Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

majkaa1
2. aug 2015

Ahojte, viete mi poradiť ohľadom duphastonu, myslíte že je normálne brat ho 3 mesiace vkuse 2x1 tabletku bez pauzy ako mi lekár naordinoval? som už zúfalá, neviem ako ho užívat a či vôbec užívat. Zdá sa mi to divné ☹

zabudnuta
2. aug 2015

@majkaa1 😲 to prečo bez pauzy?

majkaa1
2. aug 2015

@zabudnuta ja neviem, povedal mi že je to lepšie a ja ako pacient - nevyštudovaný lekár som uverila a poslúchla. Nemala som dôvod neverit tomu. Samozrejme celý cyklus mám rozhádzaný, ovuláciu už ani neregistrujem, som zúfala a len teraz som sa dostala do reality ked čítam tieto fóra o čo ide ☹

bylinkaa
2. aug 2015

ja užívam od 15 DC 10 dní po 2x1 tbl

zabudnuta
2. aug 2015

@majkaa1 ako napisala
@bylinkaa ak je to kvoli menzesu zvycajne sa naozaj uziva od stredu cyklu 10 dni a stale bez prestavky co viem tak iba v tehotenstve. Určite by som sla za lekarom a opytala sa z akeho dovodu to mam brat stale a dlhodobo

majkaa1
2. aug 2015

neviem už čo mám robit či ho radšej nevysadit a začat ho brat tak ako vy dievčatá od 15 DC som úplne rozhádzaná krvácam a špiním hocijako naordinoval mi ho aby som vraj otehotnela s cyklom som nemala problémy.

bylinkaa
2. aug 2015

to čo maš za Dr.?

majkaa1
2. aug 2015

ja neviem som v šoku, je pravda že je už trocha starší ale boli na neho dobré ohlasy tak som robila ako kázal s predstavou môjho krásneho tehotenstva. Na nete som sa dostala do obrazu čo vlastne stváram

majkaa1
2. aug 2015

ak by ste mi vedeli poradiť čo by ste robili na mojom mieste prosím o radu, za doktorom neviem či má význam chodiť keď je asi nejako mimo.

zabudnuta
2. aug 2015

@majkaa1 cyklus si mala pravidelny , bez meskania a nikdy si nepotratila?

majkaa1
2. aug 2015

áno presne, keď som išla na obyčajnú prehliadku som spomenula že sme sa rozhodli pre dieťatko, či by mi vedel doporučiť nejaké vitamíny tak odvtedy začalo moje trápenie s Duphastanom, na ktorý mi povedal že to je to čo potrebujem.

zabudnuta
2. aug 2015

@majkaa1 no takže pekne by som naklusala za mojim lekarom vzala kartu a utekala,,,,, a predtym by som sa ho opytala na dovod preco by som mala brat duphaston kedze som nemala ziadne problemy... podla mna to urcite nieje normalne dokonca som o tom nikdy nepocula,,,,dokonca kamoska co vobec neovulovala a bez duphastonu nemala ani menzes ho brala iba tych 10 dni ....vysadila by som ho a nebrala ho vobec ked nemas ziadne problemy,,teda ak ti ich uz nesposobil

majkaa1
2. aug 2015

to dúfam nie, cítim sa hrozne a mam z toho v hlave hotový horor. ďakujem za radu aspoň, snáď to dobre dopadne, ale tak ako je to možné aby takýto lekár aj existoval, človek mu verí a skončí to takto. 😕

zabudnuta
2. aug 2015

@majkaa1 keb bol len jeden ,,,, skus sa ho spytat mozno ma pravdu on nikdy nevies, ak t to rozumne zdovodni nieje o com,,,dalsia moznost mozes sa opytat v lekarni, Magistra by ti mala vediet odpovedat

kajus_a
11. aug 2015

nemá, prosím, niekto zvyšný duphaston? 😉

mija80
11. aug 2015

ja som ho brala, ale počas tehotenstva do 20tt. Preto sa berie aby sa vytvárilo žlte teliesko, ktoré napomáha žene, aby nepotratila. Aspoň tak mi to lekar vysvetlil.

valika_val
31. aug 2015

@majkaa1 a nemohlo sa stat, ze ste si nerozumeli? nemyslel on tri cykly po sebe? ale samozrejme len 15.-24.dc

lucka2405
3. sep 2015

@majkaa1 ked ho budes brat v kuse, tak asi nebudes mat ani MS to je progesteron a ked ho budes mat dost v tele ms nepride, treba tam urobit pauzu.

melilah
3. sep 2015

Drahé žienky
Zistili mi, že mám syndróm pco a chcú mi nasadiť lieky a práve jedna z možností je duphaston. Veľmi sa liekom vyhýbam, ale asi nie je iná šanca. Tehotenstvo momentálne neplánujem, je to len kvôli menštruácií, ktorú mávam 2x do roka. Myslíte, že by mi to upravilo cyklus? Ako dlho sa to užíva? A aký to má zmysel užívať? - Viete, mám na mysli, že keď to vysadím nebudem tam kde som bola? Pretože tým pádom to je len dočasné riešenie...
No moja otázka je či ste niektorá pribrali z duphastonu? Keďže už teraz mám nadváhu a pravidelne cvičím veľmi nerada by som pribrala kilá ktoré som horko ťažko schudla. A keďže to sú hormonálne lieky tak sa toho dosť obávam, keďže mám sklon k priberaniu (z HAK som pribrala 10kg)

Za všetky vaše odpovede ďakujem! 🙂

red_cat
26. okt 2015

Ahojte..žienky, ktoré máte skúsenosti s užívaním Duphastonu, pomohol vám Duphaston odstrániť pms priznaky? Beriem ho 1.cyklus, dnes 10. posledný deň a nemala som doteraz žiadne nežiaduce ucinky...až dnes..posledny den uzivania mam neskutočne bolesti krizov, podbruska a unavena som, bolest hlavy...Dufala som že budem mať od neprijemnych priznakov pokoj aspon do vysadenia.

daniela1978
26. okt 2015

@red_cat ja som ho brala niekolko rokov a v pohode. Pocas uzivania duphastonu som otehotnela a po porode som si dala mirenu, cize cyklus som nemala ziadny.

bubki
23. nov 2015

Ja som začala tieto tabletky brať v auguste a prvé dva cykli mi prišli pekne ale potom tretí mi meškal nejak 3 dni, ale to možno zo stresu,lebo v tom čase som.bola v hroznom zhone a teraz som mala dostať včera a stále nič. Tak dúfam,že to len prestáva účinkovať a nič iné sa nedeje 🙂

sisa393
28. dec 2015

ahojte baby, ak by niektora z vas mala zbytocny duphaston doma tak ho odkupim. Poprosim mesia a rok expiracie .A pocet kolko mate . dakujem 🙂

lapalma
28. dec 2015

@sisa393 ... 07/2019 viac balení

margotka112
1. jan 2016

@lapalma ahoj máš ešte duphaston?

sisa393
8. jan 2016

@lapalma ahoj pisem ti spravu oky? 🙂

elje
12. feb 2016

Ahojte.. V stredu mi gyn potvrdil tehotenstvo z krvi (4tt). Slabucko krvacam, niekedy je to tmavohnedy vytok, niekedy ruzovkava krv.. Predpisal mi Duphaston. Brala som ho aj pri prvej dcere pred 2 rokmi, ale co ma zarazilo je, ze vtedy som brala 3x denne 1 tabletu a teraz mi predpisal len 2x denne po tablete.. Citala som aj pribalovy letak kde pisu, ze po MA (mala som pred pol rokom) sa ma brat tak ako mi napisal 2x1 tableta denne, ale preco som mala teda pri prvej dcere vyssiu davku? Podla vas si mozem zacat davat vyssiu davku?? Spinenie neprestava ani po 3 dnoch, dokonca sa mi zda, ze intenzita je rovnaka 😖

stevvvka
12. feb 2016

@elje spinenie nemusi prestat hned. V letaku je dokonca, ze v prvych dnoch uzivania je normalne spinenie. A radsej by som sa poradila s lekarom...je pravda, ze niektori su hrozni, ale mozno ma dovod.

elje
12. feb 2016

@stevvvka Uvidim teda co cez vikend... Pozeram, ze mame rovnaky termin 21.10 😵

stevvvka
12. feb 2016

@elje ja som dnes zacala piaty tyzden, a kalkulacka mi to tak vyratala...viem presne, kedy bola obulacia. Aj ja beriem duphaston, 3*1, som na rizikovom