Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

jana.cb
19. dec 2007

beru ho cca od srpna 2007 a vzdy 15 DC 2x denne 1 TBL asi 5 dni myslim ze to je. Nemam zadne vedlejsi priznaky a vse je ok teda alespon zatim :o) No a citim se tak nejak porad normalne a v pohode protoze to diky jemu dostanu vzdy presne na den takze fakt bezproblemu.

kaboca
19. dec 2007

tak, to ma tesi, ze ziadne vedlajsie ucinky v tvojom pripade nie su...
ja zacinam od januara, od 15dc 2x1tb denne, ale pocas 12dni

citala som, ze niektore dievcata z toho mali hrozne akne alebo ze velmi pribrali 😖

tatiana82
19. dec 2007

kaboca ja ho berem treti mesiac a zatial nic moc, nevidim ziadne pozitiva, stale mi meskava... ale plet a vahu mam rovnaku. berem to 15DC 2x1 10 dni - akurat vyjde to jedno balenie.
jana.cb - ako dlho sa snazite? ako vidim nemas to jednoduche, tak drzim palce!!!
my sa nesnazime, zatial to berem len na upravu men

kaboca
19. dec 2007

tiez si ma potesila tatiana, diky..
si pamatam, ze tiez boli famy okolo HAK, ze sa pribera ..ja som schudla 🙂

tatiana82
19. dec 2007

tiez zalezi aky druh HAK si brala. niektore baby velmi pribrali. ja iba na zaciatku ale uz je to ok, uz dlho nebere 🙂
som zvedava co povies na duph...

jana.cb
19. dec 2007

Jo jo mas pravdu po dobu 10 dni prosim spletla sjem si to s Clomhexalem ten beru 5 dni od 3 DC ale Duphaston 10 dni od 15 DC promin taky v tom mam peknej bordel 😠
No snazime se 3/4 roku a manzel je ok jen u me je problem ze bez Clomhexalu sama neovuluji takze beru Clomhexal, pak mi pichnou Pregnyl a pak Duphaston na dostatni MSD a pro udrzeni pripadneho otehotneni. No jako ono vetsinou pokud ma clovek nepravidelnou MS nebo zadnou tak je problem s ovulaci tudiz i naslednem otehotneni pak takze ja jsem hnedka tusila, ze neni neco v poradku kdyz jsem ji nemela pravidelnou a proro jsem se rovou obratila na tady Budějovický Car atam mi s tim pomohli.Zatim prvni IUI se nepovedla takze tedka zvazujeme zda jit do druhe nebo si nechat udelat testy na protilatky co hydrolaparoskopii protoze manzel je ok takze bude chyba u me .-(( a kdyz se nepodari ani to tak zvazujeme IVF uz rovnou ...dekuju moc za podporu!

kaboca
19. dec 2007

nechcem pribrat...uz teraz som CICA!!!! 😀 😀 som pribrala tento rok 5 KIL 😅

kaboca
19. dec 2007

fuuuu...janka..drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku a coskoro vam to vyslo..moj manzel este ani nebol na vysetreni spg.. 😒

tatiana82
19. dec 2007

jana.cb tak ja ta obdivujem, si statocna! to chce teda vela trpezlivosti a lasky. asi mas super manzela a verim ze vas vztah to aj viac utuzuje... bud. tyzd. mas ovu?

jana.cb
19. dec 2007

No i ja jsem cetla ze se po nem pribira ale se mnou fakt neudelalo vubec nic za coz jsem rada. Mozna si to chce vic hlidat jidelnicek protoze chute je fakt ze mam vselijaky .o)))) a pribrat taky opravdu nechci no a pokud jo tak to bude jedine moje blbost ze jsem jedla tolik takze ani nemuzu pak rict ze za to muze Duphaston :o))) a svadet to na nej.
No ono statecna ...kdyz chces mimi tak proste pro to udelas cokoliv aprezijes skoro vsechno jen aby se to konecne zadarilo. Tak to drzim pesti aby dopadl spermiogram plne v poradku!Ten kdy je ok tak je to super ale zase pak vis ze je chyba v tobe no ☹
V patek je to 13 Dc takze jdu na UTZ apokud folikul bude mit poradovanou velikost tak si pichnu Pegnyl a sobota, nedele a pondeli je nejvetsi sance na otehotneni tak uvidime ale moc tomu neverim ze by to vyslo jako spoleham na IVF ale zatim jsem zkusila jen prvni IUI tak nebudu zbytecne zmatkovat a jit hnedka na IUI ale pokud se do brezna nezadari tak urcite bych na ni chtela uz pak jit.Takze ovu mam patek sobota nedele a pondeli resp. sobota je asi presne ten den.

kaboca
19. dec 2007

mozem sa opytat kolko mas rokov janka?

tatiana82
19. dec 2007

tak plodne dni mas aj bud. tyzd.
hlavne bud v pohodicke a skus sa co najviac uvolnit. snad sa zadari!!

jana.cb
19. dec 2007

Jasanka Kaboco ... 27 za mesic mi bude 28 a manzelovi je 30 a v breznu mu bude 31
No jasny to mam ale myslim ze nejslepsi a nejvetsi pravdepodobnost jsou jen 3 dny po takze sobota, nedele pondeli ale to vis ze to muze byt taky klidne streda to nerikam ze ne a zase nejde to takhla vsechno casovat presne a x krat denne to pak chudak manzel by si pripadal jak robot na vyrobu deti apak to nai nei uz ono ...ono uz jen to ze se musis trefovat do tech dni je na prd .-(( kdyz to nejde samou prirodou ....tak dikes moc holky snad se zadari no ale alepson me uklidnuje myslenka, ze jsme jnak oba dva zdravi jen u me je tenhle problem ktery se da resit jen to nebude hnedka ☹(

kaboca
19. dec 2007

verim, ze sa tvoje problemy vyriesia janka 😵

jana.cb
19. dec 2007

kaboca - no jako jednou urcite ale je to běh na delší trať no, nebude to asi jen hnedka ale jsem s tim smirena.Ale je to nespraveldivy ze ten kdo nechce otehtnet tak otehotni hnedka a ten kdo si to preje tak musi cekat .-(

bodzlomu
19. dec 2007

Ahojte dievcata...som na tom podobne ako vy.Niekedy mam dobry den a vtedy som presvedcena,ze vsetko bude v poriadku,inokedy to take ruzove nie je a zufam 😖 ale na druhej strane,mne lekar povedal,ze duphaston nema vplyv na vajecniky ani na dozrete vajicka,to nam musi fungovat "same",duphaston ma len posilnit sliznicu maternice a pomoct zltemu teliesku vypudit dozrete vajicko do vajcovodu!To teda znamena,ze nase telo je schopne produkovat dozrete vajicka!Myslite,ze keby to bolo s nami take vazne,tak by sa doktor uspokojil len s "nejakym" duphastonom?Ja si myslim,ze NIE....takze hlavu hore a hura do "toho"...prajem krasne sviatkya najmä prijemnu intimco atmosferu!!!

tatiana82
20. dec 2007

ahojte,
asi mas pravdu, cast je na nas a zvysok uz zariadi priroda 🙂 🙂
tak krasne Vianoce a skusat skusat skusat 😉 a po Novom roku snad len same pozitivne spravy!

jana.cb
20. dec 2007

Ok dekuji mocinky holky ja vam taky peji moc krasne vanoce a Stastny NOvy rok a at se vam vsem zadari!

andrea52
21. dec 2007

ahojte!
Tak aj ja sa pridavam k vam Duphastonkam 😀 chcem sa opytat, ze kedy po vysadeni tabletiek by mala prist mrcha. Ja ho uzivam zatial len medzi 20 a 25 DC, od vysadenia uz je skoro tyzden a mrcha nikde, nviete mi niekto poradit? dakujem

tatiana82
21. dec 2007

ahoj andrea. keby si uzivala ako ja tak by som ti poradila, ale takto neviem...
ja som konecne az po dobrati tretej davky normalne dostala nacas! min. vzdy neskor, skus teda este pockat, mozno si tvoje telo potrebuje zvyknut 🙂

luciaakubko
21. dec 2007

pekny den vospolok
beriem duphaston uz zopar tyzdnov, kedze som tehotna a boli iste komplikacie...mne velmi pomaha

bodzlomu
24. dec 2007

Vsetkym prajem krasny stedry den a pohodicku pri vianocnom stole....vsetkym drzim palceky,aby sa nam vyplnili aj tie najvytuzenejsie priania - deticky 🙂 😵

rybca
26. dec 2007

Ahojte, ako najdlhsie ste cakali po duphastone, kym vam prisiel menzes?

diana001
26. dec 2007

kocky preco sa vlastne dava clostilbegyt spolu s duphastonom nestacil by iba clostillbegyt

choco
28. dec 2007

ahojky, jak dlouho jste čekaly po dobrání duphastonu na menstruaci? já už 9. den a nikde nic ☹ mám duphaston první měsíc. těhotenský test je negativní a moje lékařka bude ordinovat až po novém roce...

sah
28. dec 2007

Choco, nic si z toho nedělej. Já jsem dnes už 13. den po poslední tabletce, MS nikde, těhu test negativní. Břicho bolí, prsa mám jak Dolly a bolí taky a nikde nic. Po Novém roce jdu na gyndu, a bude to prý řešit jinak než doteď. Takže jsem taky zvědavá, co se mnou udělá 😒 .

rybca
28. dec 2007

sah - ja rovnako, az na to, ze 14. ale pri kontrole krcku rano som uz nieco hnedaste mala na prste, som zvedava ako to mne bude riesit

sah
28. dec 2007

No já si myslím, že Duphaston na mě prostě není. Nejspíš bude problém jinde. Uvidíme po Novém roce. Ale leze to na mozek 🙄

rybca
28. dec 2007

sah - ja som aj predtym brala D, a bez problemov, len teraz to nejak hapruje

lisounek
28. dec 2007

ahoj holky, ja jsem ted dostala duphaston, protoze jsem v 5tt a nejak spinim, tak asi proti riziku potratu 😕 je to mozne??