Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

jerryjanka
7. máj 2009

15 mesiacov zatial neuspešne

sofia2008
7. máj 2009

Skoro ako my...ale musime verit, ze sa to podari, hoci aj umelo 😀

jerryjanka
7. máj 2009

no ja dufam že to pojde prirodzene - umele oplodnenie to je pre mna momentalne niečo čo nechcem riešiť 😅

a1211
11. máj 2009

Ahoj holky, prosím vás také se některé z vás stalo, že ani po Duphastonu nepřišla MS? Brala jsem ho deset dní 2 tabl.denně pak pauza na MS a už je to desátý den po vysazení co nic:(a ani to nevypadá, že by nějaká měla dojít. Jak je to možné?

mirkatom
11. máj 2009

Aj my neúspešne od augusta 2007. A vek už tlačí. .... Vybrala som už parlodel na úpravu prolaktínu 2 tbl. denne (mala som hodnotu 18), momentálne je 4, čo je super a ani som tomu neverila, že sa to takto rýchlo po mesiaci a pol upraví, a momentálne beriem 3 balenie duphastonu od 15 do 25 dňa, tento mesiac len po jednej tbl. denne a budúci mesiac dvakrát denne a taktiež clostilbegyt na stimuláciu ovulácie, ale to až budúci mesiac.
Takže tiež veríme, že sa raz zadarí 🙂

mirkatom
11. máj 2009

Držím palčeky všetkým

a1211
11. máj 2009

mirkatom a po duphastonu máš MS do jakého dne po vysazení?

mirkatom
11. máj 2009

tak min. mesiac som dobrala v stredu 22.4 a MS som dostala 24.4, ale nemeškala mi nikdy.

a1211
11. máj 2009

děkuju mirkatom, tak nevím čím to u mě je, že ani duphaston nezabírá, holky kdyby jste s tím měli nějakou zkušenost napište budu ráda, začínám být nervozní

mirkatom
11. máj 2009

... a tento mesiac mám aj dosť naliate prsia od 9-10 dňa cyklu - čo je pre mňa nové, síce aj predtým som ich mala ale asi len 5 dní pred MS. Neviem, či je to do toho duphastonu, lebo dva mesiace spätne som to nepociťovala.

a1211
11. máj 2009

taky jsem je měla, a i bolely, a dost mě píchá v podbřišku, sice jen občas ale je to nepříjemné tak nevím jestli je to duphastonem ale asi jo, nikdy předtím jsem to neměla

shaarka
11. máj 2009

a1211
uz som to tu neraz pisala - niekedy sa moze stat, ze po vysadeni duphastonu (alebo este pocas jeho brania) pride ovulacia a tym padom je menzes posunuty nie podla toho, kedy vysadis duphaston, ale kedy ti skonci tvoja prirodzena lutealna faza.
ak nedostanes menzes 14 dni od vysadenia, jedna sa o iny problem. najcastejsie ide o problem "tehotenstvo" alebo o cystu 😒

a1211
11. máj 2009

aha děkuju shaarka, vůbec s tím nemám zkušenosti

annavi
12. máj 2009

ahojky babulky...........ja dnes doberiem poslednu tabletku Duphastonu..som 26 DC...tak uvidime kedy dojde mrcha....som si ani ovulku tento cyklus nevsimla........hmm.. 😒

ale dnes mam akesi take predmrchovske stavy tak asi uz priiide.........

a 1211 mne prvy mesiac bratia Duphastonu mrcha meskala 8 dni....teraz uz beriem D 4 cyklus a zatial (klop klop) sa mi cyklus z 46 dnoveho upravil na 33 dnovyy...no skus vyckat, ak ti nedojde do desiatich dni tak bez za Dr......

😉

shaarka ako??

shaarka
12. máj 2009

ja nijak, som 5.DC, idem papat clostilbegyt a bud. tyzden na UZV - ak tam nieco bude, tak si pregnyl zozeniem aj na ciernom trhu 😀 😀 😀

annavi
12. máj 2009

jaaj...shaari a tebe Dr predpisala clostil? Ja mam taky pocit blby............ze odkedy beriem D tak nemam ovulku........ ☹
ale na bud. tyzden idem k Dr-ke na kontrolu...tak sa jej popytam ze co a ako.........

shaarka
12. máj 2009

annavi, a predtym si mala? lebo keby si mala ovulku, tak ti menzes urcite dojde (alebo //)

annavi
12. máj 2009

co si som predtym mala??ovulku??? shaari ja neviem...odkedy beriem D tak som uplne mimo...mam na mysli moje ovulacne obdobia..neviem to rozlisit.....asi zacnem merat...lebo ani vytok nemam...teeda mala som posl. dni taky biely vajkovy..aj teraz mam...ale krcok je nejaky zvlastny...bol makky pootvoreny..teraz je tvrdsi a polozavrety..ja nevieeeeeeeeem....... ☹

shaarka
12. máj 2009

annavi - vsetko musis sledovat pravidelne a zapisovat si.
preto je dobre merani BT, lebo si tam zapises nielen teplotu, ale vsetko, co citis plus sex.

D beries pre nepravidelny cyklus - nie? a kedze si menzes nemala pravidelne, alebo teda vobec, tak ani ovu nemusela byt.
D ti sice zrovna cyklus, ale nezaruci, ze aj ovulacia chodi. menzes moze prist aj bez ovulacie. na to staci brat duphaston.

annavi
12. máj 2009

tak co mam teraz robkat?

shaarka
12. máj 2009

jaaaaaj a co ja viem?

som ti pisala, ze meraj BT? aby si vedela, ci mas ovu. ked vies, ze mas ovu, tak si D nasadis po ovulacii. to je najlepsie. no a ked mas ovu, tak budes len keksikovat - aspon pol roka - a ked sa potom nezadari, tak pojdes na ine vysetrenia - hlien, spermie, krvna zrazanlivost... a pod.
to je moj nazor.

annavi
12. máj 2009

shaari no ano..D beriem kvoli nepravidelnemu menzesu.ale aj kvoli tomu ze sme v minulosti prisli o babenko...... 😔
kedysi som citila ovu..aj podla hlienu som vedela....ze ju mam..ale teraz uz neviem......

moje telo je akesi zblbnute......no oki..od noveho cyklu zacnem merat.......a kedy sa ma D nasadit po ovulke?hned prvy dnik po ovulke?? 😕

akurat mam bolesti jak slak......je mi zle od zaludka..prsia naliate a boli ma na mrchu....... 😖 ale aspon naraz chodi herecka jedna...lebo ja som mavala az 46 dnove cykly............uz sa mi skratili na 33 dnove............

tak oka......budem merat na bud. mesiac.......a ak teplotka vzostupne a hned klesne tak znamena ze presla ovu??
nemyslis ze D ovplyvnuje teploty??ved je to predsa hormonalny liek..hm???

shaarka
13. máj 2009

pozri, ako "velmi" ovplyvnuje D teploty 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
(P ako progesteron)

o merani BT si radsej precitaj na www.merenibt.xf.cz
a zapisuj teplotky - odporucam fertilityfriend.com - a ked nieco nebudes vediet, poradim ti.

v skratke - cyklus sa podla teplot rozdeluje spravidla na dve fazy. nizsie teploty (predovulacne) a vyssie teploty (poovulacne). hodnoty teplot nie su smerodajne, dolezita je krivka, ktora meranim vznikne.
ovulacia prebieha spravidla v den poslednej znizenej teploty pred prudsim zvysenim, ktore sa udrzi pocas celej lutealnej fazy.
menzes dojde spravidla pri znizeni teploty (ale niekedy teploty prertvavaju aj pocas menzesu. vtedy si ale maloktora zena meria teplotu).

na tej www stranke najdes vela prikladov, ako by mal vyzerat idealny graf, ako vyzeraju anovulacne, ci tehotenske. kazda sme ina.
hlavne zapisuj a potom sa na to kukneme. 😒

annavi
13. máj 2009

okka shaari.........sa citim teraz tak na mrchu...vcera som dobrala poslednu tabl. D a bolesti jak hovado......a strasne ma nohy bolia......hmm......no uvidime kedy sa spusti....... 😖

ja len neviem ci je to dobry napad........zase sa do toho zamotam........a budem mat zase take stavy..ze sa na to upnem...

no ale musim to vyskusat a odsledovat sa aspon na dva tri cykly..aby som zistila ako moje telo vlastne pracuje............. 😀

jaaj ci som utahana.........ale uz ochvilocku koncim v praci........ 😎

shaarka
13. máj 2009

annavi, celkom ta chapem s tym upinanim.
ale nevies si povedat, ze meranie BT je nieco, co ti bude sluzit hlavne spätne? proste ze budes mechanicky merat a zapisovat teplotu a obcas kuknes, ci ti nemeska menzes a tak... nie je dobre si lamat hlavu nad kazdou rannou teplotou. je to naprd. dokonca nemusis merat ani kazdy den - to nie je potrebne.

ale budes mat zapisane, kolko bolo, kedy bol sex, aky bol hlien, co ta bolelo a ake tabletky si brala... fakt to pomoze. 😉
proste to treba brat ako pomocku - namiesto kalendara.

annavi
13. máj 2009

okii shaari......si ma nejako pozitivne naladila.
dakuuujeeeeem........ 😎

xradka
15. máj 2009

Ahoj holky, mám dotaz. Kdo z vás bral Duphaston mi třeba poradí. Dobrala jsem ho 12.5. a 13.5 jsem očekávala mršku, která se tedy zatím nedostavila, tak si říkám, že tu je naděje, že se to povedlo. 🙂 Kdyby jo, mám pokračovat v braní Duphastonu a pokud jo, kdy ho mám zase začít brát? Normálně jsem ho brala 16 den od menstruace, ale když by se teď vůbec nedostavila? Pokud máte někdo podobnou zkušenost, dejte prosím vědět. Díky. R:

mabe
15. máj 2009

Ahoj xradka, ja sice beru Utros, ale to je to stejny pokud vim, ne?Me dr. rikala, ze mam brat utros 10 dnu po ovu a pak si udelat test. Pokud bude pozitivni tak ho brat dal.

pajass
15. máj 2009

Ahojte baby, tak jsem dneska vyfasovala od gyndoktora recepis na tři balení Duphastonu, sice mi zkrátí cyklus, ale bojím se , že když ho začnu brát před ovu, tak mi ji zablokuje, mám to brát 15. až 25. den Máte s tím některá zkušenost?

monika0001
15. máj 2009

ja som duphaston dostala pri hroziacom potrate na udržanie plodu v tele, no akosi to nepomohlo... ☹