Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

bay
10. júl 2008

no dufam ze moj sa tiez skrati! to by siel tak na 1 max 2 dni 😀 😀 😀

prettybaby
10. júl 2008

kokso, to co je za mrchu? to je mrska🙂

bay
10. júl 2008

no ja mavam tak 3 - 4 dni (ak neratam 4 dni spinenie pred). a ak by sa skratila.... 😎 nebola by som proti 😉

prettybaby
10. júl 2008

🙂 no vsak uvidis🙂

dunda80
10. júl 2008

Ahojte babenky 🙂
TAk už som dostala mrchu a mám z toho dobrú depku. ☹

verap
10. júl 2008

dunda - nesmutni, ja mivam dlouhe cykly(az 58 dni) a dostala jsem na ne duphaston, ted jsem to mela zacit brat za 5 dni, jenze co se nestalo? Ovu byla vcera, 11DC, coz jsem nikdy v zivote nemela, my se ani nesnazili, tak budu akorat cekat na MS 😉 Jednou to vyjit musi.

bodzlomu
10. júl 2008

verap.Ja som mavala pravidelnu mrchu,ale straaaasne silnu a trvala aj 10 dni...potom som brala HA a ked som ju po par rokoch prestala brat, mrcha nikde a teraz by som chcela babo a mrcha nie a nie sa rozbehnut ☹ D som brala 6 mesiacov,doki mi dal prestavku 2 mesiace,mrcha neprisla a teraz mam mrchu po dalsom baleni D,bez neho to nejak nejde.... 😖

verap
10. júl 2008

bodzlomu - zkousela jsi kontryhelovy caj? Ja ho ted pila od posledni MS a vypada to, ze to zabira.

misule82
10. júl 2008

bodzlomu: a máš ovulku? Já jsem teď 5 měsíců bez ovulky a mrcha jen po D. Jinak hlásím, že dnes špiním, takže to zítra dostanu opět přesně třetí den po vysazení 🙂
ale co mě teď trochu trápí.... všichni tady píšete, jak vás bolí břicho, prsa atd. A já holky nic, břicho necítím, záda mě nebolí, prsa citlivá nemám.... až mi to přijde podezřelý a asi je něco špatně.... Co myslíte?

hrusti
10. júl 2008

misule: bud rada, ze jsi bez vedlejsich priznaku,aspon se muzete s manzelem snazit o mimi 😀 Mne kdyz neni dobre, tak se k sexiku bohuzel nedonutim. Nastesti mne uz se to ted treti den brani D nastesti taky uklidnilo, akorat jsou trosku "nafoukla" 😉 Beru D druhy mesic, tak jsem zvedava, kdy prijde mrcha 😠

prettybaby
10. júl 2008

dundi,moja mi hovor, mne tiez pride, lebo uz spinim ☹

dunda80
10. júl 2008

tak vidíš prettynka,sme na tom rovnako. Dúfala som,že možno konečne budem tehotná.Snažili sme sa,aj som mala tu dovolenku a nič.Vidíš,ako sa hovorí,že ked to najmenej čakáš,tak to príde.Ja asi ani tomu neverím.Ešte mám 1 balenie duphastonu a asi si pôjdem dať predpísať dalšie.

misule82
11. júl 2008

hrusti: manžel to ještě není, to bude až od 20.9. 😀

a s těma bolestma jsem to napsala blbě.... myslela jsem PMS, že nemám vůbec nic před mrchou. Teď to mám první den a nic, možná jen trošku nafouklý břicho...
V jiné diskuzi jsem totiž četla, že taky holčina měla těsně před MS bolestivý prsa a bříško a doktorka jí řekla, že je to správné, že reaguje na hormony a já nemám nic, proto mi to přijde divný...

misule82
11. júl 2008

Holky a teď jsem z toho jelen. Já beru femigard a piju kontryhel, teď už asi třetí měsíc a teď jsem ještě začala s drmkem a teď už jsem dvakrát četla, že když se berou horm. prášky, tak by se nemělo brát nic co dál ovlivňuje hormony ani tyhle bylinky......????
Tak myslíte, že v období braní to mám radši všechno vysadit?

hrusti
11. júl 2008

misule: ja jsem mela taky menstruaci bolesti v brise, boleli mne prsa a doktorka rekla, ze je to jeden z vedlejsich ucinku tech prasku, protoze jsou to hormony, je to zasah do tela a telo na ne takhle reaguje. No nevim, skoro bych se obesla i bez tech vedlejsich priznaku. Ja ted beru D vecer a kazdy vecer je mi spatne od zaludku, i kdyz se najim, abych nejedla prasek nalacno ☹

prettybaby
11. júl 2008

dunid moja, presen ako ty, graf vypada nadejne a predsa☹ ale nic to moja, ideme dalej .-) fakt treba vypnut, opakujem si to kazdy cyklus

hrusti, no tak to sa cudujem, lebo mne sa taketo stavy neprejavuju .-(

dunda80
11. júl 2008

Ahojte 🙂
Pretty máš pravdu,musíme ísť dalej a nevzdávať sa.Chcela som sa spýtať či Ti robila doktorka aj nejaké iné vyšetrenia,či je všetko ok?

prettybaby
11. júl 2008

nie dundi, zatial len HP, ale ine vysetrenia nie, samozrejme sono a klasicke prehliadky. tak uvidime, po lete tam idem, tak som zvedava ,lebo uz mi je dlho :(

dunda80
11. júl 2008

To robila presne aj mne.Povdala mi,že ak sa nám nebude dariť do roka,tak potom bude robiť niečo dalej.Asi by potom mal ísť aj manžel na nejaké vyšetrenie.Uvidíme.Povedala mi,že duphaston budem brať tak pol roka a idem na 4 mesiac.Mám dojem,že aj ty ho tak berieš nie?Aj mna to už zožiera a som dáka nedočkavá.Pôjdem v auguste po dalšie lieky,tak uvidím.
Ked máš len špinenie,tak to by si asj mohla byť tehotná nie?Tak by som Ti to priala 🙂

dunda80
11. júl 2008

Tak ja idem niečo variť,lebo idem na poobednú do roboty.Nech mi manžel potom nezomrie od hladu.Pozdravujem Vás a ozvem sa neskôr.papa

subiva
11. júl 2008

ahojte 🙂 Som tu prvykrat a dneska mi doktorka predpisala duphaston, lebo miesto menstr. som zacala spinit (presne v ten den, ked som mala dostat menstr.)...no a dneska je to uz siedmy den..tak som sa vybrala k MUDr. a ona mi predpisala D. aby sa to vraj zastavilo...tak som jednu tabl uz zobrala a samozrejme ako na potvoru sa mi prave pred chvilkou rozbehla menstr...no porazi ma asi 😠 A teraz neviem, ci mam ho brat dalej, alebo to nechat "na prirodu"... 😒 MUDr. uz sa dneska nedovolam, tak pisem sem, ci naaahodou niektora nemate skusenost s niecim podobnym...a ci sa stane nieco keby som zobrala len jednu tabl. a dalej uz nie...som z toho jelen...ze co mam vlastne urobit 😕

prettybaby
11. júl 2008

duniii🙂 dakujem si zlata, ale je tu. a dost ma boli brucho. dosla dnes. ale aspon ze spinenie netrvalo dlho🙂 moja hej, sme na tom rovnako, tiez idem na stvrty cyklus, mam ho brat pol roka a potom uvidime🙂 sranda aka nahoda🙂
subiva, ahoj 🙂 ja si myslim, ze by si mala vysadit, aspon tak mne dokina povedala, keby som nahodou dostala pocas brania, ihned mam prestat, ale ak si citala temu, nie kazda mame duphik na rovnaku vec, cize na 100= Ti neviem odpovedat, len moj nazor som dala.

venuss
11. júl 2008

ahoj holky,chtela bych vas poprosit,jestli nevite,zda je tady nejake tema ohledne nemenstruace vubec.nechci zakladat nove tema,pokud tady takove tema uz je.dekuji

prettybaby
11. júl 2008

ahoj venuss, neviem zial, ale ved zaloz, prinajhorsom ta presunu do nej , ak nejaka uz existuje

bodzlomu
12. júl 2008

ahojky, misule...ja ani neviem,ci mam ovulku ☹ Pytala som sa doktora a tej na mna vyjavene cumel,len sestricka mi dala ten kalendarik,ze si mam merat bazalku, od ktorej ma odhovorili tieto babenky tu 😝 No ja mavam akoze "priznaky", medzi mrchami, presne tak na 14 den, mavam naznaky,ako keby som mala dostat mrchu,ale po 2dnoch to prejde 😕 tak neviem,ci to ma byt ta ovulka 😖 Mrcha chodi ako hodinky,ale len po D. A tebe co odporucil lekar?

prettybaby
12. júl 2008

ten kalendarik som aj ja tedy dostala do ruky☹ fuuuuj, nevydrzal dlho, meriam a robim graf, ale dlho nebudem, lebo na co - len depkuje
.-) ahojte krasky

misule82
12. júl 2008

bodzlomu: doktorka se mnou zatím nic nedělala, krev ani ultrazvuk, jen předepsala tři balení D. Ale v pondělí se k ní chystám a doufám, že ji překecám na horm. profil. Být 5 měsíců bez ovu přece není normální. ale stejně si myslím, že se na mě vykašle. Pak mi asi jen zbyde navštívit CAR Pronatal v Teplicích.
No držte mi prosím v pondělí palce. Dám vám pak vědět, jestli jsem ji překecala 🙂

prettybaby
12. júl 2008

jasne misule. budem mysliet a drzat🙂

hrusti
13. júl 2008

misule: ja kdyz jsem doktorovi rekla, ze chceme miminko a mam nepravidelnou menstruaci, tak mi dal tri baleni D a rekl, ze mam po dobrani prijit na kontrolu, nejlepe v 12 az 15 den cyklu, a ze mi udela vysetreni. Tak nevim, co planuje za vysetreni. VZhledem k tomu, ze jsem mu ted volala, ze mi poradna menstruace po D nedorazila, ale spis jen spineni, a to jeste dvakrat behem 2 tydnu, tak doufam, ze mi udela HP, abysme vedeli na cem jsme. Jinak jsem si koupila jeste Femigard, ale kdyz prisel, tak jsem zjistila, ze bych ho s D nemela brat najednou, takze pockam, az co mi rekne doktor na prelomu srpna/zari. V pondeli bud asertivni a presvec dokynu, ze to vysetreni fakt potrebujes 🙂

mariettka27
13. júl 2008

Ahojte kukulienky,kde ste všetky? 😎