Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ritulka
1. dec 2008

Bay diky moc, bude asi zaujimave, lebo mam dostat 17.12. teraz nejake to meskanie a idu Vianoce, bude to naozaj zaujimave 😵

bay
1. dec 2008

Stedrovecerne testovanie?? 😀 😀
Ja cakam ms nejak 15.12. tiez by uz nemusela 😉

ritulka
1. dec 2008

tak drzim palce, aby boli Vianooce naozaj stedre 😵
a ty teraz tiez beries Duphaston???

bay
1. dec 2008

nie nemam. 😉 Pisala som to na predchadzajucej stranke 😉

bubuku
1. dec 2008

Ahoj dievcata, prajem krasny vecer, som tu nova a rada by som sa opytala, ze v pripade ak mi 24DC vyjde pozit.tehu test a do 24DC mam brat Duphaston, mam ho uzivat pre istotu aj dalej??? Mam problem s nizkym progesteronom a uz raz som mala missed abort. Dik. 🙂 krasny vecer

ritulka
1. dec 2008

Bay prepac, asi som to prehliadla....
Bubuku mne sa zda 24DC dost skoro na to aby vysiel test pozitivny, aj ked clovek nikdy nevie...a nemoze to skreslit prave ten Duphaston??? neviem, v tomto som aj ja novacik..

bubuku
1. dec 2008

no mne prvykrat vysiel pozitivny test uz 25DC a bola to pravda... takze pytam sa, lebo mam strach, aby som nieco nepokaslala....

ritulka
1. dec 2008

aha...a mas moznost ist k lekarovi??? to by si mala najlepsie a zbytocne sa netrapila...

bubuku
1. dec 2008

tak inu moznost asi mat nebudem.... myslela, som ci niekto nema s tymto skusenost.... ale dakujem, si zlata 🙂

ritulka
1. dec 2008

nie je zac, ale v tomto ti neporadim... a pri tom prvom tehu, si tiez brala Duphaston??? ja mam za sebou tiez MA ☹

bubuku
1. dec 2008

no otehotnela som po neuspesnom roku hned prvykrat ako som brala duphaston, teraz som prvy mesiac po MA co sa mozem snazit, MA som mala 08/08 a je tam slabunka ciarka....

ritulka
1. dec 2008

noooooooo tak drzim palce, aby to tak bolo....jeeeeeejda no super...ja som od MA 04/07 a stale nic...tak az tento mesiac zacinam s Duphakom...

bubuku
1. dec 2008

mas internu postu ritulka 🙂

ritulka
1. dec 2008

aha ja si nic nevsimam, prepac 😀

makr
2. dec 2008

Ahoj shaarka!

Konečne som sa dostala na net. Duphaston mám začať brať na 16. deň cyklu a mám ho brať 10 dní po 2 tabletky denne. Dnes mi ms mešká už presne 10 dní. To by nebolo nič zlé, keby mi nebolo blbo. 😢 Ale podľa všetkého je to v pohode. Až teraz som si všimla, že dávkovanie mám presne ako ritulka. 😉

bay
2. dec 2008

No pokial ti vyjde tehu test s // este pocas brania D, tak by som v nom pokracovala podla povodneho nasadenia, ale zaroven by som min. zavolala Dr. pre istotu, aj ked viem ze moj by povedal - Brat. Resp. pokial vies ze ho mas brat aj pocas tehu (to mne povedal uz ked mi ho nasadzoval), tak ho ber dalej. Ked to nepovedal, konzultuj.

skorki
2. dec 2008

Ahoj Makr. Chcem sa spytat, co Ti povedala Tvoja doktorka na tie kratke cykly? Ja ich mam tiez kratke, ale dost rozhadzane - 19 az 23 dni,(cez leto boli aj 16 dnove) Ovulaciu uz 9 den...15/12idem k doktorovi, a neviem, ci si mam ten Duphaston sama vypytat.
Ma D aj vedlajsie ucinky - typu zavrate, priberanie, nalady...atd?

Dakujem, 🙂

ritulka
2. dec 2008

mark, ze by si bola tehula??? ja ho zacinam brat az od stvrtku, to budem 16DC...

makr
3. dec 2008

čau shorki!

Moja doktorka toho veľa nenahovorí, len povedala, že keďže sú cykly dosť krátke, vajíčko sa zrejme nestíha uhniezdiť, tak ho treba podporiť. Asi mi to má predlžiť ovuláciu. Podľa mňa sa nič nestane, keď sa naňho opýtaš, teda na D. Veď keď má pomôcť! 😉 Ja mám ináč tiež krátke cykly a dosť pravidelné. Asi 25 dňové. Ináč si neviem predstaviť mať v lete 16 dňový. Ale dúfam že 16 dní rátaš od začiatku menštruácie! Duphaston na mňa nemá nejaké zvláštne účinky, aj keď mi strašne predĺžil cyklus. Mešká mi to dnes už 11 dní, je mi mdlo, akoby som mala zväčšené prsia, nálada jak na hojdačke, pribrala som asi pol kila, hocikedy ma strašne zabolí v krížoch, akoby som mala každú chvíľu dostať ms. Ale toto všetko je asi z toho účinky Duphastonu. Tým že predlžuje ovuláciu, oddiaľuje logicky aj ms. Ale neviem. Vraj je normálne pri Duphastone, že ms. mešká aj dva týždne. Tak len čakám, tehu test si zatiaľ nerobím. Ty sa len hlavne doktora na všetko povypytuj, nech ti vysvetlí čo s tvojím cyklom, a ja si myslím, že ti Duphaston sám navrhne. Je to dosť častý liek. Potom sa ozvi, jak si dopadla. Čau!

ritulka - Bodaj by si mala pravdu, ale veľmi tomu neverím, vybrala som len prvé balenie, no veď dám vedieť, aj tebe držím palce.

nanai
3. dec 2008

Ahoj makr..a kolikaty den cyklu ted vlastne jsi? Nebyl by uz cas na tehu testik 🙂? Ja jsem mela taky vzdy kratke cykly, vetsinou 24 dni, max.26, ale nekdy i jen 20. A pritom ovulaci mivam pozdeji, kolem 16 dne cyklu. A jsem po samovolnem potrate, myslim ze za to mozna mohla i moje spatna lutealni faze. Ted se opet zaciname snazit, dr. mi napise Duphaston az budu tehotna, zatim mi ho jeste davat nechtel.Ale jestli se nebude darit tak si ho vynutim!

skorki
3. dec 2008

Ahojte,

Makr - vdaka za info. Jasnacka, ze ratam cyklus od zaciatku MS 😉 . Tie sestnastdnovky boli dve, dufam, ze sa to uz nebude opakovat. Inak, ked som brala Femigard, mala som cyklus pravidelny. Dobrala som ho 12 tyzdnov, ale vratilo sa to do starych kratkych kolaji. Meriam BT, posledne 2 cylkly sme sa podla teplot krasne trafili aj so snazilkovanim....a stale nic. Odvcera mam novy cyklus, do konca roka teda asi posledna sanca...Tak snad... 😔

riska
3. dec 2008

skorki, ahoj.... príď zasa aj do našej témičky povedať, čo máš nové 😉

skorki
3. dec 2008

jej riska, dakujem, ideeem 🙂

eba
4. dec 2008

Ahojte baby, ja beriem Duphík na nepravidelný menzes. Lekárka mi povedala, aby som to brala 9 mesiacov. Beriem to už pol roka, no odvtedy som pribrala 13 kg. Už to odmietam brať a priberať. Už 4 mesiace sa snažíme o mimčo, no neúspešne. Už tento mesiac to chcem vysadiť, no mám obavu, že či budem mať pravidelne a či budem mať ovu...

animasoul
4. dec 2008

ahojky babky ja beriem do nedele prvy krat a dufam posledny ten Duphaston dnes som doktorovi povedala ze ho uz nechcem brat, vravel ze mi ho aj tak uz nechce dat..idem len cakat co buuuuuuude , ci bude babo ..

no chcem sa Vas spitat ci s tych liekov mozu boliet prsia teda bradavky a podbrusku , lebo ma bolia a nemam skusenosti s tymi liekmi ...

Drzim vsetkym buducim tehu palce, verim ze sa to podari... 😵

makr
4. dec 2008

Ahoj nanai!

Dnes mám 37 deň cyklu. Zatiaľ ani len náznak ničoho. Testík si zatiaľ nerobím. Sklamanie by bolo o to horšie, veď po Duphastone vraj môžu výjsť dve čiaročky. A o pár dní mrcha! No veď uvidíme. Mne Duphaston lekárka nasadila po roku snažilkovania, určite ho dá lekár aj tebe, možno aj skôr. V každom prípade držím palce!

Čau skorki!

Strašne Ti prajem, aby to tentokrát vyšlo. Dostala by si tak asi najkrajší darček v živote, čo?

animasoul!

Prečo Dup. už nechceš brať? Ja tiež nie som rozhodnutá, či to budem brať ďalej. Nejak mi rozhádzal cyklus, bolia ma kríže, prsia, je mi z toho proste nanič!

sssimi
4. dec 2008

Ahojte ja som Duphaston užívala v 2-3 mesiaci tehotenstva lebo som mala špinenie. Je aj na udržanie tehotnosti, ale to asi viete. Držím palčeky v snažilkovaní 😉

kallimer
5. dec 2008

Ahojky holky,

chtěla bych se zeptat (možná, je to už někde napsané, ale nechce se mi pročítat 90 stránek) 😉 . Taky beru Duphaston (2. měsíc) mám ho brát od 16 DC 2 tabletky denně, ale ovulaci mývám až 20 DC - nemůže duphaston zabránit ovulaci?

Díky moc a všem přeji // pod stromeček 😉

mariettka27
7. dec 2008

ahoj kallimer,duphaston nezabráni ovulácii,neboj sa...On len upravuje menzes a podporuje otehotnenie a dáva sa aj na udržanie plodu v prvom trimestri...papa 😉

kelly1983
7. dec 2008

Ahoj kalimer, no já jsem měla brát duphaston od 16DC cyklu 10dní což bylo teď od čtvrtka, ale vzhledem k tomu, že nevím kdy byla ovu tak jsem ho začala papkat až dneska, prý to nevadí a někdo mě říkal, že to ovulaci zastaví...tak já nevím.