2014

Ahojte, doktorka mi dala duphaston na upravu cyklu ( nemala som 5 m.) brat ho mam 2x1 po 12 dni potom v prvy den menzesu zas brat 12 dni a to tri mesiace. Po prvych 12 dnoch som dostala a potom po dalsich 12 tbl mi meska uz 5 den .tak neviem co teraz? Mate s niecim podobnym skusenosti? Vopred dakujem za akukolvek radu 😉

meaningful
25. apr 2014

Ahojte, chcem sa opytat, ci mi neviete poradit.
Bola som 12 DC na vysetreni a mala som folik 14mm. Doky mi nasadil v ten den Duphaston na 10 dni 2tb denne. Vzdy som mala mrchu pravidelnu cca 28-31dni. Myslite ze mi zablokoval ovulaciu? podla ovu testov som mala ovu cca 15DC - ale ze na to sa nemam spoliehat na 100%. Daval mi ho ze na pripadne uhniezdenie. je to mozne? albo mi skor tym uskodil?

smoulinka13
27. apr 2014

ahojte...zacala som brat dufaston a mam neskutocnu migrenu!! a doteraz som nepoznala co je to bolest hlavy!!! mate niektora podobnu skusenost? neviem ci mam ist dokymu pre ine lieky alebo co...

meaningful
28. apr 2014

@smoulinka13 ahoj, mne to duphaston nerobil, ale pozri vo vedlajsich ucinkoch, mozno je to priznak. Urcite sa na to spytaj dokiho.

smoulinka13
28. apr 2014

@meaningful uz som pisala dokymu ci mozem zmenit lieky, je to ako vedlajsi ucinok ale neda sa tak existovat

meaningful
28. apr 2014

@smoulinka13 a tebe ten dufik na co predpisoval? kvoli otehotneniu?

smoulinka13
28. apr 2014

@meaningful ja ho mam po IVF, na udrzanie plodu...len som zacala vcera krvacat.tak neviem ci pomohol :(

meaningful
28. apr 2014

@smoulinka13 hm, a kolkaty den po IVFku si?

smoulinka13
28. apr 2014

@meaningful dnes som 4 den po vklade 2 embryi a stale spinim, raz silnejsie raz menej tak neviem co si mam mysliet

meaningful
28. apr 2014

@smoulinka13 4den je skoro na spinenie, ale ze niektore baby spinia. To este by nemala byt mrcha. Bude to dobre, neboj sa. Drzim palce. A ake stadium embrii ti davali? blastocysty?

smoulinka13
28. apr 2014

@meaningful no dufam ze to nie je mrcha. Mala som predlzenu kultivaciu a boli to expandovane blastocysty 5 dnove, uz som volala do caru a mam si zvysit davku dufiku a ak to neprejde mam dojst, takzd som chcela dufaston zmenit a mam nakoniec vyssiu davku no super ale hlavne aby to pomohlo 🙂

amonda
28. apr 2014

@smoulinka13 drzim palce, aby to nebolo nic zle...ja som mala 2xivf - pri oboch som spinila na 9.-ty den, jedno bolo neuspesne, druhe ano - a to som uz hadzala flintu do zita...

meaningful
28. apr 2014

@smoulinka13 no teda, ale to vydrzis a urcite sa to vyplati. Drzim silno palceky. Krasa expandovane blastocysty, tam je velka nadej. A ozaj pijes vela vody? mozno bolest hlavy zazenies prisunom vody, pripadne si daj magnesko sumive. Mne to zabera a je to len vitamin.

smoulinka13
28. apr 2014

@amonda takze ti jedni vyslo aj ked si spinila? 🙂 ja mam 4 den po ket tak dufam ze to prejde a bude dobre 😉

smoulinka13
28. apr 2014

@meaningful pijem myslim dost ale budem asi este viac...no veru blstocysty sa krasne delili dalej sanca bola, a ked su dve sanca vyssia 🙂

amonda
28. apr 2014

@smoulinka13 ano, to druhe ivf mi vyslo (zial to sice nedopadlo - potrat v 24 tt) ale aj ked som spinila a celkom dost a dlho, tak to bolo uspesne tehu 🙂 drzim moc palec

smoulinka13
28. apr 2014

@amonda dakujem dufam ze bude vsetko ok

erijan
1. máj 2014

ahojte dievcata...citam tu vase prispevky ohladom Duphastonu a chcem sa opytat ci mate niektora skusenosti s tym, ze vas zacali boliet prsia ked ste ho zacali brat ? Ja ho beriem teraz prvy cyklus od 14 DMC-25 DMC a asi po tyzdni brania ma zacali boliet prsia na dotyk po celom obvode a teraz uz aj bradavky... mate aj vy taku skusenost ? dakujem za odpoved 🙂

terezka023
1. máj 2014

maminky ktore ste uživali duphaston vsetky ste priberali hned od začiatku tehotenstva? ja som v 8 tyzdni a po mesiaci uživania duphastonu mam 3 kila navyše,..toto som nemala pri prvych dvoch tehotenstvach som neuživala duphaston tak neviem,je to v poriadku?pred rokom sme prisli o babätko,tak mi to to predpisal gynekolog na vyživu babätka,že mu to neublyži,len pomože,aby dostaval vyživu,ale ako vplyva na mamy ktore ho beru,to už som sa ho nepytala,...

vydrnik
1. máj 2014

Ahojki já som brala Duphaston pri oboch tehu,aby sa udrťialo,v prvom som bralado 12tt,a teraz do 13tt,nemala som žiadné problémy s uživáním,a tehu v oboch prípadoch sa udržialo.

meaningful
5. máj 2014

@terezka023 ahoj, duphaston zadrziava vodu v tele, tak preto si asi pribrala tak rychlo. Aj ja som pribrala po mesiaci tolko, ale mne sa nepodarilo otehotniet. Neboj to bude v pohode.

terezka023
5. máj 2014

@meaningful mne to gynekolog predpisal z dôvodu tehotenstva, pred rokom v januari sme prišli o babätko v 10 tyždni preto mi teraz predpisal duphaston-aby sa babätko riadne vyživovalo a nic zlé nestalo.dakujem za odpoved aj za informaciu.čo by mama neurobila pre svoje dieta 🙂 no tak nevadí,po porode,ked prestanem kojit,...až potom sa dám na chudnutie 😀 teraz je pre nas najdôležitejšie babätko a naše deti.Držím vám z celeho srdiečka palce,aby aj vám sa to čoskoro podarilo,prajem ten krasny pocit každej žene,ktora túži po bábätku.

meaningful
5. máj 2014

@terezka023 dakujeeeem a tiez drzim palceky

janderka
12. máj 2014

@erijan tiez ho beriem teraz prvy cyklus a mna boli v podbrusku, neviem ci su to vajecniky alebo co.... prsia zatial nie su citlive. Ale ja beriem aj inofolic.

erijan
12. máj 2014

@janderka ano, aj ja beriem aj Inofolic 😉 tak asi na kazdu z nas to ucinkuje inac... mna velmi boleli prsia, boli citlive a ked som ho dobrala prisla hned MS a citlivost prsnkiov zmizla....mna v podbrusku neboli.

janderka
12. máj 2014

@erijan a ako beries Duphaston? Ja beriem od 15. - 25. dna cyklu, 2x denne. Tak neviem kedy mam ocakavat menstruaciu. Hned po dobrati duphastonu?

erijan
12. máj 2014

@janderka ja som brala od 14-25 dna cyklu a hned na 26 den som zacala spinit na dva dni a tak sa spustila MS...cize mne prisla hned na dalsi den po dobrati...

tdominikam
17. máj 2014

Ahojte baby. mohli by ste mi prosím Vás poradiť? Tiež beriem Duphaston, kvôli tomu že mi meškala menštruácia, beriem ho na 16 deň cyklu, 10 dní. ako som ho dobrala tak väčšinou na 4 deň po dobratí som dostala mrchu. Ale tento mesiac mám len špinenie, aj to už skoro týždeň a neviem kedy mám rátať znova 16-ty deň, či sa to v podstate berie za menštruáciu. ja viem, je to možno blbá otázka, no neviem si rady. s manželom sa snažíme o babätko, tak nechcem to nejako mojim rátaním resp. nerátaním pokaziť.