Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

dhabaida
21. máj 2014

@ematko29 ďakujem, lebo ja si tiez myslím ze len kvoli duphastonu to tak u mna vyzerá.... Ako sa ti podarilo docieliť ovulku? Mam pco a prvý týždeň beriem inofolic.

ematko29
21. máj 2014

@dhabaida inofolik u mna nejako nereagoval,ale uvidíš možno ti pomôže .Ja som brala metformin a zistilo sa,že mám zníženú činnosť štítnej žlazi po 2týždnoch užívania L-thyroxinu som mala ovulku ,anečakane som otehu.Mne islo hlavne o úpravu cyklu a antiku som nechcela brať 🙂ale velmi sa teším 🙂 A inač ja som mala pco ale to hormonálne,s cistami som problém nemala

janderka
21. máj 2014

@tdominikam a stale ti mrcha neprisla? kolko dni od ukoncenia Duphastonu uz mas? Skus si spravit dalsi test.

tdominikam
21. máj 2014

nie, neprišla. už mám 14 deň od ukoncenia. fuuu, neviem ci si spravím 😒 asik predsa pockam na doktora nech sa pozrie ako to tam vyzerá.tak som citala ten príbaloví letak na duphaston a asi mam neziaduci ucinok na to. síce teraz po 3/4 roku,ale asi je to tým 😠

tdominikam
21. máj 2014

@ematko29 ahoj, prosím ťa, ty si mavala problémy s menzesom? lebo aj ja mám, na to používam duphaston, aby mi normalne chodila. ja tiež nemam cysty ale menzes mi nechodil vobec pravidelne.

tdominikam
21. máj 2014

@janderka tdominikam nie, neprišla. už mám 14 deň od ukoncenia. fuuu, neviem ci si spravím emoticon asik predsa pockam na doktora nech sa pozrie ako to tam vyzerá.tak som citala ten príbaloví letak na duphaston a asi mam neziaduci ucinok na to. síce teraz po 3/4 roku,ale asi je to tým emoticon

hennyinnsbruck
21. máj 2014

@tdominikam juj škoda no nevadí . . Ale som veľmi zvedavá čo povie tvoj lekár. .

ematko29
22. máj 2014

@tdominikam ak plánuješ bábo,je potrebne zistiť či máš ovuláciu,ak nie tak ja som pri prvých 2detoch brala klostylbegit je určený presne na to .Hned som otehotnela.potom mi moja lekárka navrhla antikoncepciu,ale žiadna mi nerobila dobre tak som zamierila smer endokrinolog,kedže som vedela,že je problém v hormonoch.Zisttili mi zvýšený testosteron aje velmi zaujjímavé z čoho sa zvyšuje.prečítaj si niečo na nete o inzulínovej rezistencii.My sme v podstate chceli riešiť problém lebo som už mala pokrk liekov ktoré nič neriešili len zakrývali chybo podobne aj duphaston v mojom prípade.Nasadili sme metformin ,brala som ho asi 1rok menzes mi chodil síce čo predtým velmi obmedzene skôr nie ako hej.teraz po met.asi každé 2až 3mesiace čo je umna výhra,ale lekárka mi potom nasadila aj L-thyroxin .táto kombinácia mi vyvolala ovuláciu hned asi 2týždne nato čo som začala brať L-thyroxin.ináč zase ty môžeš mať úplne iné problémy,napríklad môžeš mať ovuláciu ,ale máš málo progesteronu apreto ten duphastton.Ale to sa tým treba poriadne zaoberať.držím prsty 🙂 ináč zo začiatku to umna tiež riešili duphastonom,ale to nieje riešenie u mna to je len kozmetické.

tdominikam
22. máj 2014

@hennyinnsbruck dnes som sa jej dovolala, a bola prekvapen, že som nedostala a že som neni tehotna. objednala ma k doktorovi za týzden, hned ked sa vrati. mohla som ist aj k zastupujucemu, ale chcela som pockat na svojho. takže uvidím za vyse týždna 😒

tdominikam
22. máj 2014

@ematko29 mne dal duphaston na upravu, potom tiež clostilbegyt a nasledne pregnyl, aby mi prasklo vajicko. ja som ovulovala, ale vraj nie az tak ako by som mala. vraj mam lenive vajecníky, tak preto to kombinoval aj s clostilom. uvidim co mi povie teraz ked k nemu pojdem. a dakujem 🙂

ematko29
22. máj 2014

@tdominikam tak dobre postupoval 🙂ked tá ovulka nevbola ako má byť tak musel dopomôcť s klostilom.

hennyinnsbruck
22. máj 2014

@tdominikam uf tak to si pockame.nevadi. .

nuskinka
23. máj 2014

mne predpisal lekar duphaston mala som cystu na vajecniku :(

tdominikam
23. máj 2014

@hennyinnsbruck nooo, to si veru pockame...

tdominikam
23. máj 2014

@nuskinka a pomohol ti?

jarmila85
25. máj 2014

ahojte baby, ked ste brali duphostan tých 10 dní na kolký deň vám prišla ms? na treti či neskor???lebo mne povedala dr.že na 3 den dostanem ale pri mojom "štastí" zas bude mi týžden dva meškať ach jaaaj...

janderka
26. máj 2014

@jarmila85 ahoj, ja som poslednu tabletku brala 17. 5. a mrcha prisla vcera - 25. 5. Pred tym 3 dni spinenia ale to sa za mrchu nepocita...

jarmila85
26. máj 2014

@janderka fuhaaaa tak to dobre meškala ms...:(

janderka
26. máj 2014

@jarmila85 no presne taky cyklus som mala aj pred Duphastonom 31-32dni... Teraz som ho zacala brat prvy mesiac, takze u mna sa cyklus nijako neskratil... Ale v letaku sa pise ze mrcha by mala prist do 10 dni od poslednej tabletky. A aky dlhy cyklus mas a na kolky den cyklu beries duphaston?

jarmila85
26. máj 2014

@janderka juj aj ja ho mám len prvý mesiac...začala som ho brať na 15 den cyklu a len 10 dni a dr.mi povedala že po vysadeni že do 3 dni mi pride ms...ja som mávala dobrý cyklus ale po neuspešnom ivf mi všetko rozhádzalo a som dostala na 20 den potom 41 den a potom 30 den no uplne zle takže vobec ani neviem kedy mám očakááávať svoje dni...a to sa idem pripravovať teraz na dalšie ivf..

janderka
26. máj 2014

@jarmila85 tiez ho beriem na 15. den, 10 dni. Tak som zvedava kedy pride Tebe.

tdominikam
28. máj 2014

@jarmila85 ahoj, ja ho brávam na 16 deň cyklu a mrcha mi väčšinou prochadzala na 4 den po dobratí

monika11m
1. jún 2014

aj ja ho beriem rovnako už4 mesiace a vzdy som mala na3. den

jarmila85
2. jún 2014

ahojteee no tak som nedostala do 3 dni ako mi hovorila dr. ale tak ako som si myslela na 30 den...nevadi...ešte že to nemeškalo viac dní...

janderka
3. jún 2014

@jarmila85 tak mas to rovnako ako ja. Ani mne sa po duphastone cyklus neskratil. Ostal rovnaky - 32 dni

tdominikam
4. jún 2014

@hennyinnsbruck ahoj, no dnes som bola a doktor mi vravel, že to nic nieje, že asi sa mi tam vyskytla cysta, ktorá sa už vstrebala, lebo ju tam nevidel. tak od zajtra zacínam znova brat Duphaston a zas cakať na mrchu, a potom opäť na 16 deň. pýtala som sa ho, že či to nemôže byť nežiaduci účinok, a vravel mi že nie, že nežiaduci účinok by bol zapal, abo pupáčiky, abo tak. no tak teda uvidim že ci mi už bude chodiť normalne abo čo 😒

hennyinnsbruck
4. jún 2014

@tdominikam ďakujem že si sa ozvala .
Ja mám vďaka duphastonu MS ako hodinky. Uvidim či budem po nej zase spinit. . Hádam nie.
Držím palce aby sa ti cyklus upravil

tdominikam
4. jún 2014

@hennyinnsbruck ďakujem 🙂 aj ja tebe držím palce aby sa ti to podarilo s partnerom dotiahnuť až ku kočíku 😉

indiga123
5. jún 2014

Dievčatá včera som si začala dávať druhé balenie duphastonu na úpravu nepravidelného cyklu.Často som predtým mávala ovulačné špinenie, ale teraz v čase ovulácie ho mám silnejšie, povedala by som ako slabý menzes? Stalo sa to aj Vám pri jeho užívaní?Ďakujem

janderka
7. jún 2014

@indiga123 mne sa este nestalo aby som spinila v strede cyklu, ani pred duphastonom ani teraz. Takze nemam s tam skusenost

Ja sa pocula ze duphaston moze blokovat ovulaciu... Je to pravda??? Mne sa akurat rozbieha ovulacia, typujem ju na zaciatok buduceho tyzdna ale zajtra mam zacat brat duphaston, tak sa bojim, aby mi ju nezablokoval. Mate s tym niekto skusenosti?