Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katkamarek
11. feb 2010

maricom nemyslim si, ze by ti Duphaston blokol ovu, ked si ho brala iba tak jednorazovo. A pred tym si ovu mavala? A ake dlhe cykly zvyknes mavat?

maricom
11. feb 2010

práveže neviem, nikdy som sa ovulácii predtým nevenovala. Cykly som mávala nepravidelné, ale boli raz mesačne a 1 či 2krát do roka aj vynechala. Mám už babuľku, s ňou som otehotnela na necelý 4 mesiac snaženia(?) či skôr sme to nechali tak, ak bude bude ak nie čakáme. Teraz má 2r6m, po SC sme museli čakať, ale cca trištvrte roka sa nechránime a vyskakujú mi takéto problémiky...

katkamarek
11. feb 2010

maricom, no ked si mala taky nepravidelny cyklus, tak by som urcite isla na vysetrenia a ako prve by bol hormonalny profil, lebo anovulacne cykly sposobuju nepravidelnost, no a to sa da zistit hormonalnym profilom.

Inak co je u teba nepravidelny cyklus? Lebo kazdy to vnima inak, ale to, ze ti kazdy mesiac ms neprisla presne na 30 dni, alebo 31 este neznamena nepravidelnost, ked rozdiel v dlzke cyklu bol tak do 3-4 dni, tak to je ok

maricom
11. feb 2010

neznačila som si, ale bolo to približne takto, cca tri mesiace by som sa trafila do pravidelnej +/- ale potom týždeň dva posun, a znovu cca 3 mesiace pravidelná. Ten hormonálny profil som rozčítala vlastne len včera, je to pre mňa nové, som o tom ani nepočula od doktora. Ja som taký typ, že čo povie doktor verím tomu, ale toto v poriadku nie je. Ako sa vlastne robí ten hormonálny profil? Len odber krvi a čaká sa?

katkamarek
11. feb 2010

maricom, no ja som tiez bola taka, ale je malo doktorov, ktori su schopni nieco riesit, tak sa musime same ucit a doslova si pytat vysetrenia.
Je to z krvi, berie sa minimalne dvakrat pocas cyklu a to na 3-5 DC a okolo 20 DC. Mne to robila endokrinologicka, a ked mas take rozhadzane cykly,tak by som ti navrhla ist si dat vysetrit aj stitnu zlazu a pri tom si urobit aj hormonalny profil u nej. Staci ked pojdes ku svojej obvodnej po listok a objednas sa na endokrinologiu. No a bolo by dobre, aby si si merala aj bazalnu teplotu, lebo aj to vela napovie, tu je stranka o tejto metode: http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

maricom
11. feb 2010

ďakujem ti veľmi pekne, pozriem, prečítam a idem aj riešiť, nemám na čo čakať.

hanka99
11. feb 2010

Ahojky
chci se zeptat,za jak dlouho přijde ms po dobrání duphastonu, mám nepravidelný cyklus 38-45 beru duphaston 20-25 den cyklu, 1měsíc.
Dnes je to 4 den co ho neberu a ms nikde na testu dnes ráno /.

chersi
11. feb 2010

ahojky hanka99, koukám že jsi od Berouna, nebo přímo z něj, já bydlím 24 kilasků od něj. a jsem tak yna duphastonu

tatranka111
11. feb 2010

hanka99 mne po duphastone prišla ms vždy na 4 den.........tiež som mavala nepravidelne cykly.........a nemeriaš si BT?

hanka99
11. feb 2010

tatranka : noo to si neměřím zatím ale plánuji to.
chersi : IP 😉

estrozinka
12. feb 2010

holky prosim, ovlivnuje duphaston ovulační test??

shaarka
12. feb 2010

estrozinka, nie.

estrozinka
12. feb 2010

Sharka, prosím můžeš mrknout do mého alba na ovulační testík? je to sice foceno z mobilu- nemoc kvalitně.. vylezla nejprve jedna o po minutce hned druhá která pak postupně zesílala... dělala jsem si testik poprve. Diky

katkamarek
12. feb 2010

estrozinka, no mne sa zda, ze este mu do pozitivneho trosku chyba, ale je to zle viditelne, tak neviem to presne posudit, kedy si ho robila? Mozno by si mohla skusit aj dnes poobede a mozno uz by bola ciarka silnejsia

estrozinka
12. feb 2010

katkamarek, včera v 19hodin... no když už na něj koukám ted tak je vidět že je ta čarka silnější... je to fakt blba kvalita... zkusim asi dnes ještě jeden..

katkamarek
12. feb 2010

no to skus urcite, ale mohlo sa stat, ze uz si peek mala a teraz moze byt aj slabsia ciarka ako vcera, tak sa nelakaj, Neznamena to, ze ovu nebola, len si mozno nevystihla ten vrchol, ono je dobre niekedy robit ovu test dva krat za den. Ale to sa musis sama odsledovat ako je to u teba, niektore baby maju pozitivny ovu test viac dni po sebe. A bazalnu teplotu nemerias? A hlienik je aky?

estrozinka
12. feb 2010

a myslíš že to můžu brát tak, že je to na dobré cestě nebo že to bylo na dobré cestě? daleko horší by to asi bylo kdyby byla jen / ne? BT neměřim.. hlenik je bezezměny, žádný dlouhý tažný sem nezaznamenala... jen mě tršku pícha v bříšku a v zádech.

katkamarek
12. feb 2010

no urcite je to na dobrej ceste, ked uz je taka vyrazna druha ciarka 😉 Ktory DC si dnes?
a co znamena bezo zmeny? Je kremovy, alebo aky?

estrozinka
12. feb 2010

no u mě to bylo tak, že sem v řijnu vysadila HA menstruaci jsem dostala ještě po HA, před HA jsem měla nepravidelné cykly, tak mi doktor řekl, že počkáme tři měsíce a pokud se MS nedostaví budeme řešit. bohužel se MS nedostavila.. V pondělí jsem byla u doktora, dělal mi UTZ, že by bylo něco v nepořádku neříkal, nasadil mi Duphaston beru ho ted od středy! Takže žádná MS rovnou mi ho nasadil, včera jsem šla do lékarny a koupila těhu test + ovulač. test, těhu test negativní, ovulační dopadl takto 🙂 Nejdřív jsem myslela že to asi zřejmě ovlivnil duphaston, ale je to prý blbost.. MS mam ted dostat za 12-15 dní což by tak vycházelo... Možná jsem měla štěstí že sem měla ovulaci a potom nasadila Duphaston a ted se tam ještě ukazuje,nebo sem začala brát duphaston a tím se mi rozjela ovulace.. nevím opravdu nevím, ale důležité je že tam jsou // a vidím je krásně obě dvě 🙂 No jsem z toho jelen 😉 Jinak hleník je spíš takový něco mezi vodovým a kremovym.. ale vyloženě nějaký kluzký hleník nemám.. A ještě další věc, dneska na sobě pocituju trošku takovou horkost.. ale to nevim jestli to může být tím zpusobeno.

katkamarek
12. feb 2010

No ked je taky vodovejsi, tak to moze byt ovu, no skus kazdopadne dnes este testik, a odporucila by som aj zajtra a uvidis

estrozinka
12. feb 2010

😉 oki

ciratko
12. feb 2010

Ahoj holky,
už jste se setkaly s dávkováním 10 dní obden po 2 tabletách ráno? Mám nepravidelné, dlouhé cykly (33-45 dní), ovulaci mám kolem 19-20 DC. Doktor mi nasadil Duphaston na úpravu cyklu 18 - 28 DC právě ob den a 2 tablety ráno. Tak nevím, jestli si to neupravím až od 20-30 DC 2x1. Co myslíte?

jerrymona
12. feb 2010

ahoj ciratko. duphaston by sa mal brat po ovulacii, nie pred nou. urcite by som ho brala az od 21 DC alebo tak, teda po ovu.

pozri, ja mam nepravidelne a dlhe cykly. a tento treti bol dokonca vitazny. 50 DC. kuk album. ovu bola az na 36 DC.
nechapem preco niektori gyndosi chcu silou mocou skracovat cykly. ved ked je ovu a podarilo by sa ti otehotniet, tak je jedno ze je cyklus dlhsi.

ciratko
12. feb 2010

No, problém je, že já už jsem byla 56 DC a menstruace stále nikde ☹ a dvě čárky na těhotenském testu taky ne 😠 . Teď čekám na menses po Agolutinu. ☹ Mně těch 33 dní vyhovovalo, tak se to budu snažit udržet i Duphastonem na téhle hranici. Zase mi příjde zbytečné mít místo 2 krásně proběhlých cyklů jen jeden dlouhý. Biologické hodiny už tikají 😀 😀 . A to nemluvím o tom, že jsem nafouklá jak balón ☹

jerrymona
12. feb 2010

ciratko, ja som mala prvy merany cyklus 64 dnovy. uz som bola strasne nepokojna, ze so mnou nie je nieco v poriadku a vybavila som si termin u gyndy. a ta potvora cervena dosla den pred terminom. 😝 😅 a cyklus bol anovulacny este k tomu.

smiem sa spytat, kolko mas rokov?

ciratko
12. feb 2010

29 😉
Vím, že to není moc, ale já už to tak cítím, že teď už je pozdě 😀
Ty jsi nebyla zavodněná při takhle dlouhých cyklech? Já jsem taková celá nateklá ☹

jerrymona
12. feb 2010

ciratko, tak sme na tom rovnako. 😀 aj ja mam ten isty vek.
stale som hovorila, ze by som chcela mat babo este pred 30-tkou. no aspon ze sa mi podarilo vobec pred 30-tkou otehotniet.

neviem, ako myslis, ze si zavodnena pri dlhych cykloch. mna uz teda pobolievalo brucho a potom bola ms 7 dni - teda so spinenim. no taka bola vzdy.

ciratko
12. feb 2010

No, já už jsem nafouklá jak před menstruací. Akorát už to trvá měsíc. Tak to přisuzuji zadržování vody v organismu.

shaarka
13. feb 2010

ahoj ciratko,
pises:
Zase mi příjde zbytečné mít místo 2 krásně proběhlých cyklů jen jeden dlouhý. Biologické hodiny už tikají...

len si daj pozor, aby si nemala 2 krasne proběhle cykly s duphastonem, ale anovulacne. Potom je lepsie mat jeden dlhy, ale ovulacny 😉

ciratko
13. feb 2010

No, předpokládám, že když mám ovulaci bez Duphastonu, tak jí budu mít i s ním, když ho správně nadávkuju 😉
Akorát nevím, jestli si to dávkování neupravit podle příbal. letáku a nebo jet podle doktora.
Shaarka poraď 😉