Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

extravaganca
5. dec 2007

😵 Díky 😵 😀 Ale běda,jak to nebude 😀

sah
5. dec 2007

Hm, tak za rychlost doručovací služby fakt neručím 😀 . Tak jo, malej se vzbudil a jdeme ven. Pa

bodzlomu
6. dec 2007

ahojky....dakujem tatiana82, ze si mi odpisala. Velmi ma to potesilo!
dufam,ze to vsetko bude v poriadku 🙂 Nech sa vsetkym babam dari.Ked sme sa uz na tuto cestu dali,tak nech to ma nejake grady 😉

tatiana82
6. dec 2007

bz: presne tak, ked mozes tak skusajte stale 🙂
drzim palce aby ti duph. zabral a skoro ti to vyslo...

bodzlomu
8. dec 2007

Dakujem tat82, fakt to pomaha...teda aspon psychicky,ked viem,ze je niekto kto chape ako mi asi je a ze je nas tu takych viac.Tiez drzim vsetkym babenkam palce 😉

jana.cb
11. dec 2007

Ahojky holky i já vám přidám mou zkušenost s Duphastonem.Beru ho cca od srpna 07 od 15Dc po dobu 10 dni a vzdy po 3 dnech po dobrani to dostanu v pohode bez jakeho kiliv spineni pred i po menstruaci. vedlejsi ucinky taky nema zadne.Pouze nyni nastal problem a to tim, ze jsem si ho vzala az od 17 DC a spozdilo se mi to o 14 dnu a mela jsem docala dost velke bolesti v podbrisku cimz jsem sla k doktorovi, nebot jsem byla 17.11 na IUI a myslela jsem ze jsem tehotna ale prokazala se preklinicka gravidita takze u me je velkej rozdil zda ho beru normalka od 15 DC nebo od 17DC.To je pak 14 dnu rozdil.

tatiana82
12. dec 2007

ahoj jana.cb, tak to som teda prekvapena. kvoli dvom dnoch az 14 dni?? vies lebo sa mi to nejak nezda, je to dlha doba. a lekar ti to potvrdil - ze v tom bol problem? a bolesti si dovtedy nemavala?

barbie4
12. dec 2007

Ahojte, vie mi niekto poradiť, dne mi doktor predpísal Duphaston, mám začať brať už dnes 2 tbl denne, ale teraz nie som si istá, či ho mám brať aj počas menzesu alebo nie, lebo doktor mi predpísal 2 balenia ale o prestávke mi nehovoril nič. 😲 Dnes mám 13 den MC.Neberiem ho k úprave cyklu , ale spolu s Clostilbegytom ako kombináciu, aby sa nám už konečne zadarilo 😅 .

tatiana82
12. dec 2007

ahoj barbi, urcite ho neber v kuse alebo pocas men.
skus si pozriet pribalovy letak tam je to super vysvetlene

bodzlomu
12. dec 2007

ahojte kocky.Dnes je treti den od vtedy,co som douzivala prve balenie duphastonu.Doktor mi povedal,ze na 15 den od menzesu mam zacat uzivat dalsie balenie.Chcem sa opytat,kedy by som asi mala dostat menzes?Povedal,ze mam cakat,kym ho nedostanem ☹

tatiana82
12. dec 2007

no pockat mozes, ale ak to bude dlho, viac ako tyzden tak chod k lekarovi. tu si mozes precitas - baby dostali aj po dvoch tyzdnoch...
a ak si nahodou otehotnela tak budes cakat marne 🙂

bodzlomu
15. dec 2007

Dufam, dievcata,ze sa tesite na Vianoce... Prajem vam vsetkym krasne Vianoce,aby sa vam splnili aj tie najtajnesie zelania!!! 😉 😵
Prijemne sviatky ...

martamarta
15. dec 2007

Kočky,prosím, poradíte mi? Som v 7.tt a začala som slabo špiniť. Doktor mi nasadil Duphaston. Ale mám z neho búšenie srdca , v kľude asi 94/min a pri menšej námahe 120/min a vtedy sa mi aj ťažšie dýcha. Máte s tým niektorá skúsenosti?
Zrýchlený tep mám aj normálne,okolo 88/min.
Ale toto fakt nie je nič príjemné. ☹

belda
15. dec 2007

já jsem brala duphaston taky na začátku těhu,ale i přes jeho užívání jsem začala špinit,tak mě dr.předepsala utrogestan.
s tím bušením nevím-máš v pořádku štítnou žlázu?v těhu se taky zvyšuje tepová frekvence,ale nevím,jeslti už taky brzy.jestli se fakt necítíš, v pondělí jdi za svým doktorem 😒

annili
15. dec 2007

Marti, radsej fakt bez za doktorom, ja ho uz beriem dlho, ale s takymto niecim som sa este nestretla a vzhladom na tehu netreba nic podcenit, dufam, ze vsetko bude ok 😉

martamarta
15. dec 2007

Ďakujem kočky. Mätie ma,že tlak mám práveže nízky,len ten pulz. 😒

p.j.jacky
16. dec 2007

Ja beriem Duphaston uz 5 mesiac ,ale nic v tom nevidim.Menzes sa mi vobec neupravil,mam bolesti v podbrusku a tehotna tiez este niesom.Antikoncepciu neberiem uz viac ako 3 roky.

bodzlomu
17. dec 2007

p.j.jacky nooo mozno je to v tom,ze to nie je vhodny liek pre teba. Asi by to mal riesit tvoj lekar,tak sa nechaj odbit a nech ti pomoze,ved je tam od toho!A neboj vsetko sa vyriesi 😵

p.j.jacky
17. dec 2007

bodzlomu:dnes som bola na gyna a ze nemam uz Duphaston uzivat.Stele mi robi sono.Teraz v piatok idem zasa...
Dne mi povedal ze mam nieco ako stupen D3,ale co to znamena...hm...neviem...
Po novom roku ide manzel na vystrenie spermi,tak som stoho cela nervni ako to dopadne...ach jo... ☹

bodzlomu
17. dec 2007

Ahoj p.j.jacky,ale vies,kym este skusa a pozera je dobre.Horsie by bolo keby sa na to vykaslal ako sa to stalo mojej kamoske!Hlavne hlavu hore,vsak dnesna medicina dokaze zazraky!!!A mozno sa to podari,ked to budes najmenej cakat a ako novorocne prekvapenie pride tvoje otehotnenie 🙂 Uzi si sviatky,uvolni sa...Mne doktor povedal,ze cim viac na to budem mysliet o to, to bude horsie 😒 Drzim place 😉 😵

p.j.jacky
17. dec 2007

bodzlomu:jej dakujem za tvoju podporu,ja sa snazim si to nebrat,ale ta moja hlava neda pokoj.Sniva sa mi o mimcu a ked sam zobudim citi taku uzkost...snazim sa to brat sportovo a nepripustat si to,ale ono je to cim dalej horsie.....aj tebe prajem pekne sviatky... 😉

kaboca
18. dec 2007

ahojte baby...mozem sa pridat do medzi vas? mne dnes doki predpisal Duphaston, mam ho zacat brat od 15dc 2xpo tabletke denne, pocas 12dni..zacinam v januari, kedze som dnes 19dc
...mne to predpisal ako podporu na prasknutie mojej cysty (2cm) 😔 a na podporu otehotnenia..
napiste mi prosim pozitivne vysledky po Duphastone...som z toho mimo, nikdy som ziadne tabletky brat nemusela ☹

annili
18. dec 2007

Ahoj kaboca, mne celkom pomohol, aj cyklus sa mi upravil na 1, ako to bude bez neho, netusim...mne sa prednedavnom tiez vytvorila cysta, cudne, ze pocas bratia D, ale nakoniec sama pekne zmizla. A k tomu tehu, D podporuje rast sliznice maternice - vdaka comu ma oplodnene vajicko lepsie podmienky na zahniezdenie a tym, ze upravuje cyklus, mal by navodit aj pravidelnu ovu. Niektore z nas ho znasaju lepsie, ine horsie, niekomu pomohol, niekomu nie - je to velmi individualne 😒 drzim palce nech mas s nim aspon take dobe skusenosti ako ja 😉

katuli
19. dec 2007

ahojte babule, mam otazku ohladom duphastonu ... som po laparoskopii (PCO) a lekarka mi tento cyklus nastavila na iui ... brala som clostilbegyt, v pondelok som mala pichnuty pregnyl a dnes som mala ist na iui, a mala som vecer zacat uzivat duphaston. na iui som vsak nemohla ist, ale kedze sa s manzelom popri tom aj tak snazime, tak by ma zaujimalo, snad mi niektora z vas poradi, ze ci mam aj tak dnes zacat s tym uzivanim duphastonu, ci to moze nejako pomoct otehotneniu alebo uhniezdeniu alebo comukolvek, alebo to nebude mat ziaden efekt ... temu som necitala celu, mozno by som nasla odpoved, ale nemam zial tolko casu a lekarke som sa nedovolala, tak by som bola velmi rada, keby ste mi niektora zodpovedali otazku, ak mate skusenosti, vopred vam velmi pekne dakujem

jana.cb
19. dec 2007

Ahojiky Katuli.Zacni ho uzivat od 15Dc to ho beru ja a az ho doberes, tak do 3 dnu by jsi to mela dostat.Ja ho taky beru cca od srpna 2007 a minuly mesic jsme meli prvni neuspesnou IUI a doktor rikal ,ze od 15 dne ho mam brat tim nic nezkazis rozhodne to se neboj.
Tatiana 82 - no nebylo to diky Duphastonu ale diky tomu, ze jsem tehotna byla, GCG mi stoupalo ale hodne pomalu, test byl pozitivni ale po 3 tydnech spozdeni jsem to sama dostala a stim pry vsechno v pohode odteklo takze to spozdenim nebylo Duphastonem ale preklinickou graviditou ☹(

tatiana82
19. dec 2007

jana.cb tak to ma mrzi, treba dufat, raz to urcite pride, a navyse idu vianoce, bude viac volna, pohody a kopu casu na skusanie 🙂
ja som dobrala duph. v utorok, zajtra al. v sobotu by som mala dostat tak som zvedava... zatial ziadne priznaky 😒
ak aj tento mesiac nedostanem vcas ja s tym koncim, nevidim zmysel brat to dalej...

jana.cb
19. dec 2007

Tak to moc drzim paecky aby se povedlo a zadarilo i tobe hlavne neprestavat doufat a verit, ze se zadari jen to bude nebude hnedka no :o( nechame se prekvapit. Ale je hrozny to cekani :o(( V Patek jdu na UTZ a pokud bude folikul velky jak ma byt tak pichnee Pregnyl a o vikendu budeme zkouset prirdone a kdyz se nezadari tak si naplanuju 2 IUI na leden.

kaboca
19. dec 2007

baby ja mam pravidelne, normalne dlhe cykly (26-28)..furt nacas..
uziva niektora z vas ten Duphaston kvoli cyste alebo len tak na podporu otehotnenie???

jana.cb
19. dec 2007

Kaboca - ahojky ja ho pouzivam na podporu otehotneni a dostani MS.

kaboca
19. dec 2007

odkedy ho beries? citis nejake pozitivne alebo negativne priznaky?