Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
29. okt 2008

jankabo
jezis ty si trdlo! no jasne ze hej!
v ustach je teplota skreslena, nizsia. skoda. mala si vydrzat cely cyklus na jenom mieste.
teraz je to uz jasne - aj vidno, kedy si si zacala merat tam dole 😀
16. den 🙂

jankabo
29. okt 2008

Ten 27 deň som mala až po ten 30 den taký hlien ako ovu, prvý deň krémový,potom bol ťahavý a 30 deň bol lepkavý.
to znamená že ovu teoreticky mohla byť???? A tie bolesti čo som si myslela a pichanie, bolesi hlavy, že akože na
mrchu mohli byť aj to že je ovulacia????

shaarka
29. okt 2008

jasne
takze graf si poplietla 😀

shaarka
29. okt 2008

teda chcem povedat, ze FF graf sa poplietol, pardoooon 😀

jankabo
29. okt 2008

Čo to znamená v mojom prípade, že nemám ovu????? ☹ ☹ ☹ ☹

shaarka
29. okt 2008

ale ved si sama povedala, ze si mala lepkavy hlien - ten 27 - 30 den kludne mohla byt ovu. a to je dalsi indikator okrem mas tam pekny vzostup.
pozri - ukazala si graf, ale nepovedala si, ze si zbabrala meranie. a ani si nepovedala, ze aky hlien si mala. takze tieto veci ti jasne urcili ovu. a pripadne este krcok - ale s tym skusenosti nemam.
teraz cakaj na MS, pravdepodobne pride na 40-45 den.
ale ak by si predsalen ovu nemala, tak to znamena vselico - ale na to neprides sama. ak by sa to opakovalo, ak by si nemohla otehotniet, alebo ak by sa ti nieco nezdalo, tak sup k doktorovi. bud ti predpise duphaston, ako asi 99% doktorov, alebo ti spravi hormonalny profil, anamnezu, ultrazvuk a tak. normalka.

evina0
29. okt 2008

ahojte babule tak som dnes bola u lekara zte sa objednam a hned ma aj vzal a po rozhovore mi stiahol duphaston to neni dobry asi ked mam cykli aj tak 39,31.37 dni a dostala som LUTENYL..nema s tym ktosi skusenosti?Mam hlavu v smutku prtoze nechecl robit horm.profil vraj este nie dostala som tieto tabletky mam brat na 17 den cyklu a po dvoch baleniach sa mam stavit.ako citam pribalovy letak ta sa nemozu brat v tehotnosti myslite zi mi ku nej vobec pomozu??????vraj nato ze som brala duphaston a mala taketo dlhe cykli tak mi napomohol ale uplne nepomohol nemizu byt take cykli dlhe mali byt po duphastone tak do 30 dni idealne 28 dni a to ze raz mam skor a raz neskor ovulaciu to moze byt ked som mu povedala ze si meram aj BT a zhruba aj pokles aj stupanie a lunm. fazou sedi.ach jaj co teraz .. ☹ ☹

evina0
29. okt 2008

este otazocka bral niekto lutenyl a pomohli mu tieto tabletky k otehotneniu? alebo dake forum poznate kde sa docitam viac?? hladam a zatial ziedne forum o Lutenylu som nenasla ☹ ☹

shaarka
30. okt 2008

evina, tak to mi je luto...........
inak nie som odbornik, ale vobec sa mi postup tvojho doktora nepaci! vobec vobec. ako moze nasadzovat hore dole, co si zmysli - bez toho aby ta vysetril? ???

lutenyl je tiez isty druh progesteronu, tu si precitaj:
http://www.nobel.sk/PIL.aspx?what=pil&code=47059

vobec si nemyslim, ze Dr. postupuje spravne, ale on ma titul, ja mam iny 🙂
drzim palce

evina0
30. okt 2008

shaarka som s toho nestastna .vcera sme sa s priatelom bavili ze ako mi moze davat len tak lieky bez toho aby spravil vobec hormonalny profil a zistil ci mi porogestrgen chyba.alebo v com je vobec chyba.podla neho asi ovulacia byva a vraj ak sa po 2 baleniach lutenylu nezadari tak bude ma sledovat 2.3 krat v case asi ovulacie ci vajicko dozrieva a ci vobec je.Natahuje cas a mam s toho hlavu v smutku no som laik tak neviem ci mi spravne dal ten lutenyl.vsade citam ze je na oddialenie menzesu a upravu cyklu.kiez by mi pomohol.jemu sa nezdali aj tak cykli boli dlhe ako napr 37 dni duphaston mi ho ma skratit na 28 dni vraj neni dovod mat dlhsie pretoze on ovulacia neovplyvnuje.ale sme sa s drahym dohodli ak to pojde takto dalej po novom roku vyhladam noveho lekara a hotovo.pred koncom roka to uz nejdem riesit aj tak malokto ma teraz vezme.
A o to lutenyle som nasla kopec veci len nie taketo forum ako o duphastone 😒

shaarka
30. okt 2008

http://www.zdravie.sk/sz/forum/509/1/2/424210/1...

a zadaj si lutenyl tu do vyhladavaca, vyjde ti par tem, kde sa baby o lutenyle bavili. pripadne zaloz novu temu.

bocianka
31. okt 2008

kuk, baby ja som vysadila uz duphaston, brala som ho 6 mesiacov a doktor, ze mam vyskusat a dat si pauzu. a samozrejme uz mi neprisla mrcha, bez nej asi neotehotniem, co? 😒

bublinka11
31. okt 2008

Bocianka a nemozes byt teraz tehu, ked neprisla???
Ak nie, tak to je fakt smola, zrejme si telicko nedokaze niektore hormony vytvarat samo ☹

bocianka
31. okt 2008

bublinka ach bodajby to bol ten dovod 🙂 ale nemyslim, ze by to zrovna vyslo, ked vysadim D, to by bola velka nahoda.
jo, asi to tak vyzera.. co uz

shaarka
31. okt 2008

bocianka, a preco nemerias BT? zmeraj si zajtra rano aspon - hned budes mudrejsia 🙂

moa
1. nov 2008

ahojte baby,vsetky tu pisete o uzivani Duphastonu a veci okolo neho.Chcela by som vediet ci ma daktora z vas nejake neziaduce ucinky nan.mne sa obavil biely vytok z bradaviek, neviem ci je to normalne ale na pribalovom letaciku nic take nie je pisane.ak mate skusenost poradte prosim

bocianka
1. nov 2008

ahoj moa, takyto neziaduci ucinok sa u mna neprejavil, ale nemyslim, ze by to mohol sposobit D. ako dlho ho uz uzivas?
ja som si vsimla len zvysenu chut do jedla, co mi potvrdil aj doktor.

shaarka
1. nov 2008

bocianka, tak ako? 🙂

septenpunctata
1. nov 2008

baby, neviete mi poradit?prosim.... 17.6 som mala missed abort. Co sa tyka menzesu mi nabehol po zakroku v poriadku, nemala som ziadne komplikacie, jedine vsak co ma trapi je spinenie pred menzesom....mavala som ho aj pred otehotnenim. Bojim sa, ze to malo za vinu, ze babo sa nerastlo. Moj pan doktor mi dal Duphaston, ale cim dalej ho uzivam to spinenie mi uz zacina skoro 7 dni pred odletom. Co pred tym bolo 2 dni, a ani som tomu nedavala ziadny vyznam, som si myslela, ze sa rozbieha menzes.
Nemala by som ist na nejake vysetrenie ? bolesti nemam, mam ist k doktorovi, alepo pockat este....

septenpunctata
1. nov 2008

sorry, oprava pred menzesom...zacina spinenie...

shaarka
2. nov 2008

septenpunctata
skus napisat do inej temy - do missed abort napr.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tuto sice baby maju skusenosti s duphastonom, ale myslim, ze ty si speci pripad. 🙂

evina0
2. nov 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed
Ahojte babule tak ja mam po menzese a cakam na 17 den a zacnem s Lutenylom. Duphaston uz nemam, leka usudil ze mi nestaci.Pevne verim ze vie co robi a ked nie po novom roku odchadzam k inemu lekarovi ak sa mi nepodari otehotniet.Mam taky zhon v posledne dobre aj koli sadbe ze si ani neuvedmujem ze za par mesiacov uz budem manzelkou a snad uz aj buducou mamicku.taak veeelmi si to prajem a teda aj vam vsetkym to prajem 🙂 🙂

bublinka11
2. nov 2008

Ahojte, aj ja mam len 1 neziaduci ucinok a to tu zvysenu chut do jedla. Pocas uzivania som toho teda pojedla...horsie nez PMS... 🙂

lenok
2. nov 2008

ahojte... ja neviem ol ziadnych vedlajsich ucinkoch - ale citim maternicu alebo podbrusko - ako balon, ci co... a pichanie a bolesti pod rebrami aj vpredu aj vzadu. zajtra idem na kontrolu k dokimu, tak sa ho opytam...

moa
2. nov 2008

ahoj bocianka,ja ho uzivam este len druhy mesiac.trosku mam ale obavy moja dokt mi ho nasadila a ani mi pred tym neurobila ziadne vysetrenia.som odcestovana v zahranici ,preto sa mi s nou zle kontaktuje a vzdy ked idem domov a objednavam sa na kontrolu ,tak aspon cakam dajake vysetrenie ved vie ,ze mam problem a nic.vazne uvazujem ,ze zmenim dokt

bublinka11
2. nov 2008

Lenok tak potom napis, co ti povedal, tieto pocity mam aj ja, hlavne podbrusko ako balon, ale skor ich pripisujem prichadzajucej mrche...

lenok
2. nov 2008

bublinka... ale ja mam po mrche, skoncila som tuto stredu, tak neviem, okrem toho ma bolia zily na nohach, ako pred "vecami". akoze PMS cely cyklus? no, tak to sa teda opytam... ☹

shaarka
3. nov 2008

moa
duphaston v podstate ublizit nemoze, lebo napomaha uhniezdeniu oplodneneho vajicka, berie sa aj v prvom trimestri, upravuje cyklus a nepotlaca ovulaciu.
takze mohla ti ho nasadit aj bez vysetrenia - i ked bez hormonalneho profilu je to dost odvazne, lebo duphaston sa dava podla specifickeho davkovania - podla toho, co ti je.
napr.:
dysmenorhea (bolesti pocas menstruacie) - 2x denne 5 - 25 den cyklu,
endometrioza - vyskyt maternicovej sliznice mimo maternice - 2-3x denne 11- 25
amenorea - vynechanie MS 1x denne setrogen 1-5 a 2x denne 11- 25 duphaston
premenstruacny syndrom - 2x denne 11 - 25
nepravidelny cyklus - 2x denne 11- 25
hroziaci potrat - 4 tablety na zaciatok, potom 1 tabl. kazdych 8 hod.,
neplodnost sposobena nedostatocnou cinnostou zlteho telieska - 1x denne 14 -25 (aspon 6 neprerusovanych cyklov)
atd atd

stingray
3. nov 2008

sharka nikdy som nevidel nic take zazracne ako DUPHASTON to si fakt myslis ze to je univerzalne na vsetko? radsej ako davat synteticky progesteron do tela a umelo tak porusovat hormonalnu hladinu tak sa mi zda ako lepsia moznost ist cestou udrzania funkcie zlteho telieska (samozrejme endometrium musi byt v tip-top stave) a tam je duphaston podla mna nepouzitelny........zlte teliesko prezije tak max 12dni pocas tejto doby caka na impulz v podobe choriogonadotropínu hCG a ten je pritomny v dostatocnej miere iba ak je pritomne embryo uz v kontakte z maternicou......takze DUPHASTON ano ale iba ako kvalitativna priprava vystelky maternice co sa tyka zlteho telieska tak tam mas tieto moznosti:

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/ucinn...

moa
3. nov 2008

ahoj shaarka,ja beriem D 14-25 2x1denne,akurat som dovolala s mojou dokt a ta mi povedala,ze ten vytok z bradaviek mam zo stresu.neviem co na to povedat,pretoze sa mi to robi od vtedy co som zacala uzivat D a toto vsetko som jej aj povedala.potom mi este povedala,ze ked pridem domov aby som sa objednala ,ze mi spravi test na prolaktin.vies daco blizsie o tom,ja o tomto este nemam tolko info ,ale idem skusit pozriet na nete ci najdem daco konkretne ku tomu 😉