Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sisinka7
26. okt 2010

ja som brala duphaston prvy mesiac od 16-25 MC a mala som cakat menzes do troch dni a menzes nikde,lekar povedal,ze mi asi nezabral...a mam cakat dalsie dva tyzdne,ak nedostanem menzes ani potom,spravi mi hormonalny profil...aj ked si myslim,ze to mal urobit ako prve,nez mi nasadil duphaston...takze neviem co si o tom mysliet.... ☹

katarina104
26. okt 2010

@sisinka7 no to ti mal spraviť hneď 🙂 duphaston obsahuje progesterón,tak by to teraz mohlo mýliť,zbytočne ťa trápia 😉

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. ak máš nepriechodné vajičkovody dá sa to riešiť prefukom, vraj to bolí, no neviem držím palčeky nech si čím skôr fit 🙂

zuzka1.
26. okt 2010

@katarina104 boli?to sa nerobi v narkoze???

zuzka1.
26. okt 2010

@katarina104 inak viem, som stihla hned co to nastudovat, da sa to riesit, tak uvidime.,

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. neviem ako to robia teraz ale mojej známej to robili bez narkózy a že to hrozne bolelo, nechcem ťa strašiť 😒

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. teraz som čítala, že ak to robia v narkóze robia to pri laparoskopii ako ti to zistili? 🙂

janeisha
26. okt 2010

@eninka27
@katarina104 ahojte, skor som sa neozvala nemohla som ... ja len ze buduci rok v juni bude snad nas mesiac🙂

zuzka1.
26. okt 2010

@katarina104 este nezistili, len sa chystam este dalsiemu dr, moj ma na to podozrenie, len viete mi niekto vysvetlit, ze teda mam uprachate vajcovody pravdepodobne, ale predpisal mi hak, teda ak su uprachate nemala by som dostat,ci?ko to je?s hak dostanem, bez nej nie, nebude tam nieco ine?

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. zuzka neviem presne aký máš problém, nemôžeš otehotnieť?,alebo máš nepravidelný cyklus? HAK ti cyklus upraví ale nevylieči vajcovody, ak sú upchaté tak ti hrozí mimomaternicové tehotenstvo 😉, tu pomôže len prefuk

katarina104
26. okt 2010

@janeisha ty si tehotná je to tak? to je úžasné teším s tebou 🙂 🙂 🙂

janeisha
26. okt 2010

@katarina104 je to tak🙂 a dakujem🙂mne trvalo takmer tyzden kym so msa zacala tesit 😅 🙂

katarina104
26. okt 2010

@janeisha tak už len to udržať 🙂 , pomáha aj vitamín E a kyselina listová tak skús, ešte berieš duphaston? 🙂

janeisha
26. okt 2010

@katarina104 kyselinu lisotvu beriem aj duphaston.. uvidime co bude dalej- ale snad bude vsetko dobre🙂

katarina104
26. okt 2010

@janeisha pevne dúfam, ešte raz blahoželám 🙂

zuzka1.
26. okt 2010

@katarina104 no mam nepravidelny menzes, v prvom rade, trva to uz rok, hak mi ho upravi, nasledne po par mesiacoch hapruje zase, endometrium je narastene ale menzs sa nespusti. ja mam skor pocit, ze je to nieco hormonove.
dufik som brala, neupravilo mi to nic, teraz po mesiaci uzivania neprisiel menzes ani za nic. dnes mi pichli agolutin a hotovo. dal recept na hak, a odporucanie do gynfivu.
ja som sa rozhodla, ze naskor skusim nazor ineho lekara este a potom pojdem do GF.

zuzka1.
26. okt 2010

@janeisha G R A T U L U J E M 😵 😵 😵

janeisha
26. okt 2010

@katarina104 aj ja dufam.. a dakujem🙂
ak mozem otazku ako dlho beries duphaston ty?

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. a aké dlhé máš cykly? 🙂

janeisha
26. okt 2010

@zuzka1. Dakujem🙂 😵

katarina104
26. okt 2010

@janeisha ja ho neberiem, brala som ho na udržanie tehotenstva do 4 mesiaca, teraz mi ho netreba,mám síce nepravidelne ale aspoň mám ovuku 🙂

zuzka1.
26. okt 2010

@katarina104 to nevie nikto, mne pokial nepichne agolutin menzes nedostanem, aj ked vsetko na sone vyzera, ze nie je dovod aby nebola.
nepravidelny cyklus moze suvisiet s tymi vajcovodmi?

inak som mavala tak 29-30 dnove, mne aj telo sa chysta normlane pred mrchou, bolia prsia, krize, podbrusko ale mrcha nikde. takto som dovtedy, kym mi nepichne agolutin.

zuzka1.
26. okt 2010

dnes je v podstate 35den, cize pokail dostanem bude cca 40-45 den

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. vieš možno ti ten agolutin pichá skoro.ja som mala cykly aj 42 dňové. dostala som sama.vieš keby si vedela kedy si mala ovuku tak od ovulky je 11-16 dní do mrchy. Ja si meriam teplotu v pošve a tak viem na čom som, či mi má dať injekciu alebo dočkám do mrchy 😉 ,či to súvisí s vajcovodmi neviem ale asi nie 🙂 , keďže progesterónu máš dosť

zuzka1.
26. okt 2010

@katarina104 tiez si myslim, ze to bude nieco ine.
skoro asi nie, lebo ja k nemu idem kolkokrat aj na 50-ty den.
ovulku si musim poriadne odsledovat.len ked zacnem brat tu hak, tak bude pravidelne. budem si sledovat ovulku, a uvidim. a do Nr mam ist buduci tyzden, ale to budem mrchu pravdepodobne, takze az po mrche ma vezme.

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. ty si ťažký prípad,nepočula som ešte také niečo, no držím palce, čo sa z toho vykľuje daj potom vedieť 🙂 , ahoj

janeisha
26. okt 2010

@katarina104 tak dlho sa moze uzivat duphaston v tehu? to som nevedela.. cize sa ho asi tak skoro nezbavim..
a hlavne je ze vies ze mas ovulku.. zit sa da aj s nepravidelnymi cyklami🙂kym nemas ine problem samozrejme..

@zuzka1. fuuha mas to tazke.. ale drzim palce nech sa ti to nejak upravi a vyriesi🙂

zuzka1.
26. okt 2010

@katarina104 no je to cudne, on je tiez chudak z toho uz nestastny., preto dnes povedal o tych vajcovodoch, ale keby su uprachete mrcha nepride vobec, ani po agolutine, ci??

takto to je uz takmer rok

zuzka1.
26. okt 2010

@janeisha ja som pri malom brala dufik do 16tt tehu

katarina104
26. okt 2010

@zuzka1. upchaté asi nebudú, a robili ti už test na hormóny ?či nemá š viac alebo málo?