Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

evina0
22. sep 2008

ahoj Shaarka moc neporadim ale mne dupik nezvysuje teplotu,ja ho beriem na 17 den ms 10 tabliet 1 rano 1 vecer.merala som si BT prvy krat a vysla uplne presne aj poles som ale uz na 7 den zaznamenala tak som usudila ze to bola ovulka aj sme snazilkovali a nic s toho 😒 .aj podla vytoku som si bola ista ze to bola ovulka.ale ako tuna na nete citam tak vela krat sa clovek aj zmili.mohla to byt u mna akoze ovulka ale predsa nebola uz som s toho blbecek..mozno ine zienky ti viacej poradia .papa

shaarka
22. sep 2008

ahoj, tak neviem, ale 7. den sa mi nezda na ovulaciu... ved len menzes trva par dni...
a co presne u teba znamena "BT vysla uplne presne"?

a ty z akeho dovodu uzivas duphaston?

evina0
22. sep 2008

Shaarka prepac prosim Ta zle cislo som napisala na 16 den od poslednej MS som mala ovulku.vtedy mi klesla Bt a hned na druhy den zacala stupat a takto to trvalo celych 15 dni a potom (prave vcera) mi klesla Bt a poobede som uz aj dostala mrchu.. ☹ tym som chcela povedat ze podla klesania a stupania som presne zistila pravdepodobnu ovulaciu.pravdepodobnu preto ze stale neviem ci pocas klesnutia Bt inak povedane v case ovulacie mam vajicko pripravene aby som otehotnela.Duphaston beriem na upravu cyklu hlavne jeho skratenie a tiez aj na podporu aby som otehotnela.V januari som vysadila HAK a potom som mavala neskutocne dlhe cykly alebo mi menzes dosiel len po vyvolavaciej injekcii. A ty koli comu beries Duphaston?? hm?

lucka369
22. sep 2008

baby je možné že mi duphaston oddaluje ovuláciu????

mirka93
22. sep 2008

Caute baby!
O oddalovani ovulacie neviem. 😒
Shaarka, aj mne vyznacilo ovulaciu na den, ked som si dala D po prvy krat v tomto cykle. Minuly mesiac asi ziadna ovu nebola, alebo som si asi BT merala nespravne.
Ku grafu mam taku poznamku, ze teplotu mohol zvysit uzivany progesteron, co D vlastne je. A teplota po ovulacii stupa, ked sa zvysi hladina progesteronu. 😖
Ale videla som presne takyto pripad a skoncilo to tehotenstvom!!! 😵
Tajne dufam, ze ta ovulacia naozaj prebehla. Zajtra mam 29 DC. Ovu bola asi na 21DC. Mam velke pokusenie urobit si test, ale este by tam zrejme aj tak nebolo nic vidiet.
Hoci ratam, ze to teraz este nevyjde, nadej zomiera az na cervenu!!! 😀

mirka93
22. sep 2008
evina0
22. sep 2008

Babenky kdesi som citala ze ktosi s teploty odratava?? Naozaj sa ma odratavat ked si meriem priamo v posve BT??Kaze rano presne v tu istu hodinu.
A Mirka 93 ja som mala celych 15 dni stupanie teploty alebo sa drzala okolo 36.9 a niekedy aj 37.2 som myslela ze mozno som aj tehotna ale nebola to pravda teplota na 16 den klesla a doslo TO . Ako som na inych forach citala zena zsiti ked ma 18 dni teplotu vyssiu, ze moze byt tehotna bez poklesu.A mali pravdu ze teplota moze klesnut aj tesne den dva pred tymi 8 dnami 😢

tinpet
23. sep 2008

Ahojky, mám dotaz, jak dlouhou máte MS po Duphastonu? mě se čím dál tím víc zkracuje... teď naposledy 5 dní, ale ten poslední den už fakt hrozně slabá...

lucka369
23. sep 2008

ahoj tinpet.ja beriem Duphaston tretí mesiac a menštruáciu mám po nom len dva dni,ale asi ho mám zle naordinovaný lebo mi oddaluje ovulaciu...

tinpet
23. sep 2008

začínám z toho být jelen... teoreticky ho beru až po ovulaci, ale netuším, jestli jí vůbec mám.... ☹ beru od 16. dne....

lucka369
23. sep 2008

ja ho beriem od 11 DC čo je podľa mna nedobre.ti by si ho mala brať asi dobre lebo ak máš 28 dnový cyklus tak by si mala mať ovulku 14-16 DC.

evina0
23. sep 2008

Mozem esre raz otazocku ? Odpocitava sa nieco s hodnoty pri merani BT?? Ked si zena meria priamo v posve? lebo som cosi kdesi na nete zahliadla,ale neni som si ista ci to je tak.Dakujeeem

lucka369
23. sep 2008

evina o tomto som ešte nepočula takže ti neporadím... 🙂

tinpet
23. sep 2008

no, teoreticky bych ovu měla mít kolem toho 14. dne... teď jsem si naobjednala ovulační testy, tak uvidím 🙂

shaarka
23. sep 2008

halo... tu som
tak ja duphaston mam brat od 14 - 25. dna cyklu, dva denne, ale este som kramy nedostala, takze som to ani nezacala brat. ale min tyzden som mala zjest dva dni po sebe 3 ks, co mi teplotu vyrazne neovplyvnilo - v tie dni som mala 36,5 a 36,6 a trosku stupla az potom...
dupha beriem asi na upravu cyklu, nech ich nemam 50 dnove. neviem. aj kvoli progesteronu, mam ho sakra nizko a ku koncu cyklu uplne najnizsie... :(

shaarka
23. sep 2008

a co s tou BT? nechapem otazku

tinpet
23. sep 2008

Shaarka, nebereš ho dost brzy?

shaarka
23. sep 2008

tinpet, tak to ti ja neviem povedat, ze ci skoro... preco myslis? mam velmi znizeny progesteron, takze asi preto... asi ze aby som mala pekne 28 dnove cykly... hm?

tinpet
23. sep 2008

myslíš, že neovlivňuje žádným způsobem průběh ovulace? nevyznám se v tom, ale v některý diskuzi si holky stěžovaly, že právě ovulaci ovlivňuje... možná se mýlím... já ho mám od 16. dne a mám taky 28 dní cyklus... ale v tomhle jsem absolutní laik 🙂

lentillkaa
23. sep 2008

ahoj holky. zbyby mi doma 3 balení duphastonu, jestli někdo má zájem, ráda mu je přenechám...

shaarka
23. sep 2008

lentillkaa IP

shaarka
23. sep 2008

tak mne sa nezda, ze by duphaston ovplynoval ovulaciu. pretoze duphaston je progesteron a ten sa berie prave preto, lebo ovu nebola a nevytvorila ho...

eba
23. sep 2008

...takže Duphason mi ani nenapomôže otehotnieť?

tinpet
23. sep 2008

teď jsem někde našla, že Duphík na ovu nemá žádný vliv... 🙂 no, Eba, to by mě taky zajímalo 😀

eba
23. sep 2008

☹ ale aspoň viem, že keď mi vynechá menzes, som tom.... Mám ho presný, že by som si hodinky mohla nastaviť podla krámov... 🙂 čo doteraz vôbec nebolo... aj vy máte....???

tinpet
23. sep 2008

já osobně ano... naprosto přesný...

shaarka
23. sep 2008

ja nemam. asi ani vobec. ☹

tinpet
23. sep 2008

Shaarka, jak dlouhé máš zpoždění?

shaarka
23. sep 2008

noooo strasne dlho som brala HAK, takze ked si spominam, tak niekolko mesiacov. asi po troch ma to prestalo bavit a isla som na agolutin.
inak ked si pamatam - 1.x som dostala v 15, potom o rok, potom o pol roka a potom o 5 mesiacov... a tak nejak som sa prehrabala k veku 18 rokov a zacala brat HAK. a odvtedy som necakala nikdy tak dlho, aby som vedela zistit, ze kolko jej to trva, kym pride...
takze predpokladam, ze strasne dlho.
tedaz som vysadila a dostala som na 31. den (asi ta zotrvacnost).
a odvtedy nic, dnes je to zas akurat 31. den (pricom na na 25. a 26. som zjedla duphaston po 3 ks a mala dostat do 3 dni menzes. nedostala som 😀 😀 😀
takze...
co ti iac napisat? 😀 😀 😀

tinpet
23. sep 2008

Tak to jsme na tom podobně 🙂 s tím rozdílem, že já je dostala jednou v šestnácti, pak půl roku nic, pak mi gynekolog předepsal právě kvůli cyklu HAK, v dubnu letos jsem vysadila a po 40 dnech šla na agolutin, pak na konci června znovu a od července beru Duphaston a je fakt, že je mám po něm jako hodinky.... 🙂