Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

evina0
22. nov 2008

shaarka uz to mam ja musim najskor postukat vsetky moznosti a to potrva ale neva hlavene ze je tu moze byt?? 😉

shaarka
22. nov 2008

jasne, ok 🙂

bublinka11
24. nov 2008

Ahojte! Prajem krasny pondelok 🙂
Evina tak ako? Som niekde citala, ze si uz testovala...to sa nesmie tak skoro 🙂
Ja som rozhodnuta testovat az na 16 DPO...sice este ovu tento mesiac nebola, ale tak som si to naplanovala 🙂
Lebo skor to nema vyznam.
A nesledovat sa? To sa asi neda, i ked som to moc a moc skusala...tak idem pokracovat... 🙂 Ja momentalne cakam, kedy pride ovu, takze sa sledujem, len sa musim prestat sledovat prave po nej.

evina0
24. nov 2008

bublinka11 ano nevydrzala som to a vcera som spravila test no negativny chodim na meranie BT aj ty si tam sa mi zda..sledovat sa len tak neda ale snazim sa odolavat len ked mi pride cosi nezvycajne tak zacnem rozmyslat.ako napr dnes okolo 4 rano mi bolo tak ako zaludok na vode chvilku.ale preslo to a test budem robit az ked mrcha nedojde cez vikend kiez by ne dosla 😵 😵 telo sa mi tak pomalinky meni a sprava sa inak ako ine cykly napr som pri dalsom snazilkovani prilis citliva.stale cez den mam pocit pobolievania dole ako ked ma mrcha dojst ale BT nenasvecuje tomu.Mikroskop uz nesledujem dlho len vcera ma tak napadlo skusit ho a sliny boli divoke take som nenasla ani na navode hladala som aj na nete ale nenasla som ake by mali byt v pripade ze zena je tehotna.a nesledujem si uz ani hlien ci krcok.bola som s togho unavena a vcerajsi test ma dost sklamal a tak ho uz zatial robit nebudem a neham sa v tom ze mozno sa cosi podarilo do vikednu neni daleko a ukaze sa co a ako.dam vediethttp://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed

bublinka11
24. nov 2008

Evi graf mas krasny, len tolko ich uz bolo krasnych, neda sa usudzovat len z neho...
A testovala si uz na 8 DPO, to je podla mna velmi skoro, najskor sa myslim odporuca az 10 DPO, skor isto nie. A ze niektore kocky uz mali slabe ciarocky? Toho by som sa nedrzala, je zase kopec takych, co mali 2 // velmi neskoro...
Evi ja som sa napriklad minuly cyklus citila inak, ale to vdaka duphastonu. Velmi ma boleli prsia, to mna nezvyknu, ale ved sme si pisali. Takze preto som si povedala, ze tieto hormony, ktore berieme vedia oklamat zenu. A my sme bezradne, tak vsetko hned pripisujeme tomu, ze mozno je to tehu priznak. Ja som uz fakt mala asi vsetky.
Preto som si povedala, ze to uz by fakt muselo byt nieco extra, aby som testovala skor ako 16 DPO, dovtedy to u mna isto nema vyznam. Zase budem len a len sklamana a nedockava, kym pride MS, aby som mala novu nadej.
Ale tebe tu nadej samozrejme brat nechcem, velmi ti prajem 2 //, budes aspon dalsia, ktorej sa to podarilo a my ostatne budeme verit, ze mozno najblizsie na rad prideme aj my 🙂 Isto pockaj do vikendiku s dalsim testom!

evina0
24. nov 2008

bublinka jasne ze s testami uz pockam ses tra mi povedala ze ona mala dve ciarky asi az po 2 tyznoch ked mrcha nedosla.ale ona nemala problemi s cyklami a aj mne zblbol duphaston same priznaky ako tehotna aj tie prsia aj ma napinalo a neviem co este ale ja uz pri brani 3 balenia som vedela ze to je duphastonom tento mesiac som brala lutenyl a mozno aj preto sa telo spravalo inak ako minule cykly.uz len v kutiku duse verim a dufam ze to naei lutenylom.vsetci sa vypytuju ze ci cakame babenko ked sas tak narychlo robi svadba uz v januari ale ako vsetci vedia nerobi sa..ale kiez by sa cosi dovtedy ukuchtilo bola by som stastna 😵 😵

dudri
24. nov 2008

uzivala som duphaston- 3x za sebou kvasinky, vykrvacala maternicu(som bola v 2-3mes.tehu)...vysadit. gynegolokicka predpisala inu tabletku...v pohode.

shaarka
25. nov 2008

dudri, trochuu kuse infosky, tak napis prosim viac, lebo si nas skor vystrasila, ako pomohla. a mrzi ma, co sa stalo. prosim, ozvi sa este.

makr
27. nov 2008

Ahojte dievčatá!
Som tu prvýkrát, zaujíma ma všetko ohľadom užívania duphastonu. Čítala som na nete, že o neplodnom páre sa hovorí vtedy, ak sa žene nepodarí otehotnieť do 1 roka. Samozrejme to závisí aj od veku. My sa pokúšame o bábo presne 13 mesiacov. Bola som u gyn., brali mi výtery, poslali ma na ultrazvuk, vyšetrenie hormónov. Všetko dopadlo dobre. Aj manžel bol na spermiograme, ktorý vyšiel v norme, ale pre podporu pohyblivosti spermií mu predpísali profertil. Robili mu aj hormóny a všetko v norme. Až teraz po vyše roku mi lekárka nasadila Duphaston. Vy tu píšete, že upravuje cyklus. Ja mám už roky cyklus 21 - 22 dňový. Teraz nechápem, načo mi ho predpísala, keď nemám problém s cyklom, ale s otehotnením. Vybrala som zatiaľ síce len jedno balenie, ale neviem, či ho budem brať ďalej. Nakoniec to ešte skončí tak, že si rozhádžem cyklus úplne a neotehotniem nikdy. Je rok čakania veľa? Ja mám 29 a manžel 34. Babi, ktoré ste tehu, dajte nejaký návod!

kallimer
27. nov 2008

Makr: někdy se duphaston dává, aby se po oplodnění udrželo mimčo v břichu, tak třeba proto (ale je to jenom můj názor 😉 ) někdy ho holky berou v prních týdnech těhu právě pro udržení 😉

bay
27. nov 2008

Makr a kedy mavas ovu? Bo mne Duphik pomohol natiahnut cyklus a tak predlzit lutealnu fazu a tak sa aj mimi zadarilo.

makr
27. nov 2008

Ahoj bay!

Normálne si ma potešila! Neuvedomila som si, že predlženie luteálnej fázy zvyšuje šancu byť tehu. Ale keď tak nad tým rozmýšľam, má to logiku. Asi preto mi doki povedala, že mám krátke cykly. Ovu mávam asi na 8 - 9 deň od začatia ms. Ale je fakt, že neviem to zisťovať presnejšie. Ako zisťuješ kedy máš plodné dni ty?

bay
27. nov 2008

Ja som kvoli tomu zacala meriat BT a poznam to aj podla hlienu 😉 a navyse su u mna presnejsie nez ms. Ovu je vzdy na 14 DC plus minus jeden den. Ja len dufam, ze mi Dr. v pondelok zas predpise Duphik 😵 😉

makr
27. nov 2008

Bay, môže byť, že sa proste len neviem trafiť do toho správneho času. Úprimne povedané, BT som si ešte nemerala, nejak som to nepovažovala za dôležité. Ale teraz to skúsim. Vďaka za radu. Bože, jak by bolo dobre, keby bol môj problém len v správnom načasovaní! 😉 Budem na teba v pondelok myslieť, maj sa!

bay
27. nov 2008

Dakujem 😉 A ja budem drzat palceky aby najblizsia lutealna faza mala 9 mesiacov 😉 😀

lilaahmmad
27. nov 2008

Ahoj dievcata, este tu niekto ste ? Som tu nova,volam sa Lila a rada by som sa pridala k teme, mozno nabrala trochu inspiracie, podpory a nadeje, a snad aj ja niecim pomozem, ci poradim.

lilaahmmad
27. nov 2008

Ja som po dvoch operaciach, jedna bola v r.2003, vtedy som mala nejake vyrastky na krcku maternice, no a dalsia bola tohoto roku v juni, kedy mi operovali vajecniky koli cystam. Navyse mam anovulacne cykly. Snazim sa o babo asi rok. Tak este skusim vsetko mozne, kym zvolim umele oplodnenie. Duphaston beriem 4 mesiace, dnes som si od lekarky priniesla aj clostilbegyt, tak uvidime....

bay
28. nov 2008

Ahojky! Drzim palecky v snazeni 😉

shaarka
28. nov 2008

ahojte baby, tak som rada, ze sa to tu rozbehlo... 🙂
makr, neviem, ci take kratke cykly su ok, lebo aj ked mas ovulku na ten 8 - 9 DC, tak potom mas lutealnu fazu len tak tak 14dni... a preto ten duphaston. lebo mimi sa niekedy mozno nestihne zahniezdit tak rychlo a dobre, aby tvoje telo vyrabalo progesteron a aby neprisla menstruacia... duphaston urcite pomoze.

lilaahmmad, operacie, to je des. ale hlavne ze si uz ok. tak sa hovori, ze kym ma zena maternicu, tak babatko moze mat 🙂 a toho sa treba drzat. clostil je fajn, myslim na prebudenie vajecnikov... na ovulaciu. potom sa picha pregnyl, ak treba - aby dozrety folikul praskol. a potom sa papa duphaston - v druhej faze cyklu.

bay, kraaasne psiky! 😉

bay
28. nov 2008

Shaarka, diky. Zatial nase jedine ratolesti, tak okupuju detsku izbu 😀 😀
Makr: Ono ani ovu na 8 DC podla mna nie je ideal. Ci stiha maternice za tak kratky cas dost rychlo narast? Si aj bola na usg v case ovu ci mas dost vysoko'maternicu' - je piatok, tak sa mi nechce rozmyslat na spravnymi nazvami 😅

shaarka
28. nov 2008

ovu na 8. DC asi ok velmi nie je... folikuly rastu asi 2mm za den, pokial si dobre pamatam... idealna je ovulacia na 14. DC - cize asi tolko telo potrebuje na uplne dozretie folikulov...
ale radsej nech sa k tomu vyjadri gynekolog... nechcem robit rozruch a mozno sa mylim. 🤐 😵

makr
28. nov 2008

Dievčatá ahojte!
Shaarka, vďaka, už aspoň tuším prečo mi duphaston lekárka predpísala. Ona nie je zlá, ale nič mi nevysvetlí, keď chcem niečo vedieť, doslova to z nej musím ťahať. Potom mi aj odpovie, ale ja sa dakedy ani vlastne neviem, čo sa mám pýtať. Ale potom, čo ste mi to trochu objasnili ty a bay, je mi to jasnejšie. Proste mi asi chce predĺžiť obdobie, kedy môžem otehotnieť. Aspoň tak som to pochopila. Ja viem, že moje krátke cykly nie sú veľmi v pohode, lebo mám o to menšiu šancu, ale možno mi práve duphaston pomôže. Lenže mi nejak nerobí dobre. V živote mi ms nemeškala, max. 1 deň. Teraz, keď som vybrala ešte len 1 balenie mi mešká už 5 dní. To by mi nevadilo, veď ms nie je až taká príjemná! 🙂 Ale už 5 dní mám bolesti v krížoch, tlak v prsiach, nanič náladu, presne ako pred ms. Je to normálne, že mi mešká, keď som to brala?

bay: Gyndoška ma poslala na usg. Bola som tam v čase, kedy bolo viditeľné žlté teliesko, alebo miesto po ňom, abo čo to je, veď vieš! Ešte mi to ten doktor ukazoval na obrazovke a vravel, že je to dôkaz, že u mňa ovulácia prebieha normálne a že tam nevidí nijaký problém, že vraj načo som tu! 😉 Maternica že má hladký povrch, normálnu veľkosť, je tam kde má byť. Ale nebola som tam v času ovu, takže neviem. Snáď by ma tam bola gyndoška poslala cez ovu, keby bolo možné, že ju nemám dosť vysoko, nie?

shaarka
30. nov 2008

makr - no neviem, ci sme sa pochopili spravne.
lutealna faza je u kazdej zeny vacsinou nemenna. spravidla trva 10-16 dni, ale dlhsia je lepsia. vajicko ma dost casu na uhniezdenie, laicky povedane a nedojde MS. kolko zien si naslo este pred MS // na teste a potom dostali menzes a bolo po dvoch ciarkach.
to, ze ti meska, nevadi, mozno ani nemeska, len sa ti ta LF natiahla. neviem, na ktory DC mas zacat brat a ako dlho mas brat ten duphaston - tak este napis. potom mozno vysvetlim viac.
😉 😉

bay
1. dec 2008

Suhlasim so Shaarkou. A po dobrani Duphastonu je "cas na ms" 2 tyzdne. A mne po Duphiku ms chodila tiez tak 6 az 8 den 😉 Proste treba dat prckovi dost casu 😀 😵

bay
1. dec 2008

Tak som Duphik nedostala 😒 bo mi dopadol dobre HP a este mame zakaz snazenia 😅 😀 😀

shaarka
1. dec 2008

super .) ked mate zakaz, tak sa snazte, just sa vam teraz podari 🙂))))))

bay
1. dec 2008

No jasne ze ignorujeme zakaz 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ritulka
1. dec 2008

Ahojte ja zacitam po prvy krat brat Duphaston o 3 dni....mam cyklus 27-28, ale od 25-26 zacinam spinit, teda posledne 3 cykle take boli...chcem len vediet, mam asi pocitat s tym, ze mi bude MS meskat, takze nic prijemne 😠 a od ktoreho dna vy beriete Duphak??? mne bolo povedane na 16 DC a to 2x denne...je to v pohode??? diky moc 😉

bay
1. dec 2008

Ritulka, davkovanie je v poho. A meskanie... No treba s miernym meskanim ratat... Ale to je vlastnost D. Predlzit LF 😉