Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

korenka
10. feb 2009

ahaaaaa,dík za info

barbarita
10. feb 2009

mozem darovat krv ak beriem duphaston?

shaarka
11. feb 2009

barbarita, myslim ze ano, ale urcite treba informovat o liekoch, ktore uzivas

lenusska
12. feb 2009

Ahojte,

Tak mozem uz aj ja moju doterajsiu skusenost : je taka,ze dnes berem posledný den duphaston a uz aj spinim.Myslela som si ze ked ho budem brat nemozem dostat ale uz do vecera asi je tu mrcha

adrianka127
12. feb 2009

Ahoj Leni, ja som na tom podobne... pri poslednej tabletke som mala spinenie, ktore trvalo cca. 2 dni a nasledne sa spustila mrcha...

martina05
12. feb 2009

Ahojte , tak ja som D. dobrala v utorok a zatiaľ NIČ::::::: Príznaky nemám žiadne /ani tehu ani MS/, no tak teda neviem či je to dobre al. nie.... Včera som si trošku cítila prsia ale dnes nič vôbec..... Dnes je 27 DC.... Ak nepríde zajtra MS , v sobotu ráno testnem...ale len preto že je Valentína a keby to vyšli, mali by sme super Valentínske prekvapko.......No ale aj tak som pesimista....

korenka
12. feb 2009

ahojte,ja keď som tiež brala prvý krát,tak som hneď špinila,po 3 dňoch prišla riadna až moc...........ale teraz po druhom dobratí mi prišla na 30-ty deň,takže som aj ja zbytočne testovala.........
teraz som doma,PN,mám zápal str.ucha ☹

martina05
13. feb 2009

NO ahojte, tak v utorok som dobrala posledný Duphaston a dnes už aj prišla MS..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

korenka
13. feb 2009

ahoj,martinka,tak ti prišla do 3 dní,to je správne........no,najlepšie by bolo,keby nedošla,ja viem.......
annavi,ako si na tom ty?už prišla,mrcha jedna???????
shaarka,a ty?

shaarka
13. feb 2009

tak ja zacinam s D az buducu stredu, teraz papam bilinkovy agnucaston 🙂

martina05
13. feb 2009

Shaarka, čo je to Agnucaston ??? To som ešte nepočula.....

martina05
13. feb 2009

Aha už som to vygooglila...
http://www.edusan.sk/temy/fytoterapeutika/agnuc...
Ono sa to môže kombinovať aj s Duphastonom???

fomarik
13. feb 2009

Ahojte baenky. Čo máte nové?
Ja mám dnes prvý den Duph. a plodné dni ale beriem antibiotiká tak neviem, či sa vôbec budeme snažilkovať 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

lenusska
13. feb 2009

Ahojte ja som D dobrala vcera...aj som spinila do hneda no dnes uz iba trolilinku spinim a teplotka sa dnes vysvihla hore...hmmm som mooc zvedava co s toho bude

clostilka
13. feb 2009

annavi kde si dnes by si mala byť už 43 DC ak ti neprišla menzes tak to vyzerá na tehu, alebo nie?

korenka
15. feb 2009

ahojte,tak ako?
annavi,napíš nám,čo je nové????????
ja som dnes 7DC,a budem zajtra volať dr.,ako je to s tou ovuláciou,či by som nemala brať D neskôr a celkovo či ju mám,tak do konca týždňa nech sa na mňa pozrie.

lenusska
15. feb 2009

Tak mrcha je tu.....vo stvrtok som dobrala D uz som aj spinila,v piatok nic a vcera spinenie a dnes mrchula....

shaarka
15. feb 2009

ahojte
tu je nieco o agnucastone:
Agnucaston, a je výtažek z rostliny Drmek obecný (Vitex Agnus Castus)

Tradiční medicína (již Hippokrates popsal účinnost vitexu) doporučuje plody vitexu při menstruačních potížích vycházejících z nedostatečnosti žlutého tělíska včetně předmenstruačních příznaků, křečovitých bolestivých menstruacích, dále určitých problémech přechodu, či chybějící tvorby mléka. Doporučuje se také při léčbě poruch vaječníků a dělohy. Účinkuje na hypotalamus a hypofýzu, tím stimuluje estrogenní aktivitu a snižuje tvorbu prolaktinu. Kromě toho snižuje FSH a zvyšuje LH. Proto podporuje ovulaci a udržuje hormonální rovnováhu- zmírňuje náladovost, úzkostné stavy a nespavost, symptomy typické pro předmenstruační syndrom (PMS).

je to na prirodnej baze, moze sa to kombinovat s duphastonom.

lenuss, to ma mrzi 😔

D budem brat od utorka (14.DC)

lenusska
15. feb 2009

shaarka - neva buduci mesiac je opat sanca 😉

shaarka
15. feb 2009

lenus, ved jasne - to mas super 😉

korenka
16. feb 2009

ahojte babuľky moje......taaaaak,dnes som volala s mojou dr.,je úžasná fakt,tak že mám brať D od 17 DC,že do teraz som ho mala akoby antikoncepciu,ale cyklus mi upravil,keďže prvý som mala 27,druhý 30,tak som zvedavá,dúfam,že mi to nenaruší a príde MS,alebo by nemusela vôbec............. 😵
ešte niečo,neviete mi poradiť ovulačné testy,ktoré sú dobré,aj lacné??????

korenka
17. feb 2009

annavi,čo je s tebou,ako si dopadla????????????????
shaarka,ináč,presne mi Dr. potvrdila,že D blokuje ovu,keď sa berie skôr,tak to je len fakt na úpravu cyklu,nič viac,teraz som pripravená sledovať ovu testami a uvidím......... 😨

shaarka
17. feb 2009

korenka,
tvrdenie, ze D blokuje ovu, je scestne a nespravne. dokazom toho je mnoho mnoho grafov, ked zena brala D a ovulaciu mala. dokonca ocakavala menzes po dobrati D, ale ten nedosiel, lebo nastala ovulacia a potom o 14 dni menzes (ale to uz bola zena na vyvolavacke).
netreba robit paniku. progesteron je v tele v malom mnozstve aj pred ovulaciou.
najlepsie je brat D od 14. DC - ako v pripade idealneho cyklu a idealnej ovulacie.

korenka
18. feb 2009

jasné,chápem,ja budem sledovať ovu a podľa toho si nasadím D a uvidíme......... 😕

shaarka
18. feb 2009

😵

miriatko
19. feb 2009

Ahojte. Chcem sa vas opytat. Snazime sa otehotniet uz 1,5 roka. Teraz mi v CAR nasadili od 3 dna cyklu Clostilbegyt, potom mi 14.den pichli Pregnyl a od 17. DC uzivam duphaston. V stredu 11.2. sme snazilkovali, ale vo stvrtok ma zacali boliet vajecniky. Myslela som, ze je to ovulaciou, ale bolest neustupila ani do pondelka. V utorok som bola v CAR - doktor povedal, ze mam na pravom vajecniku 5 cm cystu a ta tvori bolesti. Cysty som mavala aj predtym, ale chcem sa spytat , asi nie je sanca, ze sa mi vajicko uchytilo, ked mi narastla cysta. Dakujem

shaarka
19. feb 2009

miriatko,
neviem ti poradit, neviem, ci moze ovulacia prebehnut a nasledne narast cysta... ale ak ano, tak vajku by sa nic nemalo stat. ale moj laicky pocit je skor ten, ze dominantny folikul nepraskol ani po pregnyle, ale urobila sa z neho cysta. ta moze branit aj menstruacii. nemerias si bazalnu teplotu?
skus sa opytat lauritky. ta je skusena, mozno vie aj nieco o cystach 😵

miriatko
19. feb 2009

Ahoj shaarka. Bazalnu teplotu si nemeriam, neviem na to je nejaky specialny teplomer? Niekde sa totiz aj docitala, ze niektorym zenam vychadzaju pri merani blbosti typu, ze ma plodne dni 17 dni v mesiaci. Vajicka som mala na lavom 1 velke a na pravom 3 dost velke, na pravej strane sa vytvorila cysta zo zostavajucich zltych teliesok a na lavej strane pekne prasklo a ostalo zlte teliesko. Na pravo mam totizto menej priechdny vajickovod a to dosledkom zrastov po operaciach a vraj som davno prekonala aj chlamydia, ale neviem ako, ked som s nikym nebola ibas manzelom a manzel ich nikdy nemal.

korenka
20. feb 2009

ahojte,no,tak ja som dnes 12DC,takže dnes urobím poobede prvý ovu test,tak uvidíme.......... 😨

korenka
21. feb 2009

tu už nikto nepíše????????? 😨
ja som včera,aj dnes testovala poobede o 14-tej a stále je tam tá druhá/ slabá ,tak ja neviem...... 😖