Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lalupa
16. aug 2007

su ovela horsie hormonalne svinstva ako je duphaston...
uz to tu bolo niekolko krat napisane, ze neblokuje ovulaciu, ale nie je to ani liek na jej vyvolanie.
vsimnite si, ze je vela indikacii, kedy ho dat a je tam aj vela davkovani, ak sa to nevystihne, ze to doktor odflakne, moze sa stat, ze krvacate mimo cyklu, povedzme niekedy v strede, mate z toho chaos a este sa vam aj menzes predlzi alebo skrati...
to, ze vyvolava cysty, som este nepocula
na to, aby ucinkoval ako ma, treba doktora, ktory sa vam povenuje, nenapise ho len tak, ale cielene a v spravnom davkovani
ja ho beriem uz 16-17tt a to nehovorim, ze v davkach, ktore ani nie su v letaciku (2x2) a som v pohode, hoci som nikdy hormony nebrala a pecen nie je uplne idealna, a tiez som sa toho hrozne bala
takze hlavu hore a drzte sa 😉

etka
17. aug 2007

Ahojte vospolok, ja beriem Duph prvy mesiac od 17DC-26dc 2x1 potom ako som dr. oznamila, ze sa budem snazit otehotniet...a mam straaaasnu chut stale nieco jest, no je to vobec mozne?! 😖 Sak ma je dost 😅 Je mi luto, ze mate zle skusenosti s dr ☹ Ved kto iny ma mat odbornu radu ak nie dr?

asis
18. aug 2007

Ahojte, uzivam Duphaston asi rok, minuly tyzden mi nasli cystu a mala som ist na laparoskopiu. Nastastie ani neviem ako a kedy mi praskla a zmensila sa...takze na operaciu nemusim ist. Pytala som sa svohjo gynekologa ci ta cysta vznikla ako dosledok uzivania duphastonu a on povedal ze nie...ze to by nemalo ovplyvnit vznik cyst. A ked som bola na sone u druheho doktora, spytala som sa to iste a on mi taktiez povedal, ze uzivanie duphastonu nema vplyv na vznik cyst. Priciny vzniku cyst su rozne a dakedy sa ani nedaju urcit. Takze ani sama neviem, kde je pravda. Drzkam palce vsetkym.

lorry
5. sep 2007

ahojte ako znasate Dufaston?

mirica
5. sep 2007

No ja dúfam, že z toho cysty ne sú - ja som dostala duphaston , práve preto . lebo sa mi vytvoriala cysta - a neodišla s mrškou

lorry - aja som z neho nafúknutá a zadržiavam vodu , ale inak úplne ok - a beriam 3x 1 tabletku

augustovka
5. sep 2007

aj ja som vcera vyfasovala ten duphaston na upravenie cyklu beriem ho od 17 dna 2 krat denne!tak dufam ze pomoze!upravi sa cyklus natrvalo alebo len pocas uzivania? 🙂

mirica
5. sep 2007

augustovka- ja som ho predtým dostala na úpravu cyklu- mne vôbec nezabral - museli mi dať norethysteron

lorry
5. sep 2007

no super takze ti vobec nezabral? 😠 lebo ja tiez nedostavam menzes a potrebovala by som ho upravit takze sa uvidi a kolko si ho vlastne uzivala?

augustovka
5. sep 2007

no mne ho doktorka prespisala na 2 mesiace a ze ked mi nepomoze poslu ma hned do centra pre neplodne pary, tak uvidime co so mnou vymyslia

pecka
5. sep 2007

ahojte kocky 🙂 , mne sice duphaston otehotniet nepomohol, myslim, ze ani nema tu funkciu, ale mala som aspon pravidelne cykly a ovela menej bolestivejsie a kratsie. Normalne som mavala az 9 dni a po duphastone sa to upravilo na 5. Uzivala som ho niekolko rokov s mensimi prestavkami. A nemala som ziadne tazkosti.Sice upravil sa mi cyklus, ale len pocas uzivania, ked som ho vysadila, tak mrcha neprisla, len s duphastonom 😒 Takze tot moja skusenost! 🙂

martinadt
5. sep 2007

baby chcem sa vás opýtať, kto ste brali duphaston, mali ste problémy s tým, že ste kus pribrali alebo nie??????

pecka
5. sep 2007

teraz nad tym tak premyslam, ked si uvedomim, ze som ho brala asi 4 - 5 rokov, tak veru som pribrala asi 10 kg, ale tak nenapadne, postupne. Nevravim, ze to mohlo byt z duphastonu, ale teoreticky to mozne je.... 😒

mirica
6. sep 2007

lorry- ja som ho dostala lebo som mala cyklus 23-27 dní a mrchu 14 dní. Duphaston som dostala , na to aby sa mi skrátila . 0 bodou , dostala som mrchu cíce 26 deň ale zase trvala 14 dní .Viac to doki neskúšala. Tak mi dali potom Norethysteron - ten zabral okamžite - ale nedá sa s ním otehotnieť , kdežto s duphas. áno.
Teraz mám zas Duph. na to aby som nešpinila ( mám cystu)- ale prečo ? - to mi nikto nevysvetlil

macadi
6. sep 2007

Ahoj Martinadt, ja beriem duph. od januára tohto roka a veruže kilá išli hore. 😠 Teraz sa mi podarilo schudnúť 5 kíl a ešte 5 kíl chcem dať dole. 😉 Len troška na figu je, že ma na to neupozornila lekárka a musela som na to prísť sama. 😒

bebotka
9. sep 2007

beriem duphaston síce len jeden cyklus, ale nepribrala som naopak podarilo sa mi schudnut nejaké tie dve kilá, neviem či od lieku alebo so stresu čo zase bude 😖 či to znovu dojde alebo sa nám zadarí pozdravujem

melle
10. sep 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, myslite si ze duphaston moze rozhodit cyklus tak ako sa to stalo mne? Vysvetlim: donedavna som zvykla mavat cyklus dost nepravidelny od 25 az do 45 dni, ale vacsinou to bolo tych priemernych 32. Potom mi doki nasadila duphaston a dva cykly som mala prikladne, 28 dni. Ale potom sa mi zacal cyklus skracovat, najprv na 25 a teraz dokonca na 19 dni a navyse mi vypadla aj ovulka! Myslite ze to mohol sposobit duphaston alebo to mohla byt porucha progesteronu? Pojdem za doki, ale zatial by ma zaujimal vas nazor. Vdaka.

crysmile
10. sep 2007

ahojte, mne dala doktorka duphaston preventivne a to som tehu... aby som nepotratila.. lebo mam bolesti v podbrusku

tribitka
10. sep 2007

ja som tiež brala duphaston po potrate až do dalšieho otehotnenia...5 mesiacov a prvých 12 tt tehotenstva na udržanie plodu...

alenaf
10. sep 2007

Ahojte,mne lekar ho lekar tiez predpisal na udrzanie tehotenstva v 3.mesiaci,lebo som mala slabe krvacanie.Ziadne negativne skusenosti som s nim nemala.

dida_tn
10. sep 2007

Ahoj holky, brala som Duphaston pri prechádzajúcom tehotenstve, ktoré skončilo zamklnutým potratom (nasadil mi ho dr. kvôli tomu, že už predtým som 2xprišla o mimčo). Chcela som sa spýtať, podľa čoho Vám lekár určil, ktorý deň ho máte začať brať? Mne ho kázal od 17 dňa cyklu do 26 dňa, 2 tbl denne. Ale ako som tu čítala Vašu diskusiu, malo by sa to prispôsobiť ovulácii a začať brať po nej, ale tú mi dr. nikdy nezisťoval, ani sa ma nepýtal. 😒

myska29
10. sep 2007

alen a berieš ho počas celého tehu?
mne ho predpisala dr v 1.mesiaci, preventívne, lebo sa nam babo dlho nedarilo, tak pre istotu.

macadi
10. sep 2007

Ahoj melle, ja som mala ukážkový cyklus 28 - 30 dňový. Aj ovulku som mala ako z knižky. No ale začala som mať problémy s nedostatkom progesterónu a tak mi doktorka nasadila Duphaston. Teraz mám cyklus 34 - 35 dňový a bohužiaľ som pobadala, že pár krát som nemala ovuláciu vôbec. Teraz sa zdá, že ovulka už začala chodiť normálne, tak uvidím. 😝

tribitka
11. sep 2007

myska, duphaston sa má brať len do 12 tt, je to napísané aj na príbalovom letáku... 😉

augustovka
11. sep 2007

babulky neviete ci sa moze ten duphaston kombinovat aj z gynexom alebo kyselinov listovou? 🙂 dakujem

glorita
11. sep 2007

dufaston s kys.listovou mozes urcite 😵

augustovka
11. sep 2007

a nevies prosim ci aj s tym gynexom? 🙂

glorita
11. sep 2007

neviem co je gynex,tak ti neporadim...ale pozri do pribaloveho letaku dufastonu s ktorymi liekmi sa kontraindikuje 😉

melle
11. sep 2007

augustovka mozes aj s gynexom, mne to gyndacka predpisala spolu. Gynex su len bylinne extrakty.

augustovka
11. sep 2007

dakujem 🙂

suzi.rl
11. sep 2007

Hallo, chcem sa spýtať, či už nejaká z Vás brala Duphaston na zmiernenie predmenštruačných syndrómov...Ja mám hrozné napätie a bolesti v prsiach a práve preto mi to doktor odporučil.No neviem, či to mám brať, nechcela by som pribrať, ak by mali takýto vedľajší účinok..Dik, pa