Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

terez01
28. nov 2017

@bevab každá žena je iná,vo všeobecnosti po ovulácii byva bazalna teplota zvýšená až do menštruácie, vždy vsak je zvýšená ak žena otehotnie..ak by si nebola tehotná , skús si to odsledovať ďalší cyklus. Inak v prípade ak budeš mať pozitívny tehotenský test,nemala by si vysadzovat duphaston a hneď kontaktovať svojho nemyslím,že duphaston zvyšuje bazalnu teplotu.

bevab
28. nov 2017

@terez01 praveze u mna je tato teplota prilis nizka. Myslelal som si, ze progesterone zdviha teplotu a preto som sa pytala. V septembri som mala pozitivny tehu test, ale bohuzial len 10 dni potom prislo krvacanie a bolesti :(

zuzandela
28. nov 2017

@albertova mne pomaha,respektive menzes chodi nacas a ovela ina intenzita ako predtym...

reyka
14. dec 2017

Ahojte, mám otázku... už druhý mesiac beriem Duphaston, prvy mesiac došla MS po 14 dňoch od poslednej tabletky, teraz zas skôr...dnes je 26. deň, začala som špiniť, ráno úplne bledoruzovy výtok (menej ako minca) a teraz červený ale stále je toho malo. Podľa mojich záznamov v aplikácii som cca 12 dni po ovulácii. Duphaston beriem od 14. dňa a nikdy sa mi toto nestalo, neviete čo to ma znamenat? Je to “vďaka” Duphastonu? Predsa nemôžem mat cyklus 26 dni!

mentolka12
14. dec 2017

@reyka ahoj, z vlastnej skúsenosti. ja keď som brala duphasotn tak mi chodila menštruácia kedy ako. už ho beriem dlhšie tak sa to upravila a vždy je to na 4 deň od poslednej tabletky.

reyka
14. dec 2017

@mentolka12 mne práveže chodila odkedy som schudla 50-60 dni alebo vôbec, tak prvý mesiac s ním to bolo okolo 35-40 a teraz 26, nechápem tomu, a hlavne či to je MS alebo že by uhniezdovanie? Kto vie :(

dominika123654
19. dec 2017

Dobrý deň chcem sa spýtať som tehotná v siedmom týždni a začala som krvácať ale len trošku a veľmi ma bolí bruško doktor mi predpísal duphaston do koľkých dní by som mala prestať krvácať?

paladia
19. dec 2017

@dominika123654 duphaston je na udrzanie tehotenstva v tomto pripade. Nedal ti nic ine? Napr.Ascoroutin?

zana124
19. dec 2017

@dominika123654 Ahoj Dominika, aj mne ho predpisala doktorka. Uz ho beriem takmer 3 tyzdne. Spinit som prestala po 4 dnoch, ale strasne som sa bala, ci bude vsetko v poriadku,

dominika123654
22. dec 2017

No ja beriem duphaston piaty deň a aj som krvácala bola som na pohotovosti kde mi povedali ze som v 8 týždni podľa poslednej menatruacii ale plod je ako v šiestom ale že od poslednej návštevy narastlo takže mám budúci týždeň ísť k svojmu gynekologovi a že ak začnem krvácať viac mám prísť...a spravia kyretaz 😭 uvidíme dúfame vyrastie nič iné mi žiaľ nedali že to čo doma by urobili tam keby si ma nechali z to v prvom trimestri neovplyvnia..

dominika123654
27. dec 2017

@paladia nie nedal mi nič iné

paladia
27. dec 2017

@dominika123654 a este krvacas momentalne?

dominika123654
27. dec 2017

Hej stále. V nemocnici povedala že nemusim stále tam utekať že až keď budem liat bude zle že ona tiež krvácala a má dieta

paladia
27. dec 2017

@dominika123654 no niektore zeny maju aj v tehu menzes,nemoze to byt to? Neviem,fakt. Ja ked som krvacala,dali mi duphaston na prvy trimester,kyselinu listovu a ascoroutin. A to posledne mi zastavilo krvacanie za dva dni. Potom uz bolo dobre. Tak neviem,preco tebe nic nedali.

dominika123654
27. dec 2017

@paladia nechápem ani ja každý má iný prístup ale práveže ani moc netečie. Ale ostáva to vnutry len sem tam ide von neviem zajtra idem doktorovi uvidíme bojím sa mám len súčasťou. A kyselinu listovú to je vse

misela103
27. dec 2017

Ahojte dievcata stala sa mi taka vec ze ja beriem duphaston uz dost dlho a menzes mi po dobrati duphastonu chodil tak cca na 5den... Menzes mal prist v sobotu 23tieho dnes je uz 27meho a stale nic.. ani necitim ze by mali prist... Co robitv takomto pripade? Toto sa mi este nestalo...

9lulu25
27. dec 2017

@misela103 Ahoj, ja mam zase opačny problem, lebo menzes sice prisiel uplne presne, akurat ze idem stiect z krvi.. 🙄 Sa mi zda ze na kazdu zenu to posobi inak..😒

reyka
27. dec 2017

@misela103 riešila som to s gynekológom, vravel že maximálne čakať 14 dni, tak som teda čakala a došla presne na 14. deň po dobrati. Druhý mesiac sa mi stalo, že došla na 26DC (3 dni po dobrati) a to bolo len spinenie, nie MS, takze áno, niekedy si robí čo chce...

misela103
28. dec 2017

@reyka
@9lulu25 Nuz dievcata velmi zaujimave lebo ja som s duphastonom mala ms presnu ako hodinky... Nwm co sa deje ale preistotu si zavolam k doktorke... Vdaka za odpovede

reyka
28. dec 2017

@misela103 test si neskúšala?😉

dominika123654
28. dec 2017

Čo znamená YS v tehotenstve?

misela103
29. dec 2017

@reyka Test som neskúšala u nás si robit test je zbytocne nakolko ja prirodzene neotehotniem... a uz som vcera začala špinit takze ms bude asi

reyka
29. dec 2017

@misela103 aha tak to ma mrzí 😕

sevcikovaanna
1. máj 2018

Neostal niekomu duphaston moj gynekolog ma dovolenku a mne chyba dakujem

aliziana
1. máj 2018

@sevcikovaanna odkial si?

sevcikovaanna
1. máj 2018

@aliziana cadca

aliziana
1. máj 2018

@sevcikovaanna pisala som ti spravu

mouse14
4. máj 2018

Ahojte.Pocujte, kazali mi brat duphaston po ovulacii 10 dni.Ak bude na 10 den po ovu test negativny, mam vysadit duphaston vysadit.No nie kazdej ukaze hned pozitivne.V pondelok mam ist na krv, mam vysadit duphaston ci pokracovat v uzivani do pondelka?

vanessaki
23. máj 2018

Ahojte mám jednu otázku dá sa pri uživanie Duphastonu otehotniet ked to beriem na nepravidelnu menstruaciu??
Alebo zvýši plodnost??? Lebo som ho uživala 3 mesiace a teraz som stim už skončila. Za odpoved dakujem.

mouse14
23. máj 2018

@vanessaki a ako ti povedali ze mas brat duphaston? Od ktoreho dna cyklu?