Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

misule82
13. júl 2008

díky holky, zítra se budu snažit být přesvědčivá🙂

a hrusti, kde jsi četla,že se nemůže femigard a D? Já už mám třetí lahvičku femigardu za sebou a zároveň beru i D. A do toho ještě piju drmek a kontryhel 😒

hrusti
13. júl 2008

hledala jsem na strankach firmy, co prodava Femigard. Tam doktor Vavra pise, ze D pusobi synteticky na vyvolani MS a Femigard se snazi uvest organismus do prirozene rovnovahy a tim nastolit pravidelnou menstruaci a pry by to mohlo jit proti sobe, tak to nedoporucuje, takze bych chtela zacit brat Femigard az po vysazeni D
Jinak piju taky kontryhelovy caj, zatim skoro porad bez prestavky, protoze nevim, jestli a kdy mam ovulku. Ted jsem mela nepravidelnou menstruaci a delala jsem si ovulacni testy spis na zkousku a nikdy mi nevysla tlustice. Tak uvidime, co mi rekne doktor koncem srpna.

hrusti
13. júl 2008

A ty mas pravidelnou menstruaci, kdyz beres D a Femigard najednou?

misule82
13. júl 2008

Pokud beru D, tak MS mám 🙂 Po druhém balení jsem to opět dostala přesně do třetího dne. Ale mám to pořádně jen jeden den a pak už vlastně jen špiním. Ale to přičítám tomu, že nemám ovulku. Před HA jsem to měla normálně těch 6 dní.
Ale s femigardem radši přestanu. Stejně už mám na dně třetí lahvičky a čtvrtou už objednávat nebudu, stejně to na mě nepůsobí ☹

bodzlomu
13. júl 2008

ahojky misule,budem ti samozrejme drzat palceky,aby ti to vsetko dobre dopadlo!Hlavne ako hovoria babenky,nedaj sa odbit!Vsak je lekar,tak musi s tym nieco robit!Ale ja verim,ze to bude vsetko v poriadku,ved ku nemu chodis,informujes sa,tak by ta len tak nenechal osudu 😉 Myslite si babule,ze by som si aj ja mala dat urobit ten HP? Co mi to vlastne povie?Moze to doki urobit aj na poziadanie?
Drzim palceky misule, ba vlastne aj ostatnym babulam 😵

hrusti
13. júl 2008

Ja si rikam, ze kdyz kazdy mesic odvadim takovych penez statu a clovek neni za rok skoro nemocny, tak snad kdyz potrebujes nejake vysetreni, tak by ti ho mel doktor udelat. Zitra pevne nervy a bojovnou naladu! 😉

misule82
14. júl 2008

Ahoj holky, tak jsem šťastná jako blecha a snad to k něčemu bude 😀
Takže brala mi krev, výsledky budu vědět na začátku srpna, páč má teď dovču. Dále mi napsala 2x clostil, tak ho budu brát další cyklus až po výsledcích. Taky jsem naťukla ultrazvuk, takže mám vypsanou žádanku a ještě mi vypsala žádanku na spermiogram 😀 😀 Tak snad se něco začne hýbat. Říkala, že když mi clostil nezabere, tak asi budu muset podstoupit laparo.
Jak se vám zdá tenhle postup?
A prosím, kolikátý den se tak chodí na utz po clostilu?

hrusti
14. júl 2008

Gratuluji k uspechu u doktora! Tu krev ti brala nalacno, nebo muzes pred tim jist? Mne to ceka koncem srpna, takuvidime 😉

misule82
14. júl 2008

hrusti, byla jsem u ní v půl 10 a normálka jsem ráno snídala, takže myslím, že to je jedno 🙂

a přítel už je vyděšený ze spg 😀

hrusti
14. júl 2008

No jo, chlap 🙂 Mne se doma manzel sam ptal, jestli kdyz nam to nepujde delsi dobu, tak jestli bude muset jit na vysetreni? Tak jsem ho ujistila, ze urcite 😀

misule82
14. júl 2008

jo jo to chce 😀

Já jsem doktorku poprosila o to spermio sama, ale příteli jsem řekla, že doktorka říkala, že musíme 😀 😀

mariettka27
14. júl 2008

kuk,je tu niekto? 😕

ahoj misule,dobre si povedala priatelovi,nech sa to už rieši.Chlapa treba postavit pred hotovú vec.. 😉

bay
15. júl 2008

Ahojky! Idem po radu. Mam za sebou prvy mesiac papania Duphastonu. Jedla som 2x1. A Dr. povedal, ze ked dobre na to zareagujem, tak dalsi mesiac mam jest prvych 5 dni 2x1 a daslsich 5 dni 1x1. Len ja neviem ci som dobre zareagovala... A ci mam teda zmenit davkovanie alebo este jeden mesiac jest po 2 pilulky. Ms dorazila 8. den po vysadeni. 4 dni pred som "spinila". Neviem ci to bolo spinenie v pravom slova zmysle. bola to max 1 hneda kvapka za den. Ale vnutri pr kontrole cipku toho bolo vyrazne viac 😒 Tak teraz neviem. 😅 Takze pomoooooc 🤐

prettybaby
15. júl 2008

ahoj bay, ja si mylsim, ze to je ok,ale skus mu zavolat. Inak, ako Ti moze povedat, ze ak dobre zareaguje? ako mas ty vediet co je dobre a co nie?

prettybaby
15. júl 2008

nemala si sa prist ukazat a on uvidi ako zeragoval? u mna to tak bolo

bay
15. júl 2008

no prave ze nie ☹ mi dal tri balenia a zesa uvidime najnesko vo februari (ked mam ist na preventivku) alebo skor ked budem tehu ☹ ☹

prettybaby
15. júl 2008

no to mi je divne,....ako mas ty vediet..

bodzlomu
16. júl 2008

ahojky... pytali ste sa ci mam ovulku... ale ja vlastne ani neviem ☹ Kedze si nemeriam bazalku,tak to predpokladam,len podla priznakov medzi mrskami....lenze mrsky mam len vdaka D,tak neviem,ci ju mam alebo nie.Za tento rok som bola viac krat na ultrazvuku a po 6mesiacoch mi doki povedal,ze mi nepredpise D a nechame to na prirodu,tak on zrejme vie 😖 potom som vsak 2mesiace nemala mrchu a tak mi dal znova D...s nim je to zase ok.... a ked som sa pytala,ci mam ovulaciu - tvaril sa ako keby nevedel,co to je 😠 ...tak neviem,ci si mam pytat nejake vysetrenie...hm? dakujem babulky za podporu a rady!!!! 😵

prettybaby
16. júl 2008

skus bodzlomu, skus to, vypytaj sa
nemas zaco 🙂 ved na to sme tu

bay
16. júl 2008

Bodzlomu, bud si zacni merat bazalku alebo si vyziadaj vysetrenia. Ci uz folikulometriu alebo nejake krvne testy. Ved nemozes ostat tehu bez ovu 😒 Tak treba zistit ci ju mas! (moj nazor...)

misule82
16. júl 2008

souhlasím s bay, měř si bazální teplotu. Já jsem fakt ráda, že jsem díky měření, zjistila, že neovuluju a vlastně po 5 měsících už to se mnou doktorka řeší.

držím palce!

bay
16. júl 2008

Mne bazalka pomohla (teda nie mne, ale Dr.) odhalit ze mam nizsi progesteron, co potom zacal riesit 😉

bellinda
16. júl 2008

Ahojte, tak ja som včera dobrala poslednú tabletku na tento mesiaca budem teda čakať. doktorka mi povedala, že do dvoch dní by mala prísť menštruácia, no ako vás tu tak čítam, trvá Vám to ooveľa dlhšie, tak neviem.........no najradšej by som bola, keby si dala na 9 mesiacov pauzu 😀

prettybaby
16. júl 2008

ano bazalka je na jednej dobra vec ale na druhej je dobre deprimujuca, ja som z nej miestami uplne na dve veci....
ked vidim, ako blbne graf, je mi niekedy do placu.....

bay
16. júl 2008

Pretty, preto si ja teploty iba pisem do diara a az dorazi mrcha (alebo tesne pred nou) nahodim teploty 😀 😀 😀 bo som inak tiez depkovala resp stresovala 😎 (ja ju meriam hlavne aby som vedela ci bola ovu a preto ze Dr. kazal, tak aby som mala co ukazat...)

hrusti
17. júl 2008

Tak jsem vcera dobrala druhe baleni D, jsem zvedava, kdy mrcha dorazi. Minuly mesic nic moc, dvakrat za sebou jsem spinila, tak jsem fakt zvedava na tento mesic.

prettybaby
17. júl 2008

bay🙂 neuveris ja tak isto, manzelik kukne na teplomer a zapise a ja na konci hodim do grafu 🙂

snehulienka
17. júl 2008

baby, ja by som bez duphastonu asi neotehotnela, najprv som ho brala kvoli cyklu a potom kvoli udrzaniu mimi. drzim palce aby sa vam dobre darilo... 🙂

prettybaby
18. júl 2008

dakujem snehurka 🙂

bodzlomu
18. júl 2008

Jeej snehulka,tak super,prajem,aby bolo vsetko OK a aby sa vam s mimi darilo 😉 Babenky,co sa tyka tej bazalky,este som sa chcela opytat,ci sa mi vobec "oplati" ju merat,ked ja stale ani nespavam doma,som casto aj mimo domu a mam v celku aj stresove situacie,dakedy aj zavcas rana 😒 A podla toho,co ste hovorili mohlo by to ovplyvnit aj to meranie 😖 Akurat je 12 den od mrsky a mam pocit napätia tak v "krizoch" ako aj vo vajecnikoch - v podbrusku 😵 Myslite,ze to by tiez mohol byt "symptnon" ovulky? 😠 Diky babenky,som rada tejto stranke, psychicka podpora je veeeelmi dolezita 🙂 Drzkajte sa...