Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

monicka9
10. feb 2015

@leeenka26 ja papam 4 mesiace GYNEX kvapky a kyselinu listovu a od ovulky duphaston a bylinne kapsulky z cinskej mediciny po potratoch😊

spetule
16. apr 2015

Já jsem brala Duphaston po IUI, jelikož se dostavila MS, tak jsem ho dle instrukcí lékaře vysadila. Když jsem ho brala, tak celkem v poho, žádné vedlejší účinky. Po vysazení mě teď začala pálit žáha (normálně na to vůbec netrpím), tak nevím, jestli to má souvislost ..? 😖

palkolaska
5. máj 2015

Ahojte moze my duphaston posunut menstťruaciu?? ked zacnem brat 4-3 dni dopredu??

qwixina
13. máj 2015

Ahojte dievčatá.
Chcem sa s Vami poradiť. Dnes mi môj gynekológ predpísal Duphaston. Ja nechcem otehotnieť ako tu väčšinou čítam Vaše príspevky, že pomáha pri otehotnení a udržanie plodu atď. Prekvapilo ma, že mi ho predpísal tak som sa opýtala prečo? Tak mi vravel, že mi našiel nejakú cystu tak preto. Ale nikde som sa nedočítala, že by tento liek pomáhal cystám. Ďalšia vec je, že ja mávam krátku a slabú menštruáciu max. 4 dni, ale na to mi reagoval že to nevadí. No mne sa to nezdá úplne v poriadku. Určil mi spôsob užívania na 14 deň od poslednej menštruácie po dobu 10 dní - 2x1/deň. Prosím Vás má niektorá z Vás podobnú skúsenosť? Priznám sa, že ja nie som vôbec za užívanie hormónov ☹

krstik
15. máj 2015

@qwixina Pri cyste moze byt problem, ze sa nemusi spustit menzes, ze to blokuje. Ak mas cyklus cca 28 dni a dal ti to od 14teho dna, mala by si dostat normalne a cysta by mala prasknut.

qwixina
15. máj 2015

@krstik Ďakujem pekne za tvoju odpoveď. Ja mám problém celkovo už 2 roky so slabou a krátkou menštruáciou a teraz tam našiel aj nejakú cystu. Cyklus mám pravidelný alebo niekedy o 2 dni skôr. No som zvedavá či sa mi to polepší. Hlavne, aby som nemala z toho Duphastonu nejaké ťažké nežiadúce účinky. Ja som proti užívaniu akýchkoľvek hormónov je to predsa zásah do tela.

krstik
15. máj 2015

@qwixina No rozhodne to nie su cukriky, ale hlavne nech pomoze. Ak je to len nejaka mensia vodova cysta, mal by zabrat hned v prvy cyklus a budes mat pokoj 🙂 Je to sila ten duphaston, ja som rozhodne citila, ze nieco beriem, ale po dobrati pohoda, ziadne nasledky a to som ho brala vyse pol roka...Este ma napadlo, ze ten slaby menzes nemusi byt problem ak videl, ze vystelku maternice mas normalnu. Pokial viem, dolezite je, aby pri menzese bolo aspon kus krvi a nielen hnedy vytok. Pokial zatial neriesis otehotnenie, neobavala by som sa a aj potom existuje plno aj prirodnych sposobov ako tej vystelke pomoct ak by naaahodou toto bol problem.

qwixina
17. máj 2015

@krstik som trochu vystrašená pretože doktor mi minulého roku povedal, že mám polyb alebo myom nevedel indentifikovať. Tak mi povedal, že ma bude musieť operovať. Keď som už prišla na predoperačné vyšetrenie a ma kontroloval tak povedal, že už nemusíme operovať, že ten nález je minimálny. No a, keď som prišla za ním teraz po ďalších 3 mesiacoch tak mi povedal, že tam vidí cystu. Tak mám neistotu voči doktorovi. Nič mi poriadne nevystvetlí všetko z neho ťahám ako schlpatej deky. Ale ďakujem za cenné rady od utorka mám začať užívať Duphaston.

krstik
17. máj 2015

@qwixina skoda, ze ti nepovedal aspon ci je to na tom istom mieste alebo inde. Mozno to s tym vobec nesuvisi. Totiz na vajecniku dokaze cysta vzniknut dost rychlo. Mne asi za mesiac narastla na 5cm...ale mensie su bezne a ako rychlo vzniknu, tak rychlo vedia aj zmiznut. Tak drzim prsty, hlavne mysli pozitivne, tieto nase zenske problemy su ako bludny kruh, clovek sa z niecoho dostane a objavi sa nieco ine, ale vsetko sa da vyriesit, len to chce cas a svatu trpezlivost 🙂 daj vediet ako to dopadne.

vydrnik
17. máj 2015

Ja som brala Duphaston na udrzovanie tehu.

foteniedeticiek
18. máj 2015

Ahojte ja beriem Duphaston 10 den od 14-25 DC 1x1 tabletka, po zacati uzivania som strasne vycerpana unavena nic nevladzem iba by som spala prsia mam hrozne naliate a bolestive a boli ma navalovo (obcas hlavne v noci) podbrusko krize a pravy vajecnik, lekar mi ho predpisal kvoli cystam na vajecnikoch ktore mam pravidelne kazdy mesiac, kvoli otehotneniu popripade udrzaniu tehotenstva . Myslite ze tieto vedlajsie ucinky su normalne alebo by som ho radsej mala vysadit? Dakujem. Ozaj + k tomu beriem este aj Nosifol ci aj to nemoze mat nejake vedlajsie ucinky?

krstik
18. máj 2015

@foteniedeticiek Ja som mala bolestive prsia a podbrusko asi tak prve dva-tri mesiace uzivania, ale dalo sa to zniest a potom to ustupilo. Je to ale individualne, ak sa ti to zda prilis silne, radsej aspon zavolaj lekarovi a porad sa, mozno ti zmeni davkovanie alebo ta zavola a skontroluje ci je vsetko o.k. Urcite ho len tak samovolne nevysad, moze to sposobit este vacsiu neplechu.
Tu bolest vajecnika by som skor pripisovala cystam. Tie cysty co spominas su polycysticke vajecniky alebo riadne vodove cysty? Ak mas normalne cysty, zda sa mi divne, ze ti dal nosifol. To sa dava ak folikuly nedozrievaju, rast normalnych cyst ti to praveze moze podporit. Ja som takto brala inofolic, aby to podporilo rast folikulov a narastlo mi to az do cysty, lebo folik nepochopil, ze ma aj prasknut 🙂

foteniedeticiek
28. máj 2015

@krstik Ahoj no tak skoncila som s 5 cm cystou na pravom vajecniku a 1x v zivote som dokonca tu cystu mala krvavu mala som strasne bolesti a tyzden som lezala doma teraz mam ms ale ked skonci pojdem na kontrolu ci sa vstrebala bolesti uz nie su tak snad ano, myslis teda ze to mohol sposobit nosifol? Ja uz som vysadila aj nosifol a duphaston po 1vom mesiaci si uz viac nedam tiez. A mam aj polycysticke vajecniky a vodove cesty takmer kazdy mesiac.

krstik
29. máj 2015

@foteniedeticiek No stalo sa ti presne to iste co mne. Najprv som uzivala len duphaston, aby som nastolila nejaky "rezim", aby som dostavala menzes pravidelne, to bolo este v pohode. Foliky ale stale poriadne nedozrievali, bolo ich vela a male, tak sme skusili pridat inofolic a bola z toho 5 cm cysta. Verim, ze vela babam to pomoze, ale ja by som uz nemala odvahu brat ho. Kazdy organizmus je iny, a ak je tam tendencia na vznik vodovych cyst, nemyslim si, ze je vhodny, lebo podporuje rast, ale ked chyba impulz na to aby folik praskol, dopadne to takto - to je ale len moj nazor. Ja som musela potom nasadit aj HAK na tri mesiace, lebo cysta nechcela zmiznut, duphaston bol pre mna slaby, kazdy menzes bol strasne bolestivy, ale osobne si myslim, ze to mi asi najviac pomohlo. Bol to taky restart pre vajecniky, vycistili sa od vsetkych cyst. Potom po vysadeni vsetkeho som to uz riesila viac-menej prirodne a asi do mesiaca sa to rozbehlo same.

qwixina
29. máj 2015

@krstik Ahoj. Tak ja som včera večer dobrala poslednú 10 tabletku Dufhastolu. Dúfam, že už nikdy tento liek nebudem musieť užívať ☹ Po prvých troch tabletkách som začala pociťovať bolesť v podbrušku ( ako na menzes ) ale nedostala som ho. Mám ho ešte len dostať a to som sama zvedavá čo ma čaká... Ale ja z tohto lieku pociťujem neuveriteľnú unávu aj dnes som už nevládala fungovať normálne som si pomyslela dnes na ulici, že asi si ľahnem na chodním a hneď tu aj zaspím. Samozrejme sa tak nestalo 🙂, ale, keď som prišla domov hneď som zaspala a, keď som sa zobudila stále pociťujem tú unávu a takú slabosť. Dúfam, že mi to tento stav čo najskôr prejde.

krstik
29. máj 2015

@qwixina Ahojky...do tych dvoch-troch dni by sa mal z organizmu vyplavit. Preto vlastne aj pride menzes, lebo poklesne hladina tych hormonov, tak to uz sa snad budes citit lepsie. Dufam, ze urobil co mal a necaka ta uz nic...Ja som po nom dostavala menzes relativne bezbolestne a v pohode, len pri tej velkej cyste to bolo dost bolestive. Hlavne nech si tvoj doktor uz potom ujasni co to vlastne bolo 🙂 Snad tam uz nebude nic, aby nieco nove nevymyslel 🙂

vikina6
29. máj 2015

ahojte,je tu cez 440 strán preto neviem či tu bol nejaký podobný prípad...Duphaston beriem druhý cyklus (od 11 do 25 DC na úpravu cyklu),tohto cyklu som začala užívať aj Inofolic a robim si ovulačne testy. Dnes som už 20 DC a ovulacia ešte nebola,môže ešte prist?stretli ste sa niekto s tým?

krstik
30. máj 2015

@vikina6 si si ista, ze nebola? Merias aj bazalnu teplotu ci robis len ovulacne testy? Ovulacne testy su fajn, ale nemusis vystihnut maximum, alebo prave naopak, ani po pozitivnom teste ovulacia nemusi prebehnut. Duphaston by ale nemal branit ovulacii, takze este moze byt, ale ak nepride do toho 25 DC, tak to uz asi nestiha. Skus testovat aj dalsi cyklus, myslim, ze na rozbeh ovulacie pri inofolicu davaju tak 3-6 mesiacov. Pripadne sa porad s lekarom, ci by nebolo lepsie posunut Duphaston na neskor, mozno mas prirodzene dlhsi cyklus. (Ja osobne s touto kombinaciou nemam dobru skusenost, prave sme to tu rozoberali vyssie, ale nechcem ta vystrasit, kazdy pripad je iny, neviem co je problemom konkretne u teba, vela vela babam to pomohlo. Odporucam ti robit dalej tie ovulacne testy, ale aj merat bazalnu, hned budes vediet co sa deje, ci to pomaha.)

vikina6
30. máj 2015

@krstik tento cyklus meriam aj bazalnu teplotu a môj graf je uplne odveci,stale mi teplota skače medzi 36,1 a 36,5...prave vas dočitavam,ja som mala tiež problem od 15 rokov že sa mi robili vodové cysty,preto mi nasadila HAK,brala som ju 5 rokov a po vysadení mam takéto problémy že menštruácia sama nechodí a za rok čo som vysadila sa mi spravila znova vodová cysta...preto sa ťa chcem opýtať ked si brala Duphaston kedy sa ti cysta spravila?mrcha potom po dobratí Dufiku neprišla?dnes som 21DC a si ma nastrašila, že folikul nepraskne ☹ zabehnem za Dr. ak bude o týždeň takýto problém

krstik
30. máj 2015

@vikina6 stalo sa presne to, co som nechcela, ze som ta vystrasila...Ja som najprv brala tri mesiace na upravu len dufik, to bolo v pohode, ale neovulovala som. Ked sa pridal inofolic, tak asi na druhy cyklus som prvy krat po vyse pol roku mala pozitivny ovulacny test (20ty den), tak som sa vytesovala, ze snad konecne, ale potom sa ta teplota rozskakala a menzes som dostala normalne na treti den po dobrati dufiku. Dalsi cyklus uz ziaden pozitivny ovulacny test nebol a teplota ako blazniva a na treti den po dobrati menzes nikde. S lekarkou som bola dohodnuta, ze ked nedostanem urobim tehotensky test-ten samozrejme negativny, tak mi spravila sono a tam uz bola cysta, menzes som dostala asi tak na 11den, ale cysta ostala, tak sa to liecilo uz inak. Takze inofolic jednoznacne zabera-foliky rastu, duphaston zabera-menzes pride, takze sa necudujem lekarom, ze v 90% s tym maju dobru skusenost. Je ozaj mozne, ze len ja som taky specialny pripad a ze po duphastone sa mi folik-cysta nevstrebala, bezne sa to na cysty dava a oni zmiznu, takze sa urcite neboj!!! Je to len moj pripad a moj laicky nazor. Ale ak mas strach, normalne sa porozpravaj s Dr., nech ti robi aj folikulometriu a sleduje ci foliky dozrievaju a ci aj prasknu a ak nie, tak tomu pomoze a pichne Pregnyl(?tusim). Pripadne po pozitivnom ovulacnom teste sa za nim zastav, aby si si bola ista, ze ovulka prebehla. Nicoho sa neboj, je to len o normalnej komunikacii s tebou a lekarom 🙂

vikina6
30. máj 2015

@krstik tak to asi len čas ukaže ako to zaberie na mňa,snažiť sa stále snažíme ale už neverím, že sa to podarí hned, možno ked vysadím Dufik o 2-3 mesiace...nevystrašila si ma,len je to možnosť s ktorou musím rátať...mne robila folikulometriu v pondelok,čo som myslela že už ovulacia prebehne ale hovorila že je tam jeden dominantný, ktorý môže čoskoro prasknut a dalšie maličké,tak musím ešte týždeň počkať či praskol a príde mrcha...a ešte mi jedno vrta v hlave,hovorila že Dufik je ako vyvolavačka - Agolutin a nejde mi do hlavy ako vtedy príde mrcha,bez ovulacie či ako?lebo aj vtedy sme mali sex,ked mi ho pichala a tehotna stále nie som...tebe sa podarilo otehotnieť alebo stále sa snažite?

krstik
30. máj 2015

@vikina6 Dufik obsahuje hormon, ktory je podobny progesteronu, cize v podstate je to podobne stavu akoby uz ovulacia prebehla, ked sa vysadi a klesne jeho hladina, pre telo to znamena, ze sa vajicko neuhniezdilo a spusti sa menzes. Ak by ti prebehla ovulacia aj neskor, tak budes mat "vlastny" progesteron a menzes ti pride neskor, alebo vobec ak by si otehotnela.
Mne sa nakoniec podarilo otehotniet a doteraz nechapem ako, bola som zmierena s tym, ze bez liekov to nepojde a doteraz neviem co mi vlastne presne pomohlo 🙂 Na tu cystu som mala na tri mesiace znova HAK a pichali mi thiamin a predpisali aj indonal, a to mi zhojilo vsetky cysty aj cysticky. Posledny mesiac pri HAK som zacala jest vceli pel, pila caje a papala probiotika, aby som sa konecne dopla niecim normalnym, uz som bola z tych vsetkych hormonov mimon. A ono sa to zazracne rozbehlo a na druhy mesiac som otehotnela. Ale bola som aj chora, tak mozno za to vdacim aj bolavemu hrdlu a hallskam :D Tak teraz dufam, ze tak zazracne ako k tomu doslo, tak to zazracne aj dotiahnem do konca...

vikina6
30. máj 2015

@krstik v pondelok asi brnknem mojej Dr., vďaka za vysvetlenie,pomohla si mi...a tebe možno práve ta HAK pomohla nakopnúť cyklus,ja tak lutujem že som čakala kým sa mi telo očisti,mohli sme sa snažiť hned po vysadení a nie až ked nastali problémy a som aj tak nadopovana hormónmi...želam ti nech to dotiahneš bez problémov do konca 🙂

krstik
30. máj 2015

@vikina6 dakujem aj ja a drzim prsty, nech sa tiez co najskor zadari 🙂

vikina6
30. máj 2015

@krstik ďakujem,ale teraz sa objavil problém, minulý mesiac som len špinila ešte pred dobratim Dufika,no teraz som mala normálne krv,môžem začať už teraz krvacať,zľakla som sa čo to,asi budem musieť rovno tam zajsť v pondelok

krstik
30. máj 2015

@vikina6 uf no tazko povedat, netusim z coho by to mohlo byt, ale nemyslim si, ze je to menstruacna krv. Je to silne, alebo len par kvapiek? Teoreticky ti mohol aj ten dominantny folikul prasknut a moze to byt z toho, ak je to len slabe a prestane to. Ak to bude pokracovat a silniet, tak urcite zajdi. Pocas brania duphastonu by si urcite krvacat nemala.

vikina6
30. máj 2015

@krstik tak ma napadlo,že to mohol spôsobiť styk čo sme mali ráno ale aj tak ešte dnes spravim ovul.test a ráno V pondelok tam zajdem

krstik
30. máj 2015

@vikina6 skus dalej merat aj teplotu, ak zajtra-pozajta vystupi, mohol to byt aj ten folik. Ale urcite v pondelok zajdi a budes si ista cim to bolo.

krstik
4. jún 2015

@qwixina @vikina6 Baby zvedavost ma premohla 🙂 Ako ste dopadli? Vsetko o.k.?

qwixina
4. jún 2015

@krstik Ahoj tak ja som po Dhufastole dostala o týždeň skôr menzes. Deň pred menzesom som mala strašné bolesti potom už nie. Trochu silnejšie som krvácala, ale menzes som mala len 3 dni. Tak neviem čo si mám o tom myslieť. K doktorovi mám ísť až v auguste.