Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

hrusti
8. júl 2008

Ten prvni mesic je takovy rozjezdovy a nemusis to dostat hned po vysazeni, treba az po 10 dnech. Ja jsem na dovcu vezla taky tampony a vlozky a skoro jsem to nepouzila 😉

eba
8. júl 2008

Super, trošku ste ma upokojili 😉 díky hrusti. Potom mi to je už jedno, hlavne už aby som pupáky nemala a nebola nafúknutá.

verap
8. júl 2008

holky dekuji za odpovedi 😉

hrusti
8. júl 2008

No, ja mam oblicej jako pubertak. Vcera jsem si doktorce stezovala, ze mne boli bricho, mam plno pupinku a pry je to normalni, protoze hormony 😠

eba
8. júl 2008

To akoze budem mat este viac pupakov? To nééééééééééééé, no uvidim, však na každého to pôsobí inak.

hrusti
8. júl 2008

Jak berete vy Dufik? Vzdycky pocitate ty stanovene dny od zacatku menstruace, i kdyz prijde nepravidelne? Mne porad vrta v hlave ta nova doktorka, co mi to vcera rekla. Pry to mam pocitat od posledniho dne Dufiku a ne od zacatku menstruace, ale muj doktor (ma momentalne dovcu) mi rikal od zacatku MS? Tak fakt nevim. Sice jsem prasek do sebe vcera nacpala, ale od vecera mi neni dobre, boli mne zaludek ☹ Mozna si zitra jeste pro jistotu zavolam na gyndu sestricce, jestli mi neco poradi

mariettka27
8. júl 2008

avojte babky. 😉
Tak ja tiež pridám nejakú tú skúsenost s duphíkom.
verap,daj potom vediet ako na teba pôsobí D,ja ho beriem tiež 16-25DC.Nikdy predtým som nešpinila pred mrchou a teraz po dlhšom užívaní špiním ako o život.
hrusti,eba,tak tých pupákov mám viac aj ja,ako 15-ročná pubertiačka. 😖 😖 😖
pretynka,s ovulkou máš samozrejme ako vždy pravdu,duphík ju nepotláča.. 😉
ja ho mám na podporu otehotnenia,takže keby potláčal ovu,tak by to asi nedávalo zmysel.. 😀

mariettka27
8. júl 2008

hrusti,ja to počítam od prvého dna ms,ešte mi doki aj vysvetlil,že sa to počíta až ked máš takú normálnu už,nie špinenie.

verap
8. júl 2008

holky, jeste jedna prosba - bydlim v Londyne, tady uz se duphaston neprodava, sehnala jsem posledni krabicku s 52 prasky, ale ja jich potrebuji 60, nemate tady nektera co jste uzivala duphaston par tablet navic?

bellinda
8. júl 2008

Ahojte, tak ja som začala s užívanim Duphastonu a beriem tabletky teraz už piatý deň. Doktorka mi to predpísala brať Duphaston na 14tý deň od zažiatku menštruácie po dobu 12 dní. keďže mi menštruácia v poslednej dobe chodila vo väčších intervaloch, očakávam, že sa mi to konečne upraví, ale predpísané to mám hlavne kvôli podpore otehotneniu. nečakám zázraky, ale nakoľko mi doktorka povedala, že to pomáha, tak sa teším, že sa môže podariť 🙂 Už včera (4tý deň užívania) som mala také slabučké bolesti v podbrušku, ako keď čakám menštruáciu, ale to by bolo moc skoro....nestalo sa to niektorej z vás?

maja.ka
8. júl 2008

ahojte 🙂
takze tu je moja skusenost s duphostanom:
tiez som ho zacala uzivat hlavne na podporu otehotnenia od 16 DC a hned aj zaucinkoval a mrcha nedorazila, silno drzim palce aby aj vam to tak vyslo 😉
inac aj ja som z neho vyhadzana 😠 lebo ho uzivam dalej

mariettka27
8. júl 2008

ahoj bellinda,vítam ta u nás. 😉
Ja mám duphaston 16-25DC a od prvého dna užívania asi tak po štvrtý,piaty,mávam bolesti vaječníkov,býva mi aj nevolno.Mám ho tiež na podporu otehotnenia,len ja ho už beriem druhý rok a zatial ništ... 😒
Ale ja som aj velmi málo s drahým,tak to pripisujem aj tomu. ☹

mariettka27
8. júl 2008

majka,a D ti nasadili na podporu rovno alebo aj na upravenie MS?

dankakk
8. júl 2008

baby, ja som duph. dostala kvoli tomu, ze pred mrchou spinim - aby sa vajko udrzalo, ak by bolo nahodou oplodnene... posledny cyklus som dostala mrchu na 24 den (a to mam cca 29 dnove cykly)! meriam BT - 8 cyklov a zatial bola ovu stale 🙂 len moja LF je kvoli spineniu tak cca 10 dni... tak uvidime co to spravi. v piatok beriem prve dve tablety 😵

maja.ka - ako dlho ste sa snazili, kym si zacala s duph.?

misule82
8. júl 2008

Ahoj holky, kuk na můj grafík 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/205cfc

Dneska dobírám druhé balení duphastonu. A musím zaklepat, ale po prvním balení jsem byla hodně podrážděná, vyrážka a hodně akné. Teď to nemám tak hrozné, tak to snad vydrží 🙂 Po prvním dobrání jsem to dostala přesně do tří dnů, tak jsem zvědavá, jak to bude teď. Těhu samozřejmě nebude, páč kde není ovulka, není baby 😠

bellinda
8. júl 2008

maja.ka .......no to by som aj ja rada vedela 😉

mariettka27
8. júl 2008

ahoj misule,ja pozorujem na sebe aj výraznejší PMS po užívaní duphastonu... 😠

maja.ka
8. júl 2008

mariettka na upravu cyklu som ho nebrala, rovno na podporu, v novembri som mala MA a po troch mesiacoch sme zacali skusat ale vyslo to az po polroku, tak mi ho na 4 cyklus snazenia dal preventivne a zabral 🙂 😉
pevne verim, ze aj vam vsetkym pomoze k vytuzenym miminkam 😉

mariettka27
8. júl 2008

majka,a ešte sa ta opýtam,beriem ho tak ako ty od 16DC-25DC 2xdenne.Kedy mávaš ovulku?Lebo ja som si už kúpila aj lady tester a stále mi to ukazuje inak,jeden cyklus 17DC,druhý zas 13DC,tak neviem...diky za odpoved

maja.ka
8. júl 2008

mariettka ja som mala ovu na 16 DC a presne vtedy sme mali sexik a vyslo to 🙂

mariettka27
8. júl 2008

jeej,tak to je super,že vám to tak vyšlo..tfuj,tfuj,nech sa zadarí aj nám.. 😀
už by bolo načase....

maja.ka
8. júl 2008

mariettka dakujem, vies je to zvlastne vtedy sme sexikovali iba ten jeden den, lebo manzel prisiel zo sluzobky iba kvoli mne domov a hned isiel prec, a pravdupovediat, vobec som neverila, ze to vyjde, lebo ked sme sa snazili skoro kazdy den, tak to nevyslo 😉

mariettka27
8. júl 2008

to je zákon schválnosti,ja ho dobre poznám... ☹ A papali ste aj nejaké vitamínky s manželíkom?My sme začali nedávno,musíme tomu pomôct ako sa len dá... 😉

maja.ka
8. júl 2008

ja som brala kyselinu listovu a manzel nie velmi zodpovedne vitamin E a sem-tam som si uvarila alchemilku 😉

mariettka27
8. júl 2008

ja mám tiež kyselinku listovú a drahému som naordinovala zinok a cem m,uvidíme čo to spraví.Chcela by som ešte,aby užíval permen alebo trybulus alebo ako sa to volá,ale teraz som rada,že papá aspon ten cem m.Ked som nanho nedozerala,tal nejedol ani ten. ☹

dankakk
8. júl 2008

marietka, ten tester pouzivam aj ja ... a este aj meriam BT. ovu mi vychadza tak na 16 alebo 17 den. duph. mam brat od 16 DC do 25... presne ako ty. no a vcera som sa testovala a mala som naznak papradia, takze ovu asi prichadza (dnes som 13 DC)

dankakk
8. júl 2008

🙂 hmmm marietka, tiez mu to musis vlozit az do ust a zaliat vodou? 😀

mariettka27
8. júl 2008

no presne,musím mu to pripravit,vodičku dat do ruky a počkat,kým to predo mnou zje. 😀
Ja som z toho testera jelen.Mne ukazuje papradie už od 13DC,dnes mám 17DC a ukazuje mi ho stále.A ked som skúšala aj 3x za den testnút,tak raz bolo papradie,potom zas 2X nič a potom znova áno.Kedy je potom najvhodnejší čas na sexík?

bellinda
8. júl 2008

ja som si kúpila dávnejšie ovu test ladyQ a teda stále som tam nič nevidela a kukali sme na to aj s manželom, tak neviem 😖

hrusti
8. júl 2008

Ja jsem vcera nasadila druhe baleni Dufiku dle instrukci te nove doktorky, ale je mi od vecera spatne od zaludku. Podle mne mi to naordinovala spatne a mela jsem poslechnout svyho doktora. Takze zitra asi volam na gynekologii, jestli mi aspon sestricka poradi, protoze uz mne to fakt nebavi 😒 😠