Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
2. jún 2011

@sasena033 dufík je progesterón, ten znižuje estrogén, možno ti ho dal preto, aj prolaktín, ale HP by ti mal urobiť, ale ak je ta sliznica nízka skôr môže byť vyšší ten prolaktín, nech urobí HP, ale tá B6 ti môže pomôcť je ako dufík, tak skús

katarina104
2. jún 2011

tak kočky ja už idem pekný večer pa 🙂

sasena033
2. jún 2011

@katarina104 dakujem za radu tak skusim vsetky vitaminy a tento mesiac teda dupik nenasadim a uvidim ci to spinenie prejde...ak ano bude fajn ked nie pridem robit k dr poriadky nech robi nHP a podla toho nech da lieky som Ti velmi vdacna ze tu je niekto ako ty 🙂

smeyka27
2. jún 2011

ano kupim si podla tvojho odporucania 🙂 dakujem za rady ...a ten lanovy olej mam ako brat?? mala by som aj alchemilku pit?

janine6623
2. jún 2011

A
@katarina104
Ahoj Katka, prosím ťa nevieš niečo na zvýšenie sliznice? Podľa teba ak mám folikul na 15DC 13mm a mávam 35 dnové cykly tak je tam ešte šanca nárastu. Dr. mi to odsudil a neverí že mám neskôr ovulku. Ze ked beriem clostyl a duphaston musí to byť iba v okolí 15DC.

sasena033
2. jún 2011

@janine6623 mne povedal tiez ze mam nizku sliznicu na 12 DC 6mm ...a amam 33 dnove cykly a ovu na 19DC a na ten 12DC som mala foliku 14mm takze tiez neviem ci to je ok..aj mne dal duphaston ale @katarina104 mi poradila nejake vitaminky vid hore

dur
2. jún 2011

@katarina104 Merala som asi 7-45 h meriam v posve. a co sa da zistit? a ten pokles estrogenu co znamena to by som tolko spinila, teda 5 dni . Vdaka ti za rady. 🙂

sasena033
2. jún 2011

@katarina104 Katka teraz ma este nieco napadlo ...ked som bola vcer u dr..tak mi hovoril ze je problem v druhej faze cyklu po ovulacnej.splietal nieco o zltom teliesku...z eje dolezit ena konci cyklu +nieco o progesterone...a aj som sa docitala ze baby ked maju nedostatok tohto hormonu tak vascsinou spinia aj dlhodobejsie tam z eje problem aj otehu kym sa to nenapravi ze babo sa nema kam zavrtat ci tak nejak dobr esa neuchyti a tym mozno aj sliznica nedorasta..co tynato?? ak vies nejake vit.na zvysenie toho progesteronu alebo staci to co si mi pisala...vrele dakujem 🙂

lilik15
2. jún 2011

@sasena033 sasik ja som mala tiez dupik aj na tvorenie toho zlteho telieska

sasena033
2. jún 2011

@lilik15 noi studujem jak blazen 😀 est e som sa docitala ze tu nizku sliznicu sposobuje nedostatok estrogenu .....tym nedorastie ak ma a babatko sa nema kde ujat..ale ci to sposobuje aj spinenie som sa nedocitala

lilik15
2. jún 2011

@sasena033 jasne aj ja som studovala ked som isla od dokyho 🙂 takze to uplne chapem 🙂 a co este spinis??

sasena033
2. jún 2011

@lilik15 no zaklopem si...dnes len rano trolinku a odvtedy nic..tak sa dam na tie vitaminy a k nepomze tak lieky 🙂 a ty ako moja ako si natom??? vidis doteraz ziadne problemy ked chces otehu buuum 😠 ale za vsetko moze ta HAK

lilik15
2. jún 2011

@sasena033 tak to je supis moja 🙂 no to je ako zakon schvalnosti ☹ ale ja pevne verim ze sa vam so najskor zadari 🙂 no ja som sa akuarat dnes objednala na preventivku a objednala ma na 1,7 🙂 inak pisala som si z mimkou a prisla jej mrcha

sasena033
2. jún 2011

@lilik15 no ved aj mne pisala ostalo mi az zle ked to povedala ved est eaj teplota je dobra..to co uz sa tearz robi.... a ako si z cyklom kolki DC ??

lilik15
2. jún 2011

@sasena033 ved aj mne ze jej ani teplota neklesla no hruuza ☹ skoda lebo vyzeralo to velmi nadejne ...ja som dnes 7dc

katarina104
3. jún 2011

@smeyka27 ľanový olej papaj 1 lyžicu denne, ak ti nebude chutiť, tak môže 2 malé lyžičky denne, je jedno kedy 🙂 alchemilku môžeš ale iba do ovulky 🙂

katarina104
3. jún 2011

@janine6623 to je hlúposť malo by to tak byť, ale nie je to vždy, ak máš folik na 15DC 13mm, foliky rastú približne každý deň o cca 2mm, tak ovu ti vychádza okolo 20DC, takže narastu a tie cykly môžeš mať cca 35 dní, vychádza to tak,,dobre by bolo odsledovať LF či je 12-16 dní 😉 asi ti dal dufík skôr, zmenil sa ti hlien na neplodný, vďaka progesterónu a preto nie si tehu, ak si meriaš teplotu tak počkaj na ovu a po ovu na 4 deň daj dufík,,alebo nech ti kukne foliky na ten 19DC ,,a potom nech mudruje 🙂

katarina104
3. jún 2011

@dur no dá sa zistiť ovulka,dĺžka LF, či nemáš problém so štítkou, či máš veľa toho hormónu alebo málo, a pod. je toho viac, odporúčam merať 🙂 s tým estrogénom je to zložitejšie na vysvetľovanie,poviem to len tak estrogén podporuje rast sliznice maternice, ak ho je veľa tak začne presakovať, koľko dní to trvá no malo by to trvať do 7 dní, po tom ovulka je alebo nie je, tak záleží od pomeru FSH a LH,takže tak. Sleduj si či v tom špinení nie je prítomný hlien- ťahavý, a kedy je potom sucho,to si znač 🙂

katarina104
3. jún 2011

@sasena033 ak žlté teliesko neplní svoju funkciu je to pre nezrelosť ovulačného mechanizmu, tam treba riešiť celý cyklus,tam aj ak by sa dal dufík, nemusí to pomôcť to tehu sa neudrží,ak ovulkovalo nezrelé vajíčko pre abnormálnu hladinu FSH a LH... takže papaj vitamínky, aj tá B6 zvyšuje hladinu progesterónu

katarina104
3. jún 2011

@sasena033
tu je obrázok ako stúpajú a klesajú hormóny v cykle, žlté teliesko sa tvorí po ovulácií, ak ovu nie je tak nie je ani žlté teliesko, vtedy stále stúpa estrogén, ktorý spôsobuje špinenie z presakovania,,a vtedy môže byť ovulka, to sa zistí podľa hlienu,,

sasena033
3. jún 2011

@katarina104 ja ale zrejme ovulku mam....ale moze byt aj problem z eovulka nastava a niekde v poovu faz enastava problem tym padom asi tazko moze dojst k uchyteniu v sliznici dr.by ma mal asi pozriet na 18-19DC ked mam mat ovu ak je vysoka sliznica a ako pokracuje poovu faza...asi sa objednam ...a vit ..idem dnes kupit a toho oleja 1 kavova alebo polievkovalyzica? 🙂

katarina104
3. jún 2011

@sasena033 jedna polievk. 1x denne, alebo 2 kávove 2x denne...podľa grafu máš sliznicu peknú po ovulke, to že špiníš môže byť z estrogénu, alebo prolaktínu,,to nebude v žltom teliesku,dôležité je akú dlhú máš LF, ak je 12-16 dní tak je to v poriadku 😉 choď v ten 18-19 DC, nech to pozrie aj folik aj sliznicu 🙂

sasena033
3. jún 2011

@katarina104 oki oki dakujem pekne..... 🙂 myslis ze nedostatok estrogenu,?? a navyse prolaktinu?? LF mam 12-13dni ani menej ani viac....obidve je na prd ze??? aj estrogen aj prolaktin...ale citala som ked je navyse prolaktinu tak nedochadza mrcha ci ako... vobec sa v tom nevyznam tak hladam radu u teba a od vcera rano klpo,klop nespinim len am zacinaju vajka boliet a to som 11DC vzdy ma tak 4-5 dni pred ovu bolia..tak uvidime....poptm z cojo to spinenie LF ok,ovu ok, dlzka cyklu v norme 😠

katarina104
3. jún 2011

@sasena033 nie málo práve,že veľa 🙂 to špinenie nebude až také hrozné, ak máš tatko všetko v poriadku, niečo tam môže byť len trocha vyššie, buď estrogén, alebo prolaktín, no nič,meraj a uvidíme,,sleduj hlien, je to dôležité, poznač si to 🙂

sasena033
3. jún 2011

@katarina104 no ved to som ti zabudla povedat.....ze min mesiac som mala hlien ale jeden den ale asi malo...podla toho ked citam ze ine baby maju dost...pri mojej neskorsej ovu odkedy ho mam sledovat??? aj dr mi dal kalendar mam znacit spinenie hlien vsetko.....takze tak est edam graf tento mesiac akosi hopkam snazims a merat o tej 7,00. ..hadam zapar cykov sa telo z HAK spamata a da do pohybu 🙂 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/sasena033/gr...

katarina104
3. jún 2011

@sasena033 ak si mala zlý hlien je to pre tú HAK, ničí bunky krčka maternice, možno to špinenie môže byť aj z toho krčka, bola si na cytológiu? preto sme dali ten olej, ten má omega3,6 mastné kyseliny na regeneráciu buniek,,hlien je veľmi dôležitý, nemusí ho byť veľa ale mal by mať plodné znaky to je číry a ťahavý,,môže byť zafarbený krvou, ak by si merala o cca hod. neskôr, tak si to poznač, do pol hod. môžeš v pohode 🙂 hlien by sa mal objaviť cca 6 dní pred ovulkou, to je biely, žltý hustý a mal by sa meniť na číry a ťahavý,,každú chvíľu ho čakaj tak na 15DC by už mal byť

lilik15
3. jún 2011

@sasena033
@katarina104 ahojte kocky chcela som sa opytat naco je dobry ten olej?

katarina104
3. jún 2011

@lilik15 na regeneráciu buniek, na krčok maternice,ak nereaguje na estrogén a netvorí hlien vhodný pre spermije, ak je ničený HAK a pod.

sasena033
3. jún 2011

@katarina104 c\ytologiu robil nedavno v rocnej prehliade ta bola v poriaadku.... ok budem sa sledovat taky hlien mavam to som videla ten biely hust y aneskor sa premenil na ciri ale vzdy som ho mala len po utreti trochu na papieri..takze budem znacit..a po ovu sa ozvem aj z grafikom Dakujem 🙂