Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

evina0
13. nov 2008

shaarka ja nemam az tak casu stale len nad tym rozmyslat mam toho ako som uz pisala nad hlavu a som aj rada.
bublikna11 nejden strasit ale ja som po prvom baleni dupika mala slabu MS cca2 dni a potom len spinenie no zato po druhom ci tretom neskutocne krce.silnu MS az prepac za vyraz take kusy..a tak som zvedava co bude tentikrat dne som zacala Lutenyl uzivat.
dragi 27 to duphastonom asi nebude skor si si poblizila.alebo si nebola mozno dostatocne vlhka.mne sa to tiez niekedy stalo.zalezi ako ste santili 😀
Shaarka dnes mi padla teplota kuk na graf,dala som do grafu a ziaden kriz.no pocity vo vajecnikoch su take vselijake aost ich citim.

bublinka11
13. nov 2008

Evi tak ti prichadza ovulka, tak dnes by ste sa mali s drahym poriadne vysantit 🙂
Tak dobre Evi, co sa MS tyka, tak je to asi u mna O.K.... takuto mavam bezne, tak snad vydrzi aj dalsi cyklus...

shaarka
13. nov 2008

evi, je velmi pravdepodobne, ze prisla ovu, ak teda zajtra a pozajtra teploty pekne stupnu...
tak sa snazte 🙂

dagi27
13. nov 2008

Preveze s tou vlhkostou problem nebol, uvidim aku dostanem odpoved od gynek. len mam obavy, lebo chceme babatko

evina0
13. nov 2008

bublinka praveze u mna nebyv laba MS pravidelna len ked som brala HAK preto ma to zaskocilo ale bola som aj rada len dalsie cykly mi to vynahradili 😝
Santili sme s drahym vcera a az zajtra budeme splou dnes musim ist vecer po praci makat a zarabat korunky 🙄
Boli by sme stastny kedy sa koonecne cosi ukuchtilo.NO akosi neverim uz len v kutiku duse. 😖
dragi 27 aj ja som si vtedy myslela ze bola dostatocna vlhkost ale asi ee ked mi poblizil na krcok maternice a do toho tie krce boli priserne az palive. no ja som sla hned rano k lekarovi a zistil aj zapal co som absolutne nepocitovala.ale tźa par dni uz som bola fit.Neboj hlavu hore a netrap sa bude fajn len treba lakara navstivit a nie mu pisat.ja som sa uz ponaucila ze radsej si vyedim hodiny v cakarni ako mu volat 😠

dagi27
13. nov 2008

Urcite by som rada nastivila svojho lekara,len ked ho mam na druhom konci Slovenska,ale ked to neprejde,tak si vybavim tu nejakeho.Ako dlho sa snazite otehotniet? ja som si myslela na zaciatku,ze ked zacneme naplno,tak sa to podari hned a ako vidim ,nie je to take lahke 😝

bublinka11
13. nov 2008

Evi budem drzat palceky 🙂
Dagi no my uz pol roka...a tiez som myslela, ze to pojde jednym supom 🙂

evina0
13. nov 2008

babenky moje to sme si kazda myslela ze to pojde na prvy sup. ja neberiem HAK od januara a najskor som si chcela dat telo do poriadku a az vtedy som zistila same problemy.casto sme asi plodne dni preflakli kedze sme az tak spolu nebyvali s priatelom ale naplno sa snazime cca 4 mesiace a tento mesiac vynimocne snazilkujeme o dusu 😀 😀

dagi27
13. nov 2008

Jedna kamaratka ,ktora je velmi mlada, otehotnela hned a to sa nesnazili a davali si pozor ,este chodi do skoly januar ma termin ,narodi sa jej chlapcek, asi tie ,ktore sa velmi sleduju a na to myslie,tak im to nevide,ako ti co si uzivaju a maju to na haku,tak sa to podari hned na prvy sup 😉

evina0
13. nov 2008

drahi ..hej to mas pravdu.ale berme to takto ze to je ako dar po niecom veelmi vytuzenom a oto viac si svoje deticky budeme vaaazit.A radu nech nemyslim nato som dostala nejeden krat .preto som sa zamestnala na vsetky starny a uz sa moc nesedujem.teda snazim sa 😅

dagi27
13. nov 2008

Ja tak isto, nemeram si baz.teplotu,nic si nezapisujem, kedy mam alebo nemam plodne dni, ale niekde v hlave to mam zakotvene ,, chcela by som mat babatko,, ale snazim sa zamestnavat si svoju mysel, vela som citala,ze k tomu aj pomaha uplna vyrovnanost a trosku sportu a vela cerstveho vzduchu 🙂

evina0
13. nov 2008

dragi ja si zase radsej meram BT a sem tam kuknem sliny pod mikroskopom ci mam plodne dni.Takto som ako tak pokojnejsia ked viem ze mam ovulaciu.a az prehnane sa tomu uz nevenujem

dagi27
13. nov 2008

Ja vzdy zistim ,kedy mam ovulaciu, ked mi ide von az taky hlien, tak viem,ze to bude asi ono 🙂 , moja kamaratka otehotnela pocas menstruacie, takze je to individualne u kazdej z nas, v mojom bruchu su momentalne akesi prevraty,neviem preco to uz neprechadza

evina0
13. nov 2008

dragi neviem co sa moze diat v brusku u teba ale u mna je asi ovulacia aj podla vcerajsieho hlienu aj podla dnesneho pokesu teploty a aj podla pichania vo vajecniku tentokrat v lavom 😅

dagi27
13. nov 2008

Panecku, tak toto ja vobec neovladam 🙂 , ja si stale len myslim,ze asi mam ovulaciu, len ked raz budem tehotna, tak sa obavam porodu, lebo ked to aj niekde vidim,tak uff

shaarka
13. nov 2008

porod, to hej, to je silne kafe... staci si precitat ine temy 😀

dagi27
13. nov 2008

🙂 Som tu nova,tak sa rozhliadam aj po inych temach a je ich tu dostatocne dost

evina0
13. nov 2008

teploty si znacim do grafu a ten mi pomaha a hlien som tak 3 mesiace do zadu zacala pozorovat ked som sa asi az prehnane vela chcela o sebe dozvediet.a ze mam zakazdym s ineho vajecnika uvolnovanie vajicka sudim podla bolesti a tiez aj podla dlzky cyklu napr ked vajicko ide s laveho mam ovulaciu na 16-17 den a ked s praveho tak minule mi graf dal na 25 den ovulaciu a lutealna faza sedi cca 12 az 16 dni a mam menzes.A co sa tyka porodu si poviem zvladli to iny a maju aj dalsie deticky tak to musim zvladnut aj ja..horsi porod ako mala sestra som este nezazila a nepocula a dnes mi vie povedat aj napriek tomu vsetkemu by som opet mala dietatko ..je to slniecko a dar ktory tra nauci bojovat uz len koli nemu v zivote.a ked si na dne a kuknem na synceka ktory ma teraz 5 tak bojujem dalej v zivote.vsetko sa da len treba chciet. 😎

evina0
13. nov 2008

sharka ako sem tam kukam si aj v inych temach no ja nato nemam casu ☹ a radsej si vravim cim menej viem tym asi lepsie pre mna.sedela som vela na nete a studovala o ovulaciu,hliene a cim viac som vedela tym som mala hlavu ako melooon az som si povedala stoooop a teraz mi je lepsie 😲

dagi27
13. nov 2008

Pekne si to napisala, je to krasny dar, len nie kazdy si ho moze dopriat, ja som myslela po tych 6 mesiacoch snazenia, ze nebudem asi moct mat deti, ja som zatial nebola na ziadnom vysetreni, pred 2 mesiacmi, som mala taky divny pocit,tak som si kupila test a boli tam 2 ciarky a tyzde na to som zacala silno krvacat a take kusy zo mna vysĺi , tiez som bola z toho vyhukana 😲 ,ale potom som bola v pohode

shaarka
13. nov 2008

evi, hej, som v grafoch BT a este v chudnucej teme 🙂
a aky mala tvoja sestra porod?

kvila
13. nov 2008

ahojte dievcata, citam tu vase prispevky a slzy sa mi tisnu do oci od dojatia. Ja mam synceka a o druhe babo sme tiez prisli, bolo to hrozne smutne, ale celu dobu ma drzal ten silny pocit, ze doma ma caka moje milovane dieta a manzel, tak sme to preboleli a teraz cakame zas a ovela viac sa vsetkeho bojim, beriem aj Duphaston, som v podstate rizikove tehu, kvoli tomu potratu, a co je najhorsie, mam zakazane dvihat vsetko tazke, ale to doktorom nedojde, ze dvojrocne dieta nedotiahne k umyvadlu, nevlezie do vane, musim dvihat a nosit aj kociar, tak neviem... snazim sa setrit ako sa da, ale aj tak sa bojim. Verim, ze to prejde, ked zacnem citit pohyby babatka. Urcite ma to postavi na nohy. A prajem vam vsetkym, aby ste sa nevzdavali, naozaj, bojovat o babo stoji za to, aj keby vas to malo stat vsetko usilie a co sa porodu tyka, je to v pohode, ja som trpela 9 hodin a viem, ze sa to aj tak da a dokonca to cloveka ani nezabije 🙂

evina0
13. nov 2008

kvila ak smiem vediet v ktorom mesiaci si o babenko prisla? ak nechces nevrav.Drzim palceky nech toto druhe vynahradi vsetky ranky na srdiecku .neboj bude dobre.Bolo by fajn keby aj manzel pomahal s malym ci rodocia pokial sa da a vktorom mesiaci si teraz?.Deticky som ja vzdy milovala aj ked su s nimi aj tapenia ale tie su postradatelne.Ked som bola na dne a lezala v nemocnici vo velmi zlom stave a dosla sestra s syncekom a mal vtedy tri rocky tak ma objal a zacal vraviet ze sa mam nebat a coskoro sa uzdravim.doniesol mi vtedy kopec sladkosti lebo vedel ze ich mam rada.Su to 3 roky a ked si nato spomeniem slzy mam v ociach A aj teraz opet v zlom stave a s opuchom mozgu co som bola v maji s kliesta v nemocnici zase dosiela povedal ze drzi palceky az som coskoro zdrava a budem zase doma a tie jeho ocka 😵 😵 😵 .dodalo mi to silu bojovat v zivote .Ja sa neviem vzat niecoho bojujem ako sa len da vo vsetkom co je spravne.A staasne sa tesime az budeme mat svoje.Su podla mna silnejsie sily ktore vedia c robia ..tam hore..
Sestra mala priserny porod najskor ju nehali cca pol dna trapit tlacit a ked neslo tahali maleho za hlavicku a kedze nic tak v poslednej dobe robili cisrsky a pritom mala mat len cisarsky ale nase zdravotnictvo je uuubbbooohhheeee.Poznam to aj na sebe koli nim som skoro zomrela..
Takze hlavky hore babule verim ze budeme si raz spolu aj vimienat fotecky s detickami. 🙂 🙂

kvila
13. nov 2008

evina, babo nam odislo ked bolo v 7. tyzdni, viem, mozno aj "dobre" ze tak skoro, ze som si na tehu nestihla tak zvyknut, ale bolo to planovane a velmi sme ho chceli, aj kvoli tomu, lebo Olimu uz fakt velmi chyba surodenec. Teraz som uz v 16. tyzdni, takze to najhorsie mame za sebou a verim, ze to bude fajn. S pomocou rodicov u nas je to teraz dost blbe, lebo svokrovci prerabaju byt a byvaju u nas a manzel im chodi vzdy z prace pomahat. Vsetci chodia domov okolo 21:00 takze som skoro sama. Sem tam mi pomaha mama, ale ona ma 2 zamestnania, takze tiez sa neda spoliehat. V dnesnej dobe si proste musi tehulka pomoct ako vie, zial.
To s tvojou sestrou je obdivuhodne, za napriek tomu, co s nou robili este chce deti, ja som tiez dost nahnevana na zdravotnictvo, zvlast na porodne a novorodenecke sestry, daktore by sa viac hodili na obliekanie mrtvol na patologiu, ich pristup by sa tam hodil najlepsie, tiez som si s nimi uzila. Teraz budem velmi vyberat, kam pojdem rodit.

kvila
13. nov 2008

Jeej, a teraz ma napadlo, ktore ste veriace, patron snaziliek je svaty Gerard. My sme sme sa s manzelom k nemu modlili iba 1 mesiac a uz to prislo 🙂 Viem, nikdy som nepatrila k naozajstnym snazilkam, ale ved skuste 😉 A keby nahodou nepomohol, tak este saleziansky svaty, Dominik Savio a najnovsie som sa dopocula, ze aj sv. Rita, patronka beznadejnych pripadov je zaroven patronka buducich matiek 🙂 Tak tolko z duchovneho kutika 😀

evina0
13. nov 2008

kvila ja verim v Pana Boha ale na cirkev ako taku mam svoj nazor.aj sa pomodlim aby babenko sa coskoro postastila.pred tyzdom sme mali prvy nauku na sobas a padla tema planovanie rodicovstva a cirkev vela veci som si s roho odniesla domov.no vsetky nie nakolko mam aj na to svoj nazor. 😉
Sestra by chcela mat kedy niekedy babeno isto ale neviem..je totizto rozvedena kedze jej ex ju mlaitil ako orech a ze ma syna zistil az po rozvode dovtedy bola ako hracka chvilku ho bavil potom dal stamprlik a siel do noci akoze na trening...bol to proste kok.... Od nej cerpan velmi vela rad a sil ked som na dne.Je strsia a ma spravny pohlad na zivot. 🙂 🙂

eba
14. nov 2008

Ahojte baby, ja by som sa chcela opýtať, že či ste pri braní Duphasonu pribrali? Bo moja váha po ´pol roku stúpla o 12 kg. No a cítim sa hrozne. Myslím, že aj kvôli tejto nadváhe sa potom nedá otehotnieť...Hmm?

lenok
14. nov 2008

Ahoj eba... ja som zase velmi chuda a moze aj to byt pricina, preco sa nam nedari... 12kg je dost... ale ja by som bola krv a mlieko 😀 😉
ja mam tiez pocit, ze priberam od duphiku... teda na vahe nebadam, ale na nohaviciach... nedbala by som...

evina0
14. nov 2008

eba ano ja som pribrala ale bolo to tym ze som mala chut stale jest.ale ked som citila hlad, pila som potom skor vodu alebo tak nejak odolavala som jedeniu inak by bola so mna gulka.teraz ho uz neberiem a vaha klesa ale je to aj tym ze mam v poslednej dobe neskutocny zhon a koopec vybavovania a nemam az tak casu jest. 😅