Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

tinpet
17. sep 2008

Ha, Bay, rozumím tomu dobře, že třetí měsíc po braní duphíku už čekáš miminko? a navíc jsi špinila? téééda 🙂 nechci si dělat falešné naděje.... ještě počkám do zítřka, to bude třetí den po vysazení 🙂

katka444
17. sep 2008

dakujem babenky. ja mam zajtra 3 den po dufiku. a brali ste ho az po ovulke (tak ze ste si ju sledovali)? lebo mne kazal doky od 14 DC

katka444
17. sep 2008

tak mozno sa to natiahne ak ovu bola neskor 😒

tinpet
17. sep 2008

Katí, já jí beru od 16. dne do 24. dne (10 dní), takže teoreticky po ovu, vychází mi cyklus na 28 dní... ale ovu si nesleduju.... tak to jsme dvě, co mají zítra třetí den po vysazení 🙂 tak uvidíme 🙂

shaarka
17. sep 2008

caute baby... tak dnes mam zjest 3 ks a zajtra 3 ks a cakat na menzes.
a potom 14. - 25. den po 2 tabletky...
ma to niekto takto?

duphaston budem brat ze vraj kvoli nizkej hladine progesteronu... mam anovulacny cyklus. BT som si merala, u je graf... http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
prvy menzes, znazorneny na grafe, je este asi zotrvacnost po HAK.

co vy na to? som tu nova, potrebujem uvitat a poradit, ze kto je na tom podobne ako ja... a ci je to velmi zle 🙂

mirka93
17. sep 2008

Ahoj Shaarka. VITAJ!!!! 😀
No vyzera to na anovulacny cyklus. Aj ja mam asi take, hoci D uzivam uz druhy mesiac. Teplota je stale nejaka rozkolisana a nie a nie sa zdvihnut na dlhsiu dobu.
Ale moj pripad je predsa len trosku iny. V july som mala samovolny potrat 😢 a je asi mozne, ze mi nejake zvysne hormony este sarapatia s ovulkou. Tajne budem aj tak dufat, ze sa to zlepsi a coskoro sa nam to podari! Zaciatkom oktobra idem na kontrolu a chcem sa spytat na folikulometriu.
Drzte sa a snazte sa 🙂

evina0
17. sep 2008

Ahojte je tu este niekto v taktro neskorych hodinach? potrebujem od Vas pomoc.Potrebujem si zaspisovat meranie bazalnej telploty do grafu ale zatial co som nasla su grafi pisene len po anglicky a to ja neviem ani slovo.Prosim poradte mi ako na to..dakujem

bay
18. sep 2008

No ja som Duphik brala den po ovu, kt. som sledovala 😉
Budem drzat pasticky babulky 😵
(grafik je v albume 😉 )
Evina grafy su po AJ aj NJ, ale je aj nejaky cesky alebo slovensky server ale ten nepoznam 😅 Ked pojdes podla tejto stranky, tak by si nemala mat problem... http://merenibt.xf.cz/index2.html

shaarka
18. sep 2008

evina,
wunchkinder.net
alebo
fertilityfriend.com

idem sa asi prestahovat a cakat prispevky do temy, kde baby nemaju ovluaciu. to je moj problem, a vsade inde ovu maju, len netehotneju 🙂
ovu, kedy ma potesis svojou navstevou?

och
18. sep 2008

Ahojte žienky, chcela by som sa opýtať či sa vám stalo, že ste ani na 15 deň po dobratí Duphastonu nedostali MS? Pred chvíľou som si robila TT a nič negatívny. 😲 Tak som z toho jeleň. Dokina tvrdila že sa im ešte nestalo že by niekto nedostal do 14 dňa MS. Asi som prvá 😀
Ďakujem za každú skúsenosť

evina0
18. sep 2008

ahoj nathalinocka.mne po prvom balenie dupika dosla MS na 11 den.a teraz opet cakam zatial je treti den po dopapani dupika.No keby mrcha nedosla tak by som bola velmi stastnaaaa, no bude sa vidiet .Prvy krat som si merala bazalnu telotu a po ovulacii je uz 13 den dnes co mi teplota stupa alebo sa drzti okolo 37 C ale ako som citala tuna na nete telpota moze klesnut aj na 18 den...lebo vraj ak 18 dni teplota je vyssia moze zeny usudit ze je tehotna..no pochybujem tym aj ked sme snazilkovali 😒 .

shaarka
19. sep 2008

och,
stava sa vselico... mne tiez raz meskala, aj po duphastone, a ked som volala gyndoske do BA (bola som vtedy v KE), tak mi povedala, ze som bud tehotna, alebo mam cystu. skoro som pri tom telefone omdlela.
ale nastastie ani jedno a ani druhe sa nepotvrdilo...
takze cakaj a neboj. 😀

vidim, ze ten duphaston ma teda riadny obrat!

tinpet
19. sep 2008

Ahojky, Katí, tak jak jsi na tom? mě jako hodinky... včera ráno... Chjo ☹

shaarka
19. sep 2008

tinpet, koho sa pytas? aj ja som katka... 🙂
ja som vcera a predvcerom zjedla 3 a 3 duphastony, kedy mozem cakat MS?

tinpet
19. sep 2008

Ahojky, bylo to na Katku444 🙂 shaarka to ti nevím, já beru 2 denně vždy od 16 do 24 dne.. pak do 3 dnů dostávám MS... 🙂

bay
19. sep 2008

Tinpet... skoda ☹

tinpet
19. sep 2008

Bay, děkuji 🙂 tak další měsíc...... přemýšlím, že začnu zjišťovat, jestli mám vůbec ovulaci....

shaarka
19. sep 2008

tinpet, nemerias si BT?

tinpet
19. sep 2008

Vůbec, do toho se mi ani trochu nechce 🙂 jsem líná a navíc si v posteli před přítelem bazálku měřit nechci.... stydlín 😀 musím najít jiný způsob 😀

shaarka
19. sep 2008

mne to tiez bolo divne... zo zaciatku.
ale teraz po zazvoneni budika vybavim co mam, trva to tak max. pol minuty aj s odcitanim teploty a moj muz este ani poriadne nestihne otvorit oci...
BT je fakt uzasna pomocka... ani by si neverila.
precitaj si www.merenibt.xf.cz a budes uzasnuta...

tinpet
19. sep 2008

koukla jsem na to, moc děkuji za odkaz 🙂 slyšela jsem ale i o tom, že u doktora zvládnou ultrazvukem zjistit, na kdy vychází ovu.. při předpokladu, že mám cyklus 28 dní (což po duphíku mám), by to mohlo být dost přesný, ne?

lucka369
19. sep 2008

Ahojte baby.Je možné že by som mala ovulku až 20 den 28 DC?Ale beriem Duphaston.Ďakujem za odpovede!!!!

bay
19. sep 2008

Mozne to je. Ale to sa asi ms posunie 😉 a nedojde na 28DC ale az 35DC

lucka369
19. sep 2008

Ahoj bay:Myslíš že by sa mi menštr.posunula aj ked beriem Duphaston? 🙂

bay
20. sep 2008

Podla mna ano. Duphik len podporuje zvysenie hladiny progesteronu. A ten je prirodzene (pokial neni porucha v jeho tvorbe) po ovu az do ms dost vysoka aby si ms nedostavala skor ako cca na 14DC po ovu 😉
A ktore dni beries duphik?

lucka369
20. sep 2008

Bay beriem ich od 11 DC do 25 DC.A ja možné že poslednu menštr.som mala po nom len 2 dni?

mirka93
20. sep 2008

Ahoj Lucka, aj ja som to mala podobne. Po prvom cykle s D som mala ms iba 3 dni a aj to bolo velmi slabe. Tento mesiac som si merala bazalnu teplotu a az dnes mi konecne ukazalo, ze ovu prebehla. Dokonca sme vtedy aj snazilkovali, tak budem dufat, ze sa to podarilo a o cca tyzden, ak dovtedy vydrzim, vam oznamim vysledok.
Za predpokladu, ze budem mat cyklus zase ako minuly mesiac presne 28 dni, tak sa vysledok (ten negativny) dozviem mozno aj skor. Ale predpokladam, ze aj keby sa nam to tento mesiac nepoarilo, tak budem mat cyklus trosku dlhsi. Predtym ako som zacala brat HAK (davno pradavno) som mala cyklus tak 35 dnovy. Po vysadeni HAK to bolo strasne rozhadzane a niekedy mi aj 3 mesiace neprisla!

bay
20. sep 2008

Luci, pri brani D som mala vzdy slabsiu a kratsiu ms. Aj menej bolestivu 😉 takze to mozne je

evina0
21. sep 2008

Ahojte zienky.Tak mne ani druhe balenie Dupika nepomohlo k uspechu.Ale ako tak sa zacinam trosku orientovat vo sovjom cykle.Sice len prvy mesiac si meram BT no som uz trosku mudrejsia..Aj ked som mala asi ovulku podla poklesu teploty na 7 den aj sme snazilkovali,nic sa nepodarilo. Mala som po ovulacii celych 16 dni teplotu stale vyysiu no dnes mi klesla a aj sa dostavila mrcha ☹ .A bolo mi neskutocne zle,ako nikdy predtym.Telo sa trosku inak spravalo ako pri prvom baleni Dupika.No co uz, netreba podliehat panike a zivot ide dalej.Isto kazda z nas co tuzime po mimi sa podari mat ho 🙂 hlavy hore.Ja som si tento krat povedala ze nemozem mat vela stastia v jeden mesiac.Jedno stastie sa dostavilo,kupili sme po dlhej dobe pozemok po buduci domcek.Tazke sa zacneme naplno venovat tomu sa snad sa podari casom aj male mimi nech nam ma kto robit bordel v tom domceku.. 😉 a co vy ako ste na tom??

shaarka
22. sep 2008

caute baby, tak ja som zjedla 3 kusy duphastonu na 25. a na 26. den cyklu a teraz moj graf vyzera takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
co vy na to?
je mozne, ze ovu nebola a teplotu zvysil len duphaston?