Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
5. nov 2008

och, tak mne brali krv na 4., 11. a 18. den cyklu - a Dr. predpokladala, ze ovu mala prist (ale ja si myslim, ze aj tak prisla neskor).
no a na prvy odber som mala FSH sice vyssie ako LH, ale len tesne. a dalsie odbery som uz mala FSH nizsie ako LH. ale podla mna dost nizke. na tretie meranie som mala FSH len 4,3, pricom v ovulacnom piku je to hodnota 10- 20.
no a LH maximalne z tych troch merani 7,3 ...ale vravim, ze asi mam dlhe cykly, takze ak by merala dalej, dalsie odbery, aspon dva, tak by sa hodnoty asi roznili...

och
5. nov 2008

no prvy krat ti neviem povedat to mi robila obvodna ani vysledky mi nechcela dat okopcene a toto druhe bolo 24 DC tak mi teraz v CARe urobia medzi 2 az 5 DC a to ani srnka netusi kedy to dostanem

hej hej hovorila doki ze ako prisla tak odide ale hned po MS mi urobi kontrolny ultrazvuk ci tam ostala a ked ano tak pri laparke mi to vyberu

inak vam poviem ze tych folikov som tam mala pozehnane jedna basen

och
5. nov 2008

ja si aj tak myslim ze je to kazdu chvilu ine
som si nasadila gynex a femigard si myslim ze tu cystu mam z tych prirodnych pripravkov ked ja som na take nikdy nebola som cisty masozravec ani zeleninu moc nemusim a vzdy som bola fit ako ryba

evina0
5. nov 2008

shaarka ja som sa nevzdala len som sklamana s lekarov ako napr mne daju duphaston a po 3 baleniach zase lutenyl bez toho aby mi spravil vysetrenie.hormonalny profil.Ja sa nikdy nevzdavam v ziadnych veciach prave naopak vybojujem si po com tuzim ale jasne len to co sa da,neni som zase rozmaznana.Ako som napisala vyberiem dve balenia lutenylu a mozno len jedno a ak sa nic nezmeni menim nekompromisne lekara a hotovooo.Aj priatel tak usudil bol vytoceny ako ma dupuje hormonmi a ani jedno vysetrenie ktore by cosi potvrdilo nespravil.Mam teraz toho nad hlavu vybavujem si celu svadbu sam a este aj papiere co mozem k stavebnemu povoleniu pod domcek.preto som casto az moc unavena a sklamana ze sa za niecim zenieme a male zatial nikde.Ale mam hlavu hore a vravim si vsetko ma svoj cas a isto mi Pan Boh raz napomoze aby som sa tesila s rastuceho bruska. 🙂 🙂 Vzdy kazdemu ochotne pomozem aj v praci tak snad aj mne on pomoze.Meriam nadalej BT a cez den ked nezabudnem kuknem sliny cez mikroskop.teraz sa mi ako meni struktrua ale na plodne dni to zatial neni .

evina0
5. nov 2008

shaarka este cosi v maji som prekonala zapal kliestovu meningoencefalitidu( zapal mozgovych blan) s opuchom mozgu a ani tam som sa nevzdala a bojvala keby som tak neurobila teraz nepisem.3 tyzne nevedeli co mi je aj ked priznaky boli jasne a cele 3 tyzne ma nahanali po vysetreniach a prehadzovali ako zemiak a mala som 40 stupnove teploty az to zaslo tak daleko ze ma skoro v bezvedomi prevazala urgentne zachranka.teraz su obvidny a iny lekari opatrny na vsetko akurat moj gynekolog posobi na mna ako blbec.preto uvazujem o zmene.Po chorobe som mala dodzubanu aj krv ,vsetko ale teraz som uz uuplne OK 🙂

och
5. nov 2008

evina nestracaj cas a chod hned teraz k inemu ten ti vsetko porobi vsetky vysetrenia tie hormony ti aj tak necha jest aspon zatial pokym on zvoli iny postup a na vysledky niektore sa dost dlho caka tak aspon budes robit viac veci subezne
ta doki bola uplne nadsena ze ja mam vsetko porobene a nemusime cakat na vysledky a hned co starky vypudi zo seba spermosky ich dame zamrazit a do pol roka sme tehu 😀

taka sam rada bambulky ze sa nieco uz konecne pohlo ze ani ta cysta mi nevadi

bublinka11
5. nov 2008

Evi, ja som sa rozhodla, ze po vybrani duphastonu pridem k Dr. aj s grafmi a budem od nej chciet, nech mi porobi vysetrenia, pripadne posle draheh na spermiogram...dovtedy asi neriesim, nemam co...

och
5. nov 2008

bublinka a kolko ho mas este brat?

bublinka11
5. nov 2008

Este 1 mesiac ☹

shaarka
5. nov 2008

bublis, tak to dobre robis. aj ja tak urobim. ale dam si este 2 - 3 mesiace s duphastonom. ved sa neponahlam, nie? 😀

och
5. nov 2008

no ja som teraz mala dobrat posledne 6ty mesiac ale doki povedala nech este dam jeden mesiac kvoli tomu aby sme aspon ako tak mali tu ms pod kontrolou nie ze sa mi to zase natiahne na 61 dnovy cyklus

bublinka11
5. nov 2008

No ja mam kratku LF, tak preto ho beriem...uvidim, dnes som 10 DPO... ci sa mi to natiahne 🙂

och
5. nov 2008

bublinka a na to ti ako prisla, ze mas kratu LF podla grafu?

bublinka11
5. nov 2008

Nie, robila mi sono a bola som 15 DC a mala som maly folik...a to uz druhy krat.

och
5. nov 2008

iba jeden?
si ich tam nemala viac?
hm to asi ja ich mam preto tak hojne ze mam to PCO

bublinka11
5. nov 2008

A co to je PCO?
Ja som mala len jeden, ale myslim, ze 1 je O.K.... 🙂

shaarka
5. nov 2008

ale to, ze si mala na 15. DC maly folik, neznamena, ze mas kratku LF!!!!!
????????
to znamena, ze mas oneskorene dozrievanie folikulov, ale nic spolocne s LF to nema...

och
5. nov 2008

to je syndrom polycystickych vajecnikov a to znamena ze mi nepraskaju folikuly aby z nich mohlo vajicko vypadnut tak ich tam mam teraz chudatka vsetky natlacen pod jednou skurpinkou a nemozu puknut tak preto mi to musia laserom narezat nech popukaju

shaarka tiez si to myslim

bublinka11
5. nov 2008

No ale ja mam ovu az na 20 DC a kedze MS prichadza tak na 29 den, tak tym padom mam LF len 9 dni a to je vraj malinko. Aj tu ovu som mala podla mna na 20 DC vyvolanu duphastonom. A este dalsia vec, ktora s tym suvisi, mam dost silny PMS...tak 8 dni pred MS mi zacalo byvat zle a skoncilo to ked som dostala, to sa mi az tak ulavilo...tak aj preto mam duphaston!

och
5. nov 2008

hm to som este nepocula snad ty doktorkovia vedia co robia, mne nasadila dufik od 17 do 24 DC co je tiez nestandartne

bublinka11
5. nov 2008

No ja som ho mala prave podla toho foliku od 20 teho dna cyklu, kedy predpokladala ovu, a aj tak bolo...teda myslim 🙂

evina0
5. nov 2008

babule moje dakujem za radi a velmi si ich vazim.tento mesiac sa s drahym nalpno posnazime nezanedbame plodne dni a ked s toho nic nebude idem k inemu lekarovi a poprosim aby spravil vsetky vysetrenia.Problem je ten ze u nas v meste neni az tak s coho vyberat ako som sa s kamoskami rozpravala.Sice jeden je ale ten bude brat po novom roku az.. 😒

shaarka
6. nov 2008

bublinka11
nejake zmatky su v tom tvojom zdravotnom stave...
ovu sa v ziadnom pripade neda vyvolat duphastonom... ten obsahuje umely progesteron. progesteron vzniky po ovulacii a produkuje ho zlte teliesko. takze ak by sa ti chcelo, napis este raz - co o sebe vies, ake vysetrenia mas spravene a ako dlho si merias, prip. grafy. hm?

bublinka11
6. nov 2008

Shaarka takze este raz...ak chces graf, tu je:
http://www.fertilityfriend.com/home/231e12
Bola som u Dr. a ta mi povedala, ze mam na 15 DC maly folik a ze skor ako o 3 dni nepraskne, ze mam zacat brat duphaston od 20 DC. Na ten den mi vysla aj ovulka, jednak podla teplot a robila som si aj ovu testy. Ten duphaston mi dala jednak na predlzenie LF a jednak aj na predmenstruacny syndrom, ktory som mavala, ale aj mavam, takze neviem, ci mi pomoze, ked ho budem dlhsie brat. Eto vsjo... 🙂

shaarka
6. nov 2008

aha. no tak to je ok, to sa mi pozdava. ze ti urobila UZV. graf mas dokonaly 😀
tak uz len ostava drzat palce a silno verit.
neznamena to ale, ze kazdy cyklus mas rovnaky. ale aspon mas ovu a vysoke tepltoy - to je super .)

bublinka11
6. nov 2008

Ja viem, zacala som merat len prvy cyklus. Ja som sa tomu dost branila, verila som, ze to vyjde samo...v mojej rodine sa totiz baby len na chlapov pozreli a uz boli tehotne. 3 sestrenice sa museli vydavat... tak som predpokladala, ze ja budem nieco podobne... 🙂

evina0
6. nov 2008

bublinka 11 ja som si o sebe myslela to isto .sestra nemala s otehotnenim ziaden problem.svagrina dokoca brala HAk prvy mesiac a aj ine.. ako sa vravi obtreli a boli v tom. 😒 Ja som si tiez zacalka merat Bt asi tak 3 cykly.brala som 3 mesiace duphaston a tento mesiac idem brat lutenyl a silnoooo sa snazilkovat 🙂 🙂 Sme dohodnuty spriatelom az tento mesiac sa nic nezadari menim lekara ktory mi snad spravi vsetky vysetrenia az nemam hlavu ako melon tak ako teraz. 😠

bublinka11
6. nov 2008

No ja teraz upenlivo cakam MS, po nej este raz duphaston a potom hned na 12DC idem k Dr. a idem ju poprosit, nech to riesi, uz mi to ide fakt na mozog...sibe mi 🙂

moa
7. nov 2008

ahojte baby,ked citam tieto riadky je mi z toho dost smutno.babatko je ta najvacsia radost aka v zivote moze byt a ako vidim a citim na sebe vobec nie je jednoduche ho splodit.
ja som si vzdy myslela,ze ked sa snazim zit zdravo a starat sa o seba bude to jednoduche 🙂 ,ale zivot si robi ako chce.vysadila som HAK minuly rok a chcela som sa na par mesiacov vycistit od nej a potom,ze zacat.sranda bola ale ta,ze po par mesiacoch mi MS vobec neprisla.no a skoncila som ako vacsina z vas na Duphastone bez akychkolvek vysetreni. ☹
stale ale roznyslam nad jednou vecou,ak mozete tak mi poradte.ja uzivam Duph od 14 do 25dna,ale to potom znamena,ze on mi zabranuje ovu ked ho beriem takto.zacala som si meriat aj teplotu,ale je to zvlastne lebo za poslednych 12 dni mam skoro stale rovnaku,nerozumiem tomu.
😒

evina0
8. nov 2008

moa duphaston nezabranuje ovulacii.Je na podporu otehotnenia a ked aj ostane tehotna na udrzanie plodu.Kolko beries uz duphaston?? ja som ho brala tri mesiace ale mavala som 39 din 31 alebo 37 dni alekar usudil ze zmeni iny liek a tak teraz uz coskoro zacnem brat lutenyl.takisto mam uz vo vsetko chaoz ale verim ze na kazdu sa raz slniecko usmeje a tiez aj na mna a budeme ram mamicky.Drzim palceky..ink aj mne sa stavalo ze som mavala niekedy par dni po sebe rovnaku BT kukni si grafik .papa