Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

elje
12. feb 2016

@stevvvka Aj ja som dnes zacala 5tt, otehotnela som 28.1. Aj s prvou dcerou som bola na rizikovom od 4tt az do porodu.. len teraz je to o to tazsie, ze uz mam ju a ona mi nedovoli ''oddychovat na lozku'' cely den 😖

stevvvka
12. feb 2016

@elje je to tazsie, urcite. Skus robit iba najnutnejsie veci. Ja tiez nelezim cely den, treba ason zakurit a volaco nachystat jest, pradlo oprat... vybavila som nakup, ale tazke veci som nechala v aute.

slnecnica228
7. mar 2016

Caute som v 10 tt a zacala som krvacat, pricom mi zistili myom a babo je v poriadku. Dostala som injekciu s progesteronom a liek duphaston, len mi nikto nepovedal, ze do kedy by malo prestat krvacanie.

zuzicka122
18. apr 2016

Baby, prosim vas ako je to s tym Duphastonom??? blokuje ovu, alebo nie???

na http://www.sanatoriumhelios.sk/diskuze/duphaston som nasla, ze ano .... odpoved od lekarky.

daniela1978
18. apr 2016

@zuzicka122 ak si dobre pamätám, tak som brala duphaston presne tak, od 11 dňa cyklu a otehotnela som.

zuzicka122
18. apr 2016

@daniela1978 a ovu si mala ktory den? az po 11DC? Ja neviem...... my sme obaja zdravi, vsetko je OK, len ja mam nepravidelnu ms a Duphaston beriem od 16 DC, ale ovu mam (podla ovu testov, takze neviem ci naozaj prebehne) az 17 - 18DC.... takze preto uz premyslam nad tym, ze ci naozaj nie je pricinou ten Duphaston...

magg424
18. apr 2016

@zuzicka122 moja skusenost, ja mam ovu uplne niekde inde , moj gynekolog mi daval od 15 dc duphaston, ja bez nemam menzez, potom sme zariesili car a tam mi duphaston daju az po ovu, cize napr. tento mesiac som mala ovu 23 dc a duphaston az 25 dc proste po ovu, nie pred ani v case ovu, duphaston ma pripadny plod podporit ale nemusi mu umoznit sauhniezdit akje podany pred ovu, presne ako pise dr. Culbova v tom clanku co si dala predtymto komentom, chodime do car helios a ona tam ordinuje

daniela1978
19. apr 2016

@zuzicka122 toto som nikdy neriešila. kedy mám ovuláciu....nechala som to na prírodu a cvičila som cviky podľa šipeky, tie mi asi veľmi zabrali, cca do 3 mesiacov som otehotnela po cvičení. 🙂

baby24
8. máj 2016

Ajojte snazilky prosím vás vase skúsenosti s duphasonom a kedy po dobratí došla ms?? Dakujem vopred za všetky odpovede... 🙂

kejtoska
13. júl 2016

ahojte.prosím o radu.dnes mi doktor predpísal duphoston na upravu a mám brať od11 do 25 dna a nechápem tomu to od kedy mám počítať a brať.dakujem

daniela1978
14. júl 2016

@kejtoska začneš brať 11 deň cyklu až do 25 dňa cyklu. to znamená, že od prvého dňa menštruácie si narátaš 11 dní a začneš s uživaním duphastonu až do toho 25 dňa.

mimka9
15. aug 2016

Ahojte, v piatok aj mne lekárka predpísala Duphaston, mám brať od 15DC do 25DC, pričom cyklus mám 26D. Trošku mám z toho obavy, lebo moje vaječníky sú takpovediac nečinné, často sa mi stáva, že nemám ovuláciu a na vaječníku sa mi tvorí vodová cysta až do priemeru 7CM, ktorá potom praskne (to cítim ako kŕče a pichanie v podbrušku). Dala mi ho zatiaľ na 3 cykly, tak uvidím ... Začala som ho brať hneď v sobotu ráno, zrovna to tak vyšlo, takže dnes 3 deň a zatiaľ necítim nejaké vedľajšie účinky. Som sama zvedavá ako príde MS. resp. dúfam že konečne nepríde 😨

sara0909
18. aug 2016

Ahojte snazilky, ja beriem duphaston od 15DC na 10 dni, po styroch mesiacoch uzivania sa mi upravil cyklus na 29-dnovy, predtym som mavala az 50-60 dnove cykly. Snazime sa 2 roky otehotniet, no zatial sa nedari. Pred par dnami som bola u svojej gynekologicky a kedze podla sona som nemala ovulaciu, ma podozrenie, ze mi ju duphaston blokuje, teda, ze branie na 15 DC je pre mna priskoro. Teda ano, duphaston vam moze pomoct, ale ked je brany skoro, blokuje ovulaciu! Duphaston vysadzujem a budem brat len Inofolic, snad sa konecne zadari 🙂

coccinella
28. okt 2016

Ahojky,

chtěla bych poprosit o radu - tento měsíc jsem začala užívat duphaston - mívala jsem krátký cyklus - ms po 22, 23, nebo 25 dnech.. tentokrát jsem dostala ms 27. den, což je lepší, ale zarazilo mně, že jsem ji dostala ještě před vysazením duphastonu - vlastně ten den, kdy jsem ho ještě dobírala, tak už to přišlo.
Nevíte, co to může znamenat? Normálně bych ms měla dostat po vysazení, ne ?

julinka131993
1. dec 2016

@shaarka
Dobrý večer , chcela by som sa Vás opýtať, či vy ste bola ochotná sa so mnou baviť aj cez FB , iba kvôli Vám som sa sem zaregistrovala a potrebovala by som si s vami popísať.
Môj FB je Jujka Polakova mám tam čiernobielu fotku s priateľom.
Mám veľkú dilemu. Dakujem

lulila20
7. jan 2017

@zuzicka122 #vedeli_ste_ze ako pomaha #duphaston ?
duphaston obsahuje dydrogesteron, latku podobnu progesteronu a ma podobne ucinky (aj ked nie uplne rovnake, napr. nezvysuje BT a neblokuje ovulaciu, aj davkovanie je ine).
pomaha vlastne v tychto 2 veciach:
1. uprava cyklu: ked mate dlhe cykly, pravdepodobne nedochadza k ovulacii a mate malo progesteronu. duphaston "simuluje" ucinky prirodzeneho progesteronu (ktory sa prirodzene tvori v tele pocas lutealnej fazy). to znamena ze po dobrati klesne hladina a to je signal pre telo, ze sa ma spustit ms. to sposobi "restartovanie" cyklu a zvysi sancu, ze sa vajecniky same nakopnu a nakoniec (najneskor po par cykloch) dojde aj k ovulacii a tym je cyklus upraveny.
2. podpora tehotenstva: aby mohlo byt embryo uhniezdenie a tehotenstvo uspesne, je potrebna dostatocne dlha lutealna faza, aby nedoslo k predcasnemu krvacaniu a vyplaveniu embrya. taktiez nizka hladina progesteronu v prvych tyzdnochch tehotenstva moze sposobit krvacanie alebo spinenie. duphaston doplni hladinu progesteronu a krvacaniu zabrani, cim posobi preventivne na udrzanie tehotenstva.

map0007
12. jan 2017

Ahojky maminky,nebrala ste niektora duphaston do pošvy,doteraz som ho brala normalne,ale v noci mam strasne krce po tabletke,tak dr.mi odporučila davat si ju do pošvy.

sara0909
17. jan 2017

Ahojte dievcata 🙂 po pol roku sa ozyvam znova, aby som mojou skusenostou mozno viacerym z vas pomohla. Pri brani duphastonu bol moj cyklus pravidelny, 29-dnovy. Pocas troch mesiacov som v obdobi ovulacie bola na sone, ale ovulacia u mna ani raz neprebehla. Z tohto dovodu mi moja gynekologicka dala odporucenie do reprodukcneho centra, kde mi mali zistit pricinu anovulacnych cyklov, kedze sa uz snazime vyse dvoch rokov a stale neuspesne... Lekarka z centra mi vysvetlila, ze zenam s anovulacnymi cyklami sice duphastom spusti krvacanie, ale nie ovulaciu. Duphaston sa berie preto, aby bol cyklus pravidelny, ale neucinkuje na spustenie menstruacie! V centre som dostala hromadu papierov na rozne dalsie vysetrenia a taktiez odporucenim na laparoskopiu (tzv.driling vajecnikov). Z centra som ochadzala nestastna, kedze babätko velmi chceme a uvedomila som si, ze je pred nami este poriadne dlha cesta a ciel v nedohladne... ale osud to zariadil tak, ze som v tom case mala aj kontrolu u mojej endokrologicky (liecim sa na ochorenie stitnej zlazy). Popri inom som a jej postazovala, ze mam pravidelnu menstruaciu len s duphastonom a ovulacia mi iplne vynechava. Napadlo ju preto, ze takyto problem u zeny moze sposobovat jediny hormon, a to prolaktin. Robi sa nan ale specialny test, pri ktorom som lezala dve hodinky v ambulancii a po podani nejakej specialnej latky do zily mi bola kazdu pol hodinku odoberana krv. Vysledok tohto testu naozaj u mna potvrdil, ze u mna prolaktin v norme nie je. Dostala som liek "Parlodel", z ktoreho beriem stvrtku tabletky vecer pred spanim. Duphaston, aj inofolic prasky, ktore som doposial brala, som vysadila. A predstavte si, ze mi prisla menstruacia sama od seba, bez podpory duphastonu, za 35 dni. U mna obrovsky uspech pri aj 70 dnovych cykloch alebo cykloch, pri ktorych bolo krvacanie spustane injekciami. Tesim sa, ze nam svitla nadej 🙂 a vam, ktore mate nepravidelnu menstruciu a anovulaciu chcem poradit,aby ste si preistotu dali urobit test na prolaktin - pozor ale nie jednorazovy odber, ale prave ten specialny, co som pisala. Pri jednorazovom teste prolaktinovy problem nemusi ukazat, aj ja som bola ten pripad...

baby24
18. jan 2017

Babulky do kolko dni van dosla ms po vysadeni duphasonu....dakujem

mentolka12
18. jan 2017

@baby24 mne raz po 8 dňoch, raz po 6 dňoch, naposledy po troch dňoch

yanka9
1. feb 2017

Mne ho teraz doktor tiez predpisal ,pretoze mam vraj malo hormonu polyestrogenu .... A zato narobili sa mi po tvari velke bolave akne , mam bolestivu a taktiez aj nepravidelnu menstruaciu a + nedari sa mi otehotniet ... Takze zacinam s uzivanim tychto tabliet aj ja ... A pevne verim a dufam ze aj tie akne vymyznu z tvare a ze tiez sa nam podari splodit babatko 🙂 Mate niekto podobny problem komu ten Duphaston aj pomohol ?

denne73
5. feb 2017

Ahojte.Mne mrcha meskala asi 10 dni ,vodova cysta. Hned na druhy den som zacala uzivat Duphaston 2x1 teda fuj ,aj som blinkala z neho ,jednu tabl som vynechala . Chcem sa opytat.Dnes je prvy den bez uzivania ,kedy mam zacat riadne krvacat?

mentolka12
5. feb 2017

@denne73 do 10 dni je to individualne, ja som eaz uz na 3 den a zacala som uz aj na 7 den

michaela_lm
5. feb 2017

@mimka9 ahoj brala si ešte aj dáke iné vitamíny ja mam macu v tabletkach tu beriem uvidime mozno konecne zaberie tebe pomohol duphaston

mimka9
5. feb 2017

@michaela_lm ajoj nebrala som vobec nic- teda pred otejotnenim. Dufik som brala este prve tri mesiace tehotenstva a vtedy uz k tomu kyselina listová... mne bolo zo vsrtkych inych vitaminov tazko hrozne, stale sa mi grgala ta chémia ...🙂

denne73
8. mar 2017

Ahojte. Mne sa vodová cysta opakuje tak 2x do roka lekár to rieši lutenylom tbl. teraz sa však už nedovážaju a nasadil mi duphaston. Po duphastone som začala na 12 den krvacať takže ok . No na dalši cyklus už čakam 5 den meškam. netuším čo sa deje?? zase cysta? to snad nie? Máte aj vy podobnu skusennosť po vybrati balenia duphastonu , že ten cyklus potom blbol?? Už sa pozerám po nejakej prirodnej liečbe. Gynekolog mi nasadil antiku Mistra vraj prevencia pred cystami ... NO nemôžem ani tu ešte začať brať , pokial viem antika sa berie niekedy v strede cyklu . Dakujem za reakcie.

sara0909
8. mar 2017

@denne73 Nemozes byt tehotna? Mala som velmi nepravidelny cyklus, niekedy ziadny, ale s duphastonom mi chodil ako hodinky, vzdy v ten isty den. Alebo nevynechala si nejake dni jeho uzivanie?

denne73
8. mar 2017

@sara0909 ano sara bolo mi z neho velmi zle vynechala som predposlednu tabletu poslednu som vzala až na druhy den.

sara0909
8. mar 2017

@denne73 tak ti to mohla podl mna sposobit aj ta vynechana tableta. Inak som sa nestretla s tym,ze by bolo z duphastonu niekomu zle.. aj prvy mesiac ti robil problemy?

denne73
9. mar 2017

Ano mna vseobecne po liekich bolieva zaludok.Uz na konci balenia mi bolo priserne zle od zaludka.Len.mbe je divne ,ze mrchu som normal.distala na ten 12 den. Teraz uz meskam 6 den Tehu by som nemala byt..🙂