Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

luciakubista
8. máj 2007

ahoj,
ja som brala duphaston na upravu cyklu,nejak extra sa to nezmenilo,akurat som mala z toho hrozne akne na licach a zostali mi drobne jazvicky.
Vysadila som ho okamzite a neberiem uz nic na upravu MS

govinda
8. máj 2007

ahoj. Ja som brala duphaston, keď som mala 17. Vtedy mi cyklus pekne upravil 😉

weve
8. máj 2007

Ahoj
Ja beriem Duphaston druhy cyklus. V prvom mi ho nasadili v CAR, ked nedorazila menzes do 30 dni /ten cyklus sme vysetrovali hormonalny profil aj sledovali ovulaciu-neovulaciu/. Uzivala som Duphaston 10 dni 2x1 a do 3 dni prisla normalna menzes, bez bolesti, trosku som mala pocit, ze som nafuknuta, ale skôr som mala nechut do jedla. Tento cyklus som stimulovala Clostilbegytom, pichli sme aj pregnyl a duphaston od 15 DC, zase 10 dni a ked od 5 dni nepride menzes, je nadej, ze som tehu. Zatial tiez necitim ziadne vedlajsie priznaky, ani akne, ani priberanie. tak uvidime, co bude dalej. Pa pa V.

pavlinka3
8. máj 2007

já jsem dostala duphaston v tomto cyklu po provedeném IUI a mám ho brát 2x1 do menstruace - pokud ms nepřijde a budu těhu, tak až do 12tt

albertova
autor
8. máj 2007

ahojky, Ďakujem 😀 no ja neviem, či mi to pomáha, lebo mám brať duph. od 13 DC do 25, 2X denne, potom mám do dvoch troch dní dostať ms, beriem ho prvý cyklus. 25 deň mám dnes, a už v sobotu som začala špiniť ☹ , čo to znamená?! neúčinkuje mi to? ☹ takto nebudem tehuľka nikdy ☹ 😠

janetina
8. máj 2007

Ahoj, Ja som brala Duphaston pred pokusmi o otehotnenie, dovtedy som mala cykly 30-33dnove a po nom na 41 cyklus. Noo bola som bezradna co to je? Ale hned po takomto cykle som bola v tom. Lekar mi hovoril, ze sa nim prekrvi vystelka maternice na lepsie uhniezdenie fazulky a potom sa ma brat az docca 12tt aby sa to tam udrzalo. Ide o progesteron, ktory sa v tele tehotnej znasobuje a tymto umelo podanym ide o snahu udrzat mimi tam kde ma byt. Ja som ho brala a nemala som ziadne vedlajsie ucinky a uz sme aj na svete....Timko. Ak Duphaston nezabera robia sa stimulacie Clostilbegytom ale to uz je o inom....

albertova
autor
8. máj 2007

ja som mala pred tým jeden cyklus Proveru, ale aj pri tej som znova len tak dostala ms ☹

albertova
autor
8. máj 2007

ahojky janetina 🙂 ...super...dúfam, že aj môj prípad bude podobný, len ešte ms je divná

albertova
autor
8. máj 2007

čo je????? ☹ ☹

madeleine
8. máj 2007

ahoj, ja som to brala velmi kratko a sposobil mi iba problemy, vysadila som to sama a lekarka mi povedala, ze to moze posobit vselijako. Treba vraj vydrzat aspon tri cykly, ale pre mna to bolo neznesitelne... takze som to zabalila a radsej hladala inu cestu

adulina
9. máj 2007

ahojte ja ho beriem od 21 do 25 dna cyklu 2x denne, tiež som mala dlhy cyklus, táto mrcha, ktorú som nečakala prišla už na 29deň, ale tiež som špinila už od 26dňa. Dnes som sa pytala dokiho či to neberiem málo dní, on povedal, že nie že je to dlha doba na to aby sa vajko uhniezdilo a spravilo blok aby mrcha neprišla. Tak uvidíme tento mesiac 🙂 , dúfam, že mrcha nepríde

veva55
9. máj 2007

Ja som brala Duphaston 6 mesiacov (14 - 23DC 2x denne) na upravu cyklu, kedze po vysadeni HAK chodila ms jak chcela. Mne Duphaston pomohol, cykly sa mi ustalili 28-29 dnove

pavlinka3
9. máj 2007

a měly jste bolesti před nebo při ms, když jste brali ten duphaston?

albertova
autor
13. máj 2007

ahojky ja teda bolesti nejaké nemám, síce sú to tlaky.... ale je to iné ako pred tým 😒 ale ms mi trvá moc dlho.... ☹ tak nejaký úspech to asi nemá... ☹ veď minulú sobotu som už začala špiniť, a to som až do 8. t.j. útorka mala mať duphaston....v pondelok to už bolo krvacanie, potom zase veľmi silné špinenie, no a teraz katastrofický ms....tak to je čo...a to už 19. zase beriem duphaston ☹ ☹ ☹

dicinka1
13. máj 2007

ja osobne si myslim,ze duphaston je slaby...ja som nemala ovulku ked som ho brala,ani mi nedochadzali kramy.

yasmina
13. máj 2007

dicinka mne v centre asistovanej reprodukcie povedali ze duphaston je dobry na upravu cyklu ale na druhej strane ma ucinky kt. mozu potlacat ovulaciu...takze ak chces pravidelnu menstruaciu tak ber duphaston a ked k tomu chces aj ovulovat tak lieky ako napr. Clomhexal

albertova
autor
13. máj 2007

no ja som mala jeden cyklus aj proveru, vraj to je silnejšie, a takisto mi to neučinkovalo ☹

karolina2007
28. máj 2007

ahojte snazilky, mam otazocku, brala som duphaston 5dni 2x1 a mrcha neprisla, a po tyzdni vysadenia duphastonu som si spravila test a bol pozitivny, myslite ze môže byt vysledok testu ovplyvnený uzivanim duphastonu??

zuzka111111
28. máj 2007

nemyslm si to ja som ho tiez brala pre tehu 😉

karolina2007
28. máj 2007

zuzka, lenze ja som ho nebrala pre tehu ale koli pravidelnemu cyklu, lebo som mrchu mala raz za tri mesiace.. no a teraz ju asi teda nebudem mat 9mesiacov ... 🙂 idem sa teda objednat na gyndu, aby som si bola 100% ista .... 😉

lalupa
28. máj 2007

duphaston ovulaciu nepotlaca, neviem, odkial to mate ...

dibdonka
28. máj 2007

Ahoj, připojuji se k diskuzi o Duphastonu. Také beru Duphaston na podporu udržení těhotenství. Určitě nepotlačuje ovulaci........ 😉

l26
28. máj 2007

ahoj,připojuji se k diskuzi,já beru duphaston už půl roku,nepotlačuje ovulaci,naopak díky duphastonu mám pravidelnost cyklu a doktorka mi říkala,že ho budu užívat,i kdybych byla těhotná až do 3 měsíce těhotenství,je to dobré i na podporu žlutého tělíska

erosinka
28. máj 2007

ahojte, ja som brala duphaston vyše roka. potom mi ho už vysadil doktor ale cyklus som mala len ked som ho brala. potom mi to striedal s clostylbegitom a tak som otehotnela. v druhom mesiaci som špinila tak mi znovu nasadil duphaston a brala som ho dva mesiace. babo sa udržalo a už má pol roka. držím palce 🙂

pepu
29. máj 2007

ahojte,ja beriem Duphaston uz 7 mesiacov na upravu cyklu a cyklus sa skutocne upravil na 27-28 dnovy, myslim,ze ziadne vedlajsie ucinky, az na to,ze mrchu mam (po nom?) strasne silnu 2 dni...hoci bolesti ziadne...

govinda
29. máj 2007

ohľadom duphastonu, dnes som bola na folikulometrii, stimulovala som Clostilbegytom a bol tam folík. Pichli mi Choragon a pýtala som sa lekára na Duphaston a povedal, že zbytočne mi je ho dávať. Tak som jednoducho nechápala 😲

petronellaa
1. jún 2007

Já beru Duphaston po missed ab., jako pripravu na dalšie otehotnenie...

bzunda
1. jún 2007

Ahojky, mě dávali Duphaston po ovulaci, aby se udrželo případné těhotenství. Dává se taky v začátcích těhotenství, pokud je nějaký problém (např špinění a hrozící potrat). Prostě tyhle hormony pomáhají miminku do začátku🙂 . Ale je možný, že se dává i kvůli úpravě cyklu a tak, ale o tom nic nevím 😒

nathalinocka
1. jún 2007

ahoj govinda, kvoli comu ti pichli choragon? ako dopadol folik , praskol ti?ked nepraskne tak nie je ovu? ja som sa zabudla opytat dr. ci by som na upravu nizkeho estrogenu nemla brat duphaston. mam mu kvoli tomu volat? aj mne vravel minule ze naco , no ale neviem ked fakt upravy cyklus a pomoze aj otehotniet ci nieje lepsie ho brat.

lalupa
1. jún 2007

nat - na nizky estrogen sa duphaston nedava, lebo je to ten druhy hormon, progesteron
funguje aj na upravu cyklu 😉