Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
10. nov 2011

tak pa holky pekný deň 🙂

ktore
10. nov 2011

@katarina104 no siesteho sme mali sexicek dvajrat tak ak ovu bol skvor tak sa to aj mohlo ako tak zdsrit.len neviemtemduphastn pockam radsej do zejtra

ktore
10. nov 2011

@ktore aj aj si myslim ze pekne pockam nechcemto pokazit

lucinocka
10. nov 2011

@lucianak to je pravda, i ked mna najviac stve, ze mi stale v hlave svieti, ze keby sa o mna gyndoska viac zaujimala , tak vobec k tomu nemuselo dojst.. odsudila ma takto k vecnemu strachu pocas celych 9 mesiacov tehotenstva..stratenych 15 mesiacov snazenia a bolesti v srdci, ktora asi nikdy neodide.. vzdy ked idem na kontrolu do nemocnice vidim tu lavicku na ktorej som plakala, sestry, ktore sa o mna starali a potom uz idu fotky v hlave jak kolotoc...skoda, ze s tym uz nic nemozem spravit, len dufat, ze raz sa dockam ja aj ty aj vsetky baby, ktorym sa to stalo zdraveho babatka..

adka_pajerska
10. nov 2011

ahoj zienky ja som brala Duphaston vyse pol roka a akurat mi upravil cyklus ale inak nic ine :(

ktore
10. nov 2011

@adka_pajerska ved to je na upravu cyklu.podla vsetkeho mas ostatn evsetrenia vlastne urbene?preco ti dal duphaston?podla nejakych vysledkov?

silvijaa
10. nov 2011

@jucuska AHOJ. som brala 7 cyklov za sebou.najprv po jednej, druhy po dva, treti po tri tabletky.ale progesteron nic moc. tak mi znova dal dva cykly po dva a dva cykly po tri.....brala som ho na 5 dc po dobu 5 dni.uz som rezignovala a pytala som lekara, aby mi dal pauzu, ale mi vravel, ze ziadna pauza, treba vydrzat.....a hned na to //. dnes som bola na krv, tak v krvi sa mi potvrdilo hcg.je to sice len zaciatok, ale je to tam..... 🙂

ivuss01
10. nov 2011

@silvijaa ahoj, duphaston je len na upravu cyklu alebo aj na nieco ine? ma pozitivny vplyv na tehotenstvo? dakujem 🙂

ivuss01
10. nov 2011

@lucinocka ahoj, neuvazovala si zmenit lekara? co a stalo mi je luto ☹

silvijaa
10. nov 2011

@ivuss01 ja presne neviem. ja som ho brala po prefukoch, este bez clotiku. ale mi nepomohol. skus napisat katarina104. ona to ma pod palcom..... 🙂

ivuss01
11. nov 2011

@silvijaa dakujem 🙂
@katarina104 ahoj, duphaston je len na upravu cyklu alebo aj na nieco ine? ma pozitivny vplyv na tehotenstvo? dakujem

lucianak
11. nov 2011

@katarina104 Jou, to je hlavné... Aj keď ma neteší, že budem mať dopichané pupčo od fraxíku, tak to mi stojí za to, aby sme mohli mať zdravé bábenko

katarina104
11. nov 2011

@ivuss01 ahoj, je aj na udržanie tehotenstva, ak je chyba v sliznici, že je slabá,,,

lucianak
11. nov 2011

@katarina104 Môžem sa opýtať, odkiaľ máš takéto skúsenosti??? Lebo mám pocit, že ty si tu ako poradňa pre nás 😉

katarina104
11. nov 2011

@ivuss01 ešte ho berieš?

katarina104
11. nov 2011

@annavi hajajaj, kam pak? 😀

ivuss01
11. nov 2011

@katarina104 ahoj, nie neberiem, brala som to pri malej, ale nevedela som vyznam, a tak rozmyslam, ze si to dam zasa predpisat... alebo sa takto opytam, myslis, ze je lepsie brat duphastom pred otehotnenim? hlavne ked som ho predtym brala? dakujem 🙂

katarina104
11. nov 2011

@ivuss01 no takto, aké máš teraz cykly?

katarina104
11. nov 2011

@ktore tvoja veľká je taká veľká ako môj veľký syn 🙂

ivuss01
11. nov 2011

@katarina104 prvy cylkus po vysadeni hak som mala 37 dni, potom 31 a dnes som 25 DC no uvidim, ako to dopadne tento cyklus, tak to boli dost nepravidelne cykly, aspon si myslim, ty si doktorka?

katarina104
11. nov 2011

@ivuss01 tie cykly sú celkom dobré, do 36 sa berie že je to ok 😉 ak to už máš také, tak je dobre, ak neberieš teraz nič,to znamená, že ovulky máš, možno by si mohla skúsiť merať si teplotu,,ako dlho sa snažíte? robili vám nejaké vyšetrenia?

ivuss01
11. nov 2011

@katarina104 nie, ziadne vysetrenia, v auguste som vysadila hak, doktorka mi dala kys listovu, pred prvym tehu som mala 28 dnove cykly, prvy cyklus teplotu som merala jeden mesiac, ale to som nemala dobre, lebo som nevstavala vzdy v rovnakom case, alebo vzdy nieco do toho prislo....preste ziadna pravidelnost 😝
a to, ze mi menzes pride ako sa mu chce sa mi max nepaci 😠

katarina104
11. nov 2011

@ivuss01 no tak to bude tým vysadením HAK, vtedy to trvá kým to naskočí, vajíčka dozrievajú pomaly, ona ti dala dufík, aby ti to upravila...ak sa brala hak, mohol sa poškodiť krčok, možno nemáš dobrý hlien, no skús vitamíny

ivuss01
11. nov 2011

@katarina104 pred prvym tehu som brala duphastom, potom po porode som si dala predpisat hak, v auguste vysadena, a teraz taketo cykly, no kym som ju vysadila, tak mi dr povedala, ze menzes bude pravidelny, a rychcejsie budem tehu, teraz este nemam duphaston, ako sa moze krcok len tak poskodit? moze mat vplyv ma plodnost? alebo predstavovat rizika pre tehu? ake vitaminy by si mi doporucila? kedy mam potom asi ovulaciu? dakujem ti za trpezlivost 🙂

ktore
11. nov 2011

tu je moj nestastny grafik

katarina104
11. nov 2011

@ivuss01 oni to tak vravia, nie každá má upravené cykly po hak,,mení sa hlien, lebo krypty krčka nepracujú ako by mali, hlien nie je dobrý pre spermijky sú to skôr výtoky ..ovulky by si mala mať pri 31 dňovom cykle okolo 17DC,,sleduj si ten hlien a kúp si ja neviem femi kvapky, tekvicový olej a befoli,,,skús to bez dufíka, tak pa idem už nejaké linky si pozri
http://www.fertility.sk/?m=plodnost-a-zdravie&s...
http://www.fertility.sk/?m=plodnost-a-zdravie&s...

katarina104
11. nov 2011

@ktore 🙂 aký nešťastný, veď je ok 🙂 tak papa

lucinocka
11. nov 2011

@ivuss01 hned som zmenila lekara.. po tom ako mi oznamila, ze nevidi plod a zacala do mna rypat, preco neplacem a mala by som plakat..a ja zo soku som nevedela v tej chvili ani jak sa volam.. som k nej uz nikdy nesla.. vsetky papiere ostali u nej, cela moja karta, vysledky zo Slovenska..ale mm mi nedovolil, uz ani ist k nej po papiere..tak chodim teraz do nemocnice

ivuss01
11. nov 2011

@lucinocka teraz je to tak, ze ti novy lekar vyziada kartu od stareho lekara, u noveho lekara staci podpisat papier a oni si ju uz vyziadaju, ale ako to funfuje v chorvatsku, netusim... a teraz si spokojna? kedy budes patrit medzi snazilky?

lucinocka
11. nov 2011

@ivuss01 tu nemam ineho lekara len ju, a jedneho chlapa, o ktorom sa vyjadruju, zeby ani psa k nemu neposlali..a potom mam najblizsie az nemocnicu /2 hod. cesty autom/ a tam nefunguju karty, len potrebujem vymenny listok od obvodnej.. ten lekar ma prijal aj na kyret, vie o co ide, keby sa nieco diali, vie v nemocnici hned reagovat a raz dufam bude aj pri porode, tak som momentalne celkom spokojna.. uz som medzi snazilkami, tri mesiace sme cakali, stvrty mesiac nevysiel a teraz som zacala piaty cyklus tak uvidime, je pravda, ze miunuly mesiac sme skoncili s branim ATB ja aj mm tri dni pred ovulkou, tak asi preto nevyslo, tak dufam, ze tento mesiac sa podari 🙂