Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
2. okt 2008

tak si drzime palce. uz sa neviem dockat, kedy prejdu 2 tyzdne a budem brat.
zatial si skracujem chvilu dokladnym zaznacovanim vsetkeho mozneho do grafov, patranim po liekoch, citanim, vzdelavanim sa... 🙂

faluska
2. okt 2008

Ahoj opäť, to sú vlastne vaječníky, v ktorých folikuly nie sú schopné dozrievať každý mesiac, sú poukladané v špirále nie ako pri normálnych vaječníkoch. môže za to viac mužského hormónu, a ten nešťastný prolaktín, prolaktín sa vlastne normálne má zvyšovať pri otehotnení, aby zamedzil potratu, a tiež pripravuje tvorbu materského mlieka. tak isto sa zvyšuje pri strese, takže, keď má žena stres, môže to ovplyvniť aj plodnosť. Prajem príjemný večer. 🙂

shaarka
3. okt 2008

faluska, ..........booze, tak sa obavam, ze to bude aj moj problem. zatial nemozem hovorit s istotou, ale anovulak + zvysene hodnoty testosteronu a prolaktinu = presneto, o com pises. :/
dik za fundovanu odpoved. takto polopatisticky (ako na gympli) mi to este nikto nevysvetlil 😀

faluska
3. okt 2008

Ahoj shaarka, no takto mi to vysvetlila doktorka pri prvom dieťati 😀 , ešte mi povedala, že dieťa bez liekom mať nebudem, tak som sa jej rozplakala, ona na to, že nemusím byť vôbec smutná, lebo maternicu mám vaječníky tieš, len upraviť správne fungovanie hormónov a je to. Ináč, že je omnoho viac žien s týmto problémom ako si viem predstaviť. je ondokrynológ, takže asi vedela o čom hovorí. Moja doktorka mi ale povedala, že ak má 100 žien tento problém tak sto žien môže kľudne otehotnieť 😉 , len žiadny stres a veriť. 🙄

bocianka
3. okt 2008

ahojte babenky, ja som skoncila 6te balenie dufiku, zajtra by som mala dostat ms a citim, ze pride 😒 faluska a ty si brala ake lieky pri prvom dietatku? to naozaj moze stres ovplyvnit plodnost? no ja som posledny polrok stale v strese 😠 pekny dnik inak prajem 🙂

shaarka
3. okt 2008

ak to je aj stresom, tak neotehotniem nikdy... 😒
iba ak by som mala byt nonstop naliata, lebo alkohol jediny ma vie zbavit stresu tak, ze mi je fajn, nebusi mi srdce (az ked mam opicu), som uvolnena a hned spim 😀

bocianka
3. okt 2008

😀 shaarka
ako dlho sa snazite?

shaarka
3. okt 2008

zatial len od jula, ale ani sa to neda oznacit snazenim, lebo sa na to nesustredime, skor na moj cyklus 😒

bocianka
3. okt 2008

tak to je pohodicka 🙂 s dufikom je cykuls vyborny, aj ja som mala s tym problem

shaarka
3. okt 2008

ale na ovu predpokladam, ze nepomaha :/

shaarka
5. okt 2008

hm?

bodzlomu
5. okt 2008

shaarka na ovu duphik naozaj nepomaha na to beru baby vraj clostylbegit ci ako sa to pise....tak si daj urobit vysetrenia, ci ovu mas alebo nie, ale predpokladam ze ano....potom ti clostyl netreba .....
duphik ma pomoct uchytenie oplodneneho vajicka...a uchranit zenu pred spontannym potratom 🙂

shaarka
5. okt 2008

tak podla Dr ovu nemam, ale ona to videla len podla HP - a ten mi brala na 4. 11. a 18. den cyklu, co je podla mna malo, lebo akurat ten merany cyklus bol 40 dnovy. cize vysledky mohli byt skreslene, pretoze aj ovu som mohla mat aj neskor podla mna - ako mi to vyzistil napr. FF graf - az na 26. den, ci kedy.
no a okrem HP je o anovulacnom cykle presvedcena aj z merania mojej BT - ale tiez len do polovice 40 dnoveho cyklu (vtedy som u nej bola). takze ja si myslim, ze aj ked som mala nejaky dlhsi cyklus, ovu mohla byt... aspon dufam 😉
neviem. vsetko sa uvidi, ked budem mat kratsie cykly.

mary.la
5. okt 2008

shaarka, Duphaston je naozaj dobrý na úpravu cyklu a to niekedy na otehotnenie úplne stačí, ale čítala som aj príspevky od báb, ktorým cyklus vôbec neupravil a ako píše bodzlomu, na vyvolanie ovu je naozaj Clostilbegyt ... bežne lekári nasadzujú najskôr Duphaston a potom by bolo asi najlepšie odsledovať cykus pomocou uzv, volá sa to folikulometria a robí sa pribl. na 11.,14. a 18. DC, toto vyšetrenie potom absolvuješ aj počas celej liečby Clostilom, pretože to je už dosť veľká dávka hormónov a niekedy to narobí s organizmom šarapatu, ale dúfam, že to nebude tvoj prípad a že úplne postačí Duphík 😉

evina0
5. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed
Shaarka podla minuleho cyklu by zajtra mala byt ovulka tak sme aj dnes aj vcera snazilkovali,no neviem ci sa cosi podari.mala som v uplynulych dnost bolesti vo vajecnikoch ale uz nemam.casto zacinam rozmyslat ci ta ovulka byva,tak ako aj ty za dva dni zacinam tretie balenie dupkia,kiez by na nico pomohol ☹

ingulik
6. okt 2008

ahojte...zabrdnem aj trosku do tejto temy, kedze aj ja som brala Duphaston. Prvykrat od 14.dna cyklu 2x denne 1 tbl, po dobrati som o dva dni dostala mrsku. Dalsi cyklus mi po dobrati duphastonu meskala 13 dni...uz som sa videla ako mam brusko 😅 a teraz posledny krat mi meskala tyzden.... hma asi je to u kazdeho individualne...ale snazime sa dalej 🙂

shaarka
6. okt 2008

evina,
tak podla grafu to na ovu este nevyzera, aj ked min. mesiac to bolo zhruba v tych dnoch... neviem, nejake velmi vysoke sa mi zdaju tie tvoje zaciatocne teploty 😒 ale cim viac tym viac (toho keksiku 😉 )

mary.la
Dr. mi robila hormonalny profil, presne ten 4., 11. a 18. den. hodnoty vysli samozrejme blbe, ale ja som stale viac a viac presvedcena, ze keby mi vrala krv este aspon 2x, tak by tie hodnoty boli lepsie. pretoze cyklus bol 40 dnovy a graf mi vyznacil ovu takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
skratka si myslim, ze Dr. urobila unahleny zaver - povedala, ze nemam ovulaciu. ale ja som ju upozornovala, ze 18. den nemusi byt uz po ovu, ale este pred nou... co myslis?
akurat som si doniesla krvne vysledky, idem si urobit graf.
asi som ju mala poziadat, aby mi brala krv aj nadalej, az kym nedostanem menzes. len tie vysledyk by boli podla mna spravne. takto to vyzera, ze mam vsetkeho malo (ale to bolo pred ovu)...............

evina0
6. okt 2008

shaarka tak dnes mi Bt padla na 36,5.zatial nemam ziaden pocit pobolievania,ani hlien so nepostrehla ako v minule mesiace.tam bol hlien ako bielok a docitala som sa ze je to najplodnejsi hlien aky ma byt.bude sa vidiet 😖

shaarka
6. okt 2008

no vidis, to je fajn.
takze ovu by mohla byt uz napiklad zajtra 🙂

evina0
6. okt 2008

Snad mas pravdu shaarka.len ci ti krpani preziju 😀 Lebo dnes ani zajtra s drahym nebudem ☹ Zajtra zacinam 3 balenie Dupika a snazim sa uz neprejedat po nom ale nastastie nemam take zracie dni stale, len daktore.Ale nedokazem odolat sladkemu.Aj som kupila posilovaci stroj na brucho no neni casu cvicit na nom a nemam taku pevnu volu aby som sa denne donutila. 😠 Sice drahy je teraz so mnou spokojny ved celkom aj ja sama ale je vidiet tie 4 kilecka.mam teraz 59 a vyska cca 172 cm

shaarka
6. okt 2008

Spermie sú schopné oplodniť vajíčko ešte 3-4 dni po pohlavnom styku. Ideálne však je, ak sa spermie dostanú do pošvy ženy 1 deň pred tým, ako dozrie vajíčko vo vaječníku (tzn. 1 deň pred ovuláciou). Naproti tomu, schopnosť vajíčka oplodniť sa, je časovo obmedzená na pomerne krátku dobu. Je to asi 20 – 24 hodín po ovulácií. Ak teda nedôjde k pohlavnému styku v dobe 5 dní pred ovuláciou a nanajvýš 24 hodín po ovulácií, je tehotenstvo takmer vylúčené.

shaarka
6. okt 2008

a s tou vahou to mas super, nerob si predsa starosti, ja mam strasnu nadvahu, podla bmi dokonca obezitu :(

evina0
6. okt 2008

shaarka to som si uz nastudovala o tom oplodneni.bude sa vidiet co a ako.inak poobede mi bolo akosi blbo v podbruslu ale len chvilku ako keby som mala dostat mrchu.divny pocit.a teraz uz som opet fit.ja si moc hlavu s tou vahou nerobim ved som chuda akurat sa mi zacala robit trosku pneumatika okolo brucha inak zadok mam maly aj nohy chude.denne chodim dost na bicykli.ale ta pneu,ma znervoznuje 😀 Ked som v maji pochudla a mala som len 52 po chorobe povedala som si ze sa na vahu nebudem stazovat a vidis to par mesioacov a zase som neni spokojna.No ja mam aj zly rezim jedenia do 18.00 v praci sa moc nenajem a vecer sa napcham az dojdem domov 😅

faluska
6. okt 2008

Ahojte, no moc dobre si to nepamätám ako som to presne brala, ale viem, že mi tiež doktorka pred 7 rokmi brala krv persne v takom slede ako shaarke a až podľa toho teda zistila, že mám zvýšený prolatkín, ktorý bráni ovulácii, čiže, keď je takáto diagnóza, nie je ovulácia, preto je aj men. nepravidelná, chýba vraj nejaký spúšťací reflex, zažala som brať najprv duphaston od 5 dňa cyklu, men. prišia, potom parlodel na znženie prolaktínu a až na druhý meisac prišiel clostilbegit a nakoniec asi v šiestom mesiaci snaženia aj pregnyl a nič. 😖 teraz beriem 1*1 clostylbegit od 3 do 7 dňa ovu, astrofem 2*1 od 5 dňa ovu - furt, a duphaston od 15 dňa ovu 2*1 a tiež stále, mám ísť zajtra na krv, čiže úplne opačný postup, tak dúfam, že toraz to nebude tak dlho trvať. 😀

mary.la
6. okt 2008

shaarka, tá ovu môže byť naozaj aj neskôr. Ja ju zase mávam skôr ako na 14.deň, ale ja mám opačný problém, príliš krátky cyklus, sotva 25 dní aj s Duphastonom. A už som čítala od veľa dievčat, že ovu mávajú až na 16.- 18.deň a tiež si myslím, že ten dlhý cyklus mohol mať na tie výsledky vplyv. Do tých záležitostí s prolaktínom sa moc nerozumiem, ale mala som spolužiačku na výške, aj tej na to prišli až po viacerých vyšetreniach, nasadili liečbu a teraz má krásneho trojročného synčeka.

shaarka
7. okt 2008

prave uvazujem, ci nebudem brat duphaston az po "ovu", ktoru mi vyznaci FF graf...
hm?
preco by som ho mala brat od 14., dna, ked vtedy este ani LH a FSH neurobili svoju pracu a ovu ma prist az okolo 26. dna? 😎

evina0
7. okt 2008

shaarka nevies mi poradit alebo aj niekto iny preco mi nejde do fertilityfriend.com prihlasit neukoncilo mi to ked som tam uz 16 dni prihasena?? prave som si zacala robit graf a koniec vyhlasuje mi tam chybu a neprihlasi ma tak teraz neviem ako si mam dalej znacit BT do grafu ☹
Shaarka ja ti s tym branim Dupkia nepomozem ja poslucham ako lekar nakazal,dnes som opät zacala 3 tretie balenie a tak polhodinku po uzity tablety ma dost moc natahovalo a bolo zle ale po chvilke to preslo.stalo sa mi to viac krat za zaciatku noveho balenie ale postupne si asi telo zvyklo.a ci bola ovulka neviem 😢 pretoze zatial som tento mesiac nepostrehla taky hlien ako po ine mesiace..

evina0
7. okt 2008

holky uz som nato prisla mylila som si g´heslo preto ma nepustilo dalej ach ta blba klavesnica bola prepnuta na anglicku.. 😀

mary.la
7. okt 2008

baby, neblbnite s tým duphíkom, on nebrzdí ovu. Ja som ho brala od 11. DC a od 5.-9.DC Clostibegyt a každý cyklus som bola na uzv a ovu vždy bola!!! a ešte jedna skúsenosť, dr. mi ho najskôr nasadil od 17. DC a potom od 15. DC a nakoľko sa mi v týchto cykloch vždy vytvorila cysta, presunul mi to na 11.DC a odvtedy mám pokoj a pravidelnú MS a to som vtedy ani Clostil nebrala. Tá cysta nebola nikdy nejako nebezpečná, vždy sama tak za 2 týždne praskla a odišla s MS, ale bolo to vždy nepríjemné, MS meškala, brali mi krv na tehotenské testy,lebo dr. mal vždy podozrenie na MM tehotenstvo/3x/ a raz ma za to poslal aj na týždeň do nemocky na pozorovanie, jasné, že mi nič nebolo, cysta praskla a vytiekla - nuž ale takto nemusí reagovať každá z nás, každá sme iná, tak vám všetkým želám veľa úspechov s duphíkom 😉

bodzlomu
8. okt 2008

mary.la
hm tak to si si toho tiez dost zazila 😒
Jasne ze D nepotlaca ovulaciu, on vlastne ani nie je progesteron v pravom zmysle slova...
kazdy kto si riadne podrobne precita pribalovy letak sa o tom docita.... je len skoda, ze tie moznosti uzivania D tam nie je viac, ja som napr. moj sposob v letaku "nenasla"... ale je samozrejme na doktorovi aku frekvenciu urci.....
ale ja sa priznam tedea,ze ja s mojim lekarom nie som spokojna!!!
a ak sa do decembra nic nebude diat, tak skusim ist na nejake vysetrenia k inemu dokimu, lebo tento mi este nezobral ani len krv!!!! a to beriem D uz skoro rok!!!