Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

eba
14. nov 2008

lenok, kvôli čomu berieš duphík?
evina, ako dlho si ho brala? Na čo?
Ja ho beriem kvôli nepravidelnej menzes, ale najradšej by som to už vynechala.

evina0
14. nov 2008

eba brala som ho 3 mesiace na skratenie cyklu kedze som mavala 60 dni 55 dni ako kedy alebo mi menzes prisiel lenpo injekcii.a hlavne na podporu k otehotneniu.ale skratil mi cykly na 39 dni potom na 31 dni a naposledy na 37 dni tak lekar usudil ze mi nestaci anevyhovuje a akurat vcera som zacala s lutenylom.mam zatial na dva mesiace tak som zvedava co sa udeje tentokrat.mna s duphastonu boleli aj velmi prsia a ked som ju zjedla tak ma hodinu natahovalo alebo sa mi tocila hlava.a mal skratit v raj cyklus na 28 dni a kezde sa tak nestalo dostala somlutenyl.ak si precitas par mojich prispevkov do zadu tak zistis ako mne duphaston pomohol... len na skratenie lutearnej fazy teda spon moj nazor kedze mavam aj ovulaciu nepravidelnu 🙄 🙄

moa
14. nov 2008

ahojte kocky stalo sa vam pocas uzivania duphiku,ze ste sa viac potili.ja sa v noci budim na to,ze mi neuveritelne horuco idem sa zblaznit,uz som si aj teplotu merala ,ale bola v poriadku.volala som mojej doktorke ci je to mozne z tej choroby a ta mi povedala,ze nie pokial nemam teplotu.tak som jej este povedala,ze beriem duphik a ona mi povedala aby radsej zavolala mojej gyn.,ale tam mi to uz teraz nikto nebral
je to mozne, aby mi bolo takto .duphik som dobrala pred 6dnami a akurat mam MS,ale neuveritelne slabu a ani ma nic neboli ☹

evina0
16. nov 2008

shaarka nevies mi poradit ci mohla byt ovulacia aj ked mi to graf nepotvrdil ty krizom?? uz sa mi to raz stalo pred 2 mesiacmi

evina0
16. nov 2008
shaarka
16. nov 2008

ahoj evina,
tak pozeram na tvoj graf a vsetko sa vyriesi potom, ako zadas este aspon dve teploty. ovu mohla byt aj 17. DC alebo 19. DC. mysim, ze ak budes mat pondelok a utorok teploty vysoke, tak ti vyznaci 19. DC. uvidis. drzim palce. ***

evina0
16. nov 2008

shaarka dakujem velmi pekne za odpoved.Inak teraz po lutenyle mi nebyva tak divne ako po duphaston ani neviem ze ho beriem len sem tam mam akysi divny pocit taku nevolnost .ked som brala duphaston tak som ju tiez mala ale ovela dlsie trvala ako teraz.isto je to tym navalom hormonov.A ty si ako natom s duphastonom a ms??

shaarka
16. nov 2008

tak ja som brala teraz 12 dni po sebe, vidis to v riadku Meds, oznacene P.
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
necitila som nic specialne, len mierne bolesti a divny pocit v podbrusku, uz som si zacala namyslat, ze som tehu 😀 no a teraz ocakavam MS. ak nedojde do piatku, v piatok budem testovat. 🙂 ale neverim, to by musel byt pri mojich skaredych teplotach asi zazrak. 😉

evina0
16. nov 2008

shaarka ako tak kukam tak ti graf ukazuje zakazdim iny den ovulacie.ani som netusila ze je to tak mozne ja viem ze ja mavam raz skor okolo cca 17 dna a raz az na 25 den cyklu.odsledovala som si to uz, aj graf mi to potvrdil.dovtedy som netusila ze naozaj zalezi ktory vajecnik pracuje.s ktoreho sa uvolnuje vajicko.skusala som taku vecicku dat dva dni dopredu do grafu teplotu 38 a ukazalo mi ze na 19 den bola ovulacia.teraz uz len dufat ze naozaj aj bude takato vyssia a ze snazilkovanie s priatelom stalo zato 😵 😵 Neham sa prekvapit no pravdu povedat neverim tomu.Zacala som byt v tomto skepticka trosicku.Ale nezufam raz sa nam to isto podari 🙂

evina0
16. nov 2008

shaari a este nieco co sa tyka toho mikroskopu a slin .teraz asi tyzden kukam ci sa meni struktura..mala by vyzerat ako vraj papradie aj obrazok tam je v navode prilozeny.Ja som na sebe postrehla ze sa struktura zmenila ale az taka vyrazna ako pisu v navode zase neni.sem tam je naznak ale ked porovnavam navod tak sa to lisi.No som rada ze na prvy mesiac a zhruba v case ovulacie sa zmenila.ze neni rovnaka. 😵 😵

shaarka
17. nov 2008

evi, tak neviem, ale asi sa vyklaslem na ten mikroskop, a radila by som to aj tebe. citala som vela nazorov uzivateliek, ze nie je presny, ze skresluje a ze ak si ho len tak zo srandy otestoval chlap, tak mu vysli plodne dni... 😀 😀 😀 😀 😀
ovu testy idu do penazi, ale su spolahlivejsie. skus zainvestovat a kup si na http://www.levnetesty.cz/
ak budes testovat kadzy druhy den, tak ovu prepast nemozes. pride (ako som uz pisala) do 24 - 36 hod. po prvom pozitivnom teste.
pa

moa
17. nov 2008

ahoj shaarka ja som si tiez vcera kupila ten mikroskop idem ho tiez vyskusat,ale este sa radsej poistim tym,ze ak mi mikroskop ukaze ovu alebo ,ze mam pred ovu skusim si dat pre istotu aj ovu test,otestujem sa 2x aspon budem vediet ci funguje alebo nie

evina0
17. nov 2008

shaarka mne sa sliny menia.a zeby som ho dala vyskusat drahemu ma naozaj nenapadlo.Moj nazor je ze pomoze trosicku ukazat plodne dni ale uuplne nie.Keby som sa mala takto chranit pred otehotnenim tak by som to naozaj neskusala.Neni 100% ako som si myslela.no neva nestal zase az tak strasne.co sa tyka testerov na ovulaciu tak nebudem kupovat.uz mam plne zubky sledovania sa.postaciu mi meranie BT a davanie teplot do grafu.ked sa budem testovat uz len vtedy ked bude mrcha meskat a budem pocitovat daku zmenu v tele zeby som mohla byt tehotna,inak nie.

shaarka
18. nov 2008

moa, a ty mas aky mikroskop? ten, co evina? ci ten ladyQ?

evina0
18. nov 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed
shaarka mala si pravdu ze tieto dva dni rozhodnu ci ovulacia naozaj bola.Inak vcera ma pobolievalo tak cudne brusko.ako keby som mala dostat menzes.a chviliami som citila dost aj krize a potom to preslo.divny pocit az sa sestra zacala trosku radovat a povedala zeby si bola tehotna?? 😵 Zeby sa ti splila tuzba na svadbe uz budete traja??? ale ja nato neviem skor si myslim ze to je tym lutenylom .tym hormonom.testovat sa budem az ked mi bude meskat.Nechcem sa zase sklamat v teste. 😠 😠

shaarka
18. nov 2008

evi, super 🙂
a este si zaznac do FF grafu - do kolonky Meds - ze si brala lutenyl.

evina0
18. nov 2008

nevidim tam tu kolonku. 😅 😅 cosi som tam stukla a uz mam graf prerusovany a rano bol plny 😠 😠

shaarka
18. nov 2008

ja vidim plny kriz.
a lieky si zapises, ked si kliknes na Enter data a hore v ruzovej zalozke mas 5. v poradi Meds - akoze leiky - medikamenty. tak tam zaskrtni policko s prislusnym liekom. ten lutenyl bude asi policko Progesterone.
no a potom sa ti riadok Meds zobrazi aj na grafe.

evina0
18. nov 2008

uz viem v com je problem ja mam len asi zakladne iformacie.ja mam na zaciatku len basic data a nic viacej.kukala som ten preklad podla ktoreho som sa ucila vkladat data po merani a tam je tiez tato kolonka ze Meds ale ja to tu nemam 😠

evina0
18. nov 2008

shaari neni to len pre VIP clenov: lebo ja nie som 😒

evina0
18. nov 2008

uz to mam a ani neviem ako .kto hlada najde jupii a diiiky za radu.ako tak u teba kukam uz 15 dni sa teplota ako tak drzi
🙂 🙂 super

moa
18. nov 2008

shaari ja mam babystar Focus,vyzera to ako ruz asi to bude daco podobne ako ma evina.mam stale teplotu a dokonca aj krv v moci myslis,ze sa mi oplati meriat si teplotu alebo ani moc nie.

vladimura
18. nov 2008

ahoj holky,tak jsem začala brát Duphaston místo Orgametrilu,tak snad bude lepší.Mám ale oproti jiným trochu divné dávkování.Beru ho 16. až 25. DC ráno a večer jednu tabletu.Jak jsem tak četla příspěvky tak to tak snad nikdo nebere.Doufám že doktor ví co dělá. 😀 Jinak začínám měřit i teplotu,bohužel nemůžu nikde na netu najít tabulky na stažení,tak si s tím budu muset pohrát.Všem držím pěstičky ať jsou brzo dětičky! 🙂 😵

shaarka
18. nov 2008

moa, tak asi velmi nema vyznam, krv v moci - to je uz dost nebezpecne, teplota zvysena, takze bazalka je velmi ovplyvnena. mne na mocak pomohol cajik, taky specialny - aj by som ti poslala, ale mam nohu v sadre a muza nechcem komandovat. ale ked budem moct chodit, kupim a poslem ti. je to sypany z nasej lekarne. uuplne uzasny.
inak neviem, z coho mas ten mocak chyteny, ja nie z prechladnutia, ale zo sexu... kym som na to neprisla (studovanim na nete), tak som si vytrpela dost, brala 3x ATB za sebou, stravila hodiny a hodiny na gynekologii a urologie... ale - pomoz si sam, clovece... 😀

vladimura, to davkovanie nie je vobec zvlastne. ja som mala brat od 14. - 25., co je velmi podobne. po ovulke. inak si precitaj o duphastone viac, niekde na predoslych stranach je urcite link, vkladala som ho sem aspon dvakrat.

evina0
18. nov 2008

vladimira ja ked som brala duphaston takj som zacinala na 17 den cyklu.vraj po ovlacii.mne skratil cykly skor povedane lutearnu fazu a zalezalo najme kedy som mala ovulaciu.nazorne kukni posledny cyklus u mna ovulka bola na 25 den takze cyklus bola samozrejme dlhsi.a mesiac predtym so mala ovulku na 17 den cyklus bola kratsi podobny ako teraz co mam.snad som trsoku pomohla 🙂 🙂 tento mesiac mi lekar dal lutenyl,vraj duphaston nestaci pre mna ale moj nazor je ze sam nevie aj ked je odbornik ze dlzka cyklu zalezi ked ma zeny ovulkaciu.ako ju mavam ja nepravidelnu,no hadat som s nim uz nemala sily.Nazor je to moj aj ked som laik..

kallimer
18. nov 2008

Ahoj holky,

i já začala poprvé tento měsíc brát duphaston na upravení nepravidelné ms. Chtěla sem se zeptat, jak dlouho po vysazení duphastonu Vám dorazila ms?

Předem díky 😉

shaarka
19. nov 2008

evi,
LF sa neskracuje, ale predlzuje, nie je dobre ju mat kratku. optimalna je nejakych 12-14 dni, ale su baby, co ju maju aj 10 (malo) alebo aj 16 dni.
cyklus konci a prichadza menzes, ked ti skonci lutealna faza. ta zacina zakonite po ovulacii. cize pravne doktor povedal, ze ovulacia urcuje dlzku cyklu. ak teda presne vies stanovit ovulaciu.
alebo mas anovulacne cykly, alebo take nijake ako ja 🙂)
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

bublinka11
19. nov 2008

Kallimer to je individualne ako napisala shaarka, mne duphaston predlzil LF na 15 dni, kedze ovu som mala az 20 ty den, tak sa mi predlzil cyklus na 35 dni, zalezi na ovulke.

kallimer
19. nov 2008

Aho holky,

díky - tak uvidíme. Duphaston sem vysadila v sobotu a dneska sem 34 DC a ms nikde (ovule dle BT byla až 21), tak snad ms do konce týdne dorazí. Už se s manželem snažíme od února, tak kéž by mi duphaston pomoh jak k pravidelné ms tak k miminku. 😉

bublinka11
19. nov 2008

Ahoj, tak drzim palce, nech MS ani nedorazi...aj mas nejake pocity a priznaky?