Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
29. sep 2008

aha...
tak oja dr nema ultrazvuk, ale kazala mi merat BT 😒

sirinka
29. sep 2008

shaarka a nemoze ta poslat na usg? najlepsie je podla mna pozriet v case predpokladanej ovulky, ci sa tam naozaj nieco chysta alebo nie...

shaarka
29. sep 2008

no anoo, asi moze... ale je mozne, ze u mna ovu moze prebehnut aj neskor ako 14. - 17. den?
ona ma na UZV neposlala, lebo vydedukovala, podla grafu a HP, ze ovu nemam...

sophy
29. sep 2008

ahojte, brala som duphaston pred otehotnenim pol roka, dva krat po tri mesiace, teda vlastne len 5 cyklov, lebo som nakoniec otehotnela, ale je pravda ze ako som po antikoncepcii nenapadne a bezbolestne dve tri kila zhodila, tak s duphastonom som ich rovnako nenapadne zase nabrala spat, ale to nevadi, rozhodne vsak necakajte ze otehotniete hned po prvom baleni, ono to chce cas...

shaarka
29. sep 2008

sophy...
a preco si brala duphaston? preco ti bol predpisany? ake si mala problemy?

sophy
29. sep 2008

nemala som po vysadeni antikoncepcie vobec cyklus, pol roka, len po vyvolavacke, doktorka mi dala injekciu, kazala mesiac cakat ci sa to rozbehne same, samozrejme sa nic nedialo, par mesiacov som bola takto na injekciach, lekarka to potom vzdala, ze by to slo same od seba, spravili mi hormonalnu hladinu, bola sice hranicna, ale v ramci normy, tak nasadila duphaston

shaarka
29. sep 2008

dik za odpoved...
a drzim palce 😉

mirka93
29. sep 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22b50c
Caute baby, tak u mna to vyzera vselijako. Ak sa nic do stredy nezmeni, tak idem k Dr. na kontrolu. Mam predpisany D na upravu cyklu.
Minuly mesiac to vyzeralo nadejne a cyklus bol presne 28 dnovy. Tento cyklus nie a nie skoncit. Uzivam D od 21. do 26. DC po jednej tabletke. Zjavne je to malo. Ma niekto podobnu skusenost?

smudlinka19
29. sep 2008

ahojte...mne prepísala lekárka duphaston na prevenciu pred potratom.....v maji 08 som potratila a teraz som zas tehu tak sa tešíme ale D mám brať pre prípad...

sisipetka
29. sep 2008

mirka93, ja som mala Duphaston teraz prvy cyklus a ms som dostala az na 36 DC. A to ho mam nasadeny od 15 do 25 DC 2 x denne. Uz som si aj myslela, ze budem tehu 😉 , lebo teplota sa drzala hore, no potom som dostala horucky a uz sa nedalo z BT grafu nic zistit. No co uz, uvidime ako dalsi mesiac.
A moje prve pocity z Dufika? Zatial sa vaha drzi, nervy su ok a vyrazky neboli. Tak dufam, ze jediny vedlajsi ucinok bude pozitivny tehu test 😉

shaarka
30. sep 2008

dobre ranko...
baby, tak ja este s duphastonom neviem poradit, este som ho nezacala brat, ale budem 14. - 25. potom dam vediet.
ja dnes takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

evina0
30. sep 2008

ahojte.Ako tak citam kazda n vas ma dake vysetrenie a mne lekar nerobil ani hormpnalny profil.Nechodil mi meznes len po injekcii po vysadeni HAk alebo bol veelmi dlhy cyklus tak mi dal ten duphaston.Po prvom baleni som dostala mrsku az na 39 den ale po druhom uz na 31 den.Zatial som trpezliva no ak sa ani po tretom baleni nic nepodari tak pojdem ku nemu a budem si ziadat dake vysetrenia.V marci mi robil sono a spominal ze bud mam malo progestrogenu a preto ten menzes neni taky ako ma byt alebo je to tym ze mam uzsii priechod pri vajecnikoch kedze som brala dlhoo Hak.Ale vraj mam byt trpezliva a priechod sa casom zvecsi ked budem normalne mavat menzes.Zatial mu doverujem ale ak to pojde takto dalej tak ma uz nahneva ak mi neporobi vysetrenia aj ine.Sharka ti beries prve balenie Dupika??

shaarka
30. sep 2008

cau evina, tak sme na tom velmi podobne... 🙂
aj ja som trpezliva, ved sa nikam neponahlame, nie? 😀
asi som to uz pisala stokrat, ae napisem este raz. niekedy v juli som vysadila HAK a potom som dostala menzes na 31. den. vedela som ale ( z minulosti), ze to je len zotrvacnik 🙂 a tak som isla k Dr a ta mi urobila hormonalny profil, tam zistila, ze nemam ten progesteron (co je vlastne nasledok anovulacneho cyklu) a taktiez nasadila duphaston.
niekedy na 25 den (akurat ked som tam bola po vysledky) mi kazala zjest 3 ks a na druhy den 3 ks a cakat na menzes. a ze ked dostanem, tak potom mam brat 14 - 25 den 21 ks denne. ale zatial len takam, cakam, lebo dnes uz je 38. den a este stale nic... tak rada by som uz brala duphaston, aby sa mi aspon (ako pisu ostatne baby) cyklus skratil... a potom sa uvidi. budem si dalej merat BT a ak neuvidim ziadne zlepsenie (lebo teraz mam teploty takmer pocas celeho cyklu viacmenej rovnake)................... tak potom sa uvidi. takze pockam na 3 relativne normalne cykly s duphastonom a ak nic, tak budem rozmyslat nad navstivenim poradne, co ako sa to vola a uz aj moj muz bude musiet ist na vysetrenie... 🙂

veronica1986
30. sep 2008

ahoj baby, som rada ze som tuto temu nasla. Mne nasadila lekarka Duphaston na upravu cyklu, my sa ale snazime o babatko, nebude vadit ak budem uzivat D a otehotniem??

sirinka
30. sep 2008

veronica mne ho doki predpisuje prave na lepsie uhniezdenie babatka, lebo v prvych tyzdnoch tehu krvacam

veronica1986
30. sep 2008

😀
dakujem

evina0
30. sep 2008

shaarka normalne som ta nespoznala ze s kym si pisem ked si zmenila fotecku.No ja som Hak vysadila v januari..odvtedy len same vyvovalavcky som mala a teraz duphaston.ten mne pomaha teda aspon na skratenie cyklu.ja s vyvolavaciek som presla takto..dostala som injekciu menzes dosiel tak do 10 dni a na 17 den som brala uz duphaston.po prvom baleni dosiel na 39 den a po druhom uz na 31 den.Musis byt trpezliva,snad aj tebe pomoze.no ci mi upravil aj progestrgen fakt netusim.ja pockam este jedno balenie a potom dokiho navstivim co dalej ak sa nic nepodari.Ved aj tu BT si meriam aby som vedela kedy je cca ovulacia.
Veronica aj ja beriem duphaston na podporu k otehotneniu.nie si sama kazda druha tuna tiez berie len koli tomu.

evina0
30. sep 2008

shaarka inak mne na urychlenie aby som dostala menzes pomohlo cervene vinko,najlepsie v horucom kupeli ale POZOR ak je zena tehotna moze potratit takymto sposobom.

mravvcek
30. sep 2008

ahojte aj ja som brala duphaston,otehotnela som ale zaroven nam prestalo byt srdiecko a teraz po 7 mesiacoch som zmenila lekara a rozhodol sa zacat s duphastonom,potom ak sa nebude darit tak stimulacia a potom CAR.No snad to nebude potrebne a podari sa nam to co najskor,ja vraj nemam pravidelnu ovulaciu,takze je problem.Ale najdolezitejsie je verit v to a potom sa to podari samozrejme s pomocou lekarov.Drzim vsetkym palceky

v.slniecko
30. sep 2008

Ahojte,
brala som duphaston na podporu tehotenstva 11-25 den (teda dnes vecer beriem poslednu tabletku 🙂 ) .....na zaciatku som necitila ziadne vedlajsie priznaky, ale asi od 18. dna mi zacalo byt po nom zle...hlavne, ked som vyhladla 😕 ... a objavil sa mi intenzivnzy bezfarebny vytok ( co som nikdy nemala)..a este jedna vec mi nejde do hlavy... lady tester (mikroskop na urcovanie ovu zo slin) mi teraz ukazuje stale plodne dni... neviete nahodou, ci to moze byt tym duphastonom?
..inac nam vsetkzm drzim palce... 😉
vdaka za rady..

sisipetka
30. sep 2008

slniecko, ja beriem tiez Duphaston a robila som si cez ten lady tester sledovanie ovu - no a mne neukazovalo nic. Takze asi liekmi to nebude 😖
Bezfarebny vytok moze byt aj plodny hlien....ale tiez nie cely cyklus.

evina0
30. sep 2008

slniecko alebo sisipetka kde ste si kupili ten Lady tester(maly mikroskop)?? ja som ho videla tuna na nete a stal okolo 800 sk ? ci ste ho zohnali v lekarni? lebo u nas ho nemaju.dakujem.

v.slniecko
30. sep 2008

ahojt evina.. mali by ho amt bezne v lekarnach..ja som si ho kupila v lekarni v BA, Karlova Ves..stal 301 Sk 😀

faluska
30. sep 2008

Ahojte, pre 7 rokmi som brala duphaston - na nízke endometrium, parlodel na vysoký prolaktín, clostilbegit na ovuláciu, pregnyl na podporu. po trištvrte roku som to vynechala na radu doktorky, že si mám oddýchnuť od pokusov na otehotnenie 😖 , po dvochmesiacoch som otehotnela. teraz beriem estrofem, duphaston a clostilbegit prvý meisac, od inej doktorky, úplne mi dáva lieky naopak ako pred tým. Dúfam, že to teraz pôjde lahšie ako ten prvýkrát, lebo doktorka nejako nechápala, prečo to nevychádza. Všetkým Vám prajem nech to ide rýchlo a hlavne bez vedľajších účinkov. 😅

shaarka
1. okt 2008

faluska,
dik za pozitivny priklad, aspon mne to strasne dava silu 😵 a prajem vela zdravicka a ziaaaadne komplikacie 🙂

mirka93
1. okt 2008

Caute baby, tak nam sa to tento mesiac nepodarilo. Dnes som sa objednala k Dr. a rano mi klesla teplota a je to tu! To sa mi stava tusim pravidelne. Co sa mam objednat az o 9 mesiacov? 😀
Ale graf je celkom pekny, aspon sa budeme mat podla coho orientovat tento mesiac!!! 😵
http://www.fertilityfriend.com/home/22b50c
Drzte sa!!!!!

shaarka
1. okt 2008

mirka, tak konecne niekto s takym dlhym cyklom... ovu ti vyznacilo takmer ako mne 😀 a si si ista, ze mas ovu? sa pytam len tak, pre seba, lebo ja pravdepodobne nemam. ale zas ty mas krajsie teploty 😀
beries nejake lieky?

shaarka
1. okt 2008

ahaaa, nasla som D od 21. dna
a teda ovu mas?

faluska
1. okt 2008

Ahoj, ja som chodila na sono každý mesiac, čiže ovu bola vždy sledovaná, keď sa berú tieto stimulujúce lieky môže dôjsť aj k vzniku cisty, čiže aj preto to sono. Teraz, keďže sa snažíme o druhé dieťatko len prvý mesiac som bola dva krát v 14 deň ovu a v 16 deň, pekvapilo ma, že pred tým som mala síce aj dva folikuly ale boli podľa doktorov malé 16 a 18 mm, teraz hneď na prvý raz bol 21, chcem sa ešte opýtať, či aj vy máte problém, keď nedostanete menzes, sa vyhádžete ako pubertiačky, dosť ma to otravuje. keď sa mi konečne vyčistí pleť za dva týžde som zasa vyhádzaná, nemáte náhodou skúsenosť s nejakou dobrou kozmentikou na tento problém, mne pred tým pomáhal len jedna značka. ale je dosť drahá. ďakujem za odpoveď. Ale robí sa to len pri tom duphastone, teda keď to beriem.

prettybaby
1. okt 2008

ahojte baby, po dlhom case pisem. davam si od MK pohov, lebo na psychiku mi nepomahal.
teraz prvy mesiac neberiem duphik.
faluska, a Ty si prvykrat otehotnela dva mesiace po vysadeni a nemyslela si na otehotnenie? a to sa ako da? 🙂 porad🙂 lebo ja sa snazim, nemyslim, ale uplne sa to neda 🙂